"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2010-08-25 11:20:03

FRA

Gość

BRACIA CHRYSTUSA CIERPIĄCEGO

Nie dawno miałem okazję poznać nowo tworzący się zakon. Właśnie tę wspólnotę www.bracia.chrystusa.cierpiacego.ofm.pl  czy ktoś o niej coś słyszał?

Udało mi się nawiązać kontakt z jednym z braci z tej wspólnoty oto jego nr GG 4220476. Polecam naprawdę niezwykły człowiek bardzo Boży


___________
Połączyłam posty. R.

 

#2 2010-08-26 13:06:20

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: BRACIA CHRYSTUSA CIERPIĄCEGO

Fra a czy myslisz o wstapieniu do zakonu?


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#3 2010-08-26 14:51:17

FRA

Gość

Re: BRACIA CHRYSTUSA CIERPIĄCEGO

Owszem wyślę by oddać się panu na przepadłe Czy słyszałaś coś o tej wspólnocie. co o niej sądzisz?

Czy jesteś misjonarką? jeśli tak to gratuluje wyboru nie wiem jak wspólnota ale habit macie śliczny.

______
Połączyłam posty. R.

 

#4 2010-08-26 16:30:07

szukajaca Boga

Gość

Re: BRACIA CHRYSTUSA CIERPIĄCEGO

jeden z barci z tego zakonu na "Barce" poruszył ciekawy temat- stąd czytałam o tej wspólnocie

 

#5 2010-08-27 08:04:14

FRA

Gość

Re: BRACIA CHRYSTUSA CIERPIĄCEGO

Szukająca Boga i co myślisz o tej wspólnocie. jest ok.? Szczerze mówiąc to charyzmat jest rzeczywiście super ale wstępują do zakonu chciałbym by była to wspólnota gorliwa, bo z taką łatwiej służyć Panu. chociaż św. Faustyna w swojej wizji widziała że przeciwności i inne niezbyt miłe siostry rzucając w nią i bijąc różnymi dziwnymi przedmiotami przyczyniły się do tego że zamiast iść to biegła by zająć miejsce przygotowane dla niej na ołtarzu.

 

#6 2010-08-27 15:23:19

szukajaca Boga

Gość

Re: BRACIA CHRYSTUSA CIERPIĄCEGO

nie wiem co myśleć o tej wspólnocie bo nie znam jej osobiście i nie mogę podawać jakichkolwiek opinii
a co do Faustyny to w Dzienniczku znajduje się też wyjaśnienie tego "widzenia" czy jak to nazwać
myślę, że gorliwość wspólnoty to tak naprawdę nasza gorliwość - wiadomo każdy odbiera pewne rzeczy subiektywnie a patrząc na innych można się pogubić

 

#7 2010-09-06 13:20:04

FRA

Gość

Re: BRACIA CHRYSTUSA CIERPIĄCEGO

Oczywiście masz rację. Jednak czasem zdarzają się dość toksyczne wspólnoty. A ja nie jestem święty tylko chciałbym być taki. Natomiast napotykając na taką wspólnotę można źle skończyć. Oczywiście nie mówię tu o wspólnocie o którą pytam bo ich dopiero chciał bym poznać.

 

#8 2010-09-06 16:32:37

Effatha

Gość

Re: BRACIA CHRYSTUSA CIERPIĄCEGO

Myślę, ze wstępując do zakonu to liczy sie oddanie Bogu a nie do jakiej wspólnoty trafię. Jeżeli mam powołanie to pozwoli mi ono przetrwać trudne chwile- również we wspólnocie. Ważna jest wspólnota, ale te wspólnote tworzy każdy zakonnik...a wiadomo, ze kazdy ma inną osobowość. I sądze, ze nie ma IDEALNEJ wspólnoty zakonnej jak nie ma idealnego domu, wszędzie jest cos, co przynosi nam trudności.
Pozdrawiam i życzę dobrego rozeznania

 

#9 2010-09-06 21:56:00

Lusi

Gość

Re: BRACIA CHRYSTUSA CIERPIĄCEGO

Zgadza się Effatha. Wspólnotę tworzą ludzie... i nie da rady żeby zawsze było idealnie. Bo my jako ludzie idealni nie jesteśmy:)

 

#10 2010-09-09 08:19:52

FRA

Gość

Re: BRACIA CHRYSTUSA CIERPIĄCEGO

Dziękuję wam za wasze wypowiedzi, chociaż ja nie szuka wspólnoty złożonej z aniołów tylko ludzi. Jednak wiem ze Bóg wzywając do swojej służby daje powołanie do konkretnej wspólnoty i tej właśnie szukam.

Swoją drogą to coraz bardziej poznaję ten zakon i ciesze się bo coraz bardziej okazuje się ze bracia są naprawę świetni. Chociaż ta jak wszyscy mają swoje wady. Ale co tam wady jak mają takie zalety

 

#11 2010-09-09 09:17:52

Lusi

Gość

Re: BRACIA CHRYSTUSA CIERPIĄCEGO

I to jest ważne. Nie wstępuje się do żadnego zakonu ze względu na to, że np "atmosfera" jest "fajna" , ludzie są wspaniali. To wszystko ma wpływ na naszą decyzję, ale nie jest najważniejsze, bo nie wybieramy miejsca, czy ludzi ale JEZUSA i ON potrafi przemienić to wszystko co na pozór może być nie do przejścia. Często bywa tak, że patrząc po ludzku wszystko jest na NIE - wspólnota, charyzmat, itd... ale sami czujemy że to jest właśnie TO miejsce, mimo wszystko i wbrew wszystkiemu. Takie spojrzenie pozwala oczyścić nasze motywacje, bo w końcu jesteśmy tylko ludźmi podatnymi na sugestie i emocje:)

 

#12 2010-09-09 10:39:31

FRA

Gość

Re: BRACIA CHRYSTUSA CIERPIĄCEGO

Daj Boże żebym potrafił sprostać JEGO wymaganiom. Jedyna pociecha w tym ze moc w słabości się doskonali i ze życie zakonne to droga do doskonałości a nie droga dla doskonałych.

 

#13 2010-09-11 20:18:47

angua

Gość

Re: BRACIA CHRYSTUSA CIERPIĄCEGO

ja znam Braci Chrystusa Cierpiącego bardzo oddani Bogu, przynajmniej z tego, co dotąd widziałam. a przy okazji tacy normalni, zwyczajni, ludzcy. dobrze się z nimi rozmawia. a - i nagrali świetną płytę z piosenkami, w sumie jeden z braci - jak ktoś będzie miał okazję zdobyć, to baardzo polecam:)

 

#14 2010-09-11 20:20:24

angua

Gość

Re: BRACIA CHRYSTUSA CIERPIĄCEGO

zresztą na ich stronie są fragmenty z tej płyty

 

#15 2010-09-17 08:44:58

FRA

Gość

Re: BRACIA CHRYSTUSA CIERPIĄCEGO

Dzięki anguo ja mam nadzieję że kiedyś również "na żywo" zobaczę któregoś z braci. Jeśli mogę spytać to gdzie i jak ich poznałaś.

 

#16 2010-09-22 20:00:23

angua

Gość

Re: BRACIA CHRYSTUSA CIERPIĄCEGO

poznałam w sanktuarium w Kałkowie, a jak... to nie takie istotne chyba

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
naszepowolanie.pun.pl