"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2011-10-26 18:36:05

Weronika

Gość

Uratuj Asię Bibi

Czy uda się na świecie zebrać milion podpisów w obronie życia Asii Bibi, czekającej w Pakistanie na egzekucję za wierność Chrystusowi?





    Podpisać petycję można na anglojęzycznej stronie: http://www.callformercy.com. Na polskiej stronie http://www.gpch.pl/index.php/akcje/48-a ... -asie-bibi można też znaleźć instrukcję w języku polskim, która może ułatwić złożenie tego podpisu.

    Na razie do miliona podpisów w obronie Asii Bibi sporo brakuje, bo podpisały się 332 tysiące ludzi, w tym ponad 150 tys. Pakistańczyków, 130 tys. Amerykanów i 8 tys. mieszkańców Federacji Rosyjskiej. Po niedawnym tekście „Gościa Niedzielnego” Polska przesunęła się pod względem liczby zebranych podpisów z ósmego na czwarte miejsce na świecie. Nadal jest to jednak bardzo niewiele, jak na 38 milionowy kraj, w dodatku katolicki: zaledwie 4984 podpisów.

    „Nie zrobił tego dla was Mahomet”

    Asia Bibi jest pierwszą osobą w historii Pakistanu, skazaną na śmierć za swoje poglądy religijne. Ta chrześcijanka i matka pięciorga dzieci ma zostać powieszona za dwa zdania, wypowiedziane do swoich koleżanek: „Jezus Chrystus umarł za moje grzechy i za grzech świata. Nie zrobił tego dla was Mahomet”. Powiedziała to, ponieważ koleżanki natarczywie przekonywały ją do przyjęcia islamu. Natychmiast po wypowiedzeniu tych słów Asia Bibi została pobita wraz z trzema swoimi córkami. A później trafiła przed sąd i została skazana na śmierć przez powieszenie „za bluźnierstwo przeciw Mahometowi”.

    Choć podobno żyjemy w czasach postępu, sytuacja chrześcijan, którzy od prawie dwóch tysięcy lat żyją w północnej Afryce oraz na Bliskim i Środkowym Wschodzie, jest dziś najgorsza w całej historii. Chrześcijanie tysiącami stamtąd uciekają, zwłaszcza z Iraku i Egiptu. Po „arabskiej wiośnie” są dziś o wiele częściej niż dotąd mordowani, bici i gwałceni. Policja nie przyjmuje od chrześcijan zawiadomień o popełnieniu przestępstwa, a jeśli przyjmie, to w rzeczywistości nie ściga sprawców. Nieraz do prześladowań włącza się państwo. W tej chwili na świecie na egzekucję przez powieszenie za wierność Chrystusowi czekają co najmniej dwie osoby: zielonoświątkowy pastor Youcef Nadarkhani w Iranie i właśnie Asia Bibi w Pakistanie. Oboje dostali ofertę ocalenia życia, jeśli przejdą na islam i oboje tę ofertę odrzucili. Oboje jeszcze żyją prawdopodobnie tylko dlatego, że ktoś na świecie się nimi zainteresował. Odgłosy oburzenia ze świata są na tyle rzadkie i niemrawe, że obojgu nadal grozi stracenie. Mogą też zostać do końca życia w więzieniu, czekając na wykonanie wyroku przez wiele lat. Na pastora Youcef czeka w domu żona i dwóch małych synków, a na Asię Bibi mąż i pięcioro dzieci.

    W celi bez okna

    Asia jest uwięziona od czerwca 2009 roku. W jednej z wiadomości z więzienia informowała, że siedzi w pozbawionej okna celi, węższej, niż jej rozprostowane ramiona. Dodała, że myśli tam przede wszystkich o swych dzieciach. „One są moją nadzieją” – powiedziała.

    Organizacja Głos Prześladowanych Chrześcijan chce zebrać milion podpisów w obronie Asii Bibi. Chodzi o wywarcie nacisku na władze Pakistanu, żeby została wypuszczona z więzienia, oraz żeby władze zapewniły całej jej rodzinie bezpieczeństwo. – Bo jeśli tylko ją uwolnią, islamiści ich wymordują – mówi pastor Maciej Wilkosz z Głosu Prześladowanych Chrześcijan. Podobny przypadek zdarzył się w zeszłym roku, gdy pakistański sąd uwolnił od zarzutu bluźnierstwa dwóch innych chrześcijan, braci Rashida i Sajda Emmanuelów. Biegli grafolodzy uznali, że to nie oni napisali rzekomo bluźnierczą broszurkę. Islamski fanatyk i tak jednak zastrzelił obu braci przed budynkiem sądu. Islamiści zastrzelili też dwóch polityków, którzy odważyli się zabrać głos w obronie Asii Bibi: gubernatora Salmana Tassera i ministra Shahbaza Battiego, jedynego chrześcijanina w rządzie Pakistanu. Prawdopodobnie rodzina musiałaby wyjechać z Pakistanu. W tej chwili najważniejsze jest jednak, żeby ocalić chrześcijance życie.




http://gosc.pl/doc/993542.Uratuj-Asie-Bibi

Zajmie Wam to 10 sekund,a możecie uratować jej życie.

