"Furta"

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

  • Index
  •  » Modlitwa
  •  » Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

#21 2008-10-30 18:38:22

Jezusowa duszyczka

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

30 października    Głoszenie tajemnicy miłosierdzia Bożego

Czuję dobrze, że nie kończy się posłannictwo moje ze śmiercią, ale się zacznie.
O dusze wątpiące, uchylę wam zasłony nieba, aby was przekonać o dobroci Boga,
abyście już więcej nie raniły niedowierzaniem najsłodszego Serca Jezusa. Bóg jest Miłością
i Miłosierdziem (Dz. 281).

 

#22 2008-10-31 15:53:44

Caritas

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

31 października    Głoszenie tajemnicy miłosierdzia Bożego

O Jezu mój, chociaż pójdę do Ciebie i napełnisz mnie sobą, to będzie pełnia szczęścia mojego, jednak nie zapomnę o ludzkości; pragnę uchylić zasłony nieba, aby o miłosierdziu Bożym nie wątpiła ziemia. Odpocznienie moje jest w głoszeniu miłosierdzia Twego. Największą chwałę oddaje dusza Stwórcy swemu, kiedy z ufnością zwraca się do miłosierdzia Bożego (Dz. 930).

 

#23 2008-11-01 21:25:06

Caritas

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

1 listopada    Cierpienie, śmierć, rzeczy ostateczne

W duchu byłam w niebie i oglądałam te niepojęte piękności i szczęście, jakie nas czeka po śmierci. Widziałam, jak wszystkie stworzenia oddają cześć i chwałę nieustannie Bogu; widziałam, jak wielkie jest szczęście w Bogu, które się rozlewa na wszystkie stworzenia, uszczęśliwiając je, i wraca do Źródła wszelka chwała i cześć z uszczęśliwienia,
i wchodzą w głębie Boże, kontemplują życie wewnętrzne Boga – Ojca, Syna i Ducha Świętego – którego nigdy ani pojmą, ani zgłębią (Dz. 777).

 

#24 2008-11-02 14:03:06

Caritas

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

2 listopada    Cierpienie, śmierć, rzeczy ostateczne

Ujrzałam Anioła Stróża, który mi kazał pójść za sobą. W jednej chwili znalazłam się w miejscu mglistym, napełnionym ogniem, a w nim całe mnóstwo dusz cierpiących. Te dusze modlą się bardzo gorąco, ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy im przyjść z pomocą. Płomienie, które paliły je, nie dotykały się mnie. Mój Anioł Stróż nie odstępował mnie ani na chwilę. I zapytałam się tych dusz, jakie ich jest największe cierpienie? I odpowiedziały mi jednozgodnie, że największe dla nich cierpienie to jest tęsknota za Bogiem (Dz. 20).

 

#25 2008-11-03 15:19:24

Jezusowa duszyczka

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

3 listopada    Cierpienie, śmierć, rzeczy ostateczne

Ja, siostra Faustyna, z rozkazu Bożego byłam w przepaściach piekła na to, aby mówić duszom i świadczyć, że piekło jest. (…) Jedno zauważyłam: że tam jest najwięcej dusz, które nie dowierzały, że jest piekło (Dz. 741).

 

#26 2008-11-04 15:07:42

Jezusowa duszyczka

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

4 listopada    Cierpienie, śmierć, rzeczy ostateczne

Powiedział mi Pan: Dziecię Moje, najwięcej Mi się podobasz przez cierpienie.
W cierpieniach swoich fizycznych czy też moralnych – córko Moja, nie szukaj współczucia u stworzeń. Chcę, aby woń cierpień twoich była czysta, bez żadnych przymieszek.
Żądam, żebyś się nie tylko oderwała od stworzeń, ale i sama od siebie.
Córko Moja, chcę się napawać miłością serca twego – miłością czystą, dziewiczą, nieskalaną, bez żadnego przyćmienia. Córko Moja, im więcej ukochasz cierpienie,
tym miłość twoja ku Mnie będzie czystsza (Dz. 279).

 

#27 2008-11-05 16:07:05

Caritas

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

5 listopada    Cierpienie, śmierć, rzeczy ostateczne

Rozważaj często cierpienia Moje, które dla ciebie poniosłem, a nic ci się wielkim
nie wyda, co ty cierpisz dla Mnie. Najwięcej Mi się podobasz, kiedy rozważasz Moją bolesną mękę; łącz swoje małe cierpienia z Moją bolesną męką, aby miały wartość nieskończoną przed Moim majestatem (Dz. 1512).

 

#28 2008-11-06 11:34:26

Caritas

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

6 listopada    Cierpienie, śmierć, rzeczy ostateczne

Powiedział mi Pan: (…) Potrzeba Mi cierpień twoich dla ratowania dusz (Dz. 1622).

 

#29 2008-11-08 09:08:35

Caritas

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

8 listopada    Cierpienie, śmierć, rzeczy ostateczne

Wśród doświadczeń będę się starała upatrywać miłującą rękę Bożą. Nic tak trwałego, jak cierpienie, ono zawsze wiernie dotrzymuje swego towarzystwa duszy. O Jezu, w miłowaniu Ciebie nie dam się prześcignąć nikomu (Dz. 227).

