"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2011-07-03 16:26:23

zagubiona

Gość

jakia wybrac droge ..

zwracam sie z prosba o pomoc !
mam mieszane uczucia jak chodzi o moja droge zyciowa : zakon i zycie rodzinne ...
pomozcie mi stawiac odpowiednie kroki na tej drodze szukania
nie wiem co robic mysle o tych dwoch rzeczach na raz ... kazdy dzien jest trudniejszy od poprzedniego ... kazda mysl nasowa cos innego ... jak ktos sie odezwie bede wdzieczna

 

#2 2011-07-03 18:04:44

nick

Gość

Re: jakia wybrac droge ..

myślę że bardzo ważna jest modlitwa. dodatkowo Stały spowiednik i/lub rozmowa z zaufanym kapłanem czy siostrą zakonną tęz nie byłaby zła =)

powodzenia życze=)

 

#3 2011-07-03 18:32:19

szukajaca Boga

Gość

Re: jakia wybrac droge ..

popieram nick
przede wszystkim modlitwa - ufna i wytrwała

 

#4 2011-07-03 20:25:11

Lusi

Gość

Re: jakia wybrac droge ..

Wszystko zawierzyć Bogu, a ON już poprowadzi. On przemawia w ciszy i pełnienie JEGO woli napełnia serce spokojem, pojawia się ta pewność że to jest ta droga. Kierownik duchowy na tej drodze jest dobrym drogowskazem, ale to jest przede wszystkim relacja TY-Bóg. Potrzeba wiele zaufania i spokoju.

Będę pamiętać w modlitwie

 

#5 2011-07-03 20:42:26

 Siasia

Kochająca Pana ♥

Zarejestrowany: 2010-05-18
Posty: 340
Punktów :   

Re: jakia wybrac droge ..

Dopisuję pod tym, co napiały dziewczyny - modlitwa, modlitwa i jeszcze raz modlitwa + częste rozmowy z kierownikiem duchowym, stałym spowiednikiem, siostrą zakonną albo inną zaufaną osobą... Poza tym myślę - pomimo tego, że ostatnio sama mam z tym niestety problem - że ważne jest również zaufanie do Boga... Zaufanie oraz pokora...


Kochaj i rób, co chcesz

św. Augustyn

Offline

 

#6 2011-07-03 21:34:16

zagubiona

Gość

Re: jakia wybrac droge ..

dziekuje dziekuje dziekuje
wlasnie tego potrzebowalam nie pustych slow bedzie dobrze ale konkretnych wskazowek ... moze jestem mloda mam czas ale naprawde nie weim co robic ... ale teraz cos mi sie rozjasnilo cos powoli sie prostuje
we wtorek ide na pilegrzymke do Tuchowa bede sie za was modlic

trafilam tu przez przypadek i nie zaluje :)jeszcze raz dziekuje

******************************************************************************************
" Ty tylko mnie poprowadź, Tobie powierzam mą drogę ... "

 

#7 2011-07-03 21:51:04

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: jakia wybrac droge ..

Zagubiona, wydaje mi się, że forum nie jest dobrym sposobem na konkretne rozważanie swojej drogi życiowej. Może w tym pomóc, owszem, ale żeby konkretnie Ci pomóc dana osoba musi Cię znać. Dlatego, tak jak już dziewczyn wspomniały, polecam kierownika duchowego/stałego spowiednika. To naprawdę pomaga, poza tym jest to osoba, która ma z Tobą stały kontakt, widzi Cię i jakoś łatwiej jest mu określić sytuację.


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#8 2011-07-03 22:18:00

zagubiona

Gość

Re: jakia wybrac droge ..

ja potrzebowałam pomocy co zrobić aby ja rozpoznać... wlasnie tu otworzyly mi sie oczy co poinnam robic

szukalam jakis wskaowek by lepiej rozpoznac swa droge tu mi je wskazano

 

#9 2011-07-04 09:25:20

nick

Gość

Re: jakia wybrac droge ..

no i bardzo dobrze - zagubiona:-))

teraz masz konkretne wskazówki co robić, więc spoko=)

ale pamietaj jednak o tym , że na forum możesz spotkać różne osoby - NIGDY NIE POLEGAJ W 100% na tym co Ci doradzają forumowicze  --> "dobre rady forumowiczów" ale też zdrowy rozsądek - musisz też sama wiedzieć co jest dobre a co złe, zdaj sie troche na siebie, jeśli ktoś ci coś radzi to nie możesz brać tego od razu jako "świętość" i nieomylność...

pamiętaj;-))

pozdrawiam serdecznie

 

#10 2011-07-04 09:54:39

 Hebronka

Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?

Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 321

Re: jakia wybrac droge ..

sanderka1000, nick - brawo za to co napisałyście, wyjęłyście mi to z ust, a ja na pewno użyłabym o wiele mocniejszych słów ^^

z mojej strony poleciłabym rekolekcje powołaniowe - może w jakimś konkretnym zgromadzeniu, jeśli już masz takowe na myśli.

Offline

 

#11 2011-07-09 14:01:48

dzidziuś

Gość

Re: jakia wybrac droge ..

tak, zagubiona- staraj się być przede wszystkim blisko Boga, a On już Ci powie gdzie jest Twoje miejsce ja bynajmniej też mam taki mętlik w głowie czasami, to chyba normalne, ale wiem, że gdybym chciała tylko i wyłącznie sama rozeznać swoje powołanie- bez pomocy Bożej- nie dałabym rady
jak napisała Hebronka- rekolekcje mogą Ci pomóc

 

#12 2011-07-10 22:39:07

zagubiona

Gość

Re: jakia wybrac droge ..

wybieram sie na oaze i na rekolekcje ... takie w drodze Piesza Pielgrzymka 9 dni do tronu Pani Czestochowskiej

 

#13 2011-07-10 23:02:12

nick

Gość

Re: jakia wybrac droge ..

to super, powodzenia! ;D

 

#14 2011-07-11 12:41:56

dzidziuś

Gość

Re: jakia wybrac droge ..

Piesze Pielgrzymki są wspaniałe. Zapomniałam tego dodać w poprzednim poście. Mi od poprzedniej pielgrzymki wszystko wywróciło się w głowie, że tak powiem ale w pozytywnym sensie. Dużo dają takie rekolekcje w drodze o ile sami chcemy dobrze przeżyć ten czas. A skąd wyruszasz?

 

#15 2011-07-11 13:25:59

nick

Gość

Re: jakia wybrac droge ..

dzidziuś napisał:

Mi od poprzedniej pielgrzymki wszystko wywróciło się w głowie, że tak powiem ale w pozytywnym sensie.

<== taaaaaaaaaa w pozytywnym sensie... już ci wierze P  ;D

 

#16 2011-07-11 15:49:47

dzidziuś

Gość

Re: jakia wybrac droge ..

hehe nick, nick w takich miejscach wywraca się wszystko w pozytywnym sensie nie może być inaczej ;p

 

#17 2011-07-11 22:17:29

zagubiona

Gość

Re: jakia wybrac droge ..

17 sierpnia z Tarnowa
właśnie słyszałam że niekiedy daje dużo pozytywnych i nieprzewidywalnych rozwiązań i zmian w życiu

 

#18 2011-07-12 20:53:17

lenka16

Gość

Re: jakia wybrac droge ..

Hej
Też myślę, że rekolekcje powołaniowe to dobry pomysł. Jadę jutro na rekolekcje oazowe. Niby nie o powołaniu, ale jednak w sercu mam wiele pytań do Pana. A szczególnie to jedno: "Jezu, gdzie mnie posyłasz?". Nie wiem czy zostanę jakoś uspokojona przez te dwa tygodnie. Mam nadzieję, że tak.

Tak się cieszę, że Was mam! Mamy podobne pytania, cele itd. Tak chciałam napisać... DOBRZE ŻE JESTEŚCIE

 

#19 2011-07-13 20:30:33

A-psik

Gość

Re: jakia wybrac droge ..

Zazdroszczę, że już, teraz jedziecie...ja dopiero we wrześniu wejdę w rytm zakonnego życia...Ehhh, nie mogę się doczekać...życzę obfitych owoców z tych spotkań z Panem

 

#20 2011-07-14 01:28:33

nick

Gość

Re: jakia wybrac droge ..

wejdziesz w rytm? czyli że w stępujesz ;> ?

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
naszepowolanie.pun.pl