"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2013-05-09 16:14:13

Gabi

Gość

Czym się różnimy?

Tuż obok mojego domu powstaje kościół zielonoświątkowy. Chciałam się dowiedzieć, kim Oni są i czym się różnią od naszego wyznania, od NAS ? (Czytałam trochę o nich na wikipedii, ale sami wiecie jak to jest z tą wikipedią ).
Z góry dziękuję za informacje

Ostatnio edytowany przez Gabi (2013-05-09 16:19:14)

 

#2 2013-05-09 16:52:01

szukajaca Boga

Gość

Re: Czym się różnimy?

oficjalna strona tego kościoła i zwięźle w co wierzą http://kz.pl/kosciol/
Wydaje mi się że kluczową różnicą z nami jest to "Obecność Chrystusa w Wieczerzy Pańskiej jest rzeczywista, ale duchowa, nie materialna." Stąd domniemam, że nie przyjmują jak my Komunii Świętej albo - ma ona wymiar jedynie duchowy

Ostatnio edytowany przez szukajaca Boga (2013-05-09 16:54:16)

 

#3 2013-05-09 17:22:27

 weraikon

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-08-17
Posty: 1227
Punktów :   

Re: Czym się różnimy?

mam od niedawna znajomego zielonoświątkowca - nie mają Mszy tylko spotkanie , rozdają sobie wtedy chleb i wino na PAMIĄTKĘ, nie ma u nich Komunii Św, wieczerze mają 1x miesiąc. spowiedź jest powszechna, Ducha Św nie otrzymuje się razem z Chrztem, itd


„Dałem ci poznać całą twą nędzę, abyś cała oparła się na Mnie… Ile Mi zaufasz, tyle ci pomogę”.

Offline

 

#4 2013-05-09 19:09:17

szukajaca Boga

Gość

Re: Czym się różnimy?

Dziwne te podziały, sekty... Świadkowie Jehowy nie wierzą w boskość Jezusa, ci - wierzą ale nie przyjmują Komunii Świętej i można tak wyliczać inne "kościoły"...

 

#5 2013-05-09 19:44:43

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: Czym się różnimy?

Zielonoświątkowcy są którymś tam odłamem w śród protestanckich zobrów a jest ich 30 000 na świecie.
Jak każdy zbór protestancki wyznają:
a.Trójjedynego Boga : Jednym Bogiem jest Bóg Ojciec, Bóg Syn i Bóg Duch Święty. Oni są Jednym w trzech osobach z czego wynika, że są równi co do atrybutów oraz istnienia.
b. Pięć zasad protestantyzmu:
Sola scriptura ("Tylko Pismo"), - Tylko Biblia jest jedynym obiektywnym źródłem doktryny chrześcijańskiej, wszystkie inne źródła są jej poddane.
Sola fide ("Tylko wiara"), - Tylko wiara, a nie dobre uczynki, są podstawą do usprawiedliwienia człowieka przed Bogiem - święte dobre życie jest wynikiem łaskawego usprawiedliwienia przez Boga.
Sola gratia ("Tylko łaska"), - Zbawienie jest z łaski, która jest niezasłużonym darem bożym. Bez wnikania w ograniczenie lub nie tej łaski (arminianizm / kalwinizm).
Solus Christus ("Tylko Chrystus"), - Tylko Jezus Chrystus jest pośrednikiem miedzy ludźmi a Bogiem
Soli Deo gloria ("Tylko Bogu chwała"). - Tylko Bogu należy się chwała.

Są oczywiście wyjątki jak świadkowie jehowy, adwentyści dnia siódmego i mormoni.
Nie mają Komunii św. Nie uznają, że Chrystus jest pod postacią chleba i wina, nie ma u nich spowiedzi usznej, nie ma kapłanów są pastorzy, którzy są traktowani normalnie jak każdy członek zboru, chrzest przyjmują jako osoby dorosłe. Matkę Bożą uważają za boginię a nas katolików za pogan.

Zbór zielonoświątkowy ma spotkania w grupach w tygodniu, zależy od zboru czy co niedziele mają swoje nabożeństwo czy raz w miesiącu, jeżeli pastor jest z miasta lub pobliskiej miejscowości może być co tydzień.

Offline

 

#6 2013-05-10 09:18:11

 Ela G.

żona i matka 3 córek

11442361
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-12-26
Posty: 188
Punktów :   
WWW

Re: Czym się różnimy?

czyli z tego tak na dobrą sprawę wynika że tylko katolicyzm jest najbliższy temu co mówi Pismo NT. tylko jak to wyjaśnić/powiedzieć innym że ich wiara nie jest w pełni skoro przy takich rozłamach dla każdego jego wiara jest jedyna i prawdziwa a katolicyzm jest <be> bo mamy np. Świętych a wg wielu tylko Jezus jest pośrednikiem itd?


Tak więc trwają wiara, nadzieja i miłość - te trzy: z nich zaś największa jest MIŁOŚĆ !!!

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/

Offline

 

#7 2013-05-10 13:17:02

 weraikon

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-08-17
Posty: 1227
Punktów :   

Re: Czym się różnimy?

Ela G. napisał:

czyli z tego tak na dobrą sprawę wynika że tylko katolicyzm jest najbliższy temu co mówi Pismo NT. tylko jak to wyjaśnić/powiedzieć innym że ich wiara nie jest w pełni skoro przy takich rozłamach dla każdego jego wiara jest jedyna i prawdziwa a katolicyzm jest <be> bo mamy np. Świętych a wg wielu tylko Jezus jest pośrednikiem itd?

właśnie tak, i to co zauważyłaś jest dla mnie smutne, na siłę nikogo się  nie nawróci...


„Dałem ci poznać całą twą nędzę, abyś cała oparła się na Mnie… Ile Mi zaufasz, tyle ci pomogę”.

Offline

 

#8 2013-05-10 13:45:43

 Ela G.

żona i matka 3 córek

11442361
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-12-26
Posty: 188
Punktów :   
WWW

Re: Czym się różnimy?

ale nikt nie mówi o nawracaniu na siłę. tylko o tym jak komuś pokazać że "zastanów się, może jednak się mylisz, może to co masz nie ma pełni w Piśmie" żeby sam pomyślała, zastanowił się, znalazł braki i różnice i wtedy sam podjął decyzje. wielu się nawracało przy Łasce im danej od Boga. bo szukali a niektórych trzeba nakierować i o to mi chodzi. żeby nakierować i jak aby dało mu/jej to coś do myślenia. "czy aby na pewno to to?"


Tak więc trwają wiara, nadzieja i miłość - te trzy: z nich zaś największa jest MIŁOŚĆ !!!

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/

Offline

 

#9 2013-05-10 14:57:14

szukajaca Boga

Gość

Re: Czym się różnimy?

Chrystus wyraźnie mówił "Kto nie spożywa mojego ciała..." i "To jest ciało moje..." dla mnie jest oczywiste rozumienie tego dosłownie, ale nie da się udowodnić FIZYCZNEJ  obecności Pana Jezusa w Eucharystii, oczywiście, można opierać się na cudach eucharystycznych, które się wydarzyły ale zostały uznane przez Kościół Katolicki a nie np. zielonoświątkowy

 

#10 2013-05-10 15:32:04

karmolcia

Gość

Re: Czym się różnimy?

różnica polega na postrzeganiu sakramentów, przyjmowaniu ich oraz na stosunku do Pisma Świętego. Oni nie uznają wszystkich naszych sakramentów i zbyt dosłownie interpretują Biblię. No i nie uznają kultu Maryi i świętych.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
krutor.pl motorek na akumulator dla dzieci