 

#30 2008-11-09 14:10:35

Jezusowa duszyczka

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

9 listopada    Cierpienie, śmierć, rzeczy ostateczne

O wy, drobne codzienne ofiarki, jesteście mi jako kwiaty polne, którymi zasypuję stopy umiłowanego Jezusa. Ja te drobiazgi równam nieraz z cnotami heroicznymi, a to dla ustawicznej ich trwałości – wymagają heroizmu (Dz. 208).

 

#31 2008-11-10 08:20:02

Caritas

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

10 listopada    Cierpienie, śmierć, rzeczy ostateczne

Cierpienie jest wielką łaską. Przez cierpienie dusza upodabnia się do Zbawiciela,
w cierpieniu krystalizuje się miłość. Im większe cierpienie, tym miłość staje się
czystsza (Dz. 57).

 

#32 2008-11-11 16:47:30

Jezusowa duszyczka

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

11 listopada    Cierpienie, śmierć, rzeczy ostateczne

Otrzymałam to usposobienie serca, że nigdy nie jestem tak szczęśliwa jak wtenczas, kiedy cierpię dla Jezusa, którego kocham każdym drgnieniem serca (Dz. 303).

 

#33 2008-11-12 17:09:30

Jezusowa duszyczka

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

12 listopada    Cierpienie, śmierć, rzeczy ostateczne

Dni cierpień zawsze wydają się dłuższe, ale i one przejdą, chociaż tak powoli idą,
że nam się nieraz wydaje, że się raczej wstecz cofają, a jednak prędki ich koniec, a potem wieczna i niepojęta radość. Wieczność – kto pojmie i zrozumie chociażby to jedno słowo, które od Ciebie pochodzi, o niepojęty Boże, to jest wieczność (Dz. 578).

 

#34 2008-11-13 17:33:52

Caritas

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

13 listopada    Cierpienie, śmierć, rzeczy ostateczne

W cierpieniach zachowywać się cierpliwie i spokojnie, wiedząc, że wszystko z czasem przeminie (Dz. 253).

 

#35 2008-11-14 15:29:39

Caritas

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

14 listopada    Cierpienie, śmierć, rzeczy ostateczne

W cierpieniach nie szukam pomocy u stworzeń, ale Bóg mi jest wszystkim, chociaż mi nieraz się zdaje, że i Pan mnie nie słyszy; uzbrajam się w cierpliwość i milczenie, jako gołąb nie skarży [się] ani ma żal, kiedy mu dzieci biorą. Chcę szybować w sam żar słońca (Dz. 209).

 

#36 2008-11-15 19:46:59

Caritas

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

15 listopada    Cierpienie, śmierć, rzeczy ostateczne

Kiedy cierpimy wiele, to mamy sposobność wielką okazać Bogu, że Go kochamy,
a kiedy cierpimy mało, to mamy mało sposobności, by okazać Bogu swą miłość,
a kiedy nie cierpimy nic – to miłość nasza nie jest wielka ani czysta.
Możemy dojść za łaską Bożą [do tego], że cierpienie dla nas zamieni się w rozkosz,
bo miłość umie takie rzeczy działać w duszach czystych (Dz. 303).

 

#37 2008-11-16 14:33:02

Jezusowa duszyczka

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

16 listopada    Cierpienie, śmierć, rzeczy ostateczne

Cierpienie jest skarbem największym na ziemi – oczyszcza duszę. W cierpieniu poznajemy, kto jest dla nas prawdziwym przyjacielem. Prawdziwą miłość mierzy się termometrem cierpień (Dz. 342).

 

#38 2008-11-17 18:11:06

Jezusowa duszyczka

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

17 listopada    Cierpienie, śmierć, rzeczy ostateczne

O, gdyby dusza cierpiąca wiedziała, jak ją Bóg miłuje, to skonałaby z radości
i nadmiaru szczęścia; poznamy kiedyś, czym jest cierpienie, ale już będziemy
w niemożności cierpienia. Chwila obecna jest nasza (Dz. 963).

 

#39 2008-11-18 12:12:35

Jezusowa duszyczka

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

18 listopada    Cierpienie, śmierć, rzeczy ostateczne

Milsze mi są z woli Bożej udręki, cierpienia, prześladowania i różnego rodzaju przeciwności, aniżeli z woli własnej powodzenia, pochwały i uznania (Dz. 678).

 

#40 2008-11-19 14:09:18

Jezusowa duszyczka

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

19 listopada    Cierpienie, śmierć, rzeczy ostateczne

Z jednakowym usposobieniem przyjmuję radość czy cierpienie, pochwałę
czy upokorzenie; pamiętam o tym, że jedno i drugie przemijające jest (Dz. 485).

 
  • Index
  •  » Modlitwa
  •  » Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
naszepowolanie.pun.pl