"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#61 2009-02-07 21:23:00

beata

Gość

Re: Filmy które warto obejrzeć :)

Ja oglądałam wczoraj film ''Imię rózy''
bardzo fany/ ciekawy Dotyczy morderstw na terenie klasztoru.
Jest to film o podłozu teologiczno- kryminalnym ze tak powiem

 

#62 2009-02-07 21:56:06

Rita

Gość

Re: Filmy które warto obejrzeć :)

A u mnie ostatnio króluje Narnia... Bardzo długo nie mogłam się przekonać do niej, po prostu nigdy nie lubiłam fantastyki... Ale postanowiłam w końcu obejrzeć 2 pierwsze części i bardzo mi się spodobały, więc wyruszam na podbój biblioteki po książki

 

#63 2009-02-07 23:05:26

Caritas

Gość

Re: Filmy które warto obejrzeć :)

"Korczak" - o człowieku który prowadził sierociniec dla żydowskich dzieci w czasie II wojny światowej...

 

#64 2009-02-26 17:44:12

Tereska

Matka Generalna

4150737
Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 913
Punktów :   

Re: Filmy które warto obejrzeć :)

Wczoraj leciał fajny dokument o zakonnicach w czasach prl jak tam je wyganiano, zmuszano do porzucnia habitu i zrezygnowania itp nazywał sie kryptonim....czy jakos tak i naprawde wart obejzenia
A dzis o 21 i i 1 w nocy leci Jim Carrol "Przetrwac w nowym jorku" na TCM tez polecam


"Nie ma nas, jestem ja i nabita lufka.
I spust daj do głowy albo daj spust emocjom
w sumie obydwie opcje mnie wykończą.
Jestem sama i starczy bo tylko bóg wie że sama w sobie przeprowadzam największe kłótnie.
Dla ciebie okej, ale nie jestem kimś kogo widzisz.
Na twarzy zero zmartwień, w środku kawał zimnej bryły."

Offline

 

#65 2009-02-27 13:20:08

Caritas

Gość

Re: Filmy które warto obejrzeć :)

widziałam końcówkę tego filmu o siostrach...

 

#66 2009-03-10 15:46:00

Rita

Gość

Re: Filmy które warto obejrzeć :)

Ostatnio miałam okazję obejrzeć dość głośną produkcję- ,,Zmierz". Film opowiada o związku wampira ze zwyczajną dziewczyną i wynikających z tego problemów...  Film jest średni, książka bije go na głowę... Ale to jest raczej taka seria "bajeczki na dobranoc" Ale całkiem niezłe, paradoksalnie mało krwi

 

#67 2009-03-10 16:01:16

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Filmy które warto obejrzeć :)

ja byałm pozytywnie zaskoczona jak to oglądałam bo myślałam że będzie beznadziejne...


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#68 2009-03-10 19:02:02

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Filmy które warto obejrzeć :)

Ostatnio na rekolekcjach w Częstochowie oglądaliśmy bardzo piękny i wzruszający film "Piękny umysł" Film o schizofreniku który potrafił pokonać swoje urojenia dzięki miłości.. aż w końcu doszedł do celu i9 zdobył nagrode Nobla Polecam... jak przyjechałam z rekolek to potem oglądałam jeszcze raz

 

#69 2009-03-10 19:44:40

Tereska

Matka Generalna

4150737
Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 913
Punktów :   

Re: Filmy które warto obejrzeć :)

ja oglądałam Kochaj i Tancz bo była w weekend premiera i polecam bo jak na Polskie Kino to wysoko


"Nie ma nas, jestem ja i nabita lufka.
I spust daj do głowy albo daj spust emocjom
w sumie obydwie opcje mnie wykończą.
Jestem sama i starczy bo tylko bóg wie że sama w sobie przeprowadzam największe kłótnie.
Dla ciebie okej, ale nie jestem kimś kogo widzisz.
Na twarzy zero zmartwień, w środku kawał zimnej bryły."

Offline

 

#70 2009-03-11 21:48:23

Caritas

Gość

Re: Filmy które warto obejrzeć :)

"Buntownik z wyboru" - oglądaliśmy na rekolekcjach we Włodawie

 

#71 2009-03-11 23:23:39

Tereska

Matka Generalna

4150737
Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 913
Punktów :   

Re: Filmy które warto obejrzeć :)

tez ogladałam 2 razy chyba tyle ze nie do konca:) ale fajne i rowniez Polecam


"Nie ma nas, jestem ja i nabita lufka.
I spust daj do głowy albo daj spust emocjom
w sumie obydwie opcje mnie wykończą.
Jestem sama i starczy bo tylko bóg wie że sama w sobie przeprowadzam największe kłótnie.
Dla ciebie okej, ale nie jestem kimś kogo widzisz.
Na twarzy zero zmartwień, w środku kawał zimnej bryły."

