"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2015-01-05 15:26:34

 Marcin

Użytkownik

36638314
Zarejestrowany: 2015-01-03
Posty: 20
Punktów :   
WWW

Nowy wygląd i funkcjonalność forum

Hej, trzy lata temu przygotowałem graficzny nagłówek oraz logo dla tego forum.

Pomyślałem aby troszkę ożywić forum "Furta" po tylu latach owocnego funkcjonowania. Przygotowałem nowy projekt graficzny forum oraz zaktualizowałem logo.

Oto strona z projektem - ******

Mogę dodać również moduł facebook'a na forum (w projekcie wyświetla się w stopce). Mam też kilka innych pomysłów na ożywienie forum.

Napiszcie jak się Wam podoba projekt z linku.

P.S. mam problem aby skontaktować się z Kasią, administratorem forum, mógłby ktoś pomóc w tej sprawie?

Ostatnio edytowany przez Marcin (2015-01-12 15:49:12)


Panie Jezu, swoją przeszłość powierzam Twojemu miłosierdziu, swoją teraźniejszość Twej miłości, a swoją przyszłość Twej opatrzności. (św. o. Pio)

Offline

 

#2 2015-01-05 15:35:50

Róża

Gość

Re: Nowy wygląd i funkcjonalność forum

To logo takie trochę nie bardzo

 

#3 2015-01-05 16:33:04

terestynkaa

Gość

Re: Nowy wygląd i funkcjonalność forum

Bardzo podoba mi się niebieska grafika, jednak dla mnie bardziej wymowne jest aktualne logo
A jakie są te inne pomysły na ożywienie forum? To zawsze się przyda

 

#4 2015-01-05 16:38:18

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Nowy wygląd i funkcjonalność forum

Kasie trzeba złapać online. Innej opcji raczej nie ma
Myślę że logo może być, a kolor forum da się indywidualnie zmienić w ustawieniach
Fajnie, że wyszedłeś z takim pomysłem!
Na facebookowej furcie też by się przydało odświeżenie zdjęcia profilowego i w tle.
Może ogłosimy kolejny konkurs na grafikę?


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#5 2015-01-05 16:54:09

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Nowy wygląd i funkcjonalność forum

Już jestem Nie można było mnie złapać, bo byłam na rekolekcjach w milczeniu, dopiero dziś wróciłam .  Marcin wyszedł z pomysłami i bardzo dobrze Chciałabym, byście się wypowiadali co Wy na to, na zmianę logo i na inne pomysły. Chodzi o to, byśmy wspólnie coś wybrali. Jeśli chodzi o logo, mi się bardziej podoba to, które jest, gdzie Jezus w Hostii jest w centrum.


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#6 2015-01-05 16:57:17

Róża

Gość

Re: Nowy wygląd i funkcjonalność forum

Hostia albo krzyż w/g mojej opini

 

#7 2015-01-05 17:01:40

 Marcin

Użytkownik

36638314
Zarejestrowany: 2015-01-03
Posty: 20
Punktów :   
WWW

Re: Nowy wygląd i funkcjonalność forum

mogę poprawić grafikę w projekcie wg waszych sugestii, proszę śmiało pisać.

oto moje różne pomysły na ożywienie forum:
- trzeba zająć się kwestią pozycjonowania, jest to zbiór technicznych działań, dzięki którym forum będzie bardzie łatwiej dostępne w sieci. Mogę w tym pomóc.
- można przygotować zakładkę "Reklama Furty" - przygotować banerek, który można pobrać i zamieścić u siebie na stronie www blogu itp.
- konkursy
- na forum brakuje zakładki KONTAKT - z pewnością przydałoby się łatwy kontakt z administratorem, również dla osób niezarejestrowanych.
- można troszkę uprościć zasady forum, sporo miejsca zajmują
- na dole strony można dodać moduł Facebooka
- warto zastanowić się czy są potrzebne zakładki "galeria" i "pamiętniki"

to tak na początek

Może taki nagłówek były bardziej odpowiedni?
http://www.marcinkaczmar.pl/baner/headerfz4.jpg

Uprościłem troszkę formę regulaminu forum, aby był czytelniejszy:

