"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#121 2009-08-08 21:51:19

Rita

Gość

Re: Myśli św. Józefa Sebastiana Pelczara

8 sierpnia

Zapytasz może, czy także krzywdy, obelgi i potwarze, których doznajemy od ludzi, mogą pochodzić od Boga. Przecież one są grzechem! Tak, one istotnie są złe, dlatego Bóg Najświętszy nie tylko ich nie chce, ale brzydzi się nimi i karze za nie. Jednak Pan Bóg używa grzechu jednych do wychłostania lub doświadczenia drugich.
                                    ŻD 2,356-357

 

#122 2009-08-09 12:08:59

Rita

Gość

Re: Myśli św. Józefa Sebastiana Pelczara

9 sierpnia

Jeżeli bliźni grzeszy i grzechem swoim wyrządza ci krzywdę lub zadaje ból, trzeba brzydzić się grzechem, natomiast cierpienie wynikające z grzechu trzeba uważać jako nawiedzenie Pańskie, a w bliźnim widzieć narzędzie, którym posługuje się Pan do wykonania swojej sprawiedliwości i swojego miłosierdzia.
                                    ŻD 2, 357

 

#123 2009-08-13 20:48:54

mo

Gość

Re: Myśli św. Józefa Sebastiana Pelczara

13 sierpnia

Zgadzanie się z wolą Bożą jest jakby dachem domu duchowego. Jest to doskonałe poddanie woli własnej pod wolę Bożą, tak że dusza może powiedzieć: Panie, nie mam innej woli prócz Twojej. Wola Boża objawia się w dwojaki sposób: albo rozkazuje, zakazuje, pozwala i radzi, albo też w czasie wykonuje swe odwieczne wyroki; stąd zgadzanie się z wolą Bożą jest czynne, gdy nasza wola spełnia rozkazy woli Bożej, albo bierne, gdy przyjmuje jej wyroki.
                                    ŻD 2, 351

 

#124 2009-08-14 13:48:48

mo

Gość

Re: Myśli św. Józefa Sebastiana Pelczara

14 sierpnia

W tajemnicy Wcielenia natura ludzka nie działa sama przez się lecz przez Osobę Słowa. Tak też wola ludzka, gdy się doskonale zjednoczy z wolą Bożą, nie działa sama przez się, lecz działa przez nią Bóg. Jak człowieczeństwo Pana Jezusa przez połączenie z Boską Jego Osobą stało się nieskończenie mądre, święte i mocne, podobnie wola ludzka, gdy się niejako przemieni w wolę Boga, staje się święta i doskonała.
                                    ŻD 2, 360-361

 

#125 2009-08-15 12:18:13

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Myśli św. Józefa Sebastiana Pelczara

15 sierpnia

Najśw. Panna przez doskonałe poddanie się woli Bożej otrzymała największą godność, godność Bożego Macierzyństwa. Wszystkie zaś inne przywileje i łaski, jak Niepokalane Poczęcie, nienaruszone dziewictwo, pełność darów, blask cnót i Wniebowzięcie, to niejako promienie wspaniałego słońca, którego ogniskiem jest Boże Macierzyństwo.
                                    ŻD 3, 153


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#126 2009-08-16 11:29:59

mo

Gość

Re: Myśli św. Józefa Sebastiana Pelczara

16 sierpnia

Zgadzanie się z wolą Bożą zapewnia nam wielkie dobra. Stąd płynie święta wolność. Kto bowiem poddaje się woli Bożej, tym samym wyzwala się z niewoli świata i miłości własnej, a odzyskuje wolność synów Bożych. Zgadzanie się z Wolą Bożą daje siłę i męstwo. Jeżeli idziesz za wolą Bożą, wiesz, że Bóg ci dopomoże; mając zaś pomoc Bożą, czegoż masz się lękać? Możesz wtedy powiedzieć z Prorokiem: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego (Ps 23, 1).
                                    ŻD 2, 361

 

#127 2009-08-17 15:17:44

mo

Gość

Re: Myśli św. Józefa Sebastiana Pelczara

17 sierpnia

Zjednoczenie z wolą Bożą daje niezachwiany pokój. Cóż może zachwiać tego, który wszystko, co go spotyka, przyjmuje z ochotą wiedząc, że wszystko pochodzi z najmędrszej i najmiłościwszej woli Bożej? „Bóg tak chce” powtarza nieustannie dusza zgodzona z wolą Bożą, a to jedno słowo zachowuje ją w świętym pokoju. Jak powiedział św. Leon Wielki, pokój polega na tym, by nie odłączać się od woli Bożej i radować się tylko z tego, co do Boga prowadzi.
                                    ŻD 2, 362

 

#128 2009-08-18 11:58:15

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Myśli św. Józefa Sebastiana Pelczara

