"Furta"

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2013-10-10 19:02:10

intheworld

Gość

Krótkie pytanie, na które szukam odpowiedzi

Zrobił się bałagan na forum, powstało sporo wątków typu: "pytanie", "mam pytanie", "pomocy" itd. Zakładam ten wątek, by tutaj wpisywać krótkie i konkretne pytania, na które szukamy odpowiedzi.
Jeśli nie wiesz jak zatytułować wątek, albo masz  pytanie, które nie jest zaproszeniem do dyskusji, tylko oczekujesz szybkiej odpowiedzi- proszę o wpisanie tego pytania tutaj.

Kasia K- administrator Furty

Przenoszę niektóre wątki.

*   *   *

intheworld napisała:
Często na modlitwie chcę mi płakać nie wiem dlaczego. Dlaczego tak sie dzieje??

Ostatnio edytowany przez Kasia K (2013-11-01 22:08:14)

 

#2 2013-10-10 19:50:59

 Beatrice

Użytkownik

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 75
Punktów :   

Re: Krótkie pytanie, na które szukam odpowiedzi

Hmmm dlaczego to nie wiem... ale muszę przyznać, że mam podobnie.... zwłaszcza gdy jest modlitwa do Ducha Świętego lub gdy mamy adorację lub czuwania Moja koleżanka także kiedyś płakała jak mieliśmy adorację

Offline

 

#3 2013-10-10 22:03:31

 kamisia

Użytkownik

Skąd: Kościerzyna
Zarejestrowany: 2013-07-24
Posty: 84
Punktów :   

Re: Krótkie pytanie, na które szukam odpowiedzi

Też tak mam!
Nawet dzisiaj.


Pełnić wolę Pana!

Offline

 

#4 2013-10-10 22:19:32

Shikani

Anioł

Zarejestrowany: 2013-06-24
Posty: 96
Punktów :   

Re: Krótkie pytanie, na które szukam odpowiedzi

Bo czujemy podczas modlitwy obecność Boga żywego, jego cały majestat i bliskość. Bo w tedy sam pan Bóg jest przy nas *-*. A to jest taka przepiękne.

Offline

 

#5 2013-10-11 00:41:52

ministrantka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-22
Posty: 59
Punktów :   

Re: Krótkie pytanie, na które szukam odpowiedzi

intheworld napisał:

Często na modlitwie chcę mi płakać nie wiem dlaczego. Dlaczego tak sie dzieje??

Może dlatego, że czujesz się bezpieczna i całe napięcie, cała kontrola siebie po prostu "puszcza"?

Offline

 

#6 2013-10-26 16:22:00

niktwazny

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-10-23
Posty: 5
Punktów :   

Re: Krótkie pytanie, na które szukam odpowiedzi

Cierpienia duchowe.
Cierpieniem duchowym jest wyrzut sumienia,pustka,lęk,brak radości w sercu,wątpliwości,brak sęsu?
Co nam daje cierpienie duchowe? +++

Offline

 

#7 2013-10-26 19:58:47

 hiacynta

Oazowiczka z powołaniem zakonnym..?

48250746
Zarejestrowany: 2013-08-04
Posty: 79
Punktów :   

Re: Krótkie pytanie, na które szukam odpowiedzi

Cierpienie duchowe- kryzys, czy ciemna noc duszy- jak to ujmują teologowie, jest przede wszystkim ogromną łaską, którą ciężko jest nam przyjąć jako dar=dobro. Jest to czas, gdy wydaje nam się, że Boga nie ma, a On wtedy właśnie działa w szczególny sposób i podtrzymuje nas. Każdy, dla kogo wiara jest w życiu ważna, przechodzi nieraz ten stan, Bóg daje mu tę łaskę. Co nam to daje? Z własnego doświadczenia mogę zdecydowanie powiedzieć, że większe owoce wiary, niż radość. Doświadczenie, wiedzę, siłę do jeszcze większych przeszkód i.. odwagę. Jest to nie do opisania, jak wspaniałym darem są cierpienia duchowe. Trzeba przyznać, że ich skutki zawsze dostrzegamy dopiero po jakimś czasie, nigdy nie podczas trwania tego stanu. W tym czasie jest bardzo łatwo zwątpić, ale mimo ogromnych przeszkód nigdy nie można się poddawać, tylko prosić o wytrwałość, stałość w wierze i spełnienie woli Bożej.

