"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#21 2011-08-24 20:25:07

szukajaca Boga

Gość

Re: Siostry Służebniczki NP NMP (Wielkopolskie)

Kochani, nowa szata graficzna na stronie Sióstr Służebniczek www.siostrysluzebniczki.pl
Zachęcam do obejrzenia, tym bardziej, że jest skorelowana z innymi prowincjami (ta strona to akurat prowincja Warszawska, ale są linki do innych więc łatwo znaleźć potrzebne informacje)

 

#22 2011-08-28 20:26:38

zakochanawNIM

Gość

Re: Siostry Służebniczki NP NMP (Wielkopolskie)

O moje ukochane Siostry Służebniczki.. Co prawda ja zamierzam (jeśli Bóg pozwoli) za rok wstąpić do Sióstr Służebniczek Starowiejskich, ale to przecież jeden charyzmat, wspólny założyciel i wspólne kochane błogosławione siostry..

 

#23 2011-08-29 09:46:16

szukajaca Boga

Gość

Re: Siostry Służebniczki NP NMP (Wielkopolskie)

Tak powiem Wam, że ostatnio czytam Dziennik duchowy s. Leonii... I jak wcześniej mi się wydawało, że być służebniczką Maryi to własnie przede wszystkim kontakt z Maryją tak s.Leonia pięknie to opisuje - Jezus i Matka Jego, a przede Wszystkim Bóg w Trójcy Jedyny Nie wiem czy to sie mieści w temacie służebniczek ale s.Leonia pięknie opisuje Boga-Ojca, Tatę... skoro sama szła drogą niemowlęctwa to ta relacja między nimi pięknie się rozwinęła i ja sama wiele skorzystałam i zmieniłam swój obraz Boga. Jest on Ojcem - to takie proste ale niektórym, zwłaszcza osobom bez ojca ciężko to pojąć... Wszystkim polecam jej Dziennik

Założyłam nowy watek na ten temat na forum, aby tu się nie rozpisywać

http://www.naszepowolanie.pun.pl/viewto … 798#p26798

Ostatnio edytowany przez szukajaca Boga (2011-08-29 10:08:40)

 

#24 2012-11-10 18:53:13

szukajaca Boga

Gość

Re: Siostry Służebniczki NP NMP (Wielkopolskie)

Kochani, zapraszam do galerii Sióstr - fajne inicjatywy dla dzieci siostry organizują - widać duch Zgromadzenia się rozwija
http://siostrysluzebniczki.pl/index.php … Itemid=138

 

#25 2013-02-18 16:38:57

 Hebronka

Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?

Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 321

Re: Siostry Służebniczki NP NMP (Wielkopolskie)

http://www.siostrysluzebniczki.pl/image … nie_20.jpg

zapraszam serdecznie do Inowrocławia! Ja będę na pewno :-)

Offline

 

#26 2013-06-24 20:31:44

Shikani

Anioł

Zarejestrowany: 2013-06-24
Posty: 96
Punktów :   

Re: Siostry Służebniczki NP NMP (Wielkopolskie)

