"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2013-10-03 19:14:58

Adamox

Gość

O opętaniu słów kilka...

Chciałbym tutaj przybliżyć chociaż trochę problem opętania.

Zacznijmy od tego czym tak naprawdę jest opętanie? Opętanie jest to zawładnięcie przez szatana ciałem człowieka. Uwaga! Ciałem, a nie duszą! Wiele osób uważa, iż nie istnieje zjawisko opętania, a ludzie, którzy uchodzą za opętanych są po prostu chorzy psychicznie. Prawdą jest, że między chorobą psychiczną, a zniewoleniem szatańskim jest bardzo cienka granica. Toteż osoba, u której podejrzewa się opętanie zanim trafii do księdza egzorcysty, udaje się do psychiatry.
Zniewolenie duchowe (opętanie) bardzo często jest mylone z chorobami psychicznymi:
1. Zaburzenia schizotypowe i urojeniowe.
2. Zaburzenia osobowości
3. Nieorganiczne zaburzenia snu (koszmary nocne).
4. Zaburzenia odżywiania (wymioty, brak apetytu).
5. Uporczywe bóle psychogenne.
6. Zaburzenia obsesyjno - kompulsywne
7. Neurastenia
Zakres objawów osoby opętanej może przynieść różne formy z powyżej wymienionych. Dokonując rozpoznania należy zwrócić szczególną uwagę na to, jak często występują objawy oraz w jakich sytuacjach się one pojawiają.
Jeśli mamy do czynienia z chorobą psychiczną objawy są według jakiegoś wzorca tzn. pojawiają się w jakimś czasie i utrzymują się.
W przypadku opętania częstośc objawów jest bardzo chaotyczna (np. mają miejsce koszmary senne o treści religijnej i występują dzień po dniu, a kolejne pojawiają się dopiero po miesiącu). Objawy charakterystyczne dla zniewolenia duchowego mają bardzo chaotyczny schemat i nigdy nie wiadomo kiedy wystąpią.

Osoba opętana:
- przejawia awersję do rzeczy i miejsc świętych (kościół, woda święcona, krzyż) oraz do osób duchownych.
- zamyka się w sobie
- mogą pojawić się na ciele znaki szatańskie takie jak pentagram, krzyż Nerona itp.
- występują halucynajce (np. Drzwi się same zamykają, ruszają się przedmioty).
- może obudzić się o 3:00 (3:00 to godzina szatana. Jezus Chrystus umarł o 15:00, a więc szatan chcąc upokorzyć Boga, obrał za swoją godzinę dokładnie przeciwną).
- czuje zapach siarki, bądź stęchlizny.
- wie rzeczy, których wiedzieć nie powinna (np. co się wydarzy)
- ma myśli samobójcze.

Podczas egzorcyzmu, kapłan próbuje dowiedzieć się, jak brzmi imię demona, który opętał daną osobę. Czasem tych demonów jest kilka. Dlaczego akurat imię? Otóż znając imię złego ducha, kapłan ma nad nim całkowitą władzę i może go mocą jaką uzyskał od Boga wypędzić. Demony najbardziej boją się Maryi i różańca. Maryja żyła w kompletnej czystości oraz była pokorna. Demony są kompletnym przeciwieństwem Jej, dlatego się lekają Maryi oraz różańca. Gdy kapłan egzorcysta odprawia egzorcyzm prawie zawsze woła Maryję o pomoc. Postrachem demonów jest także św. Michał Archanioł. Jego wstawiennictwo także się wykorzystuje w egzorcyzmach.

Dlaczego szatan opętuje ludzi?
A no dlatego, że sami dajemy zawładnąć sobą. Człowiek nawet nieświadomie może otworzyć się na wpływy złego ducha np:
- poprzez głupią zabawę wywoływanie duchów
- poprzez podpisanie cyrografu, czyli paktu z diabłem.
- poprzez noszenie szatańskich znaków, albo malowanie ich np w zeszycie.
- jak ktoś choćby z czystej ciekawości przeczyta biblie szatana zwaną czarną biblią.
- oczywście poprzez satanizm, czarne msze.
- poprzez przekleństwo kogoś.
Wiele jest przyczyn, dlaczego szatan próbuje zniewolić.

Kogo atakuje szatan?
Wszystkich począwszy od osoby świeckiej, a na papieżu skończywszy. Trzeba pamiętać, że szatan w pierwszej kolejności próbuje odwrócić od Boga osoby, które są przy nim blisko. Szatan kusi nas na codzień, podpuszcza do grzechu. To od nas zależy czy mu się damy.

 

#2 2013-10-03 21:06:02

 weraikon

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-08-17
Posty: 1227
Punktów :   

Re: O opętaniu słów kilka...

jaki cel przyświecał Tobie pisząc to?


„Dałem ci poznać całą twą nędzę, abyś cała oparła się na Mnie… Ile Mi zaufasz, tyle ci pomogę”.

