"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2017-03-09 20:51:56

efka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-11-10
Posty: 23
Punktów :   

Opieka nad osobą starszą

Witajcie. Szukam kogoś kto zna się na takiej opiece. Chciałbym zadać kilka pytań odnośnie takiej pracy. Zastanawiam się nad wyjazdem w charakterze opiekunki i interesują mnie szczegółowe informacje na ten temat. Chodzi o nie tylko o same zagadnienia formalne czy kwalifikacje, ale też o aspekt bardziej psychologiczny, bo nie wiem czy się w ogóle do tego nadaję, a nie chciałabym się o tym przekonywać już w trakcie pracy. Czytałem dużo na ten temat w poradnikach typu https://promedica24.com.pl/opieka-nad-o … -poradnik/ ale jednak opinia kogoś doświadczonego w tym temacie byłaby tu szczególnie wskazana, bo pewnie nie sposób wszystkiego przewidzieć, czy nawet o wszystko zapytać nie posiadając żadnego doświadczenia.

Offline

 

#2 2017-03-10 12:53:45

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 250

Re: Opieka nad osobą starszą

Praca opiekunki nie jest prosta, trzeba wiele empatii i nie wpadania w czarną dziurę rozpaczy. Starsi ludzie mają swoje choroby starcze, demencja, depresja i alzhaimer. Nawet jeśli jest leżąca osoba, to trzeba wiedzieć jak zmienić pampersa, jak ułożyć taką osobę. Opiekunka osób starszych za wiele nie może zrobić, tylko co przebrać osobę, nakarmić posprzątać, jeśli nie masz uprawnień opiekuna medycznego, a każą zmienić tobie opatrunek czy worek od stomii to się nie zgadzaj, bo wychodzisz po za kompetencje swoje.
Opiekun osób starszych musi mieć silną psychikę, bo nigdy nie wie kim jest jego podopieczny jeśli chcesz wyjechać zagranice.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
soft money lenders