"Furta"

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#81 2009-07-02 10:30:48

Karola

Gość

Re: Siostry Betanki

Weroniko to prawda, że klerycy pięknie zaspiewali litanię, ale cóz by było z tego piękna, gdyby zabrakło Oblubienicy

 

#82 2009-07-02 10:35:50

Karola

Gość

Re: Siostry Betanki

Justynko nie mówimy nie... pewnie jak wzrosnie liczba powołań będziemy otwierać nowe placówki i może otworzymy tez w Krakowie... chociaz tam jest tak duzo zakonów.... a inni ludzie tez potrzebuja Sióstr...

 

#83 2009-07-02 11:32:53

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Betanki

z tego co ja wiem to Siostry mają domy w:
Lublinie przy parafii św Rodziny i w parafii św Antoniego, w Kazimierzu Dolnym, pracują też przy  parafii w Świdniku.  Gdańsku, Częstochowie i Trzebnicy
Za granicą mają Siostry domy w: Niemczech, Austrii, Danii i Włoszech. więcej to może Siostra dopowie mam nadzieję, że nie popełniłam żadnego blądu
Pozdrawiam


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#84 2009-07-02 12:51:47

Dinos

Gość

Re: Siostry Betanki

Ej, siostry nie mają domu w TRZEBNICY !!
Były tu kiedyś, jak mnie chyba jeszcze na świecie nie było ...
A w ogóle siostro Karolo, moja ciocia jak byłyście w Trzebnicy, to też tu była ?


A fakt, faktem Oblubienica była najpiękniejszą ze wszystkich zebranych
I ja będę kolejną, która tez będzie miała taki chór do Litanii Wszystkich Świętych

Ostatnio edytowany przez Dinos (2009-07-02 12:54:26)

 

#85 2009-07-02 14:24:24

Karola

Gość

Re: Siostry Betanki

Tak to prawda, że w Trzebnicy obecnie nas nie ma, ale kiedys Siostry tam pracowały. Pozdrów Ciocię Weroniko

Z tego co wymieniłaś Oleńko poza Trzebnicą wszystko się zgadza    A oprócz tego jesteśmy jeszcze w Lublinie u Św. Ducha, w Opolu Lubelskim, w Warszawie, Poznaniu, Gubinie, Barlinku, w Cychrach, w Gdańsku mamy swój dom i pracujemy też na dwóch placówkach

 

#86 2009-07-02 15:59:23

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Betanki

wiedziałam, że coś nie tak będzie dziękuję za poprawkę


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#87 2009-07-02 16:03:44

Dinos

Gość

Re: Siostry Betanki

Nasz kochany Salwatorianin .... ks. Chryzostom Małysiak, jak dobrze pamiętam to chyba było to jakieś 70 ( albo i mniej ) lat temu

A siostro, kiedy opuściłyście Trzebnice ?

Ostatnio edytowany przez Dinos (2009-07-02 16:08:31)

 

#88 2009-07-02 22:27:26

Dinos

Gość

Re: Siostry Betanki

Wiesz ...

Mamy tutaj ss. Boromeuszki. Które mają tu dom generalny. Więc ss. Betanki i Boromeuszki były od siebie w odległości 100m. A Salwatorianów kiedyś było w parafii mnie niż teraz. I pewnie siostry poszły na inne bardziej potrzebujące parafie. A salwatorianie świetnie sobie poradzili, prosząc o pomoc osoby świeckie.


Tak mówi mój Farorz ....

 

#89 2009-07-03 10:04:08

Szukająca

Gość

Re: Siostry Betanki

OO.o dużo Sióstr jest i widzę, że zakon niedawno założony .

 