Offline

 

#3 2013-10-03 22:16:22

Adamox

Gość

Re: O opętaniu słów kilka...

Przeglądając tutaj wątki nie zauważyłem, aby był wątek o opętaniu. To jest temat tabu, o tym się nie mówi w telewizji, czy w Kościele, a myślę, że jeśli ludzie mają na jakiś temat wiedzę to skutecznie się przed tym bronią i potrafią zapobiegać. Więc pisząc to przyświecał mi cel informacyjny. Po prostu napisałem to, aby każdy kto to przeczyta miał jakąś wiedzę na ten temat.

 

#4 2013-10-04 02:28:31

ministrantka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-22
Posty: 59
Punktów :   

Re: O opętaniu słów kilka...

To Twój tekst?

Offline

 

#5 2013-10-04 06:24:09

Adamox

Gość

Re: O opętaniu słów kilka...

Owszem. Informacje, które tutaj napisałem są oparte na filmach, które oglądałem o opętaniu, na książkach, czasopismach które o tym przeczytałem, oraz na wiedzy zdobytej podczas rozmów z ludźmi, którzy się tym zajmują.

 

#6 2013-10-05 00:26:41

ministrantka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-22
Posty: 59
Punktów :   

Re: O opętaniu słów kilka...

Mógłbyś wyjaśnić fragment o tym, że człowiek nawet nieświadomie może otworzyć się na wpływy złego ducha poprzez przekleństwo kogoś? To przecież nie jest zależne od tego człowieka, może nawet o tym nie wiedzieć.

Offline

 

#7 2013-10-05 08:42:26

Adamox

Gość

Re: O opętaniu słów kilka...

Tak prawdę mówiąc to na temat przekleństwa (jako złożeczenia komuś) można by założyć osobny wątek. Bo można się na ten temat rozpisać i to dużo. Ale tak po krótce:
Przekleństwo w złości jest nie tylko grzechem, ale wejściem w świat złego, który czuje się upoważniony do wyrządzenia szkody (nawet wtedy, gdy nie został przez człowieka wyraźnie wezwany). Złe słowa i złe myśli skierowane ku
komuś lub czemuś dają mu pole do działania. Osoby, którym zdarza się źle życzyć innym – najczęściej nie zdają sobie sprawy z ogromnego
niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą przekleństwo. Inaczej nigdy by tego nie robiły! Bywa, że komuś wymknie się jakieś: „Idź do diabła!”, „A niech cię szlag trafi” czy choćby:
„Jesteś diabeł, nie dziecko”. Mimo iż świadomie nie życzymy komuś zła – przez takie słowa też uchylamy furtkę złemu. Przekleństwo nie zawsze doprowadza do opętania, ale może skutkować np dręczeniem demonicznym, a w późniejszym czasie dopiero doprowadzić do opętania.

Podam tutaj przykład:
Niemowlak zaraz po urodzeniu. No takie małe dzieci jeszcze nie odróżniają dobra od zła, nie są ich świadome. No czyli logicznie myśląc nie mogą zostać opętane, bo przecież nic nie zrobią. Są całkowicie niewinne. No i to prawda. Niemowlaki z własnej winy nie mogą znaleść się pod wpływem działania demonicznego. Ale jeśli ktoś z rodziny, znajomi czy nawet zupełnie obca osoba wypowie przekleństwo na to dziecko nawet nieświadomie (bo przecież rodzina świadomie by nie chciała krzywdy dziecka) to wtedy jest duże prawdopodobieństwo, że dziecko będzie miało dręczenia szatańskie, lub będzie opętane. Mam nadzieję, że trochę wyjaśniłem.

 

#8 2013-10-05 16:20:42

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: O opętaniu słów kilka...

Tak, to prawda co Adamox napisał. O.J. Witko OFM prowadzi rekolekcje o temacie "błogosławieństwo i przekleństwo" , można zamówić jego płytę (jesli ktoś nie może być na rekolekcjach):  http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=36189, lub poczytac książki na ten temat: http://www.sklep.af.com.pl/pl/p/BLOGOSL … ENSTWO/567 . Szatan atakuje ciągle i korzysta z naszej niewiedzy, dlatego warto pogłębiać wiarę, a rodzi się ona z tego, ze sięgamy po różne rzeczy i uczymy się


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#9 2013-10-05 21:30:35

Adamox

Gość

Re: O opętaniu słów kilka...

Wow, nie wiedziałem, że są takie rekolekcje. dzięki za info.

 

#10 2013-10-06 00:30:31

ministrantka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-22
Posty: 59
Punktów :   

Re: O opętaniu słów kilka...

Ale to takie... nie halo Człowiek sam z siebie nie chce otwierać się na złego ducha, ufa Panu Bogu, stara się trwać przy Nim, a ktoś coś na niego powie i zaczyna się problem. Rozumiem, że spece tak twierdzą (choć nawet czasem sami egzorcyści są sprzeczni w swoich wypowiedziach), ale przyznajcie, że jakieś to dziwne, by człowieka można było tak "załatwić" bez jego wiedzy i zgody... To oczywiście tylko i wyłącznie moje zdanie, ale co ja zrobię, że w moim serduchu jakoś to się kupy nie trzyma

Offline

 

#11 2013-10-06 05:53:43

Adamox

Gość

Re: O opętaniu słów kilka...

