"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2009-03-12 15:36:41

Tereska

Matka Generalna

4150737
Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 913
Punktów :   

Tematy maturalane z Polaka

Ja chciałam was zapytac jaki braliscie mniejwiecej temat na ustną mature z Polaka bo ja musze do kona marca wybrać.
Co myslicie o temacie: Motyw maryjny w literaturze i ikonografii. Przedstaw zagadnienie na wybranych przykładach.


Brał ktos jakiś temat związany z wiarą, powołaniem, Maryją....itp ?
Z gory dzieki


"Nie ma nas, jestem ja i nabita lufka.
I spust daj do głowy albo daj spust emocjom
w sumie obydwie opcje mnie wykończą.
Jestem sama i starczy bo tylko bóg wie że sama w sobie przeprowadzam największe kłótnie.
Dla ciebie okej, ale nie jestem kimś kogo widzisz.
Na twarzy zero zmartwień, w środku kawał zimnej bryły."

Offline

 

#2 2009-03-12 17:53:36

Rita

Gość

Re: Tematy maturalane z Polaka

Hm... mnie też czeka ten wybór, a moja propozycja to : ,,Samobójstwo- odwód odwagi czy strachu. Omów na wybranych utworach" (albo coś w tym stylu, ale wiem, ze będzie to motyw samobójcy).

 

#3 2009-03-12 19:52:28

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Tematy maturalane z Polaka

No ja już nie mam wyboru..ustna tuż tuż.. 13.05..wiec w tym dniu trzymajcie kciuki i się módlcie
Mój temat brzmi następująco: "Powołał go Pan na słup"-posiłkując się literaturą hagiograficzną, omów różne drogi do świętości...
P.S Egzamin mam od godz. 11.45

 

#4 2009-03-12 20:52:16

Agnieszka

Gość

Re: Tematy maturalane z Polaka

Mój temat to "Zamknięte między Bogiem a światem. Przedstaw zagadnienie odwołując się do zgromadzonego materiału literackiego." Tak ściślej mówiąc jest to o zakonach klauzurowych w Polsce.. Będę się prezentować 11 maja o 8.35 więc i o mnie możecie szepnąć Panu

 

#5 2009-03-13 21:09:50

Caritas

Gość

Re: Tematy maturalane z Polaka

hm... nam tylko puścili listę (nawet do mnie nie dotarła...........) żebyśmy się zapoznali z tematami, ale oficjalnie jeszcze nie wybieramy....

 

#6 2009-03-13 21:24:51

Rita

Gość

Re: Tematy maturalane z Polaka

my to tylko mieliśmy proponować tematy na listę, a czy potem wybierzemy zaproponowany przez nas temat to już nasza wola

 

#7 2009-03-13 21:33:13

Tereska

Matka Generalna

4150737
Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 913
Punktów :   

Re: Tematy maturalane z Polaka

w koncu dalam temat: "Polacy jako naród wiernie oddany Maryi" ale i tak polonistka mówiła że to troche pozmienia więc niewiem co końcowo z tego wyjdzie...


"Nie ma nas, jestem ja i nabita lufka.
I spust daj do głowy albo daj spust emocjom
w sumie obydwie opcje mnie wykończą.
Jestem sama i starczy bo tylko bóg wie że sama w sobie przeprowadzam największe kłótnie.
Dla ciebie okej, ale nie jestem kimś kogo widzisz.
Na twarzy zero zmartwień, w środku kawał zimnej bryły."

Offline

 

#8 2009-03-13 21:43:24

Rita

Gość

Re: Tematy maturalane z Polaka

a ja się tylko obawiam że mój temat odrzucą...

 

#9 2009-03-13 23:07:35

Tereska

Matka Generalna

4150737
Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 913
Punktów :   

Re: Tematy maturalane z Polaka

a to oni mogą odrzucić...? jak to wogole działa...


"Nie ma nas, jestem ja i nabita lufka.
I spust daj do głowy albo daj spust emocjom
w sumie obydwie opcje mnie wykończą.
Jestem sama i starczy bo tylko bóg wie że sama w sobie przeprowadzam największe kłótnie.
Dla ciebie okej, ale nie jestem kimś kogo widzisz.
Na twarzy zero zmartwień, w środku kawał zimnej bryły."

