"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#21 2011-08-31 17:02:40

 Wirydiana

- moderator

7551960
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 321
Punktów :   

Re: Twoje imię

Ja mam na imię Jagoda i chociaż kiedyś bardzo się go wstydziłam, teraz bardzo mi się podoba. Przyjaciele wołają na mnie Dźagoda, Jagódka, Jaga, a skąd się wzięło? Przyjaciółka mamy tak miała na imię i pewnie stąd.

Offline

 

#22 2011-09-07 21:05:14

zakochanawNIM

Gość

Re: Twoje imię

Agnieszka.. po moim urodzeniu tata poszedł mnie" zapisać" do chrztu.. mama dała mu 3 imiona i miał wybrać jedno : Kinga, Jadwiga lub Agnieszka.. Wybrał idealne!. bardzo lubię moje imię i kocham świętą Agnieszkę.. Agnus znaczy baranek, a że z bierzmowania mam Wiktoria co w znaczeniu łacińskim (Victoria) oznacza zwycięstwo, to tak pokornie tłumaczę sobie Baranek Zwyciężył - w tobie zwyciężył!.

 

#23 2011-09-07 21:08:57

 Wirydiana

- moderator

7551960
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 321
Punktów :   

Re: Twoje imię

Moja Przyjaciółka ma na imię Agnieszka i jest najwspanialszym człowiekiem na świecie

Offline

 

#24 2011-11-23 22:13:11

Emilia

Gość

Re: Twoje imię

"Pierwsze" moje imię to Emilia.
Było kilka propozycji, wybrali to.
Kiedyś z ciekawości sprawdzałam okazało się, że była jakaś Zakonnica, już św. Emilia.
Ale teraz (wow) patrzę dokładniej:

bł. Emilia Maria Wilhelmina de Rodat (1787-1852) - Założycielka Zgromadzenia Zakonnego Świętej Rodziny

św. Emilia de Vialar (1797-1856) – Zakonnica, Założycielka Zgromadzenia pod wezwaniem św. Józefa od Zjawienia

Dziwnym trafem jestem w aspiracie w Zgromadzeniu Zakonnym Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu...

Imię ze chrztu mam po Babci: Brygida

Brygida Szwedzka – Założycielka Zakonu Brygidek

Imię z bierzmowania mam Faustyna, oczywiście po św. s. M. Faustynie Kowalskiej od Najświętszego Sakramentu

 

#25 2011-12-09 21:10:41

 Wirydiana

- moderator

7551960
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 321
Punktów :   

Re: Twoje imię

Ja też mam z bierzmowania Teresa, piękną mamy patronkę Siostro

Offline

 

#26 2012-01-07 15:49:02

Boża wariatka

Gość

Re: Twoje imię

J an pierwsze mam Olga choć miałam być Michałem
Na drugie mam Bronisława po babci
Na trzecie wezmę sobie chyba Teresa na pamiątkę mojej ukochanej św.Teresy.

 

#27 2012-01-08 09:31:03

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Twoje imię

Jak jest OO. to znaczy ojcowie, a jak tylko o. to znaczy ojciec.


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#28 2012-01-08 20:30:21

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Twoje imię

Tak, to tyle Tak samo jest z siostrami: SS. to siostry, a s. to po prostu siostra


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#29 2013-02-23 23:04:17

karmolcia

Gość

Re: Twoje imię

a ja... Miałam być Daria. I CAŁE szczęście moja kochana Babcia się uparła i jestem Karolina. W sumie nie wiem czemu. Kiedyś też mi się to imię nie podobało... Ale bł. Karolina to cudowna patronka. A na drugie mam Daria (kompromis musiał być ) A na trzecie mam Ola, tzn Aleksandra, a o tym dlaczego pisałam w innym wątku

 

#30 2013-02-24 09:34:45

terestynkaa

Gość

Re: Twoje imię

Ja jestem Natalia, a dlaczego ? Bo tylko w tym imieniu moi rodzice byli zgodni

 

#31 2013-02-27 23:24:32

SCHUTZE89

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-27
Posty: 3
Punktów :   

Re: Twoje imię

Mam na imię Patrycja; znajomi używają różnych zdrobnień ale mi najbardziej odpowiada Pati Miałam być Katarzyną ale kuzynka przyszła na świat szybciej i ,,sprzątnęła mi to imię z przed nosa" i chyba dobrze, że tak wyszło; zostało więc Patrycja Katarzyna a z bierzmowania mam Julia

Ostatnio edytowany przez SCHUTZE89 (2013-02-27 23:25:20)


„Ludzie wyrządzają sobie wzajemnie zło i Pan Bóg się do tego nie wtrąca. Stworzył ludzi wolnymi. A więc cierpimy i weselimy się niezależnie od naszych zalet czy wad.
(…) Pan nie miesza się do naszych spraw. Czy chcesz powiedzieć, że cokolwiek się zdarzy, Pan Bóg ma to w nosie? – Chcę powiedzieć, że cokolwiek się zdarza, Pan Bóg zakończył swoje zadanie. Teraz kolej na nas. Odpowiadamy za siebie.”

Offline

 

#32 2013-06-19 17:47:30

Jestem

Gość

Re: Twoje imię

Teresa, ale wolę jak ktoś do mnie mówi Teniu

 

#33 2013-07-08 00:13:19

 Kartka

Wsp.Przymierza im bl. Bolesławy Lament / Florystka/

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2013-01-05
Posty: 40
Punktów :   

Re: Twoje imię

Alicja .... miałam miec na imię Agata gdyż rodziłam sę z koncem stycznia..

a co znaczy Alicja ? hm kiedys szukałam tego..ale w sumie nie wiadomo dokładnie od czego to pochodzi ..z niem. od adelheidy..

z bierzmowania wybrałam sobie bł. Salomeę - księżniczke piastowską, fundatorkę klasztoru klarysek w Krakowie na Skałkach

Ostatnio edytowany przez Kartka (2013-07-09 00:00:56)

Offline

 

#34 2013-07-08 09:46:53

 GP

CSsR

Skąd: Stróżna/Tuchów
Zarejestrowany: 2013-05-31
Posty: 181
Punktów :   
WWW

Re: Twoje imię

Ja mam na imię Grzegorz. Nie wiem właściwie dlaczego,  ale wiem, że tata mi je wybrał. (za to znam pochodzenie swojego drugiego imienia - Jan. Mam je po wujku mojej mamy, którego nawet nie znałem, ale ponoć jestem do niego trochę  podobny ). Wracając do pierwszego imienia - swoje imieniny obchodzę 12 marca - z inicjatywy rodziców, bo "Na św. Grzegorza zima idzie do morza" , więc moim patronem jest św. Grzegorz 1, papież. A imię z bierzmowania - Klemens - wybrałem z Książki "Święci i błogosławieni redemptoryści", ponieważ jest takie oryginalne i polubiłem tego świętego.


Nie bój się, wypłyń na głębię - jest przy tobie Chrystus!

"Odwagi! Bóg pokieruje wszystkim!" (św. Klemens M. Hofbauer)

OTO JESTEM, POŚLIJ MNIE!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
cssm.pl rppc.pl https://dreseo-opole.pl/ zasięg odbioru kaset vhs w-wa