"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2009-07-26 11:45:53

Meredith

Gość

Zgromadzenie Sióstr Bożego Serca Jezusa

Zgromadzenie Sióstr Bożego Serca Jezusa (Congregatio Sororum Divini Cordis Jesu) wywodzi się z powstałej w 1905 r. Sodalicji Bożego Serca Jezusa, założonej przez sługę Bożą m. Gabrielę Klauzę we Wrocławiu.
Konstytucje zgromadzenia noszą znamiona duchowości ignacjańskiej. Poprzez życie według Ewangelii siostry pragną być znakiem dla świata, w którym żyją, działając według hasła św. Ignacego Loyoli: „Wszystko na większą chwałę Bożą”.
Siostry Bożego Serca Jezusa poświęcają się Bogu w czystości, posłuszeństwie i ubóstwie na wzór tegoż Serca, przede wszystkim w celu zadośćuczynienia. Życie duchowe sióstr opiera się na kulcie Serca Bożego; codziennie ofiarowują siebie Sercu Jezusa, odmawiają litanię i nowenny do Serca Bożego, praktykują godzinę świętą w duchu wynagrodzenia.
Istotnym rysem duchowości zgromadzenia jest wynagradzanie za grzechy własne i innych. Centralnym świętem zgromadzenia jest uroczystość Najświętszego Serca Jezusa, kiedy to siostry odnawiają śluby i trwają na całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. W sposób szczególny siostry czczą również Maryję, oddając się Jej przez akt ofiarowania w dniu obłóczyn.
Dziś siostry Bożego Serca Jezusa poświęcają się nauczaniu i chrześcijańskiej opiece nad dziećmi w przedszkolu, szkole i parafii. Pracują w duszpasterstwie parafialnym jako katechetki, organistki, zakrystianki czy kancelistki. Podejmują zadania apostolskie stosownie do potrzeb Kościoła na miarę własnych możliwości. Dom generalny zgromadzenia znajduje się od 2002 r. we Wrocławiu przy ul. Kapitulnej 4.
Tam też 30 września br. zostanie poświęcony przez abp. Mariana Gołębiowskiego nowo wybudowany dom, w którym będzie znajdowało się przedszkole.
Siostry Bożego Serca Jezusa noszą czarne habity i welony z białą wypustką. Na piersi mają krzyż profesyjny, a na ręce po ślubach wieczystych obrączkę. Mogą także nosić szare habity.

[edit 15.08.09]

Ostatnio edytowany przez Meredith (2009-08-15 22:05:37)

 

#2 2009-07-26 13:17:29

szukajaca Boga

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Bożego Serca Jezusa

ta stronka ma wirusa

 

#3 2009-07-26 18:49:18

Meredith

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Bożego Serca Jezusa

Jak to wirusa?

 

#4 2009-08-15 15:20:25

Helena

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Bożego Serca Jezusa

niestety szukająca Boga  ma rację

 

#5 2009-08-15 22:04:30

Meredith

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Bożego Serca Jezusa

ups... bardzo Was przepraszam... u mnie wszystko było ok
znalazłam bloga prowadzonego przez Siotry i nie tylko
http://siostrunia.blog.onet.pl/

jeszcze raz przepraszam

 

#6 2009-08-16 08:58:17

poprostu_człowiek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-23
Posty: 439
Punktów :   

Re: Zgromadzenie Sióstr Bożego Serca Jezusa

Nie ma za co przepraszać Ja też miałem wszystko "ok".. Ale jak się ma dobrego antywirusa to widać "defekt"..


"Uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju"
                          Św. Franciszek z Asyżu

Offline

 

#7 2009-08-16 17:34:44

Meredith

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Bożego Serca Jezusa

Znalazłam tylko jedno zdjęcie
http://photos.nasza-klasa.pl/6683503/143/main/beb5693f62.jpeg
na zdjęciu s. Aneta

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
dmuchane rękawki do pływania motor elektryczny dla dzieci gitara elektryczna dla dzieci wycena przedsiębiorstwa