"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2010-12-17 20:54:16

 Boża owieczka

Florystka

Zarejestrowany: 2010-07-12
Posty: 390
Punktów :   

Twoje imię

Czy zastanawialiście się kiedyś nad swoimi imionami,dlaczego rodzice właśnie takie a nie inne wybrali,co oznacza i skąd pochodzi,kim byli święci o tym imieniu i wogóle czy to jakie macie imię wpłynęło na wasze życie.

Ja mam na imię Beata,nie znam bliżej powodów dlaczego tak mnie nazwano(babcia zaproponowała i się spodobało)Nie cierpiałam tego imienia,zazdrościłam koleżankom do których mówiono:Aniu,Kasiu,Basiu,Zosiu,ja też chciałam być -sia.Teraz pokochałam moje imię,a stało się to za sprawą zwykłego słownika imion.Przeczytałam tam:Beata znaczy szczęśliwa,błogosławiona.Skoro sam Bóg nadał mi przez rodziców miano błogosławionej to to zobowiązuje.Postanowiłam wtedy dążyć ze wszystkich sił do tego aby zasłużyć na to imię.To taka moja krótka historia o tym jak moje imię przybliżyło mnie do Miłości.

Offline

 

#2 2010-12-17 21:05:30

Lusi

Gość

Re: Twoje imię

To z moim imieniem to było tak. Koleżanka mojej mamy miała córkę o imieniu Lucyna i mojej mamie tak się podobało gdy ta koleżanka mówiła jaka to jej Lucynka jest  mądra itd
A co do ciekawych "historii " z moim imieniem to tak na dobrą sprawę po części moje powołanie gdzieś tam ma związek własnie z moim imieniem. Dlaczego? Kiedyś będąc na Mszy (jako 5-6 letnie dziecko) w obcym kościele (bodajże jakaś pielgrzymka) siedząc z rodzicami i z kuzynką podeszła do nas siostra zakonna i zapytała czy nie poroznosiłybyśmy jakiś karteczek z piosenką. Tak więc wraz z kuzynką poszłyśmy na chór i tam spotkałam po raz pierwszy osobę o tym samym imieniu co moje:D a była to s. Lucyna - organistka. Zapytała nas jak się nazywamy i do mnie powiedziała, że będę siostrą zakonną. Oj ale wtedy byłam zła...
Teraz się z tego śmieję bo idę w ślady tej siostry. Organistką już jestem a co dalej to czas pokaże.

 

#3 2010-12-18 10:58:13

 Me@

"Podróż na wschód..."

Zarejestrowany: 2009-08-28
Posty: 143
Punktów :   

Re: Twoje imię

A moje imię rodzice wybrali podczas pielgrzymki do Izraela ...
Podobno spotkali tam niejaką Weronikę, która gościła ich u siebie w domu ...
Tak więc, zostałam Weronika.

Co prawda podoba mi się moja imię, ale wolę jak mówi się do mnie Ika
A jak każdy wie Weronika to z greki od słów phero – nieść i nike – zwycięstwo.


" Postaw , Panie, straż przy moich ustach
I wartę przy bramie warg moich.
Nie skłaniaj mego serca do złego słowa "

Offline

 

#4 2010-12-18 13:51:56

Estera

Gość

Re: Twoje imię

Me@ napisał:

A jak każdy wie Weronika to z greki od słów phero – nieść i nike – zwycięstwo.

Na zajęciach z botaniki poznaliśmy bardziej przyziemne znaczenie - przetacznik ;]
czyli takie urocze ziółko m. in. wspomagające pamięć i leczące złogi cholesterolowe :]

Moje drugie imię - Julia - mam po prababci, ponieważ akurat tego samego dnia, kiedy rodzice dowiedzieli się, że będą mnie mieli, samochód śmiertelnie ją potrącił... [kiedy spokojnie szła chodnikiem, nawiasem mówiąc].

Zgodnie z tą zasadą "upamiętniającą", na któreś imię powinnam mieć Zofia, bo urodziłam się równiutko w urodziny mojej babci, ale jak widać rodzice odstąpili od tej reguły :]

 

#5 2010-12-18 15:10:28

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Twoje imię

Moje imię wymyśliła siostra Miałam nazywać się Jagoda albo Ala, ale moja siostra wpadła na pomysł, że może być Sandra I tak zostało Ale i tak mówią na mnie Jagoda albo Dżagoda, ale to już w gronie znajomych

