"Furta"

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#21 2009-10-01 15:19:55

 Me@

"Podróż na wschód..."

Zarejestrowany: 2009-08-28
Posty: 143
Punktów :   

Re: Co to za Zgromadzenie?

Praktycznie każde Polskie zgromadzenie, ma poza krajem placówki.
A może powiesz w jakim to było mieście ? Przynajmniej po placówkach będzie można dojść do zgromadzenia


" Postaw , Panie, straż przy moich ustach
I wartę przy bramie warg moich.
Nie skłaniaj mego serca do złego słowa "

Offline

 

#22 2009-10-01 15:52:12

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Co to za Zgromadzenie?

Rita napisał:

Habit granatowy, taki "normalny" czarny welon z białą wypustką i krzyżyk, nie wiem czy był jakis sznurek

mogła być to Służebniczka NMP

http://www.kostuchna.katowice.opoka.org.pl/images/ludzie/siostry_09.jpg


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#23 2009-10-01 18:22:23

boza_tancerka

Gość

Re: Co to za Zgromadzenie?

To welon siostry misjonarki NMP - także gdy przyjedzie do Polski, lub gdy siostra z jakichś :-) powodów poprosi to może nosić taki welon, u mnie w parafi jedna siostra NMP taki ma z powodu kłopotów ze słuchem a w tym lepiej słszy niż w tym normalnym.

 

#24 2009-10-02 13:42:50

Lusi

Gość

Re: Co to za Zgromadzenie?

Jeśli chodzi o zgromadzenie typowo misyjne to na pewno:
Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego (popularnie nazywane werbistkami)-> jak Bóg będzie tak chciał to moje przyszłe zgromadzenie
Siostry Dominikanki Misjonarki Jezusa i Maryi (Dominikanki Misjonarki)
Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi (Franciszkanki Misjonarki)
Siostry Misyjne świętego Piotra Klawera (Klawerianki)
Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Miłości (Matki Teresy z Kalkuty, Misjonarki Miłości)
Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej (Misjonarki Chrystusa Króla)
Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Krwi Chrystusa (Misjonarki Krwi Chrystusa)
Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny (Misjonarki Świętej Rodziny )
Misjonarki Najświętszej Maryi Panny Królowej Afryki (Siostry Białe)
Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia (Orionistki )
Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego (Pallotynki)

 

#25 2009-10-02 15:07:42

poprostu_człowiek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-23
Posty: 439
Punktów :   

Re: Co to za Zgromadzenie?

Chciałem powiedzieć, że nie każde zgromadzenie które w nazwie ma Misjonarki to zgromadzenie misyjne! Wykreśliłbym Orionistki, Pallotynki i Misjonarki Świętej Rodziny. Wykreśliłbym też Misjonarki Krwi Chrystusa. Na misje na pewno wyjeżdząją Siostry Misjonarki Miłości,. Białe i białe klaretynki (Marii Klareta)


"Uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju"
                          Św. Franciszek z Asyżu

Offline

 

#26 2009-10-02 16:33:16

 Me@

"Podróż na wschód..."

Zarejestrowany: 2009-08-28
Posty: 143
Punktów :   

Re: Co to za Zgromadzenie?

Misjonarki Krwi Chrystusa, są zgr. misyjnym

Do tego można jeszcze zaliczyć Boromeuszki i Sercanki. I po części Opatrznościanki.


" Postaw , Panie, straż przy moich ustach
I wartę przy bramie warg moich.
Nie skłaniaj mego serca do złego słowa "

Offline

 

#27 2009-10-02 19:34:08

Lusi

Gość

Re: Co to za Zgromadzenie?

Wszystkie wymienione zgromadzenia są zgromadzeniami misyjnymi i mają swoje placówki rozsiane praktycznie po całym świecie! Oczywiście niemożliwością jest aby wszystkie siostry wyjechały na misje, jednak ważny jest charyzmat misyjny. Życie w duchu misyjnym, nieustanna modlitwa za misjonarzy i samo misyjne powołanie.

