"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#141 2010-09-15 21:28:12

Nadzieja

Gość

Re: Nasze Powolanie

Witajcie! Nowy rok szkolny się zaczął i mam trochę mniej czasu. Nowa szkoła, nauczyciele i ludzie. Wiecie, w wakacje byłam w Niemczech i nie miałam jak być w k-le tak często jak tutaj w domu. Jechałam tam i prosiłam, żeby Pan Bóg przestał do mnie mówić o tym powołaniu, miałam nadzieję że jak będę rzadziej w k-le z dala od sióstr to to ucichnie. Mam tam 3 miesięcznego Chrześniaka, jak brałam je na ręce przez pierwszy tydzień ucichły myśli o klasztorze. Po tym tygodniu wszystko wróciło. Teraz jestem w domu i jest tak jak było a nawet ten głos jest silniejszy. Wiele złego dzieje się w moim życiu. Mam do Was prośbę, proszę o modlitwę za moją mamę. Jakiś tydzień temu dowiedzieliśmy się, że mama ma torbiela na piersi. Jest mi z tym bardzo trudno. Słyszałam, że jak Pan Bóg kogoś doświadcza to go kocha. Ta miłość jest trudna....

 

#142 2010-09-15 22:26:33

Lusi

Gość

Re: Nasze Powolanie

Będzie dobrze, musisz być silna. Masz rację, jest napisane: "Kogo kocham tego karcę i ćwiczę".  Każdy krzyż jaki otrzymujemy jest ciężarem na nasze możliwości. Będę pamiętać w modlitwie:)

 

#143 2010-09-16 06:58:10

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Nasze Powolanie

Nadziejo,w Bogu nadzieja,w Bogu ukojenia.
Powierz Panu wszystkie swoje troski,niepewnosci,problemy.
Zawierz chorobe mamy.Bog jest Milosierny,Dawca lask napewno nie pozostawi Cie sama sobie tylko mow,pros.
Bede pamietac o Twojej mamie i Tobie w modlitwie


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#144 2010-09-16 19:48:08

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Nasze Powolanie

Przed Panem Bogiem nie uciekniesz- prędzej czy później On upomnij się o Ciebie i jeśli rzeczywiście chce Cię w klasztorze to będziesz. Chociaż masz wolną wolę albo powiesz Bogu tak albo nie. Daj się Jemu prowadzić On wie co robi. I  to prawda, że kocha tych, których doświadcza.. Pamiętam w modlitwie i trzymaj się mocno Pana!


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#145 2010-09-18 00:00:40

Nadzieja

Gość

Re: Nasze Powolanie

Dziękuję Wam wszystkim za tak ciepłe słowa! To naprawdę pomaga

 

#146 2010-09-22 18:15:55

nazaretanka :)

Gość

Re: Nasze Powolanie

Nadziejo te słowa są dla Ciebie
"Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą. A jeśli wiemy, że wysłuchuje wszystkich naszych próśb, pewni jesteśmy również posiadania tego, o cośmy Go prosili." 1 J 5,14-15
ODWAGI !!!
A swoja drogą masz bardzo podobną droge powołania jak ja... Ja tez próbowałam uciekać... i to jak... Pozdrawiam

 

#147 2010-09-23 20:57:19

Nadzieja

Gość

Re: Nasze Powolanie

Dziękuję
Odwaga... chyba właśnie tego mi brakuję .
Wierzę, że będzie dobrze!

 

#148 2010-09-24 11:54:03

boza_tancerka

Gość

Re: Nasze Powolanie

kochani jestem na kilka dni w domu, piszę żeby podzielić się radością, że 7 października mam przyjęcie do nowicjatu.

 

#149 2010-09-24 16:04:16

Nadzieja

Gość

Re: Nasze Powolanie

Super! W święto Matki Bożej a do jakiego klasztoru ?

 

#150 2010-09-24 17:18:05

Lusi

Gość

Re: Nasze Powolanie

Pięknie, nic tylko się cieszyć:) Ogromna radość, będę pamiętać w modlitwie:)

 

#151 2010-09-25 09:52:23

Rita

Gość

Re: Nasze Powolanie

Pięknie, boża_tancerko Pamiętamy o Tobie w modlitwie.

 

#152 2010-09-25 10:31:48

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: Nasze Powolanie

Tancerko, a ja Cię widziałam już w białym weloniku. Więc jesteś w nowicjacie.

Offline

 

#153 2010-09-25 11:29:40

boza_tancerka

Gość

Re: Nasze Powolanie

nowicjuszką będę od 7.10 , wkakiwałam na końcówkę postulatu obecnej grupy i razem mamy przyjęcie.

