"Furta"

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#21 2011-05-30 16:50:03

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: Kościół a WOŚP

Najwyraźniej nie znacie nauki Kościoła Katolickiego i Pisma Świętego.
Więc na co są nauki Jezusa Chrystusa i Jego Apostołów także dziesięć przykazań?
Nie mówię i nie piszę, że WOŚP jest sam w sobie zły. Dobrze, że ktoś pomaga szpitalom w zakupie sprzętu, który jest bardzo drogi.
Ale jak wyżej napisałam z wami rozmowa to jak by ktoś powiedział, widziałem świstaka zawijającego czekoladę w te sreberka. Nie jestem waszym rocznikiem, mam prawo do swobodnej wypowiedzi, Polska to wolny kraj...chyba?

My chrześcijanie będziemy sądzeni z naszej wiary, ci którzy nie znali Jezusa będą sądzeni z uczynków. Pismo Święte.

Aaaa i nie osądzam nikogo, mogę tylko wyrazić swoje zdanie na temat co niektórych uczynków. Wszyscy jesteśmy stworzeni na podobieństwo Boga.

Owsiak nie szczędził w telewizji nie chlubnych słów na temat Kościoła. Teraz się nie wypowiada....
Razi mnie tylko to, że sekta się podczepia pod WOŚP ( kilka lat poznawanie, rozmowy itp.).
Może i jestem staroświecka, po prostu moja tolerancja ma zdrowe granice.

Ostatnio edytowany przez Rubinka (2011-05-30 17:11:15)

Offline

 

#22 2011-05-30 18:04:36

szukajaca Boga

Gość

Re: Kościół a WOŚP

Wszyscy będziemy sądzeni z miłości

 

#23 2011-05-30 19:23:48

A-psik

Gość

Re: Kościół a WOŚP

Rubinka napisał:

Najwyraźniej nie znacie nauki Kościoła Katolickiego i Pisma Świętego.

A z czego to wnioskujesz?

Dobrze, że ktoś pomaga szpitalom w zakupie sprzętu, który jest bardzo drogi.

Nie tylko w tym. To dzięki WOŚP-ie mam najlepszy w Europie przesiewowy program badania słuchu u noworodków. Patrz też wspomniane wcześniej szkolenia z zakresu pierwszej pomocy itd.

Nie jestem waszym rocznikiem, mam prawo do swobodnej wypowiedzi, Polska to wolny kraj...chyba?

a gdybyś była moim rocznikiem to byś nie mogła? Tak Polska to wolny kraj, a Twoje wypowiedzi świadczą o Tobie, więc luz. Tylko dla mnie jeśli komuś brak argumentów to sięga po tzw. argumenty ad personam (czyli to co Ty właśnie robisz).

My chrześcijanie będziemy sądzeni z naszej wiary, ci którzy nie znali Jezusa będą sądzeni z uczynków.

tutaj podłączę się pod słowa Szukającej Boga: "Wszyscy będziemy sądzeni z miłości" i obyśmy na tym nie polegli.

 

#24 2011-05-30 19:27:49

 Hebronka

Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?

Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 321

Re: Kościół a WOŚP

Rubinka napisał:

Najwyraźniej nie znacie nauki Kościoła Katolickiego i Pisma Świętego.
Więc na co są nauki Jezusa Chrystusa i Jego Apostołów także dziesięć przykazań?
Nie mówię i nie piszę, że WOŚP jest sam w sobie zły. Dobrze, że ktoś pomaga szpitalom w zakupie sprzętu, który jest bardzo drogi.
Ale jak wyżej napisałam z wami rozmowa to jak by ktoś powiedział, widziałem świstaka zawijającego czekoladę w te sreberka. Nie jestem waszym rocznikiem, mam prawo do swobodnej wypowiedzi, Polska to wolny kraj...chyba?

My chrześcijanie będziemy sądzeni z naszej wiary, ci którzy nie znali Jezusa będą sądzeni z uczynków. Pismo Święte.