 

#28 2009-10-04 19:11:04

poprostu_człowiek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-23
Posty: 439
Punktów :   

Re: Co to za Zgromadzenie?

Nie każde Zgromadzenie które ma w nazwie misjonarki jest Zgromadzeniem "misyjnym" i nie każde Zgromadzenie, które ma placówki w krajach misyjnych to misyjne zgromadzenie! Misjonarki Świętej Rodziny są Misjonarkami Kościoła Chrystusowego! Wiem od Sióstr! Jeżeli chodzi o to, że Zgromadzenie, które ma placówki na misjach to od razu powiem że służebniczki Starowiejskie są misyjne? To Ich jest z Polski najwięcej na misjach, więcej od typowo polskich zgromadzeń misyjnych! Albo tych które są w Polsce! Misjonarki Krwi Chrystusa to młode Zgromadzenie mające domy w Polsce i Niemczech! Na dodatek nie wiadomo czy to są Siostry! mają problemy! Nie z każdego Zgromadzenia z którego są Misjonarki to nie Zgromadzenie o duchowości misyjnej! Cytuję wielu znanym wam Siostrę Dominikę- Werbistkę!
"A co do charyzmatow zgromadzen. Jasne, ze prawie wszystkie maja swoich ludzi na misjach, jednak nie wszystki maja charzymat misyjny! W POlsce to: ss. kombonianki, franciszkanki mijnarki Maryi, siostry biale, my czyli werbistki...Moze jeszcze jakies...To, ze w nazwie jest slowo MISJONARKI ITD. nie znaczy, ze misje... CHodzi o zapis w konstytucjach, o ducha misyjnego, o formacje pod katem gloszenia Dobej Nowiny. A mozna to robic leczac, uczac, pomagajac. Tak jak nasze siostry w 44 krajach swiata.
Od 20 lat pracuje w Polsce, mialam i mam pragnienie bezposredniej pracy misyjnej i byc moze, np. u jozefitek bym je spelnila, ale... u nas non stop mysli sie o misjach, zyje tym wszystkim, ofiaruje... I daltego nie zamienilabym sie z nikim innym charyzmatem misyjnym!!"
źródło: http://powolaniowapomoc.p2a.pl/viewtopic.php?id=191&p=2

Te Siostry, które mają zapisane w konsytuacjach, że muszą pracować poz granicami kraju, to te, które wymieniłem wyżej!

Pozdrawiam serdecznie!


"Uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju"
                          Św. Franciszek z Asyżu

Offline

 

#29 2009-10-04 19:22:20

boza_tancerka

Gość

Re: Co to za Zgromadzenie?

moje siostry mają w Konstytucjach zapis że mają szczególnie dbać o kraje wschodu, nie są zgromadzeniem typowo misyjnym, ale zapis taki mają. Co do Misjonarek Krwi Chrystusa to akurat je znam i to oczernianie ich.

 

#30 2009-10-04 19:54:07

poprostu_człowiek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-23
Posty: 439
Punktów :   

Re: Co to za Zgromadzenie?

To nie jest oczernianie. Słyszałem, że mają biedne Siostry problemy i nie wiadomo jak ten problem się zakończy. Także nie wiadomo co z nimi będzie i czy ten problem nie został już jakoś rozwiązany. Nie mniej jednak trzeba modlić się za te Siostry i Ich założyciela. przykra sprawa Wiem z mojego postu, mogła wyjść głupia treść. Przepraszam, jeśli w jakiś sposób uwłaszczyłem Siostrom.


"Uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju"
                          Św. Franciszek z Asyżu

Offline

 

#31 2009-10-04 21:23:01

Lusi

Gość

Re: Co to za Zgromadzenie?

Ach nie ma co się wykłócać (bo wydaje mi się że do tego prowadzi nasza dyskusja). Nie jestem zbyt kompetentną osobą jeśli chodzi o znajomość zgromadzeń. Kiedyś również poszukiwałam typowo misyjnych i akurat te przeglądałam. Nie wiem jak wygląda treść konstytucji większości z tych zakonów więc jeśli wprowadziłam kogoś w błąd to przepraszam.

