"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powo³aniowe, którego celem jest wspólne d±¿enie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powo³ania..., a wiêc modlimy siê za siebie :)

1.U¿ywamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o jêzyk na forum. Nie u¿ywamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy siê wzajemnie. Nie obra¿amy, nie oczerniamy, nie wy¶miewamy innych forumowiczów.
4.U¿ywamy ogólnie przyjêtych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakie¶ zaistnia³e konflikty powinny byæ zg³oszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych w±tków, je¶li taki temat ju¿ istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Je¶li wklejamy co¶ z jakiego¶ ¼ród³a, wklejamy te¿ link lub piszemy sk±d to wziêli¶my, ¿eby nie naruszaæ praw autorskich.
10. Dbamy o porz±dek na forum. Staramy siê nie pisaæ posta pod postem, u¿ywamy funkcji "edytuj", wyj±tkiem mo¿e byæ od¶wie¿enie tematu.
11. W zwi±zku z przeprowadzanymi na forum porz±dkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisaæ chocia¿ jeden post. Osoby nieaktywne bêd± usuwane z forum.

Rangi na forum s± jedynie symboliczne, nie maj± odzwierciedlenia w rzeczywisto¶ci.

#1 2016-07-12 08:36:41

Pia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-07-12
Posty: 5
Punktów :   

Nativitanki

Nativitanki - Zgromadzenie Sióstr Narodzenia NMP - polskie, ¿eñskie zgromadzenie zakonne.

Strój sióstr Nativitanek to: habit koloru granatowego (forma sutanny kap³añskiej), na g³owie czepek z bia³± wypustk± oraz krzy¿.



Jest to zgromadzenie polskie, które swoj± misjê rozpoczê³o w Warszawie. 16 listopada 1926 roku w ¶wiêto Matki Bo¿ej Mi³osierdzia Ks. Aleksander Kardyna³ Kakowski erygowa³ Zgromadzenie pod nazw± Narodzenia Naj¶w. Maryi Panny w skrócie Nativitanki (pochodz±cego od ³aciñskiego s³owa „nativitas”, tj. „narodzenie”) oraz zatwierdzi³ Konstytucje Zgromadzenia a korektê tych Konstytucji przeprowadzi³ ks. Jerzego Matulewicza(1871 – 1927) pó¼niejszego biskupa wileñskiego, og³oszonego przez S³ugê Bo¿ego Jana Paw³a II(18. 05. 1920-02. 04. 2005) B³ogos³awionym.

G³ówn± my¶l± Za³o¿ycielki by³o przygotowanie dziewcz±t do ¿ycia zawodowego, a przede wszystkim do ¿ycia ma³¿eñskiego i rodzinnego. Ka¿da kobieta powo³ana jest do macierzyñstwa i to powo³anie towarzyszy jej przez ca³e ¿ycie. Macierzyñstwo jest ¼ród³em jej szczególnej godno¶ci. W wymiarze duchowym jest ona matk± zawsze i dla ka¿dego. ¦wiatu potrzeba kobiety daj±cej ¿ycie, wychowawczyni i matki. Takie bêdzie oblicze ¶wiata, jak ukszta³tuj± je m±dre serca kobiet – matek.

Zgodnie z charyzmatem Za³o¿ycielki i w duchu Maryjnym pragniemy swoj± modlitw±, ofiar± i oddaniem wypraszaæ i przywracaæ ¿ycie nadprzyrodzone w duszach, by by³y ¶wi±tyniami Ducha ¦wiêtego. Wierno¶ci± Bo¿emu wezwaniu i Jego powo³aniu, w naszym osobistym ¿yciu przez sumienn± pracê pragniemy oddawaæ siê ca³kowicie Naj¶wiêtszej Maryi Pannie na¶laduj±c Jej doskona³y wzór S³u¿ebnicy Pañskiej. W tym te¿ duchu podejmujemy szczególne modlitwy o uproszenie licznych i ¶wiêtych powo³añ kap³añskich, którzy kontynuuj± zbawcz± dzia³alno¶æ Chrystusa i szerz± Królestwo Bo¿e po ca³ej ziemi.

Pracy jest coraz wiêcej ¶wiadczy o tym liczba osób zwracaj±cych siê do nas o pomoc ró¿nego rodzaju i o modlitwê. Ponadto Siostry pe³ni± ró¿ne pos³ugi w ko¶ciele jako katechetki i wychowawczynie, wyk³adaj± na uczelniach katolickich (np. Uniwersytet Stefana Kardyna³a Wyszyñskiego), pracuj± w O¶rodku Doskonalenia Nauczycieli, w Wydziale Katechetycznym, prowadz± przedszkole, wyje¿d¿aj± na oazy, nios± pomoc osobom samotnym i chorym, otaczaj± opiek± najubo¿szych na duszy i ciele. Siostry Zgromadzenia Narodzenia Naj¶wiêtszej Maryi Panny aposto³uj± w rodzinach, troszcz±c siê usilnie o chrze¶cijañskie wychowanie dzieci i przygotowanie do ¿ycia w rodzinie m³odzie¿y.

W ci±gu ca³ego roku siostry prowadz± spotkania m³odzie¿y, w których zawi±zuj± wspólnotê modlitewn±, rozwa¿aj± S³owo Bo¿e i s³uchaj± konferencji duchowych. Podczas spotkañ nadarza siê mo¿liwo¶æ rozmowy z siostrami Zgromadzenia i z towarzysz±cym kap³anem. Wszyscy staraj± siê radosnym ¶piewem wychwalaæ Boskiego Zbawiciela Jezusa i Jego Matkê Maryjê.
Bardzo chêtnie widziana jest ka¿da osoba, która przychodzi do naszej zakonnej kaplicy i bierze udzia³ w naszych modlitwach i osobistej adoracji Naj¶wiêtszego Sakramentu.