Nie zawsze poprzez przekleństwo dochodzi do opętania. Czasem nic się nie dzieje. Bo to także zależy jaką moc ma dane przekleństwo.

 

#12 2013-10-06 11:22:50

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: O opętaniu słów kilka...

Kiedy już diabeł się pokazuje to nie dlatego, że jest silny tylko ze strachu, boli go sam egzorcyzm i chciałby uciec, tylko nie może. Tylko wtedy kiedy Bóg mu na to zezwoli. Po za tym uwolnienie zależy od samej osoby jej wiary i zaufaniu Bogu, jeżeli nie potrafi ufać egzorcyzm może trwać nawet lata. Wywiad z ks. egzorcystom (paulin) O. Marcin.

Offline

 

#13 2013-10-25 15:22:11

 Honorat

"Solus cum Deo solo"

8551550
Skąd: Duchowa Stolica Polski
Zarejestrowany: 2012-07-19
Posty: 1588
Punktów :   
WWW

Re: O opętaniu słów kilka...

Od dłuższego czasu na szkolnych korytarzach wzrasta przekonanie, że szatan, zło jest cool. Sami nie zdają sobie sprawy jaki to wielkie zagrożenie. Jakim wielkim niebezpieczeństwem jest satanizm. Co przerwę można usłyszeń melodyjkę o czarnej mszy.

To jest dziwne, że o dobru się nie potrafi mówić, a o złym można mówić, mówić i mówić....

Ale i tak Niepokalane Serce Maryi zatryumfuje ....


"Jeden jest tylko niezmienny przyjaciel -Bóg" (Aniela R. Godecka)

"Moim powołaniem jest MIŁOŚĆ" (św. Terenia)

http://honoratki.nazwa.pl/pl/images/foto/godecka.jpg

Offline

 

#14 2013-10-25 18:20:49

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: O opętaniu słów kilka...

Tak, to przykre, że taką sensację wzbudza zło i ludzie doszukują się tego, zamiast szukać dobra. Ksiądz z mojej wspólnoty, który jest egzorcystą powiedział, żeby nie doszukiwać się wszędzie zła, bo Bóg o wiele bardziej zachwyca i to o Nim powinno się mówić, a nie adorować zło.


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#15 2013-10-25 21:14:43

 weraikon

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-08-17
Posty: 1227
Punktów :   

Re: O opętaniu słów kilka...

ja jutro mam dla dzieci z podstawówki prelekcje i świadectwo o zagrożeniach duchowych....


„Dałem ci poznać całą twą nędzę, abyś cała oparła się na Mnie… Ile Mi zaufasz, tyle ci pomogę”.

Offline

 

#16 2013-10-26 09:10:00

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: O opętaniu słów kilka...

Nie wiem jak wy, ale ja zauważyłam już jakiś czas temu, ze jest 'moda' na zło, na ogoniastego, na egzorcyzmy....
Pamiętam, że jak zaczęłam szkołę średnią to był taki chłopak od stóp do głów ubrany na czarno, poobwieszany różnymi metalowymi gadżetami z różnymi naszywkami na plecaku. I to dziwne uczucie gdy siadał koło mnie na przerwie, a później kolega z jednej klasy też w szkole średniej, irokez, glany, jakieś naszywki, koszulki, kolczyki.... i to samo z koleżanką...
Raz tylko, na jednej lekcji ta dziewczyna podeszła do mnie w swojej koszulce z tym kozłem...a ja miałam koszulkę z krzyżem.... pamiętam to jak dziś. Dziwne uczucie i ciągła modlitwa
ale niestety teraz jest taka moda, nawet jeśli klasa miała wybrać temat na religie to zawsze padały dwa, i to ciągłe pytanie "będziemy mówić o egzorcyzmach"
Ja widzę to jako "modę" ale pocieszam się tym że wszystko kiedyś wychodzi z mody
A Bóg Jest!!


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#17 2013-10-26 22:16:36

 Kyriaka

Użytkownik

3936762
Zarejestrowany: 2013-10-16
Posty: 20
Punktów :   

Re: O opętaniu słów kilka...

Do przyczyn opętania warto dodać również opętanie ekspiacyjne. Czasem jest to łaska od Boga.
Opętanym bądź dręczonym można być również przez to, co działo się w poprzednich pokoleniach (samobójstwa, aborcje, przekleństwa właśnie...)


„Miłość jest tajemnicą, która przekształca wszystko, czego się dotknie, w rzeczy piękne i miłe Bogu” (Dz 890)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Niedrogie szamba betonowe Miasteczko Śląskie Alloggio Lussemburgo Birmingham Alojamiento Bagnolet www.ehotelsreviews.com