"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2016-07-12 10:36:41

Pia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-07-12
Posty: 5
Punktów :   

Nativitanki

Nativitanki - Zgromadzenie Sióstr Narodzenia NMP - polskie, żeńskie zgromadzenie zakonne.

Strój sióstr Nativitanek to: habit koloru granatowego (forma sutanny kapłańskiej), na głowie czepek z białą wypustką oraz krzyż.Jest to zgromadzenie polskie, które swoją misję rozpoczęło w Warszawie. 16 listopada 1926 roku w święto Matki Bożej Miłosierdzia Ks. Aleksander Kardynał Kakowski erygował Zgromadzenie pod nazwą Narodzenia Najśw. Maryi Panny w skrócie Nativitanki (pochodzącego od łacińskiego słowa „nativitas”, tj. „narodzenie”) oraz zatwierdził Konstytucje Zgromadzenia a korektę tych Konstytucji przeprowadził ks. Jerzego Matulewicza(1871 – 1927) późniejszego biskupa wileńskiego, ogłoszonego przez Sługę Bożego Jana Pawła II(18. 05. 1920-02. 04. 2005) Błogosławionym.

Główną myślą Założycielki było przygotowanie dziewcząt do życia zawodowego, a przede wszystkim do życia małżeńskiego i rodzinnego. Każda kobieta powołana jest do macierzyństwa i to powołanie towarzyszy jej przez całe życie. Macierzyństwo jest źródłem jej szczególnej godności. W wymiarze duchowym jest ona matką zawsze i dla każdego. Światu potrzeba kobiety dającej życie, wychowawczyni i matki. Takie będzie oblicze świata, jak ukształtują je mądre serca kobiet – matek.

Zgodnie z charyzmatem Założycielki i w duchu Maryjnym pragniemy swoją modlitwą, ofiarą i oddaniem wypraszać i przywracać życie nadprzyrodzone w duszach, by były świątyniami Ducha Świętego. Wiernością Bożemu wezwaniu i Jego powołaniu, w naszym osobistym życiu przez sumienną pracę pragniemy oddawać się całkowicie Najświętszej Maryi Pannie naśladując Jej doskonały wzór Służebnicy Pańskiej. W tym też duchu podejmujemy szczególne modlitwy o uproszenie licznych i świętych powołań kapłańskich, którzy kontynuują zbawczą działalność Chrystusa i szerzą Królestwo Boże po całej ziemi.

Pracy jest coraz więcej świadczy o tym liczba osób zwracających się do nas o pomoc różnego rodzaju i o modlitwę. Ponadto Siostry pełnią różne posługi w kościele jako katechetki i wychowawczynie, wykładają na uczelniach katolickich (np. Uniwersytet Stefana Kardynała Wyszyńskiego), pracują w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli, w Wydziale Katechetycznym, prowadzą przedszkole, wyjeżdżają na oazy, niosą pomoc osobom samotnym i chorym, otaczają opieką najuboższych na duszy i ciele. Siostry Zgromadzenia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny apostołują w rodzinach, troszcząc się usilnie o chrześcijańskie wychowanie dzieci i przygotowanie do życia w rodzinie młodzieży.

W ciągu całego roku siostry prowadzą spotkania młodzieży, w których zawiązują wspólnotę modlitewną, rozważają Słowo Boże i słuchają konferencji duchowych. Podczas spotkań nadarza się możliwość rozmowy z siostrami Zgromadzenia i z towarzyszącym kapłanem. Wszyscy starają się radosnym śpiewem wychwalać Boskiego Zbawiciela Jezusa i Jego Matkę Maryję.
Bardzo chętnie widziana jest każda osoba, która przychodzi do naszej zakonnej kaplicy i bierze udział w naszych modlitwach i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Żniwo ewangeliczne jest wielkie i trzeba wielu serca apostolskich. Chrystus daje każdemu z nas osobiste wezwanie ponieważ ma swój niepowtarzalny plan, który trzeba stopniowo odkrywać i wypełniać. „Tylko Chrystus potrafi wypełnić do końca przestrzeń ludzkiego serca. Tylko On daje siłę i radość z życia mimo różnych ograniczeń i przeszkód zewnętrznych” powiedział Jan Paweł II do młodzieży.

