"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#41 2009-11-23 20:02:25

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Kierownik Duchowy

Gwiazdko,Jezus wie gdzie i do kogo nas poprowadzic.Wie co jest dla nas dobre,chocby nam wydawalo sie nie realne.Zdaj sie calkowicie na Jego pragnienie,a jesli Kaplan zaoferowal ci kierownictwo duchowe to przyjmij i dziekuj Bogu,ze postawil na Twojej drodze tego spowiednika


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#42 2009-11-23 21:45:08

Gwiazdka

Gość

Re: Kierownik Duchowy

Dzięki za dobre słowo!

 

#43 2009-12-10 16:46:44

Szukająca

Gość

Re: Kierownik Duchowy

Wczoraj się odważyłam i poszłam z księdzem pogadać.
Ksiądz powiedział, że trzeba tą sprawę "omodlić", ponieważ to poważna sprawa . Czas jest do końca tego roku, czyli Ksiądz powiedział, że wrócimy do tej sprawy w nowym roku.
Jestem szczęśliwa . Cieszę się, że tak ksiądz powiedział, bo to trzeba porządnie obgadać z Panem Bogiem, żeby to nie były tylko moje zachcianki, a wola boża.
Jedna sióstr ze wspólnoty mi powiedziała, że księża 'boją się' być spowiednikami, kierownikami duchowymi... Jak myślicie?

 

#44 2009-12-10 18:56:50

Rita

Gość

Re: Kierownik Duchowy

Obawiają się- to oczywiste, ponieważ w pewnym sensie biorą na siebie odpowiedzialność za osobę, która im zaufała i prosi o kierownictwo...

 

#45 2009-12-10 20:30:37

Szukająca

Gość

Re: Kierownik Duchowy

Dlatego konieczna modlitwa...
Ja chyba jestem ciężki przypadek, to obawy księdza są uzasadnione .

 

#46 2010-06-11 14:13:06

lukaszocd

Gość

Re: Kierownik Duchowy

Na szczescie jest wielu kaplanow, ktorzy podejmuja chetnie trud i odpowiedzialnosc duchowego przewodnictwa...
Potrzebna jest szczegolna modlitwa...

 

#47 2010-06-12 00:29:17

BeataW

Gość

Re: Kierownik Duchowy

różnie bywa, wielu się nie zgadza..
tak, trzeba otaczać modlitwą i to nie tylko do momentu, gdy się już tego kierownika znajdzie, ale i potem w czasie duchowego prowadzenia...

 

#48 2010-06-12 15:13:06

lukaszocd

Gość

Re: Kierownik Duchowy

to prawda... wielu odmawia... ale trzeba sie modlic ZAWSZE... i pamietac, ze glownym Kierownikiem musi pozostac Pan...
mozna tez szukac posrod zakonnikow - o ile sa gdzies w poblizu...
ale to oczywiscie nie jest regula...

szukajcie AZ znajdziecie...

 

#49 2010-06-22 08:37:45

Panema

Gość

Re: Kierownik Duchowy

Czaszami najlepszym "kierownikiem" jest spotkana przypadkowo osoba, która Cię wysłucha, niekiedy umocni, a innym razem całkowicie rozedrze. Ale to najczęściej przez takich "kierowników" i takie sytuacje Pan nas prowadzi. Może nie zawsze je zauważamy, "wykorzystujemy", ale dopiero po jakimś czasie (często już po wyborze drogi życiowej), odtwarzają się nam w pamięci owe osoby i sytuacje, i dopiero wtedy przekonujemy się, że w tym WSZYSTKIM była MOC BOŻA...

 

#50 2010-06-22 12:19:50

nisia

Gość

Re: Kierownik Duchowy

Od 4 lat miałem stałego spowiednika, jednocześnie kierownika duchowego, z tym że się zmieniali
Niestety przenoszenie księży i wyjazdy na misje nie pozwoliły mi na tak zupełnie stałego, ale uważam, że to dobrze. Grunt to się nie przywiązywać do kapłana
Wiele dobra od każdego doświadczyłam, tyle rozgrzeszeń... coś pięknego

Na dzień dzisiejszy nie mam ani stałego spowiednika, ani kierownika duchowego, ale to niebawem się pewnie zmieni. Do Boga nie idziemy sami, do Boga jesteśmy prowadzeni

 

#51 2011-10-19 21:24:19

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Kierownik Duchowy

Co do tego spowiednika: jeżeli chodzisz do danego księdza, a on w sumie nie jest tego świadom to tylko z Twojej strony jest to stałe spowiednictwo. Po prostu Ty znasz tego kapłana, ale on nie zna Ciebie. Natomiast kiedy poprosisz o takie spowiednictwo wprost to jest to już bardziej świadome, on wie na czym stoi, Ty też masz większe "pole manewru", bo możesz poruszyć pewne kwestie, czego być może nie zrobiłabyś normalnie przed kratkami Oczywiście to tylko i wyłącznie moja teoria, mogę się mylić - pewnie! - jednak to moje zdanie w tym temacie i ja to tak akurat odbieram

Natomiast odnośnie kierownictwa: jest dużo lęków przed tym (czy się zgodzi, a może tego wcale nie potrzebuje tylko sobie wmawiam, a to, a tamto) jednak dopóki nie spróbujesz to się nie dowiesz. Wiem, że nosiłam się długo z tym, żeby zapytać. I musiałam pytać nie jednego kapłana. Za pierwszym nie wyszło, za drugim też niezbyt, a za trzecim nie powiedzieliśmy sobie wprost, że to kierownictwo. Po prostu - on prowadzi, a ja staram się dać prowadzić Nie wykluczając oczywiście z tego wszystkiego Tego, który jest w tym najważniejszy - Boga. Odwagi!  Bo do odważnych świat należy!