1. Celem i sensem tego forum jest wzajemna modlitwa o rozeznanie osobistego powołania w Kościele.
2. Jedna osoba może mieć tylko jeden profil na forum. Nie kopiujemy nicków ani avatarów.
3. Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie wyśmiewamy, nie oczerniamy forumowiczów oraz inne osoby.
3. Dbajmy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów. Nie stosujemy krótkich postów np. "ok", "aha", "super" itp.
4. Respektujemy prawa autorskie. Przy cytowaniu oraz kopiowaniu tekstu z Internetu oraz książek pamiętamy o podaniu źródła.
5. Nie śmiecimy na forum. Przed stworzeniem nowego tematu sprawdź czy na forum nie istnieje już podobny wątek.
6. Dbamy o porządek na forum. Nie piszemy posta pod własnym postem, korzystamy z funkcji "Edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
7. Używanie czerwonego koloru we wpisach jest zarezerwowane dla administratorów oraz moderatorów.
8. Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.
9. Naruszenia regulaminu oraz konflikty powinny być zgłaszane niezwłocznie administratorom lub moderatorom.

co o tym sądzicie?

Ostatnio edytowany przez Marcin (2015-01-05 19:27:14)


Panie Jezu, swoją przeszłość powierzam Twojemu miłosierdziu, swoją teraźniejszość Twej miłości, a swoją przyszłość Twej opatrzności. (św. o. Pio)

Offline

 

#8 2015-01-05 18:39:46

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Nowy wygląd i funkcjonalność forum

Marcinie dzieki za Twoja prace,bardzo mnie sie podoba Tez uwazam,ze niepotrzebny jest pamietnik i galeria,w ktorych nic sie nie dzieje.


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#9 2015-01-05 19:42:02

Róża

Gość

Re: Nowy wygląd i funkcjonalność forum

Nawet najpiękniejsza szata nie zdobi człowieka , myślę ,że może warto skupić się na użytkownikach ,żeby tutaj zaglądali  chętnie i ,żeby stworzyć taką wspólnotę

Ostatnio edytowany przez Neofita (2015-01-05 19:42:55)

 

#10 2015-01-05 20:33:45

 Marcin

Użytkownik

36638314
Zarejestrowany: 2015-01-03
Posty: 20
Punktów :   
WWW

Re: Nowy wygląd i funkcjonalność forum

Z moje doświadczenia, od kilku lat tworzę strony internetowe dla wspólnot chrześcijańskich, wynika, że strona wizualna jest ważna dla odwiedzających.
Jeśli strona jest wykonana byle jak, kolory są ostre, grafika pstrokata, czcionka niewyraźna - nie chętnie odwiedzają ją użytkownicy. Pierwsze wrażenie wizualne ma w Internecie znaczenie.
"Nie szata zdobi człowieka" - ten cytat odnosi się do oceniania drugiego człowieka, dzieła. Nie odnosi się jednak wprost do szeregu starań o przyciągniecie czytelnika.
Jak organizujesz spotkanie dla przyjaciół w swoim domu - to czy nie porządkujesz go, zamiatasz, ozdabiasz? Oczywiście, że atmosfera jest najważniejsza ale przygotowanie domu też jest ważne

Ostatnio edytowany przez Marcin (2015-01-05 20:39:12)


Panie Jezu, swoją przeszłość powierzam Twojemu miłosierdziu, swoją teraźniejszość Twej miłości, a swoją przyszłość Twej opatrzności. (św. o. Pio)

Offline

 

#11 2015-01-06 05:02:46

Róża

Gość

Re: Nowy wygląd i funkcjonalność forum

Mnie jakos takie swiecidelka nie przyciagaja. Jestem na forum gdzie dominuje wylacznie braz zadnych ozdobek ale nie zamienilabym tamtego fora na zadne inne. Tam skupiamy sie na tematyce ktora nas nurtuje  I zawsze mozna liczyc na rzetelna pomoc. A bywalam na forach wrecz bajecznych wizualnie a srodek to zabielane groby.

 

#12 2015-01-06 08:13:00

 Wirydiana

- moderator

7551960
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 321
Punktów :   

Re: Nowy wygląd i funkcjonalność forum

Jestem również za zmianą graficzną...