Offline

 

#72 2009-03-12 13:13:55

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Filmy które warto obejrzeć :)

teraz na rekolekcjach jak byłam to miesliśmy konferencje dot. sympozjum które wcześniej się  Rzymie odbyło "System prewencyjny a prawa człowieka" i do tego nam siostra puściła taki piękny film... "Song Song i Mały Kot"... o dwóch dziewczynkach chińskich z dwóch skrajnych środowisk... nie jest za długi bo trwa chyba niecałe pół godziny ale połowa ludzi płakała jak to oglądała...


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#73 2009-03-13 20:57:52

Caritas

Gość

Re: Filmy które warto obejrzeć :)

polecam film "Popiełuszko. Wolność jest w nas"
byliśmy dzisiaj ze szkołą
film jest niesamowity, skłania do refleksji...

 

#74 2009-06-10 23:23:20

Akurat

Gość

Re: Filmy które warto obejrzeć :)

Polecam film ''KTO NIGDY NIE ŻYŁ" Film jest o pewnym ksiedzu który pracował z młodzieżą.Bardzo życiowy film pełen refleksji...

 

#75 2009-06-11 13:26:26

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Filmy które warto obejrzeć :)

tak ten film "kto nigdy nie żył" jest piękny... oglądaliśmy go kiedyś w oratorium...
"kto nigdy nie żył nigdy nie umiera, nic nie utraci ten kto nie miał nic. Ten kto nie kocha, nie wie co tęsknota, nie wie co goryczkto bez marzeń śni..."- wspaniała życiowa prawda występująca jako puenta tego filmu... polecam

Ostatnio edytowany przez siostrzyczka (2009-06-11 13:28:22)


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#76 2009-06-11 18:57:43

Agnieszka

Gość

Re: Filmy które warto obejrzeć :)

Też bardzo podobał mi się ten film... choć chyba czegoś jeszcze w nim brakowało w każdym razie również polecam...

 

#77 2009-06-11 20:14:04

Rita

Gość

Re: Filmy które warto obejrzeć :)

Akurat napisał:

''KTO NIGDY NIE ŻYŁ"

Oglądałam, dobry film

A na dzisiejsze święto polecam ,,Białą sukienkę"- fajna produkcja, choć jakoś tak od samego początku przeczuwałam, że Damian okaże się księdzem

 

#78 2009-06-11 22:18:03

Tereska

Matka Generalna

4150737
Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 913
Punktów :   

Re: Filmy które warto obejrzeć :)

No biała sukienka była świetna..dzis jeszcze leciał bardzo fajny film o Św. Franciszku z Asyżu ...


"Nie ma nas, jestem ja i nabita lufka.
I spust daj do głowy albo daj spust emocjom
w sumie obydwie opcje mnie wykończą.
Jestem sama i starczy bo tylko bóg wie że sama w sobie przeprowadzam największe kłótnie.
Dla ciebie okej, ale nie jestem kimś kogo widzisz.
Na twarzy zero zmartwień, w środku kawał zimnej bryły."

Offline

 

#79 2009-06-14 18:57:44

Rita

Gość

Re: Filmy które warto obejrzeć :)

Miałam okazję obejrzeć dziś  ,,Demony i anioły” na podstawia książki o tym samym tytule.  Książka byłaby naprawdę fajna, gdyby nie to, że Brown znowu skrócił czas trwania akcji do 24 godzin, odnosi się wrażenie, ze wszystko dzieje się za szybko. Film da sie obejrzeć, ale osobiście załuję tych 2 godzin bo książka jak zwykle wygrała z filmem… Akcja sama w sobie jest pomysłowa, jednak wielu osobom nie do końca spodobała się, podobnie jak było z ,,Kodem Leonarda da Vinci”, chociaż osobiście nie zgorszyły mnie te filmy- po prostu trzeba zachować dystans…

 

#80 2009-06-15 17:59:51

boza_tancerka

Gość

Re: Filmy które warto obejrzeć :)

Promyczek dla Nieba:) napisał:

Ostatnio na rekolekcjach w Częstochowie oglądaliśmy bardzo piękny i wzruszający film "Piękny umysł" Film o schizofreniku który potrafił pokonać swoje urojenia dzięki miłości.. aż w końcu doszedł do celu i9 zdobył nagrode Nobla Polecam... jak przyjechałam z rekolek to potem oglądałam jeszcze raz

Piękny jest ten film, szczególnie świadomośc że wszystko jest na faktach, historię jednak trochę złagodzono, bo ten mężczyzna miał kilka żon, nawet związki homoseksualne, ale to też przez schizofrenię, która jest straszną chorobą, niszczącą człowieka.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs w polsce fujimc.pl buggy spalinowy