"Furta"

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2011-04-18 14:42:19

SiostraHiacynta

Gość

REKOLEKCJE O SŁOWIE BOZYM I WIĘZIACH Z ELEMENTAMI TAŃCA LITURGICZNEGO

REKOLEKCJE O SŁOWIE BOZYM I WIĘZIACH Z ELEMENTAMI TAŃCA LITURGICZNEGO


(Dla dziewcząt ze szkół średnich i wyższych)



http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTaABkf8TcwvODr62ld2Cy-j3lLvsq6PirXTlfMLJGesEhJKZM4Tg

Siostry Duszy Chrystusowej zapraszają na rekolekcje


Temat: ”Słowo, które pragnie więzi” - czyli o tym jak ma się Biblia do relacji, które tworzymy.


Termin: 24-28 czerwiec 2011
Miejsce: Siedlec k/Krzeszowic (woj. Małopolskie)


O czym mowa???


•    Dzień 1-Słowo jak sznur do wspinaczki.
•    Dzień 2-Więzi Boga (akustyka wewnętrzna Słowa).
•    Dzień 3-Słowo, ja i oni( mozaika liter)
•    Dzień 4- W Słowie, ze Słowa i dla Słowa ( czyli o tym co dalej)

Startujemy w piątek 24 czerwca o 15.00
Weź Pismo Święte,  śpiwór, notatnik i instrument na którym grasz.


Zgłoszenia i kontakt:

S. Hiacynta Nowosad
Tel. 504731729
e-mail: s.hiacynta1@gmail.com
gg:  2703753

 

#2 2011-04-18 21:02:23

 Boża owieczka

Florystka

Zarejestrowany: 2010-07-12
Posty: 390
Punktów :   

Re: REKOLEKCJE O SŁOWIE BOZYM I WIĘZIACH Z ELEMENTAMI TAŃCA LITURGICZNEGO

A można trochę jaśniej?Bo to co przeczytałam powyżej brzmi dość dziwacznie(rekolekcje z tańcem?i te tematy)...O co właściwie kaman,bo ja to kota w worku nie kupuję.Chciałabym wiedzieć co mnie tam czeka,jeśli się zdecyduję na udział.

Offline

 

#3 2011-04-19 14:28:01

SiostraHiacynta

Gość

Re: REKOLEKCJE O SŁOWIE BOZYM I WIĘZIACH Z ELEMENTAMI TAŃCA LITURGICZNEGO

Boża owieczko, jeśli razi Cię brak przejrzystości przepraszamy ... Dobrze, że jesteś ostrożna. Modlitwa tańcem jest popularnym sposobem wyrażania swej więzi z Bogiem, radości i innych uczuć. W naszej kulturze nie jest jednak zbyt popularna , bardziej "normalne" wydaje się to być dla np człowieka bliskiego wschodu. Religia żydowska zna wiele tańców tradycyjnych i modlitewnych. Wnioskujemy stąd że i Jezus mógł tak się modlić. W Polsce od pewnego czasu proponuje się tego typu modlitwę, są nawet organizowane sesje np u księży Salwatorianów poświęcone tematyce tańca w modlitwie, nasze rekolekcje będą posiadać jedynie niektóre elementy, tego tańca będzie trochę ale nie za wiele, większa wagę chcemy przyłożyć do Słowa Bożego. O co kaman? O to,że Bóg zaprasza każdego człowieka do więzi ze sobą, a przez co Bóg przemawia? -Przez Słowo Boże, dlatego przez medytację Słowa można uczyć się budowania więzi, na wzór tej podstawowej czyli więzi Bóg -ja ( o której czytamy w Słowie Bożym )
Czy jest jaśniej?

Ostatnio edytowany przez SiostraHiacynta (2011-04-19 14:44:57)

 

#4 2011-04-19 16:51:09

 Boża owieczka

Florystka

Zarejestrowany: 2010-07-12
Posty: 390
Punktów :   

Re: REKOLEKCJE O SŁOWIE BOZYM I WIĘZIACH Z ELEMENTAMI TAŃCA LITURGICZNEGO

O tak,jasno jak za oknem .Dzięki!
A to,żeby chwalić Pana tańcem...zawsze zazdrościłam tego Hindusom...ech,szkoda,że ludzie zapomnieli o tak pięknej formie modlitwy.

A tak a'propos tańca,kiedyś podczas Mszy św. kilkuletnie dziewczynki tańczyły trzymając się za ręce,to było takie proste i czyste,piękne.Księżom to nie przeszkadzało,ba nawet uśmiechali się,ale wierni byli "święcie"oburzeni i tak długo psykali i wymownie spoglądali na rodziców,że ci zmuszeni byli rozdzielić dziewczynki.

Offline

 

#5 2011-04-19 16:59:33

 Ania

...

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 283
Punktów :   

Re: REKOLEKCJE O SŁOWIE BOZYM I WIĘZIACH Z ELEMENTAMI TAŃCA LITURGICZNEGO

a my często tańczymy dla Pana podczas Rekolekcji Oazowych nawet podczas Mszy Św. super, że coś takiego jest wprowadzane do programu rekolekcji


"Wierzyć - to znaczy nawet się nie pytać,
jak długo jeszcze mamy iść po ciemku."

ks. Jan Twardowski

Offline

 

#6 2011-04-19 18:32:46

Kasia

Gość

Re: REKOLEKCJE O SŁOWIE BOZYM I WIĘZIACH Z ELEMENTAMI TAŃCA LITURGICZNEGO

Ja tam jestem wierną fanką tańca liturgicznego i modlitewnego... Bardzo lubię tego typu modlitwę;) jak już się modlić to też całym ciałem, a co:D Choć fakt, nie wszyscy na to patrzą "łaskawym" okiem... U siebie w parafii byłam wręcz wyklęta przez niektórych za tego typu nowości...

 

#7 2011-06-01 21:32:59

SiostraHiacynta

Gość

Re: REKOLEKCJE O SŁOWIE BOZYM I WIĘZIACH Z ELEMENTAMI TAŃCA LITURGICZNEGO

ehhh....czerwiec już mamy a zgłoszeń tak niewiele....
dziewczęta...WARTO:)

 

#8 2011-06-01 21:54:30

 Hebronka

Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?

Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 321

Re: REKOLEKCJE O SŁOWIE BOZYM I WIĘZIACH Z ELEMENTAMI TAŃCA LITURGICZNEGO

Niestety Siostro, nie oszukujmy się - głównie dojazd ...
A szkoda, bo z chęcią zobaczyłabym, z czym to się je i o co tak naprawdę chodzi, bo nie słyszałam o tym nigdy wcześniej.

Offline

 

#9 2011-06-07 11:42:46

SiostraHiacynta

Gość

Re: REKOLEKCJE O SŁOWIE BOZYM I WIĘZIACH Z ELEMENTAMI TAŃCA LITURGICZNEGO

to faktycznie szkoda:) ale nic straconego, zachęcam do duchowego uczestnictwa przez wspieranie nas modlitwą w tym czasie:) Choć jak wiadomo udział byłby pewnie owocny.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
naszepowolanie.pun.pl