#90 2009-07-03 11:02:53

Dinos

Gość

Re: Siostry Betanki

Sługa Boży Ks. Józef Chryzostom Małysiak urodził się 11 marca 1884 r w małym ówczesnym galicyjskim miasteczku w Żywcu ... Dnia 7 lipca 1907 roku a katedrze na Wawelu otrzymał z rąk Biskupa Anatola Nowaka święcenia kapłańskie ... W roku 1918, po długim namyśle i modlitwie w tej intencji, podjął decyzję wstąpienia do tego Zgromadzenia. Po pokonaniu różnych trudności jak np. uzyskanie zgody kard. Adama Sapiehy na zwolnienie z diecezji, wstąpił do Towarzystwa Boskiego Zbawiciela i rozpoczął nowicjat w Hambergu w Austrii. W Zgromadzeniu otrzymał imię zakonne Czesław. Po złożeniu pierwszych ślubów zakonnych wrócił do kraju i rozpoczął pracę duszpasterza - misjonarza ... W roku 1928 założył w Trzebni koło Krakowa pierwszy dom rekolekcyjny dla ludzi ze wszystkich stanów ... Ks. Józef Czesław Chryzostom Małysiak dostrzegając ogromne potrzeby pomocy kapłanom we wszelkich pracach parafialnych założył w 1939 roku nowe zgromadzenie żeńskie - Zgromadzenie Sióstr Rodziny Betańskiej. Zadaniem Sióstr jest modlitwa w intencji kapłanów oraz pomoc w parafii i na plebanii. Pragnął, aby Siostry "Betanki" objęły całość prac parafialnych jako: katechetki, zakrystianki, kancelistki, organistki, siostry charytatywne i prowadzące stołówkę dla księży. Tak wytyczony cel był wówczas czymś zupełnie nowym a nawet niezrozumiałym. Nie łatwo było więc pierwszym siostrom w pełni realizować swój charyzmat. Dalszy rozwój Zgromadzenia potwierdził fakt, że myśl o założeniu Zgromadzenia o takim właśnie profilu była dokonana pod natchnieniem Ducha Świętego ... Ks. Małysiak pragnął założyć męskie zgromadzenie Przemienienia Pańskiego, którego celem było skupienie księży rekolekcjonistów. Zgromadzenie to jednak nie wytrzymało próby czasu i po roku zostało rozwiązane z powodu kłopotów finansowych i nieodpowiednich kandydatów wstępujących do Zgromadzenia... Ks Małysiak pod koniec swego życia przebywał w domu zakonnym w Trzebnicy koło Wrocławia i tam skończył swoje ofiarne, świątobliwe życie 10 listopada 1966 roku... Proces beatyfikacyjny ks. Józefa Czesława Chryzostoma Małysiaka rozpoczął się 6 października 1995 roku w Archidiecezji Lubelskiej....

To tak skrótowo

 

#91 2009-07-03 11:40:36

Szukająca

Gość

Re: Siostry Betanki

Dzięki za informację o tym Księdzu. Ależ ja powiększam swoją wiedzę .

 

#92 2009-07-03 11:58:56

Dinos

Gość

Re: Siostry Betanki

Taka skrótowa

Więcej na pewno będzie na stornie ss. Betanek

 

#93 2009-07-03 13:51:04

Dinos

Gość

Re: Siostry Betanki

Ja info wzięłam ze strony www.betanki.pl

 

#94 2009-07-03 18:19:32

Karola

Gość

Re: Siostry Betanki

Weroniko dzieki za pomoc Strona juz troche stara... ale pracujemy nad nową

 

#95 2009-07-03 18:23:09

Karola

Gość

Re: Siostry Betanki

Justynko mi tez się ta fotka bardzo podobała dlatego ją wkleiłam Zapraszam Cię do zapoznania sie z nami na żywo, a nie tylko wirtualnie Charyzmat mamy pieęny i na czasie związany z modlitwą i pomocą Kapłanom w pracy duszpasterskiej.

 

#96 2009-07-03 22:19:35

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Betanki

oj charyzmat piękny- i muszę powiedzieć, że w połowe tego charyzmatu wypełniam


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#97 2009-07-04 17:45:29

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Betanki

Mam takie pytanko- a czy Siostry w Częstochowie przyjmują pielgrzymów?


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#98 2009-07-04 21:36:47

poprostu_człowiek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-23
Posty: 439
Punktów :   

Re: Siostry Betanki

Zgromadzenie Sióstr Rodziny Betańskiej
Congregatio Sororum Familiae S. a Bethania

Dom zakonny:
42-226 Częstochowa, ul. O. A. Kordeckiego 62, tel. 034 324-46-10
parafia Miłosierdzia Bożego
Kaplica p.w. NMP Matki Łaski Bożej
Doba Eucharystyczna: w parafii
Dzieła domu: siostry emerytki, praca w parafii, posługa pielgrzymom 

źródło: http://www.adiec.czest.niedziela.pl/zak … ny_zenskie

Z opisu wynika że tak


"Uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju"
                          Św. Franciszek z Asyżu

Offline

 

#99 2009-07-05 11:43:50

poprostu_człowiek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-23
Posty: 439
Punktów :   

Re: Siostry Betanki

No tak Na tej stronie znajdziecie wiele Zgromadzeń, które przyjmują na noclegi


"Uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju"
                          Św. Franciszek z Asyżu

Offline

 

#100 2009-07-05 13:03:05

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Betanki

oo dziękuję za info bo potrzebuje noclegu z 14 na 15 sierpnia


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs kraków eggy.pl wskrak.pl http://posadzki.szczecin.pl przegrywanie kaset vhs mokotów