Offline

 

#13 2015-01-07 17:06:23

terestynkaa

Gość

Re: Nowy wygląd i funkcjonalność forum

O, ten drugi już bardziej mi się podoba, jednak nadal obstaję, że to co jest, jest najpiękniejsze )
I taka moja sugestia, nie wiem, czy się ze mną zgodzicie, ale mnie np. napis typu ''forum powołaniowe'' bardzo odstrasza, brzmi tak groźnie i... no jakoś do mnie nie przemawia
Ale fajnie, że się za to wziąłeś

 

#14 2015-01-07 17:47:03

 Beatrice

Użytkownik

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 75
Punktów :   

Re: Nowy wygląd i funkcjonalność forum

Hej. to może i ja się wypowiem. szta graficzna niebieska to dobry pomysł. bardziej przyjemna dla oka co do logo Połączyłabym pierwsza propozycję z drugą. Tzn Oczywiście Chrystus w centrum, ale te strzałki drogowskazowe były bardziej ciekawe niż te obrazki, ale to moje skromne zdanie

i sam pomysł z odesłaniem do facebooka i uproszczeniem zasad jest ok

Offline

 

#15 2015-01-08 16:31:10

terestynkaa

Gość

Re: Nowy wygląd i funkcjonalność forum

A może np. Zamiast tego Jezusa w drzwiach dać Najświętszy sakrament, a zamiast obrazków strzałki?

 

#16 2015-01-08 17:20:33

 Marcin

Użytkownik

36638314
Zarejestrowany: 2015-01-03
Posty: 20
Punktów :   
WWW

Re: Nowy wygląd i funkcjonalność forum

Może wyjaśnię co znajduje się w logo W graficznej furcie jest Jezus ze zwojem. Na zwoju jest mały krzyżyk. Zwój symbolizuję misję, którą każdy z nas otrzymuje i ma za zadanie ją wypełnić. Jezus drugą ręką błogosławi temu który poszukuje Jego woli. A więc przesłaniem logo jest Chrystus oczekujący na człowieka, człowieka który rozeznaje swoje powołanie we wspólnocie Kościoła.

Ostatnio edytowany przez Marcin (2015-01-08 17:22:21)


Panie Jezu, swoją przeszłość powierzam Twojemu miłosierdziu, swoją teraźniejszość Twej miłości, a swoją przyszłość Twej opatrzności. (św. o. Pio)

Offline

 

#17 2015-01-08 19:55:53

Róża

Gość

Re: Nowy wygląd i funkcjonalność forum

forum powołaniowe faktycznie kojarzy się z klauzurą .

 

#18 2015-01-08 21:05:23

Berberys

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-04-13
Posty: 27
Punktów :   

Re: Nowy wygląd i funkcjonalność forum

Z pewną taką nieśmiałością chciałabym podszepnąć, że drogowskazy  pomijają drogę powołania uznaną dawno przez Kościół: pomijają świeckich konsekrowanych ( w instytutach świeckich lub nie).  To naprawdę nie do końca mieści się w strzałce samotność! Proponuję drogowskaz: świeccy konsekrowani albo konsekracja świeckich.

Ostatnio edytowany przez Berberys (2015-01-08 21:06:08)

Offline

 

#19 2015-01-09 06:34:07

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Nowy wygląd i funkcjonalność forum

To ja jeszcze tylko coś napiszę
Nie rozumiem czemu tak piszecie o tym kolorze forum... Aż mi się przypomniało, że Furta jest czerwona.
Dlatego przypominam, że w ustawieniach można zmienić, każdy indywidualnie, kolor forum. Ja mam zielone i to już jakoś od początku. Dlatego dla mnie jest przyjemnie, łagodne Z czerwonym, chyba bym nie wytrzymała

A regulamin, można by też poprawić pod względem językowym, interpunkcyjnym itd. Ale to może zajrzę tu wieczorem i coś jeszcze pomyślę.


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#20 2015-01-09 07:45:33

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Nowy wygląd i funkcjonalność forum

Tez mam zielony i do tego z pilkami noznymi co nie zmienia faktu o czym jest to forum i po co tu jestem :-)


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
HĂ´tels Padrón https://www.worldhotels-in.com/