¯niwo ewangeliczne jest wielkie i trzeba wielu serca apostolskich. Chrystus daje ka¿demu z nas osobiste wezwanie poniewa¿ ma swój niepowtarzalny plan, który trzeba stopniowo odkrywaæ i wype³niaæ. „Tylko Chrystus potrafi wype³niæ do koñca przestrzeñ ludzkiego serca. Tylko On daje si³ê i rado¶æ z ¿ycia mimo ró¿nych ograniczeñ i przeszkód zewnêtrznych” powiedzia³ Jan Pawe³ II do m³odzie¿y.

Ze strony cz³owieka potrzebne jest zrozumienie znaków czasu i proste, ochocze, pe³ne mi³o¶ci serce, by pój¶æ tam, dok±dkolwiek zechce poprowadziæ Chrystus. W Zgromadzeniu Zakonnym jak w ogrodzie ka¿da osoba po¶wiêcona Panu Bogu jest jednym z kwiatów w¶ród których Chrystus odpoczywa. Jezus – Mistrz z Nazaretu uczy nieustannie jak zachowywaæ wierno¶æ z³o¿onym ¦lubom Zakonnym. U Jego stóp ochotne serca nabieraj± cech najwy¿szej ¶wiêto¶ci. Jezus rze¼bi, odbijaj±c w nich swoje Boskie Oblicze. Ustawicznie uczy ³agodno¶ci, s³odyczy, umartwienia, samozaparcia, a nade wszystko Mi³o¶ci czystej i bezinteresownej. Zgromadzenie Sióstr Nativitanek zaprasza serdecznie serca nastawione apostolsko do Siostrzanej S³u¿by pod sztandarem Zwyciêskiego Chrystusa Pana i Jego Mi³uj±cej Matki.


Za³o¿yciel


Matka Helena Zbraniecka (ur. 18. 06. 1856) odczyta³a ³askê swojego powo³ania zakonnego i zapragnê³a oddaæ swoje ¿ycie na s³u¿bê Bogu i ludziom, ale trudno¶ci ze strony rodziców, jak i sytuacja spo³eczno-polityczna, nie sprzyja³y realizacji tego powo³ania. Swoje trudno¶ci powierza³a spowiednikowi Ojcu Kapucynowi – Leandrowi Lendzianowi, od którego otrzyma³a polecenie: ”Ty nie wst±pisz do ¿adnego zakonu, ale sama za³o¿ysz Zgromadzenie”.

W nied³ugim czasie Matka Helena Zbraniecka otrzyma w spadku od swojej ciotki dom i sklep z galanteri±. Zak³ada pracowniê, w której zatrudni dziewczêta, zorganizuje dla nich kursy kroju i szycia, udzieli mo¿liwo¶ci zdobycia zawodu oraz zatroszczy siê o ich ¿ycie religijno-moralne. Niektóre z dziewcz±t wtajemniczy w swój plan i utworzy ma³± wspólnotê. Wszystko to odby³o siê w tajemnicy przed ówczesn± w³adz± pañstwow± i rodzin±. Za³o¿ycielka umiera 22. 08. 1911 z powodu nieuleczalnej choroby.


Siedziba Domu Generalnego:

Zgromadzenie Sióstr Narodzenia NMP (Nativitanki), Al. 1-go Maja 15/3, 90-717 £ód¼; tel. 42 633-33-51


Pozosta³e Domy Zakonne:

ul. Topolowa 34, 95-073 Grotniki; tel. 42 717-94-17

ul. Genera³a Lucjana ¯eligowskiego 18, 05-123 Chotomów; tel. 22 772-62-07

ul. 3-go Maja 3, 99-352 D±browice k/Kutna


¬ród³o:   http://www.zakon.katolik.pl/?d=start,za … 1&zp=2

https://pl.wikipedia.org/wiki/Nativitanki

Offline

 

#2 2016-07-22 13:43:43

Pia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-07-12
Posty: 5
Punktów :   

Re: Nativitanki

Zobaczcie co znalaz³am
http://images21.fotosik.pl/98/74d44a7456684159med.jpg

Znalezione na google img/smilies/smile prawdopodobnie "Leksykon zakonów w Polsce" Bogumi³ £oziñski - Katolicka Agencja Informacyjna Warszawa 2009

Ostatnio edytowany przez Pia (2016-07-28 06:54:43)

Offline

 

#3 2016-07-25 13:19:06

Pia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-07-12
Posty: 5
Punktów :   

Re: Nativitanki

S. Monika, Pielgrzymi z Zimbabwe i nativitañska rado¶æ  

https://www.facebook.com/sw.jozef.lodz/ … =3&theater

https://www.facebook.com/sw.jozef.lodz/ … =3&theater

https://www.facebook.com/sw.jozef.lodz/ … =3&theater

https://www.facebook.com/sw.jozef.lodz/ … =3&theater


Piêkny i radosny film z udzia³em Sióstr Nativitanek i Pielgrzymów ¦DM

https://www.facebook.com/sw.jozef.lodz/?pnref=story


Zapraszam na fb na profil Parafi ¶w. Józefa w £odzi.

Ostatnio edytowany przez Pia (2016-07-28 06:54:06)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi

[ Generated in 0.027 seconds, 6 queries executed ]


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
naszepowolanie.pun.pl