Offline

 

#10 2009-03-13 23:34:17

Caritas

Gość

Re: Tematy maturalane z Polaka

u mnie było tak, że polonistki ułożyły wstępną listę, i dały czas, żeby ją przejrzeć i ewentualnie coś dodać od siebie, i miały to dać do zatwierdzenia dyrekcji... ja kartki na oczy nie widziałam, więc będę musiała wybrać coś z dostępnej listy, ale deklarować się nam jeszcze nie każą...

 

#11 2009-03-14 11:24:31

mo

Gość

Re: Tematy maturalane z Polaka

Mój temat to ”Człowiek wobec Boga. Zaprezentuj różne postawy bohaterów, analizując wybrane utwory”. Prezentacje mam 19.05. Jest to mój ostatni egzamin...

 

#12 2009-03-14 13:23:42

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Tematy maturalane z Polaka

W moim przypadku egzamin maturalny ustny z polaka to też ostatni egzamin..więc kończę wcześniej bo już 13

 

#13 2009-03-14 15:22:30

Rita

Gość

Re: Tematy maturalane z Polaka

U nas najpierw mieliśmy podać propozycje i z nich miała powstać lista tematów maturalnych. Jeśli proponujesz temat to mogą go odrzucić- np. jeśli będzie źle sformułowany, niegramatycznie czy coś takiego.


Myślę, że mój mogą odrzucić ze względu na sam temat.

 

#14 2009-03-14 18:00:20

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Tematy maturalane z Polaka

Pracuj sama a nie

 

#15 2009-03-23 14:16:41

Łucja

Gość

Re: Tematy maturalane z Polaka

"Święty i świętość w literaturze polskiej i powszechnej." to mój temat na maturę ustną najgorzej jest zacząć, a później już znacznie lepiej... ;D

 

#16 2009-03-24 18:11:40

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Tematy maturalane z Polaka

A ja już mam prezentację wykutą na blachę W sobotę próbna ustna

 

#17 2009-03-26 15:42:54

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Tematy maturalane z Polaka

No i nie ma próbnej.. wszystko ostatnio u mnie jest odwoływane..rozmowa z s.Sarą, próbna ustna.. Ustna próbna została przeniesiona na 18 kwietnia- pierwsza piętnastka osób w której ja jestem, ale ja nie moge wtedy bo jadę na ślub i weselicho mojego jednego słonka Więc albo sie zamienie z koleżanką na 25 kwietnia(to już po zakończeniu roku szkolnego).. A terminy zostały przesunięte bo jako jedyna bym była przygotowana na tę sobotę ....

 

#18 2009-09-04 19:04:47

Rita

Gość

Re: Tematy maturalane z Polaka

Nam dzisiaj dali tematy, jeszcze ich dokładnie nie przejrzałam ale z tego co zauważyłam motywu samobójcy nie ma... I bedę musiała wybrać coś bardziej oklepanego...

 

#19 2009-09-16 15:26:59

 Veronika

Opiekun medyczny

5321338
Skąd: Poznań.
Zarejestrowany: 2009-06-09
Posty: 317
Punktów :   
WWW

Re: Tematy maturalane z Polaka

Mój temat to "Jezus w literaturze. Wyjaśnij na podstawie literatury pochodzącej z różnych epok literackich."


Twoje słowo, uczy mnie,
Twoje słowo, chroni mnie.

Offline

 

#20 2009-09-16 16:22:32

Tereska

Matka Generalna

4150737
Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 913
Punktów :   

Re: Tematy maturalane z Polaka

Mój to mniejwięcej tak jak planowałam czyli Motyw Maryjny w literaturze z róznych epok


"Nie ma nas, jestem ja i nabita lufka.
I spust daj do głowy albo daj spust emocjom
w sumie obydwie opcje mnie wykończą.
Jestem sama i starczy bo tylko bóg wie że sama w sobie przeprowadzam największe kłótnie.
Dla ciebie okej, ale nie jestem kimś kogo widzisz.
Na twarzy zero zmartwień, w środku kawał zimnej bryły."

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
naszepowolanie.pun.pl