"Furta"

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2013-10-14 15:36:24

intheworld

Gość

Głos wewnątrz

Glos wewnatrz ktory przemawia do nas jest głosem Boga?!
Np. dzis chcialaw wziasc apaszke mamy lecz cos w srodku mi mowilo "Ani zadnej rzeczy ktora jego jest" lub gdy siedzialam na komputerze dzis to odezwal sie we mnie glos ktory kazal mi sie uczyc. Tego glosu nie da sie uciszyc.Jest to glos Boga?

 

#2 2013-10-14 16:14:55

ministrantka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-22
Posty: 59
Punktów :   

Re: Głos wewnątrz

Hmm, no to zależy... czy słyszysz go tak jakby ktoś stał obok i mówił, czy jest to po prostu taka myśl

Offline

 

#3 2013-10-14 18:19:23

szukajaca Boga

Gość

Re: Głos wewnątrz

Ostrożnie z taką "diagnozą" - intheword - już chyba padła dla Ciebie rada aby porozmawiać z kapłanem - i w tym też bym Ci to radziła. Nikt z nas Ci nie powie skąd w Tobie  "ten głos" a przynajmniej nikt nie powinien brać na siebie takiej odpowiedzialności A co do apaszki - to jeśli za pozwoleniem - to czemu miałabyś nie wziąć? Pozdrawiam

 

#4 2013-10-14 19:20:28

 Boża owieczka

Florystka

Zarejestrowany: 2010-07-12
Posty: 390
Punktów :   

Re: Głos wewnątrz

"Kiedy człowiek przemawia do Boga to jest modlitwa,kiedy Bóg przemawia do człowieka to już schizofrenia"
A tak wogóle,ten głos który mówi ci,np.jak przy tej apaszce,to głos twojego sumienia,jednak jeśli ci rozkazuje to już gorzej.

Offline

 

#5 2013-10-14 19:24:51

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: Głos wewnątrz

Jeżeli ten głos jest w myślach to wolałabym słyszeć Boga głęboko w swoim sercu lub przez Słowo Boże. A z tego co piszesz, to nie może być głos Boga, albo schizofrenia albo demon.

Offline

 

#6 2013-10-14 19:31:59

Shikani

Anioł

Zarejestrowany: 2013-06-24
Posty: 96
Punktów :   

Re: Głos wewnątrz

Powiem tak,jeżeli faktycznie dzieją się takie rzeczy, to tak jak poprzedniczki,taka mała rada idź porozmawiaj z kapłanem., do którego masz zaufanie.I jeszcze radziła bym tobie znaleźć kierownika duchownego, który wskazał by tobie drogę, co dalej masz czynić. Bo nie jest wykluczone,że być może posiadasz jakiś dar?. Nie jestem od tego  i nikt nie jest w stanie odpowiedzieć tobie na różne pytania. Bo czasami, są takie momenty,kiedy Bóg przemawia do człowieka wewnętrznie indywidualnie i tylko on jest w stanie to zrozumieć. Tak jak ci pięknie tłumaczą poprzedniczki, ta i ja mówię, najlepiej porozmawiaj z kapłanem/spowiednikiem i znajdź sobie kierownika duchowego, bo jak mniemam jeszcze takiego nie masz, bo czuje, że on odegra ważną rolę;).  A oprócz tego ufaj Bogu i nawet jego możesz poprosić, o mądrego kierownika duchownego który oświecony duchem świętym poprowadzi ciebie i wskażę drogę, którą masz podążyć

Offline

 

#7 2013-10-14 20:37:39

Rita

Gość

Re: Głos wewnątrz

Intheworld- powtórzę: porozmawiaj z księdzem o swoich wszelakich wątpliwościach.
Nikt z nas nie zna Cię i nie może powiedzieć Ci ,,co oznacza...(i tu pada opis sytuacji)". Tworzenie 10 wątków na forum, z pytaniami, na które może odpowiedzieć Ci tylko ktoś doświadczony w sprawach duchowych, może (bo nie wiem tego na pewno) świadczyć o tym że jesteś bardzo nieśmiała albo niedojrzała. Spraw duchowych nie rozwiązuje się w internecie. Pewnie, każdy z nas może napisać, co mu się wydaje, ale nie wiem, czy jest ktoś, kto Cię zna osobiście i jest na tyle doświadczony, by Ci pomóc. Nie da się wszystkiego załatwić przez internet. I internet nie jest odpowiedzią na wszystkie pytania.
Życzę Ci odwagi w rozeznawaniu.

 

#8 2013-10-15 07:31:56

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Głos wewnątrz

Intheworld - zgadzam się z Ritą, albo jesteś nieśmiała, albo niedojrzała. Idź porozmawiaj z kapłanem. Jeśli jest ci ciężko iść to najlepiej powiedz mu o tym.
Ja osobiście, nie wiem jak inni, zauważyłam, że na forum ciągle są pytania i takie szukanie Boga na siłę. "Bo mi to sie wydaje, że ..." albo "Śniło mi się..." lub "Dziś jak byłam w kościele...."
Nie oceniam tego czy jest to dobre czy złe. Nie oceniam bo kim jestem żebym mogła to robić. Ale wydaje mi się to takie troszeczkę wyrośnięte? wyobrażone?
Jakiś czas temu śniło mi się, ze strzelam do ludzi... I mogłabym napisać na forum, że się boję, a może to był znak od Boga, że powinnam iść na ulice i.... nie wiem, po prostu nie wiem.
Ale wiem jedno to był sen, nie Bóg.
Wiele razy kiedy np. jestem w kościele i ktoś z ludzi o coś pyta, "jakiś głos mi mówi, żebym odpowiedziała" ale to nie jest Bóg. To prostu ja sama, moje sumienie... Tak mnie nauczono, żeby pomagać i tak staram się robić.
Znam wielu ludzi i widzę, że jakaś część z nich chce dotknąć mistyki, ciągle na siłę szuka Boga w życiu. "Bo dziś rano jak szłam do sklepu to jakieś światło błysnęło od strony kościoła..." Ok! Mogło tak być bo sąsiadka na 3 piętrze otworzyła okno i promienie słoneczne odbiły się od witraża w kościele... mogło i było, ale to nie Bóg, tylko słońce
Poszłabym za radą jednego księdza lepiej się zając rzeczywistością, a nie bujaniem w obłokach i ciągłym dopatrywaniem się takich sytuacji, których nie ma.
Bo jeśli przed snem obejrzysz jakiś horror to raczej będzie ci się on śnił. Tak samo jeśli obejrzysz jakiś film religijny i jeszcze się nakręcisz to twój mózg w nocy będzie pracował i jestem pewna, że będzie ci się coś śniło. A rano możesz lecieć do prasy i mówić, że miałaś objawienie...


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#9 2013-10-15 08:18:59

Rita

Gość

Re: Głos wewnątrz

Kamcia- podpisuję się pod tym, co napisałaś rękami i nogami! Dokładnie o to mi chodziło- nie dopatrujmy się na siłę we wszystkim ,,znaków" i ,,cudów" na miarę mistyki. Owszem, są sny prorocze, ale nie każdy sen jest proroczy. A zdanie księdza, które przytoczyłaś, to chyba najlepszy skrót tego, co zostało napisane- zamiast zastanawiać się w nieskończoność czy jakieś wydarzenie było niezwykłe czy nie, wziąć się do pracy nad sobą i zacząć dostrzegać prawdziwe cuda szarej codzienności.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
amonzi.pl piłkarzyki na sprężynkach