"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2011-10-03 17:22:41

Agata

Gość

Czy to jest jakiś znak?

Chodzi o to że nie długo wstępuje do zakonu i jedna z założycielek tego zakonu urodziła się dokładnie tego dnia co ja, a zmarła dzień po moim przyjeździe do klasztoru.

Jak myślicie może to być jakiś znak?

 

#2 2011-10-03 17:27:57

szukajaca Boga

Gość

Re: Czy to jest jakiś znak?

ale w jakim sensie znak? Znak od Boga? Urodziłam się w ten sam dzień co Napoleon Bonaparte i Britney Spears ;) Jakoś nie ma to wpływu na moje życie :)

Ostatnio edytowany przez szukajaca Boga (2011-10-03 17:28:44)

 

#3 2011-10-03 17:56:15

 Wirydiana

- moderator

7551960
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 321
Punktów :   

Re: Czy to jest jakiś znak?

Ja też nie rozumiem zbytnio pytania...

Offline

 

#4 2011-10-03 21:16:47

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Czy to jest jakiś znak?

Można to różnie zinterpretować. Osobiście urodziłam się we wspomnienie św.Klary i tak się składa, że jest to moja ulubiona święta. Zostałam też ochrzczona w kościółku św.Maksymiliana, a dziś jestem w założonym przez niego Rycerstwie Dostrzegłam to dopiero po jakimś czasie i może rzeczywiście to nie był przypadek, że to wszystko ułożyło się właśnie w ten sposób. Jednak do takich rzeczy trzeba podchodzić z dystansem.


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#5 2011-10-04 12:19:53

szukajaca Boga

Gość

Re: Czy to jest jakiś znak?

sanderka1000 napisał:

Jednak do takich rzeczy trzeba podchodzić z dystansem.

Dokładnie tak Choć ja np. w przypadku wieku w którym zmarła s. Faustyna znak widzę i to wyraźny i zdystansować się nie umiem

 

#6 2011-10-22 21:49:40

Emilia

Gość

Re: Czy to jest jakiś znak?

Moim zdaniem to do każdego Bóg mówi inaczej. I jak Sanderka wspomniała: dystans...
Nie można wszystkiego tłumaczyć pod względem duszy, choć umysłu za dużo też nie używać.
Choć to sprawa czysto duchowa by się mogło zdawać, to rozum potrzebny.
Pewna Siostra powiedziała mi: ,,Przypadki są tylko w gramatyce".
Choć nie wydaje mi się, że data urodzin, data śmierci i powiązany z tym przyjazd to jakiś znak...
Ale jednak nie neguję tego.
Niezbadane są ścieżki Pana...
Rozpoznaj w swoim sercu czego na prawdę pragniesz!!!

 

#7 2011-10-22 22:03:50

 weraikon

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-08-17
Posty: 1227
Punktów :   

Re: Czy to jest jakiś znak?

ja będąc na "przypadkowej" wycieczce do Włoch - podczas zwiedzania pewnego miasta - wlazłam do klasztory. coś mnie tam wciągało ale się szybko opamiętałam i szybko wyszłam na zewnątrz. później zakonnicy z tego zgromadzenia kilkakrotnie przewinęli mi się podczas pielgrzymki - we Wrocławiu ich oficjalnie nie ma.
rozmawiałam dziś z moim znajomym - paulinem i on stwierdził, że tak nam Pan pokazuje swoją wolę. owszem mają w regule to czym chciałabym się zająć - osoby zniewolone.


„Dałem ci poznać całą twą nędzę, abyś cała oparła się na Mnie… Ile Mi zaufasz, tyle ci pomogę”.

Offline

 

#8 2011-10-22 22:07:47

Emilia

Gość

Re: Czy to jest jakiś znak?

weraikon napisał:

ja będąc na "przypadkowej" wycieczce do Włoch - podczas zwiedzania pewnego miasta - wlazłam do klasztory. coś mnie tam wciągało ale się szybko opamiętałam i szybko wyszłam na zewnątrz. później zakonnicy z tego zgromadzenia kilkakrotnie przewinęli mi się podczas pielgrzymki - we Wrocławiu ich oficjalnie nie ma.
rozmawiałam dziś z moim znajomym - paulinem i on stwierdził, że tak nam Pan pokazuje swoją wolę. owszem mają w regule to czym chciałabym się zająć - osoby zniewolone.

Odpisałam Ci na posta... Nie wiem czy zauważyłaś... Trochę już minęło A mnie to gryzie, żeby Ci napisać
http://naszepowolanie.pun.pl/viewtopic.php?id=677

 

#9 2011-10-23 16:26:01

 weraikon

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-08-17
Posty: 1227
Punktów :   

Re: Czy to jest jakiś znak?

Emilio - tak, ale ja się uparłam na Dominikanki w Sienie i zlekceważyłam to. zresztą nie zauważyłam żeby były w Cortonie i stąd Dominikanki.
Wola Pana jest inna - Trynitarze "biegają" za mną od jakiegoś tygodnia.
Nie chciałam tam iść, powiedziałam Panu, że zostaję w świecie, żadna tam konsekrowana, ale Pan "łagodnie" [czyt. Jonasz i  wieloryb] mnie spacyfikował i już wiem, że się nie wymigam...


„Dałem ci poznać całą twą nędzę, abyś cała oparła się na Mnie… Ile Mi zaufasz, tyle ci pomogę”.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
naszepowolanie.pun.pl