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#52 2011-10-20 08:59:02

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Kierownik Duchowy

Dagmara, na pewno musisz zacząć. Kapłan nie może powiedzieć Ci wprost, że może zostać Twoim kierownikiem czy spowiednikiem. To Ty musisz wyrazić chęć i zainteresowanie.


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#53 2011-10-20 21:33:06

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Kierownik Duchowy

Musisz to przemodlić. Modlitwa w tym aspekcie jest bardzo ważna moim zdaniem.

Wiesz, to zależy od danego kapłana, ale też od tego, czego Ty oczekujesz. Znam takich, którzy poruszają tylko i wyłącznie aspekty duchowe (czyli wszystko to, co dotyczy twojej relacji z Bogiem), a są też tacy, którzy pytają jak się ma sytuacja w domu, w szkole, w pracy itp., po prostu pytają o wszystko powiedzmy. Osobiście uważam, że druga wersja jest lepsza, bo środowisko, w którym żyjemy, też ma niejako wpływ na stan naszego ducha, nasze decyzje i postępowanie.

A jeżeli chodzi o miejsce - sami musicie to ustalić. Ja jestem zmuszona do rozmów przez Skype'a, bo nie mamy możliwości spotkać się 'face to face'. Oczywiście oboje uważamy, że lepiej byłoby gadać na realu, jednak tak jak już wspomniałam - nie mamy innych możliwości.

Ostatnio edytowany przez sanderka1000 (2011-10-20 21:35:50)


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#54 2011-10-21 23:04:33

pea

Gość

Re: Kierownik Duchowy

Może też być tak, że kierownik o nic nie pyta, to od Ciebie zależy jakie tematy z nim poruszysz.

 

#55 2011-10-22 21:37:12

Emilia

Gość

Re: Kierownik Duchowy

U mnie to raczej tak, że jak mam sprawę to piszę do Kierownika lub do Niego idę, to zależy. Mało kiedy sam mnie o coś zapyta, ale zdarza się, nie przeczę.

 

#56 2012-01-31 21:46:10

wojtula

Gość

Re: Kierownik Duchowy

Ja mam kierownika duchowego. Modliłam się rok o niego, (opisałam bogu jaki ma być i żeby to od Niego znaczy się tego kapłana wyszło że chce być kierownikiem), kiedyś będąc na spowiedzi po wszystkim padły słowa: Dziękuj Bogu, za dar kierownictwa duchowego. Teraz spotykamy się od roku i naprawdę muszę powiedzieć że bardzo pomaga.

 

#57 2012-02-03 07:41:03

pea

Gość

Re: Kierownik Duchowy

W Twoim wypadku ten ksiądz tak bardzo ogólnie powiedział o tym kierownictwie i na pewno to Ty go później prosiłaś o kierownictwo, więc żeby było jasne - nie piszę o tej sytuacji i o Tobie
Ale zasadniczo radziłabym trzymać się z daleka od tych, którzy sami proponują kierownictwo duchowe. Bo inicjatywa musi zawsze wyjść od penitenta, więc jeżeli ktoś się narzuca z kierownictwem, to trzeba być ostrożnym, bo nie wiadomo do końca jakie ma intencje. Oczywiście czasem są pozytywne wyjątki, ale trzeba uważać. Wiem o tym niestety nie tylko z teorii, choć później wielu księży potwierdzało mi, że jak gość sam proponuje, to zwiewaj od takiego...

Ostatnio edytowany przez pea (2012-02-03 07:41:48)

 

#58 2012-02-04 19:03:28

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Kierownik Duchowy

Popieram pea. Kapłan nie może sam narzucić kierownictwa. Może coś sugerować, podpowiedzieć, że tego potrzebujesz jak cię zna, ale nigdy nie może powiedzieć "zostanę twoim kierownikiem". To do ciebie należy wybór.


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#59 2012-02-06 07:36:52

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Kierownik Duchowy

Odwagi zapytać:)


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#60 2012-02-13 20:34:11

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Kierownik Duchowy

Jak go znasz dobrze to w sumie też łatwiej zapytać

Moi rodzice nie wiedzą, że korzystam w ogóle z pomocy osób duchownych, znajomi we wspólnocie ewentualnie, ale też nie wszyscy Ale to tak w moim przypadku


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.worldhotels-in.com/