"Furta"

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#21 2013-07-12 22:33:45

 margaretkaindyjska

Mala Owieczka

4431538
Skąd: Hyderabad, Indie
Zarejestrowany: 2012-02-08
Posty: 24
Punktów :   
WWW

Re: Koran-najniebezpieczniejsza ksiazka swiata

Shikani napisał:

Jest to symbolika nazwiązująca do apokalipsy św. Jana.

Tak, znam ten fragment: "Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod Jej stopami"

Ale ciekawi mnie symbolika tego ksiezyca...bo zazwyczaj Mateczka miazdzy weza stopami...Ksiezyc zawsze kojarzy mi sie z islamem, zwlaszcze taki sierpowy. Nie wiem czy dobrze lacze fakty wiec jak ktos cos wie na ten temat to niech napisze :-)

Dziekuje.


Jestem tylko mala owieczka Wielkiego Pasterza

Offline

 

#22 2013-07-12 23:29:24

Shikani

Anioł

Zarejestrowany: 2013-06-24
Posty: 96
Punktów :   

Re: Koran-najniebezpieczniejsza ksiazka swiata

Co do interpretacji nie jestem pewna ale dokładnie chyba chodzi o to że jest to zwycięstwo nad pogaństwem, taką infromację wyszperałam bądź zwycięstwo Maryi nad szatanem i nad grzechami tego świata. No coś w ten deseń, jednak jeżeli bym się pomyliła to niech ktoś mnie  poprawi . A za poprzednie nie ma za co i do usług

Offline

 

#23 2013-07-13 12:51:16

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: Koran-najniebezpieczniejsza ksiazka swiata

Bogaty świat wyobrażeń dotyczących księżyca posiada wiele znaczeń. Jednym z najstarszych jest symbol czasu, rytm życia, płodności. W Piśmie Świętym stałe odnawianie się księżyca jest obrazem nieprzemijalności królestwa mesjańskiego (Ps 89,36-37). Podobne porównania spotykamy w teologii chrześcijańskiej pierwszych wieków. Według Teofila z Antiochii (II w.) dwa ciał niebieskie są symbolami wielkiego misterium: słońce - to obraz niezmiennego Boga, zaś księżyc - zmieniającego się człowieka: od narodzenia poprzez wzrost, stopniowe pomniejszanie się, umieranie aż do ostatecznego zmartwychwstania. Natomiast Orygenes jako pierwszy w tajemnicy słońca i księżyca dostrzegł obraz Chrystusa i Kościoła: "Jak (...) słońce i księżyc są dwoma dużymi światłami na sklepieniu nieba, tak dla nas takimi światłami jest Chrystus i Kościół", ponieważ oświetlają duszę chrześcijanina. Bogata pod względem eklezjologicznym symbolika księżyca, przybiera już od czasów średniowiecza głównie charakter maryjny, co podkreśla D. Fostner, ponieważ osobę Maryi łączy się z apokaliptycznym Znakiem Niewiasty obleczonej w słońce, z półksiężycem pod stopami. Taka konwencja na stałe utrwaliła się w sztuce, co znajduje swoje odzwierciedlenie w omawianej figurze.
To znalazłam na  http://www.niepokalanki.pl/index.php?op … a&pop=0108


To już jest inny symbol niż allaha tu jest więcej. http://apologetyka.com/swiatopoglad/isl … ja/ksiezyc

Offline

 

#24 2013-07-18 19:51:10

 Honorat

"Solus cum Deo solo"

8551550
Skąd: Duchowa Stolica Polski
Zarejestrowany: 2012-07-19
Posty: 1588
Punktów :   
WWW

Re: Koran-najniebezpieczniejsza ksiazka swiata

Hebronka napisał:

[Zbawienie jest jedynie w KK bo to w Nim Bóg objawił swą Pełnię. Wszystkie inne religie mają pierwiastek ludzki i osoby, które odrzucają świadomie KK i bluźnią przeciw niemu nie będą zbawione (jest na sali jakiś teolog, żeby to potwierdzić?)

No i Hebronko zapytałem się teologa na temat twojej wypowiedzi. I oto jego odpowiedź:

Teolog napisał:

Zbawić się może każdy człowiek, także innowierca czy niewierzący. Tylko KK daje nam pomoce w drodze do zbawienia, którym są Sakramenty.