Aaaa i nie osądzam nikogo, mogę tylko wyrazić swoje zdanie na temat co niektórych uczynków. Wszyscy jesteśmy stworzeni na podobieństwo Boga.

Owsiak nie szczędził w telewizji nie chlubnych słów na temat Kościoła. Teraz się nie wypowiada....
Razi mnie tylko to, że sekta się podczepia pod WOŚP ( kilka lat poznawanie, rozmowy itp.).
Może i jestem staroświecka, po prostu moja tolerancja ma zdrowe granice.


Czy ty przeczytałaś mój post ? Najwyraźniej nie, nie mam więc ochoty marnować na ciebie mojego cennego czasu. Czy jest na tym forum przycisk "Ignoruj" ?


Ale muszę naprostować ...



Masz prawo do wypowiedzi, my również. To nie ulega przecież wątpliwości, nie rób z igły widły i nie zmieniaj tematu, bo to już jest czepialstwo - argumentów zabrakło, czy co ?
Co do Twojego wieku - napisałam o dojrzałości w poprzednim poście, przeczytaj go, weź głęboki oddech, przemyśl i ... jeszcze raz przeczytaj, jeśli nie zrozumiesz.

A teraz darujmy sobie ucieczki osobiste i przejdźmy do meritum :
"My chrześcijanie będziemy sądzeni z naszej wiary, ci którzy nie znali Jezusa będą sądzeni z uczynków. "
To Temu co siedzi na górze zostawmy osądzanie Owsiaka - może kiedyś się przekonamy, co zadecydował i co zaważyło - sympatyzowanie z krysznowcami (nie przeczę, że tak nie jest) czy wielka zbiórka pieniędzy, która uratowała niejednego. NIE WIEM W TYM MIEJSCU, JAK BĘDZIE - nie mam takich kompetencji, żeby bawić się w Boga i oceniać dokonania Owsiaka pod względem moralności i wiary lub ich braku - więc nie pisze, że będzie tak czy tak. Jako katoliczka mam oczywiście nadzieję, że będzie nas w tym Niebie jak najwięcej, ale nie wiem, co Jurasowi pisane
"Wszyscy jesteśmy stworzeni na podobieństwo Boga." - a jak to się ma do tematu, bo nie zajarzyłam ? Znowu brak argumentów, więc wciskasz mądrze wyglądające i znane wszystkim regułki, żeby lepiej wyglądało ?

"Razi mnie tylko to, że sekta się podczepia pod WOŚP ( kilka lat poznawanie, rozmowy itp.)." - ale mnie też to drażni. A-psikową być może również. Ale na to nie mamy po prostu wpływu.



Kurcze, mini-kłótnia się wywiązała a nie konstruktywna wymiana zdań (z drugiej strony na takową nie ma co ze strony Rubnki wliczyć, więc...). Szkoda.
Ale niech moderator jeszcze nie zamyka - już doprowadźmy to do końca.
Proszę o nie kasowanie tego postu, trochę się namęczyłam.

Offline

 

#25 2011-05-30 20:02:02

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: Kościół a WOŚP

Wypowiedziałam się na temat WOŚP. To, że nie które osoby nie rozumieją, cóż....
Z nikim się nie kłóciłam, same do prowadziłyście do tego. Nawet nie mam zamiaru waszych zdań komentować.

Pozdrawiam

A od sądzenia jest Bóg on zna serca każdego człowieka. Mnie tu nie które osoby już osądziły.

Offline

 

#26 2011-05-30 21:29:48

Rita

Gość

Re: Kościół a WOŚP

Dziewczyny, proszę, spuśćcie nieco z tonu... Szkoda byłoby zamykać wątek tylko dlatego, że nie potrafimy zaakceptować zdania drugiej osoby...

Pozdrawiam

 

#27 2011-05-30 22:36:27

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Kościół a WOŚP

Rubinka napisał:

I niby po co na Woodstock jest hare kryszna? Oczywiście, żeby werbować i głosić swoje nauki.

