"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2010-05-26 09:14:58

s. Bogna

Gość

Siostry Duszy Chrystusowej

Witam, barrrrrrdzo dawno tu nie zaglądałam. We wstępie do tej "działki" o zakonach jest napisane, że dzielimy się informacjami o Zgromadzeniach zakonnych. Czy na furcie jest ktoś, kto coś o nas Siostrach Duszy Chrystusowej wie? Jeśli tak, napiszcie. Jeśli nie, chętnie podzielę się informacjami :-)

Ostatnio edytowany przez s. Bogna (2010-05-26 09:15:47)

 

#2 2010-05-26 19:15:48

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Duszy Chrystusowej

ja chętnie dowiedziałabym się czegoś więcej o zgromadzeniu


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#3 2010-05-28 09:26:20

s. Bogna

Gość

Re: Siostry Duszy Chrystusowej

Jest wiele zakonów i Zgromadzeń, które różnią się duchowością. Czasem ktoś pyta: "Jaki jest wasz charyzmat?" i ma na myśli: Co robicie? Czym się zajmujecie? I zawsze mam wtedy problem z odpowiedzią. Owszem, mogę powiedzieć, co robimy, ale nasz charyzmat, to coś głębszego. Jesteśmy wspólnotą kontemplacyjno-czynną. W centrum naszej duchowości jest DUSZA. Dusza Jezusa, którą czcimy i dusze ludzkie, o które się troszczymy.
Czyli mamy być lekarstwem na materializm :-)
Bo w zdrowym ciele, zdrowe ciele :-)))))) 
Następnym razem napiszę o Duszy Jezusa, najpiękniejszej z wszystkich dusz

 

#4 2010-05-29 14:56:15

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Duszy Chrystusowej

piękny charyzmat
i obraz Jezusa i te bąbelki wokół Niego, ktore symbolizują Dusze ludzkie  http://mtrojnar.rzeszow.opoka.org.pl/paula_tajber/dusza.jpg
piękny

czekam na więcej informacji
Pozdrawiam


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#5 2010-05-31 10:46:25

s. Bogna

Gość

Re: Siostry Duszy Chrystusowej

Widzę, że Dusza Jezusa zagościła na "furcie". Cieszę się bardzo, że ten wizerunek jest znany. Nie wiem, czy wiecie, ale jest on namalowany pod wpływem objawienia. Nasza Matka Założycielka miała wizję Jezusa promieniującego. Te promienie przechodziły przez mury kościołą i dosięgały ludzkich dusz. "Bąbelki" na obrazie są oczywiście tylko symbolicznym wyobrażeniem tego.
Ta symblika światła jest bardzo ważna w duchowości naszego Zgromadzenia. To jest "słoneczna" duchowość :-) Jezus jest Słońcem, a my mamy być Jego promieniami. Czyli On, żyjący w nas chce przez nas promieniować, oddziałowywać na ludzkie dusze. Chodzi o to, by On sam mógł działać poprzez nas. Oczywiście tą duchowością mogą żyć nie tylko siostry Duszy Chrystusowej, ale także osoby świeckie. Więc i Ty bądź promieniem Jezusa :-)

 

#6 2010-05-31 13:25:23

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Duszy Chrystusowej

"Jezus jest Słońcem, a my mamy być Jego promieniami."- jakie piękne stwierdzenie:-)
posiadam modlitewnik do Najświętszej Duszy Chrystusa Pana i jest  tu kilka  informacji na temat Założycielki i Zgromadzenia i już wiem o Siostrach coraz więcej ;-)
urzekła mnie jedna z myśli Sł. B. Pauli Zofii Tajber "Kto kocha wszystkich ten oddycha Bogiem, ten ma ducha Boga samego i tego ducha rozlewa na otoczenie swoje"

A wcześniej Siostra pisała, że mają Siostry być lekarstewm na materializm. W jaki sposób Siostry są tym 'lekarstwem'?


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#7 2010-06-01 08:53:01

s. Bogna

Gość

Re: Siostry Duszy Chrystusowej

Dziś ludzie zapominają, że poza dobrami materialnymi, mają coś stokroć cenniejszego: Duszę nieśmiertelną. Dusza jest jak dom, w którym mieszkamy i bęziemy mieszkać przez całą wieczność. Można z niego zrobić piękne, przytulne mieszkanie, gdzie miło przebywać. (i to w towarzystwie samego Boga, któy mieszka w duszy człowieka), a można zrobić z tego ostanią ruinę, targowisko. I niestety z takim czymś zostać na wieczność. Dziś wielu ludzi nie dba po swoją duszę, o ład, pokój, harmonię wewnętrzną, żyją jakby poza sobą. Zajmują się tylko tym co na zewnątrz. I potem nie mają gdzie wrócić, bo ich dusza jest zaniedbana, pełna lęku, niepokoju, smutku i agresji. I taki człowiek staje się bezdomny. Jezus mówi: "Mt 16:26
26. Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę?" Mt 16:26. Warto o tym pomyśleć.

