"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2010-05-18 20:35:06

nisia

Gość

Kapucynki NSJ

Nie Kapucynka, ale mam zaszczyt przedstawić Siostry Kapucynki NSJ :

http://kapucynki.net.pl/home.html

Coś pięknego, ja tak uważam, a ja się znam !

 

#2 2010-08-11 09:11:20

Szukająca

Gość

Re: Kapucynki NSJ

Coś pięknego, zgadzam się.

 

#3 2010-08-16 16:44:32

nisia

Gość

Re: Kapucynki NSJ

No wreszcie ktoś mnie wsparł
Dzięki!

 

#4 2010-08-17 19:29:14

Rita

Gość

Re: Kapucynki NSJ

Zaglądałam na stronkę Sióstr... Wydają się sympatyczne i pełne radości- w końcu to duch franciszkański

Pozdrawiam po franciszkańsku: Pokój i Dobro

 

#5 2010-08-18 19:52:53

nisia

Gość

Re: Kapucynki NSJ

są naprawdę wspaniałe. polecam rekolekcje i dni skupienia u nich... ...no i formację stałą

 

#6 2010-08-18 21:25:27

Caritas

Gość

Re: Kapucynki NSJ

SS. Kapucynki chodzą w pielgrzyce lubelskiej - kapucyńska grupa nr 3, stąd je znam
bardzo fajne Siostrzyczki

 

#7 2010-08-18 21:44:05

nisia

Gość

Re: Kapucynki NSJ

Tak, chodzą w grupie której br. Mirek przewodniczy Witałam ich w tym roku. Bo my - piesza pielgrzymka podlaska wchodzi o 6.oo :-) Ale też jest gr. prowadzona przez kapucynów, ja jednak pielgrzymuję z gr. 1 akademicką

 

#8 2010-08-18 21:54:36

Caritas

Gość

Re: Kapucynki NSJ

ja na pielgrzymce z "trójką" byłam rok temu - fantastyczna grupa Padre Przewodnik też jest spoko
w tym roku jednak nie miałam jak pójść priorytetem był wyjazd z rodzicami, bo 4 września jadę - ufam, że "na Amen" - do Nazaretu

 

#9 2010-08-19 10:14:11

nisia

Gość

Re: Kapucynki NSJ

br. Krzysztof który pielgrzymował w poprzednich latach z gr.3 często prowadzi dni skupienia w Siennicy u s. kapucynek NSJ
Grupa RADOSNA - franciszkańska, kapucyńska

czyli z Lublina jesteś?

 

#10 2010-08-20 20:14:23

Caritas

Gość

Re: Kapucynki NSJ

spod - dokładnie Świdnik
Padre Krzysztofa też pamiętam i jego słynny "Kwadrans franciszkański", który miał być każdego dnia, a był może raz czy dwa...

jeśli chodzi o SS. Kapucynki, to jedna moja dawna znajoma jest teraz w nowicjacie (poznałyśmy się na skupieniu u Nazaretanek, już dosyć dawno :])

a w okolicach Twoich Siedlec, czyli w Łukowie mam mój zaprzyjaźniony klasztorek Nazaretu

 

#11 2010-08-20 22:47:08

nisia

Gość

Re: Kapucynki NSJ

To ja zapraszam na jakiś dzień skupienia do Siennicy, na pewno niedługo się zaczną
Naprawdę czas łaski

Chociaż Tobie bliżej do s. kapucynek NSJ do Lublina... tam nie byłam jeszcze, choć zapraszały, może, może...kiedyś ;-)

...kiedyś pewnie tak

 

#12 2012-03-14 22:16:15

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Kapucynki NSJ

Na stronce www.kapucynki.net.pl jest zakładka kontakty i tam są podane e maile do sióstr z powołaniówki


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#13 2012-04-24 14:29:03

nisia

Gość

Re: Kapucynki NSJ

Dagmara_992 napisał:

Może zna ktoś z Was osobiście jakoś Siostrę Kapucynkę,która chętnie by udostępniła swojego maila albo gg jeśli ma i miała ochotę odpowiedzieć na kilka pytań to byłabym wdzięczna??

Udało się skontaktować z jakąś siostrą? Bo adresy e-mail na stronie nie wszystkie są 'aktywne'. Jeśli nie masz, to mogę Ci dać jakiś 'namiar'.
Poza tym najlepiej pojechać i pogadać, mówię z doświadczenia własnego

 

#14 2012-04-24 17:40:58

nisia

Gość

Re: Kapucynki NSJ

Jak jesteś z lubelskiego, to masz pewnie niedaleko
Pojedz, siostry są naprawdę bardzo fajne i atmosfera w ich domach... cudowna

 

#15 2012-04-24 22:03:21

nisia

Gość

Re: Kapucynki NSJ

Kapucynów? No też znam... nie ma co uogólniać, niektórzy fajni

 

#16 2013-08-05 21:56:54

kasia55

Gość

Re: Kapucynki NSJ

Ten zakon również poruszył moje serce. Modlę się o dobre rozeznanie . Jestem w szkole gastronomicznej więc może  przydam się w kuchni

 

#17 2013-08-06 10:12:08

 hiacynta

Oazowiczka z powołaniem zakonnym..?

48250746
Zarejestrowany: 2013-08-04
Posty: 79
Punktów :   

Re: Kapucynki NSJ

Z pewnością się przydasz- właśnie takich sióstr potrzeba (mieszkam u sióstr i niedawno przenieśli od nas ''siostrę kucharkę'' i teraz trzeba zatrudniać świeckich ludzi. A Ty pewnie będziesz gotowała z pasją, jako niezastąpiona w kuchni


''Powierz Panu swą drogę i zaufaj Mu; On Sam będzie działał!'' Ps37,5

''Wszystkie Dzieła Boże dokonują się powoli i w bólu, ale potem są tym trwalsze i owocują tym wspanialej'' M.Teresa Gerhardinger- założycielka SSND

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels Lebanon Alojamiento Bagnolet