"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2013-05-30 23:09:04

bławatek

Gość

Franciszkanie !!!!!!!

macie jakieś wspomnienia opinie o tym zakonie, może byliście na rekolekcjach? chetnie poslucham bo od dluższego czasu uwielbiam ich charyzmat ich zakon stroj ale dlaczego opowiem w pozniejszych postach rozni ludzie rozne zdania chce wiec posluchac waszych opini

 

#2 2013-05-30 23:18:52

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Franciszkanie !!!!!!!

ja jedynie znam Siostry Franciszkanki od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej często widzę jak jeżdżą rowerami hehe
nawet jedna moja znajoma w tym roku składa śluby wieczyste u Nich

jeśli chodzi o męski zakon, jedyne co mnie z nimi łączy to : bez sloganu


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#3 2013-05-31 12:32:02

 weronika94

Franciszkańska duszyczka

Skąd: Poznań:)
Zarejestrowany: 2012-09-12
Posty: 19
Punktów :   

Re: Franciszkanie !!!!!!!

No to ja też się wypowiem: Z Franciszkanami to łączą mnie dni skupienia gdyż co miesiąc jest tam właśnie ojciec franciszkanin, a jeśli chodzi o żeńskie zgromadzenie to Serafitki i Franciszkanki Rodziny Maryi. Jeżdże do nich na skupienia

Offline

 

#4 2013-05-31 14:22:14

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Franciszkanie !!!!!!!

Uczestniczylam w rekolekcjach prowadzonych przez franciszkanow i franciszkanki szpitalne oraz klaryski od wieczystej adoracji piekne wspomnienia
Swietni ludzie,cudny charyzmat

P.S czekam na dalszy rozwoj blawatku

Ostatnio edytowany przez Marzenak (2013-05-31 14:23:31)


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#5 2013-05-31 21:35:00

 weraikon

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-08-17
Posty: 1227
Punktów :   

Re: Franciszkanie !!!!!!!

ja jestem z franciszkańskiej parafii przy klasztorze Franciszkanów a i przez rok żyłam u S. Franciszkanek szpitalniczek - miodzio..... niesamowity charyzmat, jestem tez w D.A Antoni u Franciszkanów, powiem krótko- Ci to mają Ducha


„Dałem ci poznać całą twą nędzę, abyś cała oparła się na Mnie… Ile Mi zaufasz, tyle ci pomogę”.

Offline

 

#6 2013-05-31 21:43:39

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Franciszkanie !!!!!!!

Weraikon jestes od Antoniego?swego czasu dreptalam z nimi do Trzebnicy


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#7 2013-05-31 21:55:30

bławatek

Gość

Re: Franciszkanie !!!!!!!

jak chodzi o żeński zakon powiem tyle kompletnie nie wiedziałam o jego istnieniu ...

był piękny słoneczny dzień człowiek idzie sobie pewną ulicą w Krakowie na święcenie diakonatu kuzyna franciszkanina <wcześniej nie miałam  bliższego kontaktu z tym zakonem prócz  spotkań z kuzynem i kilkoma baćmi > iiii tak nagle zastanawiam sie co ja o nich wiem ??? POKÓJ I DOBRO  + umiłowanie przyrody miałam andzieje ze jak pojade na te uroczystosci to cos one mi dadza w sposob duchowy ...
W kościele zachwyciłam sie każdym elementem budynku ale przedewszystkim krzyżem w głownej nawie tuż nad ołtarzem, widok jakiś 160 braci zakonnych i Ojców daje dużo do myślenia poprostu tym wszystkim zachwyciłam się ... zakochałam się w pięknej liturgii i każdym elemencie związanym z tym zakonem  -  ich wspaniały krzyż z San Damiano, nietypowy krzyżyk TAU i to co najważniejsze miłość do Boga i do bliźniego jest celem i sensem.
dużo myślałam nad tym czasem który spędziłam na tych uroczystościach, wiem że franciszkanie to naprwde niezwykli ludzi a sw Franciszek jak to powiedziała moja koleżana to cool gość iii stało się "zakchałam sie"  <wiem glupio brzmi + to jak krotki czas spedzilam tam ale jestem tego pewna >  a dalo mi to tez duzo do myslenia ... i nadal daje teraz troche bardziej dooluja te mysli i przysparzaja wiecej pytan i wiecej watpilowsci co do mojego zycia ...


dlatego was pytam o wasze doswiadczenei z tym zakonem gdzie jezdzicie do nich na rekolekcje czy skupienia <zakony zenskei przede wsyztskim ale tez zwykli franciszkanie> bo po tym wszystkim bardzo bardzo potrzebuje jakiegos czasu spedzonego w ich charyzmacie w ich towarztstwie chetnie pojade na takei rekolekcje skupienia czy czuwania jak cos wiecei napiszcie

czekam na dalsze swiadectwa i wasze wspomnienai -----> naprawde duzo daje takei czytanie waszych postów

 

#8 2013-05-31 22:20:29

 Honorat

"Solus cum Deo solo"

8551550
Skąd: Duchowa Stolica Polski
Zarejestrowany: 2012-07-19
Posty: 1588
Punktów :   
WWW

Re: Franciszkanie !!!!!!!

ja mam doświadczenia z Braćmi Mniejszymi Kapucynami. Jeżeli chcesz bławatku to zapraszam Cię i wszystkich Furtowiczów na Warsztaty Teatru Chrześcijańskiego, które prowadzą brat kapucyn, siostra honoratka i dwóch świeckich po studiach reżyserskich (także jeden po teologii), w tym roku w Łodzi

Franciszkanie kojarzą mi się .... Z RADOŚCIĄ I UMIŁOWANIEM WSZYSTKIEGO CO ŻYJE


"Jeden jest tylko niezmienny przyjaciel -Bóg" (Aniela R. Godecka)

"Moim powołaniem jest MIŁOŚĆ" (św. Terenia)

http://honoratki.nazwa.pl/pl/images/foto/godecka.jpg

Offline

 

#9 2013-06-01 01:50:22

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Franciszkanie !!!!!!!


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#10 2013-06-01 14:25:44

 Honorat

"Solus cum Deo solo"

8551550
Skąd: Duchowa Stolica Polski
Zarejestrowany: 2012-07-19
Posty: 1588
Punktów :   
WWW

Re: Franciszkanie !!!!!!!


"Jeden jest tylko niezmienny przyjaciel -Bóg" (Aniela R. Godecka)

"Moim powołaniem jest MIŁOŚĆ" (św. Terenia)

http://honoratki.nazwa.pl/pl/images/foto/godecka.jpg

Offline

 

#11 2013-06-01 21:08:37

 weraikon

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-08-17
Posty: 1227
Punktów :   

Re: Franciszkanie !!!!!!!

Marzenak napisał:

Weraikon jestes od Antoniego?swego czasu dreptalam z nimi do Trzebnicy

Tak, ja z nimi też, o fajnie, może byłyśmy razem w grupie?


„Dałem ci poznać całą twą nędzę, abyś cała oparła się na Mnie… Ile Mi zaufasz, tyle ci pomogę”.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ČeskĂŠ Velenice konkurenčnĂ­ ceny HĂ´tels Padrón Hotely Lagoa https://www.worldhotels-in.com/