A po co na Woodstock jest Przystanek Jezus? Oczywiście, żeby werbować i głosić swoje nauki.

Hebronka napisał:

Wykasujcie ten temat, bo mnie osobiście aż odrzuciło, gdy przeczytałam prawdy objawione Rubinki. Nie lubię takiego kaznodziejskiego tonu i wywyższania się. A zniosę wiele, bo sama mam truuuuudny charakter

Każdy ma prawo do wyrażania swojego zdania. Skoro Rubinka uważa, że to coś złego to tylko i wyłącznie jej pozycja w tej sprawie. I jeżeli chce to zrobić "kaznodziejskim tonem" to jej sprawa.


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#28 2011-05-30 23:07:04

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: Kościół a WOŚP

"kaznodziejskim tonem" Nawet pisząc swoją opinię nie miałam i nie mam zamiaru tak głosić.

Na różne sprawy patrzymy różnie.

Offline

 

#29 2011-05-30 23:37:40

A-psik

Gość

Re: Kościół a WOŚP

Rubinka napisał:

Na różne sprawy patrzymy różnie.

i to jest OK, tylko forum jest po to by dyskutować z faktami nie dewaluując oponenta...ale spoko, niektórzy nazywają to wyrażaniem swojej opinii na zadany temat i piszą o sreberkach, nieznajomości Pisma Świętego (a no i oczywiście o wieku, chociaż w sumie mnie tam odpowiada to, że ktoś uważa mnie za młodą.  )etc.

tiaa, pokój, miłość i trochę mniej hipokryzji...

Ostatnio edytowany przez A-psik (2011-05-30 23:39:50)

 

#30 2011-05-31 07:59:27

 Hebronka

Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?

Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 321

Re: Kościół a WOŚP

A-psik napisał:

Rubinka napisał:

Na różne sprawy patrzymy różnie.

i to jest OK, tylko forum jest po to by dyskutować z faktami nie dewaluując oponenta...ale spoko, niektórzy nazywają to wyrażaniem swojej opinii na zadany temat i piszą o sreberkach, nieznajomości Pisma Świętego (a no i oczywiście o wieku, chociaż w sumie mnie tam odpowiada to, że ktoś uważa mnie za młodą.  )etc.

tiaa, pokój, miłość i trochę mniej hipokryzji...

i to jest chyba doskonałe zakończenie dyskusji ...
Niemniej smrodek został.

a tak btw - A-psik, to ile masz lat i jak nie śmiesz znać Pisma Świętego ? Przyznaj się !

Offline

 

#31 2011-05-31 09:38:21

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: Kościół a WOŚP

Dzidziuś szukałam w internecie i znalazłam opinie pozytywne na temat WOŚP tu ciekawy artykuł bardzo trzeźwy na ten temat: http://www.swzygmunt.pl/index.php?optio … n&Itemid=9

To na tyle, na ten temat.

Offline

 

#32 2011-05-31 09:56:06

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Offline

 

#33 2011-05-31 10:37:03

A-psik

Gość

Re: Kościół a WOŚP

Artykuł z katolika jest dla mnie trzeźwym spojrzeniem na WOŚP. Odnośnie stwierdzenia autorki z portalu Salon o nagabywanie przez wolontariuszy (tego tyż nie lubię), ale nie tylko WOŚP-owcy tak robią: We wrześniu ubiegłego roku we Wrocławiu odbyła się akcja "S.O.S. dla Afryki" (jednodniowa zbiórka kasy organizowana przez braci mniejszych kapucynów, która została wykorzystana na budowę szkół w Czadzie). W drodze na Wrocławski rynek spotkałam pierwszego wolontariusza, któremu wrzuciłam pieniądze i kiedy już na samym rynku rozmawiałam z br. Robertem Wieczorkiem (misjonarzem z RCA) podbiegł do nas kolejny wolontariusz. Jakoś nie zareagowałam agresją i ostrym słowem: NIE. Uśmiechnęliśmy się i powiedzieliśmy: "Już daliśmy". Nie wiem, dzieciaki tak mają, że chcą być naj we wszystkim nawet w zbieraniu pieniędzy. A i argument, że ludzie wrzucą do puszki dla uspokojenia sumienia moglibyśmy odnieść i do tej akcji. Tylko czy o to chodzi?

