"Furta"

Ogłoszenie

Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2014-05-17 14:05:20

efka

Użytkownik

Punktów :   

dewocjonalia - prosty krzyż bez kiczowatych przystawek

Przed wizytą u mnie w domu mojego proboszcza szukałam prostych krzyży bez żadnych figurek, czy innych dodatków. Nie sądziłam, że w blisko milionowej aglomeracji w której mieszkam będzie to coś niemożliwe do realizacji. W żadnym sklepie z dewocjonaliami było to nie możliwe. Są krzyże papieskie, z malowidełkami, z uwieszonymi figurkami, dziurawe okrągłe, nawet są krzyże w kształcie małych witraży. Niestety nie ma normalnego krzyża do powieszenia bez ozdobników. Potem szukałam dewocjonalii w internecie . Najwięcej można je znaleźć w księgarniach. To tam panuje moda na krzyże z dziurą w kształcie postaci przypominającej ponoć Chrystusa. Niestety w końcu zamówiłam rzeźbę http://oferia.pl/wykonawcy/szukaj-rze%C5%BAby wg własnego projektu. Trochę kosztowało, ale cieszę się bo nawet proboszcz mnie zapytał gdzie go kupiłam :-)

#2 2014-05-17 20:57:18

Boża owieczka

Florystka

Punktów :   

Re: dewocjonalia - prosty krzyż bez kiczowatych przystawek

Twój post jakoś nic nie wnosi a zalatuje spamem.

#3 2014-05-17 21:05:56

kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Punktów :   14 

prostych krzyży jest multum! wystarczy wejść do pierwszego lepszego sklepu ...
takie krzyże są w cenie nawet od 5zł, zależy od ich wielkości. Wiem coś o tym

Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

#4 2014-05-17 23:15:16

Rita

Gość

A poza tym można taki zamówić po prostu u stolarza

#5 2014-05-21 23:39:22

efka

Użytkownik

Punktów :   

kamcia napisał:

prostych krzyży jest multum! wystarczy wejść do pierwszego lepszego sklepu ...
takie krzyże są w cenie nawet od 5zł, zależy od ich wielkości. Wiem coś o tym

Nieprawda, byłam we wszystkich w moim mieście. Jest wszystko, ale nie prosty krzyż bez ozdób i figury.

#6 2014-05-21 23:40:53

efka

Użytkownik

Punktów :   

Boża owieczka napisał:

Twój post jakoś nic nie wnosi a zalatuje spamem.

Ty tak uważasz, nie sądzę że nic nie wnosi. Nie uogólniaj Boża Owieczko, jeśli można prosić.

zanim wszyscy, będą po wszystkich jeździć, a można to robić bo wolność słowa, to proszę czytajmy regulaminy
"11.Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", chyba że chcemy odświeżyć wątek, gdyż dawno nikt nic nie pisał." Kamcia

#7 2015-11-13 19:10:24

thin

Użytkownik

Punktów :   

http://gielda-inwestora.pl/wp-content/uploads/2014/04/numizmatyka-jan-pawel-ii.png                                                                                                                                                                                       Można kupić zwykły krzyż i odczepić figurkę jeżeli wolisz surowe drewno. Z pewnością dewocjonalia to gadżety przygotowane dla dość prostych ludzi, którym jest to potrzebne. Nawet luteranie którzy stronią od takich rzeczy mają swoje dewocjonalia w postaci Róży Lutra.
           Dewocjonalia dają poczucie tożsamości, więzi i mistykę celebry. Sama postać Jana Pawła II doczekała się wielu mniej, lub bardziej udanych pamiątek. Ja siostrzenicy na pamiątkę I Komunii dałem medal związany z kanonizacją Jana Pawła II. Ładne opakowanie, Certyfikat Mennicy Polskiej na którego odwrocie mogą wpisać się rodzice chrzestni . To świetna pamiątka dla dziecka. Medal nawiązuje do srebrnego medalu z Janem Pawłem II - Nie lękajcie się jaki został wydany w II rocznicę śmierci .
Zdjęcie ze strony : inwestycje.mennica.com.pl/produkty-kolekcjonerskie/numizmaty/medale/

Ostatnio edytowany przez thin (2015-11-13 19:14:24)

Stopka forum

RSS