A drugie imię, czyli Jolanta, mam po mamie

A na trzecie wpadłam już sama


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#6 2010-12-18 19:31:28

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Twoje imię

moje pierwsze imię wzięło się stąd że nie było żadnego pomysłu i wszyscy się głowili jak mnie nazwać a potem jak już się urodziłam to zdecydowali że trzeba mi dać jakieś w ich mniemaniu szlachetne imię którego jeszcze w rodzince nie ma więc zostałam Anną czyli z hebrajskiego łaska... Nie powiem żeby to imię do mnie nie pasowało, bo bynajmniej Bóg mi w swoim życiu łask nie szczędzi... Zresztą wczoraj np. gdy rozmawiałam z s.inspektorką na temat mojego powołania, powiedziała że mam szczęście bo zawsze jest tak, że siostry, których imienniczka przychodzi do Zgromadzenia w sposób szczególny otaczają ją swoją modlitwą... a u salezjanek sióstr o moim imieniu jest akurat baaaardzo dużo (chyba żaden inne imię się częściej nie powtarza)... poza tym mam to szczęście (?) że dzień moich imienin jest powszechnie znaną datą i nigdy nie da się tak że nikt nie wie o moich imieninach, a przez ostatnie 3 lata wypada zawsze w czasie rekolekcji organizowanych przez salezjanki, więc mam okazję świętować razem z moimi siostrami, a przy okazji nasłuchać się wielu ciekawych rzeczy od nich na mój temat a moje drugie imię to Maria, bo moi rodzice stwierdzili że to tak ładnie brzmi... zresztą to zestawienie Anna Maria jest takie bardzo powszechne... ale myślę że to zestawienie też nie jest przypadkowe... kiedyś siostry zwróciły mi na to uwagę, że to takie szczególne że chcę być Córką Maryi Wspomożycielki, a jednocześnie jakby noszę imię swojej Matki i babci (Maryja - Matka, św. Anna - babcia)... więc myślę że choćby teoretycznie nie wiem jak przypadkowo były nadane imiona to u Boga przypadków nie ma... a co do trzeciego imienia to miałam do wyboru wybrać albo moje pierwsze albo moje drugie, bo biskup powiedział że trzeba zachować jedność między sakramentem chrztu św. i bierzmowania dlatego jeśli ma się już świętego patrona to nie wolno brać nowego... dlatego jestem Anna Maria Anna...


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#7 2010-12-18 21:10:26

Lusi

Gość

Re: Twoje imię

Tak mi się przypomniały jedne z moich rekolekcji na których były 3 Anie (i wszystkie wybierały się do klasztoru) ponadto może 2 dziewczyny z obecnych (bodajże 15) nie mały na żadne z imion Anna (notabene ja tez mam na drugie Ania). Podczas rozmowy przy obiedzie
s. Anna mówi: ""no tak bo wszystkie Anie to...."
i ktoś z siedzących dokończył: ".... idą do klasztoru"
a Siostra na to: " NIE! Wszystkie Anie to fajne dziewczyny"
Oj było wesoło...
Przepraszam, że tak nie w temacie, ale nie mogłam się powstrzymać

 

#8 2010-12-19 12:27:50

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Twoje imię

Mam na imię Katarzyna,znaczenie imienia: "czysta, bez skazy"
Ostatnio często trafiałam na kwiat lilii, jak się później okazało Pan Bóg pokazywał mi ten kwiat,ponieważ lilia też znaczy czysta, a więc mam stawać przed Nim zawsze z czystym sercem ;-).
Moją patronką jest św.Katarzyna Laboure- francuska szarytka, mistyczka, która miała objawienie Cudownego Medalika


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#9 2010-12-19 17:01:05

 Siasia

Kochająca Pana ♥

Zarejestrowany: 2010-05-18
Posty: 340
Punktów :   

Re: Twoje imię

Na początku miałam mieć na imię Justyna - mojej mamie bardzo się to imię podobało, dlatego, że uwielbiała aktorkę (nie pamiętam nazwiska), która tak właśnie się nazywała. Jednak związku z tym, że jej przyjaciółka nazwała tak swoją córeczkę, to moja kochana rodzicielka nie chciała się powtarzać i tak jestem Martyna Było to też pójście na kompromis z moim tatą, któremu nie odpowiadało Justyna. Na liście imion dla mnie znajdowało się również imię Żaneta, ale cieszę się, że moi rodzice mnie tak nie nazwali, gdyż nie nie podoba mi się to imię. W ogóle to do 2 klasy w gimnazjum bardzo się martwiłam, że nie mam żadnej patronki wśród świętych, aż wreszcie dzięki mojemu księdzu proboszczowi trafiłam na św. Martynę - patronkę Rzymu i karmiących kobiet Pochodziła ona z zamożnej rodziny, ale cały swój majątek rozdała biednym, a sama złożyła śluby czystości. W czasach, w których żyła cesarz Aleksander Sewerus kazał wytępić wszystkich chrześcijan. Św. Martynę poddano torturom i ścięto, po tym, jak nie chciała złożyć ofiary bożkowi Appolinowi.

http://1.bp.blogspot.com/_XJLRfM7_000/S2N5PsspEoI/AAAAAAAAAcw/40v54RssL4M/s400/St+Martine+2.jpg

Św. Martyna z Matką Bożą i Dzieciątkiem Jezus


Kochaj i rób, co chcesz

św. Augustyn

Offline

 

#10 2010-12-26 10:52:39

nisia

Gość

Re: Twoje imię

Mój Tata chciał, bym miała na imię Weronika, bo zwyczajnie tak się jemu podobało. Mama jednak wolała Monika, gdyż w jakimś serialu uwielbianym przez mamę była aktorka o nieziemskiej urodzie nosząca właśnie takie imię Ja jednak ufam, że to nie tylko 'jakiś serial', ale Duch Święty tchnął rodziców. Dzięki nim mam patronkę od której mogę codziennie, nieugięcie uczyć się cierpliwości (której mi wciąż tak bardzo brakuje).

http://www.fzspoznan.franciszkanie.pl/Rysunki/monika1.jpg
Chwała Panu!

