"Furta"

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#121 2009-07-06 14:14:37

Karola

Gość

Re: Siostry Betanki

Trzymam za słówko

 

#122 2009-07-08 15:01:15

Karola

Gość

Re: Siostry Betanki

Justynko nie ilość się liczy...

 

#123 2009-09-02 20:29:43

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Betanki

widzę, że wątek ucichl trochę...

a u mnie zrodziło się nowe pytanie- czy Siostry same sobie wybierają imiona zakonne?
i jeśli chodzi o obłóczyny czy podczasz obłóczyn obcinane są włosy?

Pozdrawiam w Panu+

Niech żyje Chrystus Król- na zawsze w sercach naszych!


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#124 2009-09-10 15:20:37

Karola

Gość

Re: Siostry Betanki

Ucichł, ale mam nadzieję, że wróci do normy...


Co do pytania dotyczącego iminion. W naszym Zgromadzeniu jest taka tradycja, że postulantka przed wstąpieniem do nowicjatu podaje 3 imiona z których Przełożeni wybierają jedno, ale czasami bywają niespodzianki, które przynoszą wiele radości...

Podczas obłóczyn nie obcina się włosów. Jeśli jest taka konieczność czyni się to wcześniej

Pozdrawiam w radości

Niech żyje Chrystus Król - na zawsze w sercach naszych!

Ps.
Zauważyłam Oleńko, ze spodobało Ci się nasze pozdrowienie...

 

#125 2009-09-10 15:38:01

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Betanki

Dziękuję za udzielenie odpowiedzi
A tak apropos obłóczyn miałam taką historię u sióstr fajną
jak byłyśmy z Nati u Sióstr to siedzimy sobie po obiadku i szykowałyśmy się do wyjścia by zwiedać Lublin, wtedy przyszła s Lidia i przyniosła nożyczki i kładzie mi i mówi: "przydadzą ci sie" a moja pierwsza myśl to już obłóczyny? na szczęście  nie powiedziałam tego głośno, bo nożyczki byly do taśmy by móc przykleić plakaty DKMu ale za późno zatrybilam po co one


Pozdrowienie piękne Spodobało się i to bardzo- słyszałam je w Kazimierzu jak byłam gdy Siostry się tak pozdrawiały 

Niech żyje Chrystus Król - na zawsze w sercach naszych! 


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#126 2009-09-17 13:13:13

Karola

Gość

Re: Siostry Betanki

Grunt to bystra dziewczyna jest na kogo liczyć

 

#127 2009-09-17 13:18:07

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Betanki

e tam niech Siostra nie przesadza z tą moją bystrością


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#128 2009-09-17 13:22:17

Karola

Gość

Re: Siostry Betanki

wiem co piszę

 

#129 2009-09-17 13:31:16

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Betanki

hehe to nie sprzeczam się z Siostrą już
mam nadzieję, że nic nie porozlewam na rekolekchjach, muszę być ostrożna, bo będę spała pod płotem


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#130 2009-09-17 13:34:29

Karola

Gość

Re: Siostry Betanki

ostatecznie z Jogusiem

 

#131 2009-09-17 13:37:53

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Betanki

Oki z Gogusiem zawsze i wszędzie


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#132 2009-09-18 12:54:30

Karola

Gość

Re: Siostry Betanki

http://www.fotoload.pl/123aa29/e5d7302e25afa89d9980b39538096eb53108_min.jpg


Małe jest piękne

 

#133 2009-10-15 13:51:32

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Betanki

Piękne zdjęcie
Trochę wątek ucichł nam znowu ale już nie wiem o co pytać


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#134 2009-10-15 14:37:43

Szukająca

Gość

Re: Siostry Betanki

Piękne zdjęcia i piesek rasy tej, którą lubię .

 

#135 2009-10-15 16:43:16

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Betanki

Nie ma informacji na temat formacji w wątku więc wrzucam, może ktoś się zainteresuje


Formacja


Formacja podstawowa odbywa się w trzech stopniach:
- w postulacie,
- w nowicjacie
- w junioracie.

Postulat trwa około pół roku. Ma on na celu poznanie kandydatki, jej właściwości duchowych, uzdolnień teoretycznych i praktycznych, aby zgromadzenie mogło jej następnie powierzyć właściwy dla niej obowiązek

Nowicjat jest okresem zasadniczej formacji zakonnej. Trwa 2 lata: rok pierwszy ma charakter istotny czyli kanoniczny. Jego podstawowym celem jest wprowadzenie nowicjuszki w zasady życia wewnętrznego i zakonnego; praktyka polega na stopniowym ćwiczeniu się w wypełnianiu rad ewangelicznych - czystoœci, ubóstwa i posłuszeństwa, do których w przyszłości się zobowiąże. W roku 1972 Kapituła Ustawodawcza Zgromadzenia postanowiła, że nowicjuszki składają pierwsze śluby po dwuletnim nowicjacie.