Napisałam kiedyś wiersz, o tytule ''Okno''. Mimo tego, że nie jest długi, ujmuje wszystkie stany duszy. Bez okna człowiek nie miałby światła, czyli warunków do życia. Za dnia jasne promyki wpadają do pomieszczenia, człowiek jest wtedy szczęśliwy i ma energię do życia. Gdy przychodzi noc, promyków nie ma, za oknem jest ciemno, a gdy spojrzy się za szybę, jedynie widać.. własne odbicie. Tak właśnie wygląda ludzkie życie. Promykiem jest Chrystus, który rozświetla nasze życie i daje nam siłę i radość, jednak gdy przechodzimy kryzys, nie potrafimy dostrzec Boga, tylko.. siebie. Gdy przyjrzymy się własnemu odbiciu, potrafimy dostrzec w nim Boga. To daje nam doświadczenie, które nas ubogaca. Zyskujemy wtedy więcej, niż gdy świeci ''słoneczko'' i wszystko jest wspaniałe.

Myślę, że trzeba dziękować Bogu za dar cierpień duchowych, bo w sumie nic tak bardzo nas nie kształtuje. I oczywiście, przyjmować Jego wolę! Na chwałę Pana!


''Powierz Panu swą drogę i zaufaj Mu; On Sam będzie działał!'' Ps37,5

''Wszystkie Dzieła Boże dokonują się powoli i w bólu, ale potem są tym trwalsze i owocują tym wspanialej'' M.Teresa Gerhardinger- założycielka SSND

Offline

 

#8 2013-11-01 22:21:27

niktwazny

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-10-23
Posty: 5
Punktów :   

Re: Krótkie pytanie, na które szukam odpowiedzi

Wiem wiem maacie mnie dosc r]zasami ja siebie tez! Ostatnie moje pytanie.
Ogladalam wczoraj Top Model..i tam modelki pozowaly z nagim modelem..calkiem nagim oczywiscie bylo zaslonione narzady. Tylko model byl nagi...czy to w jakis sposob jest grzechem ze takie cos ogladalam?

Offline

 

#9 2013-11-01 22:24:28

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Krótkie pytanie, na które szukam odpowiedzi

Zostało mi jeszcze kilka wątków do przeniesienia, już późno, a jutro wyjeżdżam z rodziną więc ciąg dalszy nastąpi po niedzieli


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#10 2013-11-02 01:43:10

ministrantka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-22
Posty: 59
Punktów :   

Re: Krótkie pytanie, na które szukam odpowiedzi

niktwazny napisał:

Wiem wiem maacie mnie dosc r]zasami ja siebie tez! Ostatnie moje pytanie.
Ogladalam wczoraj Top Model..i tam modelki pozowaly z nagim modelem..calkiem nagim oczywiscie bylo zaslonione narzady. Tylko model byl nagi...czy to w jakis sposob jest grzechem ze takie cos ogladalam?

Tak to zagmatwałaś, że w sumie nic nie wiadomo, czy on był nagi, czy nie, ale to jest akurat w ogóle nieistotne Wątpie, byś oglądała cały program tylko po to, by tego gościa zobaczyć. Natomiast całe kuszenie polega na tym, że Ty to ciągle rozpamiętujesz, wracasz do tego, martwisz się, wyrządzając sobie krzywdę...
Jest taka historyjka: Pewnego dnia dwóch mnichów udało się pieszo do sąsiedniego klasztoru. Do pokonania, prócz kilku tysięcy kroków, była górska rzeczka, wszak niegłęboka, ale przejść niełatwo. Kiedy stanęli na brzegu podeszła do nich pewna młoda urodziwa kobieta i skrępowana poprosiła o pomoc w pokonaniu przeszkody. Jeden z mnichów nawet nie podniosł na nią wzroku, natomiast drugi chwycił niewiastę i zgrabnie przeniósł ją na drugi brzeg.
Po dojściu do klasztoru pierwszy mnich nie wytrzymał i rzekł do współbrata: "Wciąż nie rozumiem jak mogłeś się tego dopuścić! Jak mogłeś dotknąć kobietę? To nie do pomyślenia! I teraz spokojnie idziesz spać?". Na co drugi mnich spokojnie odpowiedział: "Widzisz, bo problem tkwi w tym, że ja tę kobietę przeniosłem i postawiłem na drugim brzegu, a Ty ją wciąż niesiesz".
Daj sobie spokój i uwierz, że Pan Bóg jest dobry i On Cię kocha!!! On nie jest od tego, by czychać i ciągle sprawdzać czy już grzech popełniłaś, czy jeszcze nie, On jest od kochania Ciebie!!!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ホテル バルバドス