Ze strony człowieka potrzebne jest zrozumienie znaków czasu i proste, ochocze, pełne miłości serce, by pójść tam, dokądkolwiek zechce poprowadzić Chrystus. W Zgromadzeniu Zakonnym jak w ogrodzie każda osoba poświęcona Panu Bogu jest jednym z kwiatów wśród których Chrystus odpoczywa. Jezus – Mistrz z Nazaretu uczy nieustannie jak zachowywać wierność złożonym Ślubom Zakonnym. U Jego stóp ochotne serca nabierają cech najwyższej świętości. Jezus rzeźbi, odbijając w nich swoje Boskie Oblicze. Ustawicznie uczy łagodności, słodyczy, umartwienia, samozaparcia, a nade wszystko Miłości czystej i bezinteresownej. Zgromadzenie Sióstr Nativitanek zaprasza serdecznie serca nastawione apostolsko do Siostrzanej Służby pod sztandarem Zwycięskiego Chrystusa Pana i Jego Miłującej Matki.


Założyciel


Matka Helena Zbraniecka (ur. 18. 06. 1856) odczytała łaskę swojego powołania zakonnego i zapragnęła oddać swoje życie na służbę Bogu i ludziom, ale trudności ze strony rodziców, jak i sytuacja społeczno-polityczna, nie sprzyjały realizacji tego powołania. Swoje trudności powierzała spowiednikowi Ojcu Kapucynowi – Leandrowi Lendzianowi, od którego otrzymała polecenie: ”Ty nie wstąpisz do żadnego zakonu, ale sama założysz Zgromadzenie”.

W niedługim czasie Matka Helena Zbraniecka otrzyma w spadku od swojej ciotki dom i sklep z galanterią. Zakłada pracownię, w której zatrudni dziewczęta, zorganizuje dla nich kursy kroju i szycia, udzieli możliwości zdobycia zawodu oraz zatroszczy się o ich życie religijno-moralne. Niektóre z dziewcząt wtajemniczy w swój plan i utworzy małą wspólnotę. Wszystko to odbyło się w tajemnicy przed ówczesną władzą państwową i rodziną. Założycielka umiera 22. 08. 1911 z powodu nieuleczalnej choroby.


Siedziba Domu Generalnego:

Zgromadzenie Sióstr Narodzenia NMP (Nativitanki), Al. 1-go Maja 15/3, 90-717 Łódź; tel. 42 633-33-51


Pozostałe Domy Zakonne:

ul. Topolowa 34, 95-073 Grotniki; tel. 42 717-94-17

ul. Generała Lucjana Żeligowskiego 18, 05-123 Chotomów; tel. 22 772-62-07

ul. 3-go Maja 3, 99-352 Dąbrowice k/Kutna


Źródło:   http://www.zakon.katolik.pl/?d=start,za … 1&zp=2

https://pl.wikipedia.org/wiki/Nativitanki

Offline

 

#2 2016-07-22 15:43:43

Pia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-07-12
Posty: 5
Punktów :   

Re: Nativitanki

Zobaczcie co znalazłam
http://images21.fotosik.pl/98/74d44a7456684159med.jpg

Znalezione na google img/smilies/smile prawdopodobnie "Leksykon zakonów w Polsce" Bogumił Łoziński - Katolicka Agencja Informacyjna Warszawa 2009

Ostatnio edytowany przez Pia (2016-07-28 08:54:43)

Offline

 

#3 2016-07-25 15:19:06

Pia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-07-12
Posty: 5
Punktów :   

Re: Nativitanki

S. Monika, Pielgrzymi z Zimbabwe i nativitańska radość  

https://www.facebook.com/sw.jozef.lodz/ … =3&theater

https://www.facebook.com/sw.jozef.lodz/ … =3&theater

https://www.facebook.com/sw.jozef.lodz/ … =3&theater

https://www.facebook.com/sw.jozef.lodz/ … =3&theater


Piękny i radosny film z udziałem Sióstr Nativitanek i Pielgrzymów ŚDM

https://www.facebook.com/sw.jozef.lodz/?pnref=story


Zapraszam na fb na profil Parafi św. Józefa w Łodzi.

Ostatnio edytowany przez Pia (2016-07-28 08:54:06)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
anties.pl rppc.pl www.numiblog.pl www.zarazenipodroza.pl