Jejku moje zgromadzenie do którego mam się zamiar wybrać *-*. Nie wiem czy właśnie tutaj mogę się podzielić swoją przedziwną historią, w każdym razie tak mi się zdaje, no ale jeżeli nie tutaj to najwyżej poprosiła bym o przeniesienie moderatora. W każdym razie jest ona związana z tym zgromadzeniem.  Dość banalnie się zaczyna no ale różne są drogi pana. Jeżeli chodzi o mnie zgromadzenie to poznałam przez siostry urszulanki u których byłam. Bo dość długiej rozmowie usłyszałam zdanie od siostry albo szukaj sióstr w niebieskich habitach. No i wyobraźcie sobie, że cały czas owe zdanie chodziło mi po głowie. No ale żadne zgromadzenie nie przychodziło mi na myśl. Pewnego dnia po pracy idę obok mojego kościoła parafialnego, no i akurat wystawa caritasu i się zapatrzyłam i woła mnie pewna pani chodź zobaczysz, weszłam do środka pomyślałam co mi szkodzi. No i rozglądam się, a tam co znajduje w gablocie?, no właśnie plakat z siostrzyczkami z tego zgromadzenie i tak myślę, przecież te siostry mają niebieskie habity. no i się zaczytałam o charyzmacie i w internecie przeglądnęłam nawet chwilę z proboszczem rozmawiałam. I pomyślałam przecież właśnie w tym zakonie mogła bym rozwinąć swój dar jakim jest niesienie pomocy innym ludziom, szczególnie chorym i potrzebującym. Po pewnym czasie będąc na dworcu PKP, stoję sobie za gazetą i patrzę stoję stoi siostra zakonna no i tknął we mnie taki impuls i podeszłam do niej i zapytałam czy z tego zgromadzenia ona że tak no i przez to spotkanie w dziwnych okolicznościach  nie dość że porozmawialiśmy przez cały czas do pociągu o zgromadzeniu powołaniu to jeszcze jechaliśmy tym samym pociągiem,coś pięknego mało tego okazało się, że nosze ten sam medalik co owe siostry. Tak patrząc na to perspektywy czasu było to w zeszłym roku czasami mam wrażenie, że to nie był zwykły zbieg okoliczności lecz odpowiedź na moją prośbę, panie jeżeli chcesz mnie w zakonie to wskaż mi moje zgromadzenie. Co do tego plakatu to dodam że dowiedziałam się,  iż wisiał on już do ponad trzech miesięcy. To tak no trochę w skrócie bo mogła bym pisać bardzo dużo.
Ps. mam nadzieje, że nikt nie będzie na mnie zły że się podzieliłam i przepraszam za błędy. Nie wiem jak

Offline

 

#27 2013-06-24 20:54:28

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Siostry Służebniczki NP NMP (Wielkopolskie)

Shikani na poczatku dobrze,ze z nami jestes
Ciesze sie,ze znalazlas swoje zgromadzenie.Czy oprocz spotkania pociagowego z siostra bylas u Siostr na rekolekcjach?

P.S Niebieski to jeden z moich ulubionych kolorow


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#28 2013-06-24 21:03:01

Shikani

Anioł

Zarejestrowany: 2013-06-24
Posty: 96
Punktów :   

Re: Siostry Służebniczki NP NMP (Wielkopolskie)

Jejku przypomniałaś mi ważną kwestię, że zapomniałam się przywitać, ale to tak z tej radości. No właśnie mam zamiar wziąć wolne i rozejrzeć się na stronie kiedy mają rekolekcje,chociaż czasami mam ochotę ot po prost wpaść bez anonsu ;x.Nie zaprzeczam, że miałam okazję być na nich bo dziwnym znowu zbiegiem okoliczności, moja parafia organizowała owe rekolekcję, ale  wtedy nie mogłam jednak nie pamiętam dlaczego, ale tak myślę, że może też to był kolejny znak. Także nie byłam jeszcze na ich rekolekcjach ale zamierzam się wybrać, ewentualnie umówić się na rozmowę i zdać się na ową siostrę tak jak kazała
Ps. Też lubię niebieski.

Offline

 

#29 2013-06-24 23:01:35

szukajaca Boga

Gość

Re: Siostry Służebniczki NP NMP (Wielkopolskie)

Shikani, piękna historia - co do plakatu to bardzo podobna do mojej bo ja do Sióstr też trafiłam przez plakat! Znam siostry dobrze, jeśli chcesz pogadać to pisz na pw

 

#30 2013-06-25 08:29:10

poprostu_człowiek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-23
Posty: 439
Punktów :   

Re: Siostry Służebniczki NP NMP (Wielkopolskie)

Jakie welony noszą obecnie te Siostry? Z wysokim czepkiem czy z wypustką?


"Uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju"
                          Św. Franciszek z Asyżu

Offline

 

#31 2013-06-25 09:55:53

szukajaca Boga

Gość

Re: Siostry Służebniczki NP NMP (Wielkopolskie)

Różnie

 

#32 2013-06-25 11:50:38

Shikani

Anioł

Zarejestrowany: 2013-06-24
Posty: 96
Punktów :   

Re: Siostry Służebniczki NP NMP (Wielkopolskie)

Dokładnie różne,tak samo jak habity. Jedne z nich są takie bardzo jasne niebieskie, wręcz podchodzące pod błękit, zaś niektóre z nich są takie ciemne ;D *-*

Offline

 

#33 2013-06-25 12:21:50

szukajaca Boga

Gość

Re: Siostry Służebniczki NP NMP (Wielkopolskie)

Dla zainteresowanych to siostry noszą nawet białe habity, ale to głównie do pracy w kuchni

 

#34 2013-06-25 12:29:59

poprostu_człowiek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-23
Posty: 439
Punktów :   

Re: Siostry Służebniczki NP NMP (Wielkopolskie)

Jak to różnie? Zdaje się, że kiedyś na Wschodzie Siostry miały welony okryte.. Teraz w Polsce też? To znaczy, że raz mają na czepku, a raz z wypustką odkrywający włosy?


"Uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju"
                          Św. Franciszek z Asyżu

Offline

 

#35 2013-06-25 19:36:04

Shikani

Anioł

Zarejestrowany: 2013-06-24
Posty: 96
Punktów :   

Re: Siostry Służebniczki NP NMP (Wielkopolskie)

No nie nie mają takich ;D. Mają białe, granatowe tak jak mówię zależy od prowincji ;D

Offline

 

#36 2013-10-19 22:31:58

 Kyriaka

Użytkownik

3936762
Zarejestrowany: 2013-10-16
Posty: 20
Punktów :   

Re: Siostry Służebniczki NP NMP (Wielkopolskie)

Siostry Służebniczki są przecudowne
Mieszkam w Luboniu i dobrze je znam. Większość wakacji z nimi spędziłam


„Miłość jest tajemnicą, która przekształca wszystko, czego się dotknie, w rzeczy piękne i miłe Bogu” (Dz 890)

Offline

 

#37 2013-10-20 08:32:42

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Siostry Służebniczki NP NMP (Wielkopolskie)

Są super!! Poznałam je na Lednicy warunki były co najmniej rewelacyjne hahah


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#38 2013-10-21 23:21:09

 Kyriaka

Użytkownik

3936762
Zarejestrowany: 2013-10-16
Posty: 20
Punktów :   

Re: Siostry Służebniczki NP NMP (Wielkopolskie)

Byłam dzisiaj u nich. Podzieliły się ze mną różnymi pysznościami
Jak od nich wyszłam to mi banan z twarzy nie schodził całą drogę do domu i jeszcze dłużej
Boże, jak dobrze, że kiedyś żył ktoś taki jak bł. Edmund Bojanowski i założył to zgromadzenie!


„Miłość jest tajemnicą, która przekształca wszystko, czego się dotknie, w rzeczy piękne i miłe Bogu” (Dz 890)

Offline

 

#39 2013-10-21 23:24:52

Shikani

Anioł

Zarejestrowany: 2013-06-24
Posty: 96
Punktów :   

Re: Siostry Służebniczki NP NMP (Wielkopolskie)

Łii  Zgromadzenie, do którego się wybieram *-*.  I ufam Bogu, że on już tym wszystkim pokieruje tak, że będę miała to szczęście zostać jedną z nich ;D

Offline

 

#40 2013-10-23 17:23:09

 Kyriaka

Użytkownik

3936762
Zarejestrowany: 2013-10-16
Posty: 20
Punktów :   

Re: Siostry Służebniczki NP NMP (Wielkopolskie)

To wspaniale
Napiszesz dlaczego to zgromadzenie? I jak udało Ci się dokonać wyboru? Bo ja mam problem. Czuję, że moim powołaniem jest służba Bogu w zakonie, ale nie mam pojęcia jakie zgromadzenie... nie wiem jak to rozeznać.


„Miłość jest tajemnicą, która przekształca wszystko, czego się dotknie, w rzeczy piękne i miłe Bogu” (Dz 890)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
pasjart.pl fujimc.pl eggy.pl garnek emalia