Ostatnio edytowany przez nisia (2010-12-26 10:57:05)

 

#11 2011-07-03 16:42:08

zagubiona

Gość

Re: Twoje imię

ja mam na imię Aleksandra wybrał mi je mój chrzestny
mojej mamie bardzo podobalo sie imie Magdalena ( tam mam na drugie ) ale tuz przed mimi narodzeniem gdy mija mam mieszkala u cioci ( mamy mojego chrzestnego ) gdyz mieszkamy na wsi a do szpitalla mamy jakies 18-20 km ciagle przegladli kalendarz i on wymyslil ze Aleksadnra bo
1 obchodzi imieniny 18 maja (data urodzin Jana Pawla II )
2 w rodzine nie ma Aleksandry
3 ladny skrot Ola
no i tak zostalam Aleksandra Magdalena Aniela ( ale to ostatnie to sama wybralam

 

#12 2011-07-04 10:30:47

lenka16

Gość

Re: Twoje imię

Marlena bo ... Marlena
Mama wpadła na taki pomysł.
W szkole podstawowej strasznie nie podobało mi się moje imię, bo byłam jedyną Marleną w całej szkole a ja nie lubiłam/ nie lubię się wyróżniać. Ale przywykłam do niego. Jest dużo lepsze od mojego drugiego imienia- Janina. Po prababci. A trzecie Faustyna.
Marlena Janina Faustyna ... rymuje się

 

#13 2011-08-19 11:45:33

 weraikon

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-08-17
Posty: 1227
Punktów :   

Re: Twoje imię

"Co prawda podoba mi się moja imię, ale wolę jak mówi się do mnie Ika
A jak każdy wie Weronika to z greki od słów phero – nieść i nike – zwycięstwo."

A mnie też dali Weronika, miała być Tamara jak babcia chciała ale Tata zaoponował i wybrał greckie - tradycja rodzinna {jestem greczynka z pochodzenia}.
I znaczy Wera ikon czyli prawdziwe oblicze.


„Dałem ci poznać całą twą nędzę, abyś cała oparła się na Mnie… Ile Mi zaufasz, tyle ci pomogę”.

Offline

 

#14 2011-08-19 22:46:32

dzidziuś

Gość

Re: Twoje imię

a ja jestem Justyna- nie wiem dlaczego.. BO TAK
oficjalnie: Justyna Ewa Faustyna - również się rymuje. świeżo po bierzmowaniu jestem, więc dopiero od niedawna tytułuję się trzema imionami

 

#15 2011-08-20 22:23:58

 Boża owieczka

Florystka

Zarejestrowany: 2010-07-12
Posty: 390
Punktów :   

Re: Twoje imię

Hm,ja też mogę się tytułować trzema:Beata(chrzcielne),Bernadetta(z bierzmowania)Anastazja(to przyniosłam sobie w dzień urodzenia)

Offline

 

#16 2011-08-22 19:23:20

Rita

Gość

Re: Twoje imię

Miałam nosić zupełnie inne imię, ale...
Uwielbiam swoje imię i świetnie do mnie pasuje, do mojego stylu życia, charakteru i... ogólnie

 

#17 2011-08-30 09:02:19

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: Twoje imię

Moje imię z początku nie cierpiałam, kiedyś Anna było bardzo popularne więc dużo dziewczyn tak ma na imię. Teraz inaczej na to patrzę Anna znaczy łaska i jestem z tego dumna.

Offline

 

#18 2011-08-30 21:30:32

Rita

Gość

Re: Twoje imię

Anna to przepiękne imię Ma piekne znaczenie ale jest zawsze w modzie i ma takie królewskie brzmienie

 

#19 2011-08-31 10:54:08

A-psik

Gość

Re: Twoje imię

Moje imię to Barbara, czyli cudzoziemka... i coś w tym jest. Od zawsze mam poczucie, że nie pasuję, że jestem obca w tym miejscu, w którym obecnie się znajduję ("nie z tego świata jestem" parafrazując Jezusa). Imię otrzymałam, aby obchodzić dzień imienin wraz z moją matulą. Wiem, nie wyszukany powód. A co do mojej patronki, nie trzeba jej (chyba) przedstawiać

 

#20 2011-08-31 17:01:37

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: Twoje imię

Rita napisał:

Anna to przepiękne imię Ma piekne znaczenie ale jest zawsze w modzie i ma takie królewskie brzmienie

We Francji w Bretani św. Anna Jest patronką. Więc w każdym kościele można ją zauważyć.
Oj z tą modą.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
naszepowolanie.pun.pl