 

#8 2010-06-01 15:10:14

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Siostry Duszy Chrystusowej

Piekne,moja dusza ma byc swiadectwem mojego zycia


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#9 2010-06-12 21:32:21

s. Bogna

Gość

Re: Siostry Duszy Chrystusowej

zapraszam do obejrzenia małej prezentacji na youtubie o naszym Zgromadzeniu. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać: Siostry Duszy Chrystusowej. Pozdrawiam

 

#10 2010-06-12 22:11:04

Rita

Gość

Re: Siostry Duszy Chrystusowej

Czy chodzi o ten filmik: http://www.youtube.com/watch?v=jNj7TM8nKJE   ?
Przepiękne treść, zdjęcia i podkład muzyczny.

Pozdrawiam serdecznie.

 

#11 2010-06-15 09:01:44

s. Bogna

Gość

Re: Siostry Duszy Chrystusowej

Tak. I już zapowiadam inaugurację naszej nowej strony internetowej. Ruszy wkrótce!

 

#12 2010-06-26 16:58:23

s. Bogna

Gość

Re: Siostry Duszy Chrystusowej

Niektórzy lubią rekolekcje w grupie, gdzie móżna spotkać ciekawych ludzi, pogadać, pomodlić się razem. Niektórzy wolą ciszę i samotność, by w milczeniu słuchać Boga. Mam propozycję na wakacje dla jednych i drugich.
Tych, którzy lubią spędzać czas z innymi zapraszam do Siedlca w dniach 23-27 sierpnia. Będzie tam okazja, by razem z innymi szukać Boga i swojego powołania.
Tym, którzy wybierają milczenie, zapraszam na rekolekcje z indywidualnym prowadzeniem do Krakowa. Termin do ustalenia. Ta propozycja jest szczególniedla tych, którzy stoją przed wyborem drogi życia i chcą w ciszy spotkać Boga oraz potrzebują kierownictwa duchowego w rozeznawaniu.
Zapraszam.
Szczegółowe informacje:
sbogna@gmail.com

 

#13 2010-06-28 15:07:35

s. Bogna

Gość

Re: Siostry Duszy Chrystusowej

zapraszam na naszą stronę: www.duszajezusa.pl

 

#14 2010-06-28 18:34:55

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Duszy Chrystusowej

stronka zapowiada się ciekawie


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#15 2010-06-28 18:40:19

szukajaca Boga

Gość

Re: Siostry Duszy Chrystusowej

Piękna stronka siostro! bardzo rzeczowa i świetlista

 

#16 2010-06-29 13:20:06

poprostu_człowiek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-23
Posty: 439
Punktów :   

Re: Siostry Duszy Chrystusowej

Stronka rzeczywiście piękna

Filmik o którym mówiły S. Bogna i Rita został przeniesiony na adres , gdyż został poprawiony

Pozdrawiam


"Uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju"
                          Św. Franciszek z Asyżu

Offline

 

#17 2010-09-09 19:39:44

s. Bogna

Gość

Re: Siostry Duszy Chrystusowej

Chciałabym Wam przedstawić s. Hiacyntę. Teraz ona będzie zajmować się pomocą w rozeznawaniu powołania. Właśnie utworzyła blog. Zapraszam http://www.fronda.pl/siostrahiacynta/blog/animaa

 

#18 2010-09-30 21:17:35

Rita

Gość

Re: Siostry Duszy Chrystusowej

A ja chciałabym polecić wszystkim bardzo ciekawy artykuł s.Bogny, który ukazał się w październikowym ,,Echu z Afryki..."

 

#19 2010-10-11 10:48:38

SiostraHiacynta

Gość

Re: Siostry Duszy Chrystusowej

Witam Serdecznie:)
Właśnie ja jestem tą siostrą Hiacyntą o której pisała nieco wyżej Siostra Bogna:)Przypadł mi w udziale obowiązek troszczenia się o powołania, stąd moja skromna obecność tutaj.Postaram się godnie zastępować s.Bognę, i liczę na to że może od czasu do czasu zechce nas odwiedzi;)
Na początek zapraszam na mój blog  :http://fronda.pl/siostrahiacynta/blog/.
To tak dla zapoznania ze sobą:)Na dobry początek;)

 

#20 2011-01-27 08:44:20

SiostraHiacynta

Gość

Re: Siostry Duszy Chrystusowej

Zachęcam do udziału w rekolekcjach zimowych w terminie 9-13 luty br w Siedlcu k.Krakowa.Więcej info znajdziecie w dziale rekolekcje:)e-mail s.hiacynta1@gmail.com

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Mikstat przegrywanie kaset vhs łódz Majoitus Leer