"Furta"

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2011-08-31 16:55:40

 Wirydiana

- moderator

7551960
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 321
Punktów :   

Witajcie.

Witajcie, w końcu postanowiłam się przedstawić i coś napisać. Od kilku lat borykam się z tym samym problemem co Wy. Szukam swojej życiowej drogi i coraz bardziej jestem przekonana, że moje miejsce jest w zakonie. Wiem, że tylko tam odnajdę swoje Szczęście. Mimo, że już jestem tego pewna to moje serce przepełnia strach przed podjęciem tej ostatecznej decyzji, tego ostatniego kroku. Miałam złożyć papiery we wrześniu i już byłam tego pewna, a teraz gdy nadszedł ten czas, znowu mam wątpliwości i dylematy, rozmyślam i nie wiem co myśleć. Mam nadzieję, że na tym forum znajdę wiele cennych informacji i Waszych doświadczeń.  Czasem lepiej jest "wygadać" się komuś obcemu niż bliskiemu. Pozdrawiam wszystkich i chętnie porozmawiam na priva lub na forum

Offline

 

#2 2011-08-31 17:02:56

lenka16

Gość

Re: Witajcie.

Wirydiana, witam Cię bardzo serdecznie w naszej wspólnocie.
Myślę, że bardzo dobrze trafiłaś. Z pewnością każdej z nas towarzyszy taki lęk przed podjęciem decyzji ale myślę, że jeśli Jezus Cię wybrał to prędzej czy później znajdziesz się w zakonie i tego życzę Ci z całego serca.
Czuj się tutaj jak w domu.

 

#3 2011-08-31 17:06:25

 Wirydiana

- moderator

7551960
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 321
Punktów :   

Re: Witajcie.

Dzięki wielkie, nie wiem jak Wy, ale ja raczej nie mam z kim porozmawiać o moich wątpliwościach, próbowałam z przyjaciółmi kiedyś podjąć ten temat, ale wyśmiali mnie, nie potraktowali wcale tego poważnie i ciągle mówią, że jestem za wesoła do zakonu. Jakby to miało coś do rzeczy.

Offline

 

#4 2011-08-31 17:50:45

szukajaca Boga

Gość

Re: Witajcie.

Wirydiana napisał:

ciągle mówią, że jestem za wesoła do zakonu. Jakby to miało coś do rzeczy.

No to chyba wręcz przeciwnie Jesli zakon to nasza droga, ta wybrana przez Pana i nas to wtedy szczęście się wprost "wylewa" z nas na innych, bo o to chyba chodzi...
Wątpliwości sa jak najbardziej normalne ale problem w tym czy potrafimy zaufać! Może to jeszcze nie twój czas?

 

#5 2011-08-31 17:53:14

 Wirydiana

- moderator

7551960
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 321
Punktów :   

Re: Witajcie.

No tylko ja w przeciwieństwie do Was nie jestem już taka młoda i to już właściwy czas, żeby podjąć decyzję...dość długo czekałam, szukając znaków, dając sobie jeszcze czas na rozeznanie...

Offline

 

#6 2011-08-31 18:37:51

lenka16

Gość

Re: Witajcie.

Zakon zawsze kojarzył mi się z rzuceniem się w przepaść ... oceanu miłości Boga. Strach zawsze będzie. Ale myślę, że warto wskoczyć. Jeśli długo czekałaś, rozeznawałaś... Sama wiesz czy to "Twój czas".

 

#7 2011-08-31 21:40:47

ama109

Gość

Re: Witajcie.

Życie zakonne jest pewną tajemnicą i dlatego zawsze jest lęk przed podjęciem ostatecznej decyzji. Decyzja o wstąpieniu do zakonu jest  trudna. Nie wiadomo co Pan Bóg nam przygotował... ale czy decyzja o zawarciu związku małżeńskiego jest taka łatwa i pewna? Wstępując do zakonu wiemy, że przed nami okres próby. Taki okres próby wynosi ok 8 lat Przez ten czas rozeznajemy, czy rzeczywiscie to życie jest moją drogą? Zawsze możemy sie wycofać. Trudniej wycofać się z zawartego małżeństwa. Lęk będzie, ale nie trzeba się bać. Do odważnych "zakon" należy.

 

#8 2011-08-31 21:56:33

 Wirydiana

- moderator

7551960
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 321
Punktów :   

Re: Witajcie.

Tak wiem, dopóki nie "spróbuję" to nigdy się nie dowiem, czy to jest moja właściwa droga...Dziękuję za posty

Offline

 

#9 2011-08-31 22:51:03

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Witajcie.

Witaj Mam nadzieję, że w końcu odważysz się podjąć tę ostateczną decyzję. Cieszę się, że tutaj trafiłaś i życzę Ci odpowiedniego rozeznania


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#10 2011-09-01 15:07:52

BlueEyed Lady

Gość

Re: Witajcie.

Witaj!
Życzę właściwej decyzji
Czym się interesujesz?

 

#11 2011-09-01 21:30:03

 Wirydiana

- moderator

7551960
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 321
Punktów :   

Re: Witajcie.

Kocham góry, uwielbiam podróżować. Interesuję się również medycyną i rehabilitacją. Pracuję jako rehabilitant w ośrodku prowadzonym przez s. Pallotynki, stąd moje medyczne zainteresowania. Poza tym zakochana jestem w Bogu, uwielbiam czytać książki, szczególnie religijne, albo takie" mądre życiowo" np. Paulo Coelho itp. Nie wiem co jeszcze napisać o sobie. Skończyłam studia (we wrześniu mam obronę) i nie wiem co dalej...Niby wszystko mam, wykształcenie, dobrą pracę, którą kocham, rodzinę, przyjaciół...ale moje serce wypełnia straszna pustka...Dzięki za posty i powitanie.

Offline

 

#12 2011-09-01 22:08:17

BlueEyed Lady

Gość

Re: Witajcie.

Masz konto na lubimy czytać?

 

#13 2011-09-01 22:20:38

 Wirydiana

- moderator

7551960
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 321
Punktów :   

Re: Witajcie.

nie, a co to takiego?

Offline

 

#14 2011-09-02 12:00:40

BlueEyed Lady

Gość

Re: Witajcie.

 

#15 2011-09-02 17:04:34

dzidziuś

Gość

Re: Witajcie.

witam Cię serdecznie
wszystkie decyzje, które podejmujemy są trudne. ja właśnie rozpoczęłam naukę w liceum, zmieniłam miejsce zamieszkania- internat więc też byłam pełna obaw, ale ufałam, że Jezus nie pozwoli mi się zgubić i wszystko będzie dobrze. Na razie bynajmniej tak jest Podjęcie drogi zakonnej też jest odważnym krokiem, ale też krokiem, który daje na pewno wiele radości i doświadczenia prawdziwej Miłości Najwyższego! Chwała Panu za wszystkie osoby konsekrowane, które są mi bliskie i w ciągu najbliższych trzech lat będę je miała ciągle "pod ręką" hehe 

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
brusy.szamba-z-certyfikatem.pl dom i ogród https://wymarzonezdjecia.pl/przegrywanie-minidv-re