 

#32 2009-10-04 21:59:34

 Me@

"Podróż na wschód..."

Zarejestrowany: 2009-08-28
Posty: 143
Punktów :   

Re: Co to za Zgromadzenie?

Nieraz coś zabrzmi dwuznacznie....
Ale koniec tematu oczerniania zakonu
I tyle

A w końcu się wyjaśniło, o jakie zgromadzenie chodzi autorce wątku czy nie ?


" Postaw , Panie, straż przy moich ustach
I wartę przy bramie warg moich.
Nie skłaniaj mego serca do złego słowa "

Offline

 

#33 2009-10-05 08:37:01

szukajaca Boga

Gość

Re: Co to za Zgromadzenie?

Me@ chodzi Ci o mnie? czy o anete89?
Bo jeśli o mnie to tak wyjaśniło się

 

#34 2009-10-05 10:44:42

 Me@

"Podróż na wschód..."

Zarejestrowany: 2009-08-28
Posty: 143
Punktów :   

Re: Co to za Zgromadzenie?

O wszystkich którzy zadali pytanie o zgromadzenie. Przed akcją o oczernianie

A przy okazji Rita, wiesz już co to za zgromadzenie ?


" Postaw , Panie, straż przy moich ustach
I wartę przy bramie warg moich.
Nie skłaniaj mego serca do złego słowa "

Offline

 

#35 2009-10-05 17:15:14

Rita

Gość

Re: Co to za Zgromadzenie?

No właśnie nie wiem i pewnie się nie dowiem... za mało szczegółów zapamiętałam- widziałam "niebieska" przez moment, kiedy wysiadałam z busa i spieszyłam się do szkoły i nie miałam czasu przyjrzeć się dokładnie.
Ale dziękuję za pomoc i dobre chęci

 

#36 2009-10-05 17:23:12

 Me@

"Podróż na wschód..."

Zarejestrowany: 2009-08-28
Posty: 143
Punktów :   

Re: Co to za Zgromadzenie?

Ale w jakim to było mieście ?


" Postaw , Panie, straż przy moich ustach
I wartę przy bramie warg moich.
Nie skłaniaj mego serca do złego słowa "

Offline

 

#37 2009-10-06 12:00:40

aneta89

Gość

Re: Co to za Zgromadzenie?

Dziękuje za odpowiedź na temat zgromadzeń misyjnych. DZIĘKI WIELKIE Z PANEM BOGIEM!!!


__________________________________________________________________________________________



Lublin Franciszkanki Misjonarki  Maryji





Nie piszemy jedego posta pod drugim używamy opcji edytuj

 

#38 2010-02-07 19:12:00

szukajaca Boga

Gość

Re: Co to za Zgromadzenie?

Kochani mam pytanie...ostatnio jechały ze mna pociagiem pewne siostry... których nie znam...maiły czerwone habity-czerwone tzn takie koloru krwi. Czarne welony z podniesieniem widac było włosy na przodzie głowy. Nie miały z boku sznura i różańca tez nie zauważyłam. Jechały z Częstochowy do Bielska... \Może ktoś cos wie?

ach już wiem! to siostry redemptorystki

Ostatnio edytowany przez szukajaca Boga (2010-02-07 19:21:08)

 

#39 2010-02-09 08:40:34

 Me@

"Podróż na wschód..."

Zarejestrowany: 2009-08-28
Posty: 143
Punktów :   

Re: Co to za Zgromadzenie?

A redemptorystki nie są różowe ?


" Postaw , Panie, straż przy moich ustach
I wartę przy bramie warg moich.
Nie skłaniaj mego serca do złego słowa "

Offline

 

#40 2010-02-09 09:59:32

szukajaca Boga

Gość

Re: Co to za Zgromadzenie?

no taki czerwony ale jakby trochę inny... nie wiem czy to taki całkiem różowy ale coś z różowego ma

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
pozycjonowanie stron wypożyczalnia przyczep lublin