"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2014-10-09 19:20:19

Zakon Kamilianów

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-17
Posty: 23
Punktów :   

Poznaj Zakon Kamilianów

Zakon Kamilianów, którego charyzmatem jest duchowa i cielesna służba chorym i cierpiącym został założony przez Świętego Kamila de Lellis (1550 - 1614).
Oto jego biografia :
Urodził się on 25 maja 1550 w Bucchianico we włoskim rejonie Abruzji, gdzie do dziś znajduje się jego rodzinny dom i piękne sanktuarium jemu poświęcone (www.fecebook.com/sancamillobucchianico).
Był żołnierzem szukającym przygód, który ulega pokusie hazardu i podczas gry w karty traci całe swe mienie. Żebrząc zastanawia się nad swym życiem i postanawia sie nawrócić. Myśląc o zadośćuczynieniu pragnie wstąpić do Kapucynów. Inne są jednak Boże plany.
Zmuszony poddać się leczeniu z powodu rany na nodze, Kamil w szpitalu Świętego Jakuba w Rzymie spotyka się z ludzką niemocą i cierpieniem. Przez okres czterech lat, w czasie których leczył ranę, z pełnym poświęceniem służył ludziom chorym. Szpital stał się dla niego domem, a leczeni w nim chorzy - rodziną. Oddając się bezgranicznie chorym i cierpiącym odnajduje w ich przepełnionych bólem twarzach oblicze samego Chrystusa. Chce im służyć i dla nich tylko żyć.
Początki nie były łatwe. Kamil nie był w stanie sam stawić czoła niechęci i niezrozumieniu, jakie spotkały go ze strony otoczenia. Był już bliski załamania, gdy sam Jezus przemówił do niego z krzyża: "Dlaczego martwisz się człowieku małej wiary? Idź naprzód! Ja będę z tobą. To przecież moje dzieło, nie twoje". Od tej chwili nic nie było w stanie zatrzymać powodzi miłosierdzia. W 1584 roku Kamil przyjmuje święcenia kapłańskie. 18 marca 1586 roku papież Sykstus V zatwierdza wspólnotę założoną przez Kamila jako Stowarzyszenie Sług Chorych i daje Towarzystwu przywilej noszenia na zakonnym habicie czerwonego Krzyża. 21 września 1591 roku papież Grzegorz XIV podniósł Towarzystwo do rangi Zakonu i nadał mu nazwę: Zakon Kleryków Regularnych Posługujących Chorym.
Charyzmatem zakonu jest zatem służba chorym i to oni stanowią centrum posługi Kamilianów. Zakonnicy kamiliańscy w chorych mają widzieć cierpiącego Chrystusa i służyć Jemu w tych najsłabszych członkach Kościoła. Dlatego oprócz 3 ślubów: ubóstwa, czystości i posłuszeństwa składają jeszcze czwarty ślub służby chorym nawet z narażeniem życia.
Św. Kamil istotę tego powołania wyraził słowami: łóżko chorego jest jak ołtarz, każdy chory jest jak hostia do konsekracji.
Zakon Kleryków Regularnych Posługujących Chorym (Kamilianów) dziś  można spotkać w 40 krajach świata, na wszystkich kontynentach. Wszędzie tam za wskazówkami św. Kamila, jako jego duchowi synowie, otaczają chorych wszechstronną opieką. Wykonują podstawowe czynności pielęgniarskie i leczą podopiecznych. Udzielają im wsparcia duchowego, tak bardzo potrzebnego podczas choroby. Pomagają zarządzać szpitalami. Zapewniają posługę duchową jako kapelani szpitalni i duszpasterze. Służą cierpiącym rozległą wiedzą w zakresie etyki i teologii, prowadząc instytuty pastoralne teologii służby zdrowia. Odpowiadają na wszelkie wezwania związane z cierpieniem, również i te współczesne, jak narkomania, alkoholizm czy bezdomność.
Kamilianie w Polsce oprócz czterech parafii, prowadzą Szpital w Tarnowskich Górach, Dom Pomocy Społecznej w Zbrosławicach (dla mężczyzn upośledzonych umysłowo), w Pilchowicach (dla dzieci specjalnej troski) i w Zabrzu (dla nieuleczalnie chorych), Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze w Hutkach koło Olkusza i w Zabrzu oraz Ośrodek Readaptacyjny dla narkomanów, nosicieli wirusa HIV i chorych na AIDS w Konstancinie, Piastowie i Otwocku koło Warszawy.
Zakonnicy z czerwonym krzyżem na piersi pracują również jako kapelani w szpitalach, opiekują się bezdomnymi oraz chorymi w domach prywatnych - szczególnie umierającymi.
Po czterystu latach istnienia, dzieło Świętego Kamila zachowuje nadal swoją pierwotną świeżość i aktualność posłania ponieważ mimo ciągłego postępu medycyny, człowiek chory zawsze oczekuje kochającego serca i pomocnych dłoni.

opracowane przez Zakon Kamilianów w Polsce (www.kamilianie.eu)

internet: http://www.kamilianie.eu/index.php

Informacje powołaniowe: o. Mariusz Kwiatkowski MI.
Kontakt: kom. 662 142 415, mail: oscampowol@interia.pl

Ostatnio edytowany przez kamcia (2015-10-02 22:21:53)

Offline

 

#2 2015-10-02 11:28:34

Zakon Kamilianów

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-17
Posty: 23
Punktów :   

Re: Poznaj Zakon Kamilianów

Zapraszamy na KAMILIAŃSKIE POWOŁANIOWE DNI SKUPIENIA u progu Roku Świętego Miłosierdzia !

Niebawem rozpocznie się Nadzwyczajny Rok Święty. To będzie Rok Święty Miłosierdzia ! Chciejmy go przeżywać w duchu Dobrego Samarytanina i w świetle słów Jezusa: «Idź, i ty czyń podobnie! » (Łk 10, 37).

Zakon Kamilianów, założony przez Św. Kamila, który od ponad 400 lat wierny przesłaniu swego Założyciela troszczy się o cierpiących na ciele i na duszy, zaprasza młodych ludzi szukających swej drogi życia na
KAMILIAŃSKIE POWOŁANIOWE DNI SKUPIENIA

w dniach od 6-8 listopada 2015
Taciszów koło Gliwic (klasztor nowicjacki Zakonu Kamilianów)


Informacje: o. Mariusz Kwiatkowski MI,
Kontakt: kom. 662 142 415, mail: oscampowol@interia.pl
Zobacz też : http://www.kamilianie.eu


kolejny raz przypominam, że posty tej samej treści udostępniamy TYLKO RAZ.
Koloru czerwonego może używać jedynie administracja i moderacja

Ostatnio edytowany przez kamcia (2015-10-02 22:21:09)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
dres treningowy www.dzieciwdomu.pl