Wrzucę tyż dwa arty:
http://www.polskatimes.pl/fakty/354689, … ,id,t.html
http://www.wprost.pl/ar/183952/Sluchacz … ej-skorze/

Jesteśmy wezwani do miłosierdzia, a czy pomaganie słabszym nim nie jest?

Ostatnio edytowany przez A-psik (2011-05-31 10:38:25)

 

#34 2011-05-31 11:50:20

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: Kościół a WOŚP

Każdy chce uzbierać jak najwięcej.

Po za tym, dlaczego tylko muszą stać przed kościołami, są jeszcze supermarkety, gdzie w niedziele idzie sporo ludzi i także mają pieniądze.

Gazeta wprost raczej nie jest obojętna na plotki. Jak wiem Owsiak nie utrzymuje HK oni sami zbierają na swoje występy np. na Woodstock, Owsiak jest tylko ich sympatykiem.

Od początku nie lubię Owsiaka choć przynajmniej coś dobrego robi dla potrzebujących.
No i przestał nagabywać KK. Choć WOŚP to duże przedsięwzięcie to zawsze znajdzie się ktoś, kto psuje reputację akcji.
Mi dwa lata temu nie podobało się to, że w niedziele blisko kościoła jezuitów odbywał się koncert metalowy właśnie wtedy kiedy w kościele odbywały się Mszę św.. Scena dość blisko była ustawiona.... Mogli by grać coś spokojniejszego a nie rypanie w gitarę.

Offline

 

#35 2011-05-31 21:13:47

Vikta

Gość

Re: Kościół a WOŚP

Przestałam wspierać WOŚP,gdy zobaczyłam co zakupiono dla naszej lokalnej strazy pożarnej.Chłopcy dalej nie mają toreb R1,ale dostali piekne quady po 60 tys każdy.Rozumiem,że to straż na wsi i nie mogli decydowac o tym,co dostaną i brali,co dali ,ale....wyrzucenie kilkuset tys złotych na zabawki dla strażaków,żeby sobie po poligonie pojezdzili,było dla mnie bardzo przykre.

Wiem,że każda duża fundacja ma ogromne koszta utrzymania i inaczej sie tego nie da prowadzić,więc część z naszych złotówek wsypanych do puszki idzie na utrzymanie machiny fundacyjnej;biur,księgowych,pracowników,informatyków,pań sprzatajacych,na reklame w mediach. Inaczej nie udałoby się to na taką skalę i inaczej byc nie może. Ale własnie dlatego nie wspieram duzych fundacji,bo część tego,co wrzuce idzie na ich utrzymanie,a ja bardzo bym chciała,aby moje 10 zł trafiło w całosci do potrzebujacego człowieka,dlatego wybieram konta pojedynczych dzieci,które zbierają na leczenie..

Nie ma co ukrywać,ze ogólne nastawienie Kościoła wobec Woodstocku jest złe i trudno,żeby było inne,bo Woodstock ma swój urok, (bo muzyka,bo coś się dzieje) , ale młodziez leżąca pokotem,nieprzytomna z przepicia i przećpania  nie może wzbudzac entuzjazmu Kościoła. Nie oszukujmy się - tak tam właśnie jest i głownie to rzuca sie w oczy. Mimo tylu fajnych rzeczy naokoło.

Poczytajcie tutaj:

http://www.psychomanipulacja.pl/art/prz … riszna.htm


Jeden z głównych zarzutów Kościoła wobec  Woodstock i Owsiaka to ten,że uwiarygadniają sekte Hare Kriszna.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
fotografia reklamowa ciągniki rolnicze podkarpacie