Trzeci etap formacji został wprowadzony w myśl zaleceń Soboru Watykańskiego II. Jest to juniorat. Obejmuje on lata od pierwszej profesji zakonnej do złożenia ślubów wieczystych, a więc trwa 6 lat. Jest to okres, w którym juniorystka rozwija życie wewnętrzne, zwłaszcza w dziedzinie życia modlitewnego, tak aby z pełną świadomością swoich przyszłych obowiązków mogła złożyć profesję wieczystą. Czas junioratu można poświęcić również na przygotowanie zawodowe do przyszłych obowiązków zewnętrznych. W tym okresie może siostra juniorystka podjąć studia wyższe.
Dla lepszego skonsolidowania się ze wspólnotą zakonną juniorystki dwa razy w roku spotykają się w domu głównym lub innym w celu pogłębienia swojej formacji duchowej i ducha modlitwy. Dzielą się wówczas swoimi doświadczeniami nabytymi w parafii, zwłaszcza o sposobach i metodach zjednywania ludzi dla Chrystusa. Starają się w tym okresie pogłębić szczególnie swoje życie eucharystyczne. Przed siostrą mistrzynią junioratu zdają sprawę ze swych postępów na drodze doskonałej miłoœci Boga i bliźniego. Takie spotkania sióstr juniorystek odbywają się w okresach wakacyjnych.

Po okresie junioratu siostry składają śluby wieczyste.




A to założyciel Zgromadzenia Sióstr Rodziny Betańskiej


http://mtrojnar.rzeszow.opoka.org.pl/swieci/jozef_malysiak/malysiak.jpg


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#136 2009-10-16 12:30:04

Karola

Gość

Re: Siostry Betanki

A ja mam dla Was miłą niespodziankę jak na obecne czasy - CUD POWOŁANIOWY:


http://bronyo.blogspot.com/2009/09/cud- … owy-2.html

 

#137 2009-10-17 12:58:59

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Betanki

Piękne
to ja Wam polecam piosenkę "Pocięgnij mnie za Sobą" w wykonaniu scholi Tarnogórskiej piosenka z czuwania Papieskiego- świeżo nagrana
http://www.youtube.com/watch?v=TpBuvHYfFPU
i jeszcze to co kocham czyli mój KSM http://www.youtube.com/watch?v=YsZair7nbVs 

Ale żeby nie było, że schodzimy z tematu więc zachęcam do odwiedzenia strony Sióstr www.betanki.pl

Pozdrawiam w Panu


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#138 2009-10-20 14:47:37

Karola

Gość

Re: Siostry Betanki

Dzięki za podanie stronki, ale jeszcze jest aktualizowana i narazie chodzi ta poprzednia - trochę zawieszona.

 

#139 2009-10-20 17:26:53

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Betanki

nmzc
czekam na nową stronkę
tak się zastanawiam co to za melodia leci na stronce jak się ją otwiera hmm.. ;]

JAK MOŻESZ ZREALIZOWAĆ SWOJE POWOŁANIE
W RODZINIE BETAŃSKIEJ

Siostry oddają swoje serce, ręce i siły Chrystusowi pracujšc jako KATECHETKI przekazując dzieciom i młodzieży słowa Jezusa, ZAKRYSTIANKI dbając o dom Chrystusa, ORGANISTKI oddając Bogu swój głos. Służą pomocą jako PIELĘGNIARKI w Domach Pogodnej Starości oraz wykonują wszelkie PRACE DOMOWE na parafiach.


Jeżeli nie znalazłaś tu swojej upragnionej formy apostolstwa - nie martw się. Chrystus odkryje przed Tobą nowe drogi i sprawi, że poznasz ukryte w sobie talenty. A może właśnie Ty ubogacisz naszą rodzinę czymś nowym ? ODWAGI...

Dla wszystkich dziewcząt zainteresowanych życiem betańskim i naszą posługą organizujemy rekolekcje powołaniowe w okresie letnich wakacji oraz ferii zimowych. Zapraszamy również na miesięczne dni skupienia.



Otwarte progi Betanii czekają na Ciebie. Nie lękaj się oddać Chrystusowi w wiośnie swego życia. Złóż Mu siebie w darze na wzór Maryi - jak rozwijający się pąk kwiatu...

     

Modlitwą upodabniaj się do Marii...

...a pracą do Marty z Betanii




Módlmy się o nowe powołania do tej jakże pięknej WSPÓLNOTY Zakonnej


"Co Bóg daje, to jest najlepsze" 


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#140 2009-10-21 11:53:29

Karola

Gość

Re: Siostry Betanki

Proszę o modlitwę w intencji Kasi, która jest na etapie rozeznawania drogi powołania. Była już na rekolekcjach w naszym Zgromadzeniu i głos powołania od tamych kilku już lat nie daje jej spokoju. Skończyła studia, a myśl ciągle biegnie do damtych chwil spędzonych na rekolekcjach w Betanii.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Żmigród http://http://paintball-topolinek.com.pl hotelstayfinder Accommodatie Fernandina Beach