"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2011-01-04 17:31:40

szukajaca Boga

Gość

Statystyki zakonne

Witajcie Kochani, potrzebuję statystyk zakonnych (wstąpienia itp). Mam jedno źródło - stronę Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych ale tam sa statystki zbiorcze i jest luka miedzy 2003 a 5 rokiem.
Wiecie może gdzie indziej można cos takiego znaleźć?

 

#2 2011-01-04 19:49:12

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Statystyki zakonne

A to w ogóle coś takiego jest? Nie wiedziałam... Dzięki


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#3 2011-01-04 20:18:16

szukajaca Boga

Gość

Re: Statystyki zakonne

Hehe no cieszę się że pomogłam ale ja tez potrzebuje pomocy ;(

 

#4 2011-01-04 22:16:31

 Me@

"Podróż na wschód..."

Zarejestrowany: 2009-08-28
Posty: 143
Punktów :   

Re: Statystyki zakonne


" Postaw , Panie, straż przy moich ustach
I wartę przy bramie warg moich.
Nie skłaniaj mego serca do złego słowa "

Offline

 

#5 2011-01-04 23:25:36

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Statystyki zakonne


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#6 2011-01-05 11:35:10

szukajaca Boga

Gość

Re: Statystyki zakonne

Byłam tam no nic będę szukac dalej

 

#7 2011-01-12 16:24:07

Emilia

Gość

Re: Statystyki zakonne

Tutaj są statystyki zakonne z 22.04.2008r. > http://zyciezakonne.pl/index.php?option … &Itemid=75

W lutym odbyło się zebranie plenarne Konferencji Przełożonych Żeńskich Klasztorów Klauzurowych w Polsce. Znamy już nowy skład zarządu-rady, który jest organem kierowniczym i wykonawczym; który inspiruje działalność Konferencji i reprezentuje ją na zewnątrz, wobec władz kościelnych i cywilnych.

Kamedułka m. Weronika Sowulewska OSB Cam ze Złoczewa w woj. łódzkim została wybrana przewodniczącą na kolejne sześć lat. Jej zastępczynią została benedyktynka m. Jolanta Rzoska OSB z Żarnowca na Pomorzu.


Ponadto w skład Rady weszły: m. Adalberta Wojtas – prezeska federacji Sióstr Wizytek, m. Cecylia Wetoszka – prezeska federacji Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji, m. Katarzyna Walasik – prezeska federacji Sióstr Bernardynek, m. Blandyna Michniewicz – prezeska federacji Sióstr Benedyktynek Sakramentek, m. Renata Surdacka – przedstawicielka Sióstr Karmelitanek (region płd.), m. Magdalena Poręba – przedstawicielka Sióstr Karmelitanek (region płn.) oraz redemptorystka m. Urszula Nowińska OSSR – przedstawicielka klasztorów niesfederowanych.


Matka Sowulewska ujawniła nam również najnowsze statystyki dotyczące ilości zakonów klauzurowych w Polsce, klasztorów i mieszkających w nich sióstr.


W Polsce obecnie jest 13 żeńskich zakonów klauzurowych: Benedyktynki (9 domów), Benedyktynki–Sakramentki (3), Bernardynki (9), Dominikanki (3), Kamedułki (2), Klaryski–Kapucynki (6), Karmelitanki (28), Klaryski (6), Klaryski od Wieczystej Adoracji (8), Norbertanki (2), Redemptorystki (1), Rodzina Monastyczna od Betlejem – Betlejemitki (1) i Wizytki (4).


Siostry żyją w 84 klasztorach kontemplacyjnych. W tej liczbie

są również 2 klauzurowe domy zgromadzeń czynnych: Instytutu Szensztackiego i Werbistek (Służebnice Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji z Nysy).


Ogółem sióstr klauzurowych jest 1483. Profesek wieczystych - 1268, profesek czasowych – 110, nowicjuszek – 61, postulantek 44. (Dane nie obejmują liczby sióstr Betlejemitek, które z Konferencją Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych utrzymują jedynie luźny kontakt – przyp. red.).


jms

Jak znajdę nowsze to podam

 

#8 2011-01-12 16:37:54

Emilia

Gość

Re: Statystyki zakonne

Znalazłam statystyki Nazaretanek www.nazaretanki.krakow.pl

Naszą misję realizujemy na 4 kontynentach, w 12 krajach świata (Polska, Stany Zjednoczone, Rosja, Białoruś, Ukraina, Kazachstan, Australia, Filipiny, Francja, Italia, Anglia, Izrael), w 168 wspólnotach. W Polsce jest nas 840. Mieszkamy w 80 wspólnotach podzielonych administracyjnie na dwie prowincje:  krakowską i warszawską.

______

http://www.kapucyni.ofm.pl/archiwum/loreto3.htm

Polek 882, w tym:
z wykształceniem wyższym 158,
wyższym niepełnym 72,
średnim 341,
zawodowym 99,
aktualnie studiujących na wyższych uczelniach 135;
średnia wieku 39 lat;
sióstr z zagranicy w Polsce 6;
w nowicjacie 62;
na świecie jest 1755 nazaretanek.
Polki na misjach i za granicą: 108, m.in. w Anglii, Francji, Hiszpanii, Izraelu, Rosji, USA, Włoszech, na Białorusi, Litwie i Ukrainie.

Nazaretanki pracują także poza Polską:
w USA (706 sióstr w 5 prowincjach)
Wielkiej Brytanii (30 sióstr)
Francji (22),
Włoszech (67),
Izraelu (3),
Australii (29)
i na Filipinach (20).

______

Chyba pomogłam?

 

#9 2011-01-12 19:43:30

szukajaca Boga

Gość

Re: Statystyki zakonne

ojej dziekuję a nie wiesz może z jakiego okresu te dane ?

 

#10 2011-01-12 20:59:17

Emilia

Gość

Re: Statystyki zakonne

szukajaca Boga napisał:

ojej dziekuję a nie wiesz może z jakiego okresu te dane ?

Te ze strony ss. Nazaretanek to pewnie nowe dosyć, bo to nowa wersja strony (jakoś z ok. połowy 2010r.), a te drugie to nie wiem.

 

#11 2011-02-07 18:35:46

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Statystyki zakonne

Znalazłam jeszcze coś takiego, może się komuś przyda

http://www.iskk.pl/


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
studio kopiowania Szamba betonowe Reszel