"Jeden jest tylko niezmienny przyjaciel -Bóg" (Aniela R. Godecka)

"Moim powołaniem jest MIŁOŚĆ" (św. Terenia)

http://honoratki.nazwa.pl/pl/images/foto/godecka.jpg

Offline

 

#25 2013-07-19 11:51:15

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: Koran-najniebezpieczniejsza ksiazka swiata

Przypomniała mi się książka bł. Katarzyna Emmerich o duszach czyśćcowych. Opisuje tam różne stany czyśćca, ten dla nas katolików i te dla innowierców. I właśnie ci poganie i innowiercy, którzy jak sądzili dobrze czynili na ziemi są w czyśćcu i są zapomniani, nikt za nich nie zanosi modlitw i muszą wiele lat cierpieć w swoim czyśćcu za nim ujrzą Boga.  I właśnie bł Katarzyna modliła się za takie dusze, protestanckie, prawosławne, muzułmańskie itd Nasze sakramenty dają nam możliwość nawet ominięcia czyśćca, oczywiście jeżeli żyjemy w bojaźni bożej jak np. św. Faustyna, O. Pio i inni święci, którzy są przykładem, że niebo można zdobyć bez czyśćca.
Tak więc każdy jest zbawiony.

Offline

 

#26 2013-07-19 16:06:21

 Hebronka

Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?

Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 321

Re: Koran-najniebezpieczniejsza ksiazka swiata

dzięki Honorat, super sprawa że masz jakiegoś znajomego teologa, korzystaj, pytaj, a może nawet zaproś tę osobę na forum!
Wobec tego naprostuję swoją wypowiedź:
osoba, która zna KK, poznała prawdę o Jezusie i ŚWIADOMIE odrzuca jego naukę i bluźni przeciw niemu i Bogu nie będzie zbawiona.
EDIT: natrafiłam na fajną dyskusję na face o tym, link: https://www.facebook.com/photo.php?fbid … t=1&ref=nf - nie będę wszystkiego kopiowac, ale zachęcam do zapoznania się - do mnie najbardziej dociera argument o wyznaniu wiary podczas Mszy...



Ana - za to w Twoim poście jest błąd nie ma tak, że są dusze czyśćcowe za które NIKT się nie modli. znajomy ksiądz opowiadał, że niektóre starsze panie zanoszą właśnie intencje "za dusze czyśćcowe, a które nikt się nie modli" i jest to błędem (dziękuję za wyjaśnienia od pewnej forumowiczki, uważam, że to cenny temat, i żeby go już zakończyć pozwolę sobie wkleić to, co mi napisała: "nie chce robić syfu w wątku o Koranie, to Ci napisze tak: Odnośnie tych dusz czyśćcowych, to za wszystkie się modlimy, bo od tego są teksty ,,za wszystkich (wiernych) zmarłych", chociażby w prośbach brewiarzowych, modlitwie wiernych (jak nie ma mszy za konkretnego zmarłego to się modli za ogół), więc nie ma dusz, za które nikt sie nie modli, a czyściec jest poczekalnią do nieba i stamtąd tylko idzie się do góry... " :-)



ALE trochę odeszliśmy od głównego tematu, czyli zagrożeń niesionych przez Koran ;-) pozwolę sobie do niego wrócić:


Myślę, że większość osób słyszała/czytała informację o zgwałconej Norweżce. link: http://niezalezna.pl/43793-w-dubaju-ska … a-norwezke (myślę, że to samo info możnaby poszukać na wp, onecie czy innych tego typu stronach)
Wczoraj była o tym krótka informacja w Teleexpresie, aż byłam w szoku, że tak to zbagatelizowano.

Ostatnio edytowany przez Hebronka (2013-07-20 09:39:03)

Offline

 

#27 2014-01-19 15:39:09

thin

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-19
Posty: 20
Punktów :   

Re: Koran-najniebezpieczniejsza ksiazka swiata

Migracje religijne to delikatny temat. Małżeństwa mieszane religijnie są powszechne. By wziąć ślub w kościele katolickim który urasta do roli "sakramentu" trzeba się zobowiązać że dzieci wychowamy w wierze katolickiej. A co jeżeli oni nie będą tego chcieli? Gdzie jest ich wola? Tak samo postępuje Islam. Myślę że dziś nie jest problem w tym do jakiego kościoła chodzimy. Problem jest na jakich wartościach budujemy nasze rodziny i czym kierujemy się w naszym życiu. Przypominam że Różaniec przejęliśmy z Islamu, a Koran ma w sobie wiele ze Starego Testamentu. Ludziom którzy chcą budować swoją wiarę na dzieleniu świata według religii proponuję wizytę w domu Matki Boskiej w Efes. To tam pierwsze swe kroki kierował Jan Paweł II. Ten skromny dom na wzgórzu górujący nad Efes jest miejscem zarówno Chrześcijan jak i Muzułmanów. Dla nas to dom Maki Boskiej, dla nich to Matka Proroka. Nikt nie wyciąga tam noży i nie pluje jadem. Po prostu tam się modlimy dotykając świadectwa ich obecności. W skupieniu i Miłości do Stwórcy.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
stomatolog warszawa dmuchany basen dla dzieci brodzik leczenie laserowe meble metalowe kriopudełka kartonowe