18 sierpnia

Ze zjednoczenia woli człowieka z wolą Bożą płynie trwałe szczęście, bo zgadzanie się z wolą Bożą osładza przykrość i łagodzi boleść. Dlaczego ludzie czują się nieszczęśliwi? Oto przeważnie dlatego, że albo chcą, czego Bóg nie chce, albo nie chcą, czego Bóg chce; krzyż drewniany powstaje, gdy jedno drzewo idzie na poprzek drugiego; tak też krzyż duchowy bierze początek stąd, że wola ludzka sprzeciwia się woli Bożej.
                                    ŻD 2, 362


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#129 2009-08-19 16:54:02

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Myśli św. Józefa Sebastiana Pelczara

19 sierpnia

Ze zgadzania się z wolą Bożą płynie nasza zasługa i chwała. Im większa jest ofiara z naszej strony, tym większa nagroda ze strony Bożej. Czy może być większa ofiara nad wyrzeczenie się swej woli? Człowiek właściwie niczego nie może ofiarować Bogu, co by mógł nazwać swoim, prócz własnej woli.
                                    ŻD 2, 365


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#130 2009-08-20 08:17:57

mo

Gość

Re: Myśli św. Józefa Sebastiana Pelczara

20 sierpnia

Im lepsza jest glina, tym doskonalsze naczynie lepi z niej garncarz; im bardziej posłuszna jest wola ludzka, tym świetniejsze naczynie łaski tworzy z niej Pan, bo On szuka takich właśnie dusz, które oddałyby Mu się całkowicie.
                                    ŻD 2, 365

 

#131 2009-08-21 17:18:07

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Myśli św. Józefa Sebastiana Pelczara

21 sierpnia

Z podporządkowania się woli Bożej płynie nasza doskonałość. Istota doskonałości polega na doskonałej miłości, a ta jest zgadzaniem się z wolą Bożą. Stąd ten tylko jest doskonały, kto doskonale zgadza się z wolą Bożą. To doskonałe poddanie się woli Bożej sprawi, że wszystko stanie się pożyteczne dla twej duszy, wszystko posłuży do jej uświęcenia. Jest ono również najprostszą drogą do zjednoczenia z Bogiem. Kto bowiem zgadza się z wolą Bożą, ten wznosi się ponad stworzenia, równa się prawie z aniołami, jakby lotem orła wzbija się aż do nieba Najświętszej Trójcy, staje się nawet bratem Chrystusa, bo przecież On sam powiedział: „Kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką„ (Mt 12, 50).
                                    ŻD 2, 366-367


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#132 2009-08-22 08:05:03

mo

Gość

Re: Myśli św. Józefa Sebastiana Pelczara

22 sierpnia

Zgadzanie się z wolą Bożą zapewnia nam niebo. Jak sternik za pomocą steru kieruje okrętem i mimo przeciwnych wiatrów wprowadza go do portu, tak Bóg prowadzi przez życie i wprowadza do nieba duszę posłuszną Jego woli, mimo pokus i przeciwności.
                                    ŻD 2, 368

 

#133 2009-08-23 14:09:04

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Myśli św. Józefa Sebastiana Pelczara

23 sierpnia

Pan Bóg pragnie zbawić wszystkich ludzi, a chociaż jedna jest tylko droga wiodąca do Boga (drogą tą jest naśladowanie Jezusa Chrystusa), to jednak Bóg wytknął każdemu osobną ścieżkę na tej wielkiej drodze, bo On, Twórca harmonii, miłuje rozmaitość w jedności. Jeżeli więc Bóg chce cię prowadzić tą a nie inną ścieżką, np. raczej ścieżką udręczeń niż pociechy, raczej czynnej pracy niż modlitwy, nie opieraj się i nie wyrywaj na inne drogi, ale idź drogą wytkniętą przez Boga; inaczej mógłbyś zejść na manowce i nie trafić do Boga.
                                    ŻD 2, 389-390


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#134 2009-08-24 06:52:34

mo

Gość

Re: Myśli św. Józefa Sebastiana Pelczara

24 sierpnia

Nie przebieraj w środkach do życia doskonałego, lecz przyjmuj chętnie te, jakie Bóg sam ci wyznacza, bo właśnie one mają cię uświęcić. Jeżeli ci więc Pan Bóg odmawia jakiego środka, np. nie masz spowiednika, nie możesz dłużej się modlić, nie smuć się i nie pragnij go gwałtownie, bo na pewno Bóg chce cię uświęcić w inny sposób. Jeżeli zaś Pan Bóg daje ci jaki środek, nie przywiązuj się do niego niewolniczo, tak jakby on był twoją własnością, inaczej łatwo utracisz wolność ducha; z drugiej strony nie odrzucaj niczego, co ci może pomóc do uświęcenia się.
                                    ŻD 2, 390

