"Furta"

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#81 2010-05-03 23:26:08

 Me@

"Podróż na wschód..."

Zarejestrowany: 2009-08-28
Posty: 143
Punktów :   

Re: Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

marchewka, masz prywatną wiadomość

To tyle z wiadomości nie na temat


" Postaw , Panie, straż przy moich ustach
I wartę przy bramie warg moich.
Nie skłaniaj mego serca do złego słowa "

Offline

 

#82 2011-04-14 13:43:02

Animado Angel

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Tak więc ponownie przedstawiam Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej Nie znam ich zbyt dobrze, bo tylko jedną siostrę poznałam w dość ciekawych okolicznościach i się spotykamy, kiedy tylko nadarzy się okazja. Fantastyczna osoba Charyzmat jest bardzo interesujący, historia Matki Założycielki wciągającą, a i habit mają piękny (zwłaszcza welony). I ogólnie nie wiem dlaczego ale jakoś mnie urzekają

Źródłem duchowości Zgromadzenia jest ewangeliczne przykazanie Miłości Boga i bliźniego, objawione w Jezusie Chrystusie. Miłość ta przejawia się w szerzeniu chwały Bożej i apostolskiej trosce o zbawienie dusz. Siostrze Opatrzności Bożej szczególnie bliskie są słowa Ewangelii: "Starajcie się najpierw o królestwo Boga i Jego sprawiedliwość, a wszystko inne będzie wam dodane" (Mt 6,33). Przejęta duchem Chrystusa, wytrwale zabiega o uświęcenie innych, zwłaszcza dziewcząt upadłych moralnie i dzieci osieroconych.
Duchowość Zgromadzenia wypływa z jego charyzmatu miłości miłosiernej, który otrzymała Założycielka - Sługa Boża Antonina Mirska. Rysami charakterystycznymi założonej przez nią wspólnoty zakonnej jest bezgraniczna ufność Bogu, który "trzciny zgniecionej nie złamie i knota tlejącego nie dogasi" (Mt 12. 20), a także przekonanie o nieustannej trosce Boga o każdego człowieka. Przylgnięcie do Chrystusa Miłosiernego jest dla Siostry Opatrzności Bożej źródłem z którego czerpie miłość do dzielenia się nią z innymi.
Duch Zgromadzenia definiuje się w haśle: "Niczego nie należy stawiać ponad miłość Chrystusa" i "Wszystko na większą chwałę Bożą" z których wynika wrażliwość na człowieka, zwłaszcza potrzebującego, cierpiącego zagubionego moralnie i opuszczonego.

Oto ich stronka (mnie się podoba bardzo):
http://www.providentia.pl/home.html

A tu link do stronki Ruchu Opatrzności Bożej w miejscowości najbliżej mnie:
http://robwtwardogorze.cba.pl/

Zachęcam

Ostatnio edytowany przez Animado Angel (2011-04-14 15:41:29)

 

#83 2011-04-14 15:00:49

dzidziuś

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Byłam kiedyś na stronce Sióstr, ale niestety,z tego co tam pisze, nie organizują rekolekcji w moich okolicach. A szkoda, bo chciałabym je poznać ale może kiedyś będzie mi dane

 

#84 2011-04-14 15:36:33

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

pozwoliłam sobie przenieść wątek gdyż już istnieje na temat Sióstr Opatrznościanek
Znam je jak macie jakieś pytania służe


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#85 2011-04-14 15:38:51

Animado Angel

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Że też nie zauważyłam... oj chyba ślepnę na starość Dzięki za przeniesienie.
Dzidziusiu, jak kiedyś dotrzesz do Wrocławia to moży wybierzemy się do nich razem

 

#86 2011-04-14 15:40:57

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Polecam odwiedzenie Sióstr w Szczawnicy prowadzą tam pensjonat:) piękną mają kaplicę mam wiele miłych wspomnień związanych z tym miejscem


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#87 2011-04-15 22:36:49

dzidziuś

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

oj Animado wiesz, że moje nogi we Wrocławiu to chyba same poszłyby najpierw do innego Domu i ja wybieram się do tego miasta myślami ciągle, ale coś nie szykuje mi się nic konkretnego. ale może, może kiedyś i zawitam do tych Sióstr

 

#88 2011-04-20 18:55:44

 Me@

"Podróż na wschód..."

Zarejestrowany: 2009-08-28
Posty: 143
Punktów :   

Re: Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Ej kto jest z Wro. ?
Bo przepraszam bardzo ... ja z Trzebnicy
A Opatrzność już czuwa w Twardogórze
Albo w Wrocławskiej Wyższej Szkole Dolnośląskiej


" Postaw , Panie, straż przy moich ustach
I wartę przy bramie warg moich.
Nie skłaniaj mego serca do złego słowa "

Offline

 

#89 2011-04-20 20:04:32

Animado Angel

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Ja jestem z Wrocławia
Opatrzość czuwa także na Papieskim Wydziale Teologicznym

 

#90 2012-02-06 21:12:15

martulka10

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Witajcie!
Dawno nie było w tym temacie posta a bardzo interesuje mnie to Zgromadzenie... Czy któraś z Was też rozważa tą drogę, czy może jest tu ktoś na forum z tego Zgromadzenia? Byłabym wdzięczna za wszelakie odpowiedzi

 

#91 2012-02-07 12:31:30

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

martulka10 napisał:

Witajcie! bardzo interesuje mnie to Zgromadzenie...

Najlepiej pytać u źródła czyli w zgromadzeniu  
Nawet jeśli ktoś z forum był w tym zgromadzeniu, czy myśli o nim, to jest to prywatna sprawa, by dzielić się nią na forum. Jeśli ktoś rozważa tę drogę co Ty, to przede wszystkim z Bogiem na osobności.Na forum nie rozezna się powołania, oczywiście jest ono pomocne, ale wszystko dzieje się w sercu osoby powołanej. Na forum trzeba zachować ostrożność.


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
naszepowolanie.pun.pl