 

#154 2010-10-01 13:51:06

Nadzieja

Gość

Re: Nasze Powolanie

Witajcie! W środę jadę na pielgrzymkę. Jest to pielgrzymka maturzystów, były wolne miejsca więc ja mimo że maturzystką nie jestem mogę jechać! Jedziemy do Łagiewnik, Krakowa, Wadowic, Kalwarii no i oczywiście Częstochowy! Najpiękniejsze jest to, że w wigilię swoich urodzin będę tak blisko Jezusa Miłosiernego w Łagiewnikach! Czuję, że Pan będzie chciał mi dużo powiedzieć, że coś ważnego wydarzy się w trakcie tej pielgrzymi

 

#155 2010-12-05 20:23:01

mateo1549

Gość

Re: Nasze Powolanie

witajcie
mam na imie mateusz od lat 9 marzy mi sie droga kaplanska
Chcialbym wstapic  do Rogacjonistow Serca Jezusowego

 

#156 2011-03-27 18:30:20

salli

Gość

Re: Nasze Powolanie

Ja od jakiegoś czasu zastanawiam sie czy moja dalsza droga nie powinna być oddana całkowicie Bogu, czy powinnam wstopić do zakonu. Moja wiara sie pogłebia z dnia na dzień, i coraz bardziej ciognie mnie do Boga. Myślałam juz o zakonie jakim powinnam wybarac, ale jest to drudne.

 

#157 2011-03-27 19:06:46

 Ania

...

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 283
Punktów :   

Re: Nasze Powolanie

Witaj Sali! Dobrze, że jesteś! Zachęcam do przedstawienia się w dziale 'powitania, pożegnania'! Miło będzie lepiej się poznać

Myślę, że Pan Bóg jeszcze upewni Cię w tym wyborze i sam pokaże Ci Twoją drogę . Módl się w tej intencji.

Chwała Panu za Twoją wiarę!


"Wierzyć - to znaczy nawet się nie pytać,
jak długo jeszcze mamy iść po ciemku."

ks. Jan Twardowski

Offline

 

#158 2011-03-28 13:18:55

lenka16

Gość

Re: Nasze Powolanie

Jakie to wszystko jest trudne.
Myślisz, że to właśnie to. Czujesz, że się do tego nadajesz. W głowie zakon, zakon i zakon. W sercu ciepło i radość. Już jest cudownie. I pac! Szare życie, pytania zewsząd: "Gdzie idziesz po liceum? Co chcesz studiować? Kim chcesz być w przyszłości?". Mówisz: "Nie wiem" a oni wszyscy patrzą na ciebie jak na kosmitę. Bo przecież oni już bardzo dobrze wiedzą czego chcą. Rzucają się na ciebie czarne myśli. "Przecież to jest bez sensu. Ja i zakon? No weź. Idź na studia jak wszyscy! Potem się zobaczy." Modlitwa przestaje cieszyć. Bo już sama nie wiesz czego chcesz i czego On chce. Raz jest tak, drugi raz inaczej. Chodzisz smutna i tylko w kościele pojawia się na twojej twarzy uśmiech. Bo tam nie musisz nikogo udawać...

Ech ... tak to mniej więcej od pewnego czasu u mnie wygląda. Jakie to śmieszne. W koło to powtarzać. Najpierw tak, tak, tak, później nie wiem, nie wiem, nie wiem. Na końcu nie, nie, nie. I znowu: A jednak nie dam rady bez Ciebie. Chcę tego ... tak, tak, tak. Mam wrażenie jakbym kręciła się w jakimś kółku. Ciągle to samo. Tyle razy próbowałam żyć z Jezusem ale bez myśli o zakonie. Tyle, że co się do Niego zbliżę, to one przychodzą...

 

#159 2011-03-28 13:46:34

SiostraHiacynta

Gość

Re: Nasze Powolanie

@lenka

No właśnie:) głos Pana ma to do siebie ,że chodzi za człowiekiem i jeśli serce blisko jest Jezusa to ten głos się nasila. Można go jednak zignorować i On na to pozwala bo daje człowiekowi wolność. Warto jednak zatrzymać się i poważnie porozmawiać z tym powracającym wciąż głosem

 

#160 2011-03-28 15:03:38

lenka16

Gość

Re: Nasze Powolanie

Za mało Mu ufam ...
Ale zakon? Wydaje mi się, że to coś szalonego. Sama nigdy bym na to nie wpadła.
Zastanawiam się ... czy jest jakiś "najlepszy" wiek na to by wstąpić do zakonu?
Czyli ... czy iść na studia, czy już po maturze wstąpić? Sama nie znajduję odpowiedzi. A On daje ten ogień miłości i niecierpliwości na zmianę z niepokojem..

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
mapa fotowoltaiki