 

#135 2009-08-25 16:26:46

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Myśli św. Józefa Sebastiana Pelczara

25 sierpnia

Dusza doskonale poddana woli Bożej nie tylko nie wyznacza sobie drogi i środków do doskonałości, ale też nie ma swojej woli co do stopni życia doskonałego. Jedna jest tylko bezpieczna droga – mówi św. Teresa – chcieć tego, czego Bóg chce, który zna nas lepiej niż my samych siebie i miłuje nas” (Twierdza 6, 9). „Wszystko polega na tym, byśmy oddali się Jemu bez podziału i nieodwołalnie na własność i niczym nie krępowali Jego działania w nas” (Droga dosk. 25).
                                    ŻD 2, 390-391


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#136 2009-08-26 18:14:00

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Myśli św. Józefa Sebastiana Pelczara

26 sierpnia

Nie pragnij być doskonalszym, aniżeli Bóg pragnie. Z drugiej strony nie wyznaczaj sam sobie stopnia, lecz pnij się coraz wyżej, bo nie wiesz dokąd Pan chce cię doprowadzić; dołóż wszelkiej pracy, aby wykonały się w tobie zamiary Boże.
                                    ŻD 2, 391


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#137 2009-08-27 13:41:59

Rita

Gość

Re: Myśli św. Józefa Sebastiana Pelczara

27 sierpnia
Nie pragnij pozbyć się wszelkiej słabości w jednej chwili i od razu wznieść się na wysoki szczebel doskonałości, bo podobne pragnienie jest objawem miłości własnej i ukrytej pychy. Pragnij doskonałości nie w tym celu, aby być doskonałym i cieszyć się tą doskonałością, lecz aby spełnić wolę Boga i podobać się Jemu samemu.

 

#138 2009-08-28 15:34:45

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Myśli św. Józefa Sebastiana Pelczara

28 sierpnia

Środkiem, który krzyżuje niejako naszą wolę jest cierpienie, dlatego krzyżem w znaczeniu duchowym nazywamy wszelkie cierpienia duszy lub ciała. Krzyż jest udziałem wszystkich ludzi; wyciosał go bowiem nasz praojciec Adam z drzewa, z którego zerwał zakazany owoc i włożył na barki wszystkich swoich dzieci. Przede wszystkim krzyż jest udziałem wszystkich chrześcijan. Odkąd nasz Mistrz i Zbawiciel wstąpił na krzyż, a z krzyża do chwały, nie ma dla Jego uczniów innej drogi życia i zbawienia prócz krzyża. Kto nie nosi swego krzyża, a idzie za Mną, ten nie może być moim uczniem (Łk 14, 27).
                                    ŻD 2, 398; 400


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#139 2009-08-29 11:20:53

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Myśli św. Józefa Sebastiana Pelczara

29 sierpnia

Nie wszyscy ludzie jednakowo znoszą cierpienia. Jedni cierpią jak zły łotr; cierpienie wychodzi im, z ich winy, na większą zgubę. Drudzy cierpią jak dobry łotr; cierpienie staje się dla nich przyczyną nawrócenia i pokuty. Inni wreszcie cierpią jak Matka Bolesna; cierpienie utwierdza ich w świętości i pomnaża ich zasługi. Św. Małgorzata Maria w ciężkich chwilach padała do stóp ukrzyżowanego Zbawiciela i tak się modliła: „O Zbawicielu mój najukochańszy, jakież to będzie dla mnie szczęście, jeżeli wyciśniesz na mnie obraz Twoich cierpień”.
                                    ŻD 2, 420; 427


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#140 2009-08-30 14:40:53

Rita

Gość

Re: Myśli św. Józefa Sebastiana Pelczara

30 sierpnia

Spokojnie przyjmuj twoje krzyże, bo na nic się nie przyda odrzucanie ich. Gdziekolwiek się zwrócisz, krzyż za tobą pójdzie, bo wszędzie poniesiesz samego siebie; a choćbyś potrafił uciec przed jednym krzyżem, doścignie cię drugi i to może cięższy. Jeżeli nie zechcesz przyjąć krzyża dobrowolnie, włożą go na ciebie gwałtem, jak włożono na Szymona Cyrenejczyka. Zamiast lękać się krzyżów, oddaj się woli Bożej. Kto bowiem zawsze idzie za wolą Bożą, ten nie dźwiga krzyża, lecz krzyż go dźwiga. Nie wybieraj krzyżów, bo cierpliwość, która jedne cierpienia przyjmuje, drugie odrzuca, nie jest prawdziwa. Jeżeli Pan włoży na ciebie krzyż, dziękuj Mu za to, jak dziękujesz za błogosławieństwo, bo krzyż jest upominkiem Bożej miłości.
                                    ŻD 2, 423-424

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs wola