 

#2 2011-10-26 19:28:56

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Uratuj Asię Bibi

Ja już podpisałam


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#3 2011-10-26 21:00:55

A-psik

Gość

Re: Uratuj Asię Bibi

podpis złożyłam

 

#4 2011-10-26 21:32:39

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Uratuj Asię Bibi

Również podpisuję


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#5 2011-10-27 16:36:47

dzidziuś

Gość

Re: Uratuj Asię Bibi

Okropna historia.. Miejmy nadzieję, że wszystko się dobrze skończy. Ja oczywiście podpisałam się już

 

#6 2011-10-28 09:48:57

A-psik

Gość

Re: Uratuj Asię Bibi

Obecnie jest ponad 400 tys. podpisów...apel przesłałam też znajomy, którzy ani tutaj nie zaglądają, ani Gościa nie czytają Damy radę

 

#7 2011-10-29 00:45:47

 weraikon

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-08-17
Posty: 1227
Punktów :   

Re: Uratuj Asię Bibi

Ja też się już podpisałam.


„Dałem ci poznać całą twą nędzę, abyś cała oparła się na Mnie… Ile Mi zaufasz, tyle ci pomogę”.

Offline

 

#8 2011-11-01 09:19:18

Rita

Gość

Re: Uratuj Asię Bibi

 

#9 2011-11-24 11:31:01

A-psik

Gość

Re: Uratuj Asię Bibi

 

#10 2011-11-25 22:37:53

Rita

Gość

Re: Uratuj Asię Bibi

Racja, od jakiegoś czasu obserwuję stronę i widzę, że licznik stoi...

 

#11 2011-11-26 00:03:42

A-psik

Gość

Re: Uratuj Asię Bibi

Ja tam przypomnienie wrzuciłam na fejsa...zobaczymy czy coś to da.

 

#12 2011-12-06 11:14:01

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Uratuj Asię Bibi


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#13 2011-12-06 16:03:52

 Hebronka

Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?

Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 321

Offline

 

#14 2011-12-06 20:06:45

A-psik

Gość

Re: Uratuj Asię Bibi

A ja już myślałam, że szukać nie potrafię...bo takowej info nie znalazłam na portalach zagranicznych (a sprawdzałam m.in. na stronie Christian in Pakistan), ba nawet na stronach źródłowych podanych na Frondzie nie było śladu tej jakże radosnej wieści. I takie pytanie, skąd pan lub pani redaktor ową wiadomość pozyskali?

Swoją drogą zabawne jest jak media zaczęły powielać plotkę...nie ma co, rzetelność dziennikarska pełną gębą.

 

#15 2011-12-07 16:35:25

 Hebronka

Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?

Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 321

Re: Uratuj Asię Bibi

A taka tam kaczka dziennikarska

Offline

 

#16 2012-01-18 17:10:09

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Uratuj Asię Bibi

Wiadomo coś w tej sprawie? Bo tak jakoś wszystko ucichło...


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#17 2012-01-19 23:16:41

A-psik

Gość

Re: Uratuj Asię Bibi

Asia nadal pozostaje w więzieniu (już ponad 900dni). Jak czytamy na stronie Głosu Prześladowanych Chrześcijan: " W listopadzie pracownicy The Voice of the Martyrs ze Stanów Zjednoczonych dostarczyli do ambasady Pakistanu w Waszyngtonie petycję o uwolnienie Asii Bibi wraz z pierwszą transzą ponad 400 tys. podpisów z całego świata (w tym 150 tys. podpisów chrześcijan z Pakistanu, którzy zainicjowali całą akcję, a także kilkadziesiąt tysięcy podpisów z Polski).
Przedstawiciel ambasady Pakistanu ds. praw człowieka podziękowała The Voice of the Martyrs za zainteresowanie sprawą Asii Bibi. Przypomniała, że jest ona obecnie rozpatrywana w Sądzie Najwyższym w Lahore. Od jego decyzji przysługuje odwołanie do Sądu Najwyższego Pakistanu i nawet w przypadku, gdyby i ta instancja odrzuciła apelację, istnieje możliwość ułaskawienia przez prezydenta."

A na stronie Chrześcijanin24.pl można przeczytać wywiad z nią (w wersji polskiej ): http://chrzescijanin24.pl/ze-wiata/news … dziaa.html

 

#18 2012-01-20 08:40:04

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Uratuj Asię Bibi

Super, dzięki


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#19 2012-01-20 13:58:36

natka955

Gość

Re: Uratuj Asię Bibi

Oby się udało :-)

 

#20 2012-03-05 18:16:30

Weronika

Gość

Re: Uratuj Asię Bibi

Asia Bibi, pakistańska chrześcijanka, skazana za rzekome bluźnierstwo przeciw islamowi, a tak naprawdę za złożenie chrześcijańskiego świadectwa wiary, napisała w celi śmierci pamiętnik oraz niepublikowany dotąd list do najbliższych. Zostały one wydane przez hiszpańskie wydawnictwo LibroLibres.
Książka pt. „Zabierzcie mnie stąd” ukazała się 20 lutego. W jej napisaniu pomogła skazanej francuska dziennikarka Anne-Isabelle Tollet.

Asia zapewne wie o światowej akcji na rzecz jej uwolnienia (akcja ta trwa, pod petycją o uwolnienie chrześcijanki podpisało się blisko 600 tys. ludzi - więcej informacji tutaj: http://gosc.pl/doc/993542.Uratuj-Asie-Bibi Najwyraźniej jednak Pakistanka szykuje się na śmierć i pisze ostatni list do swych najbliższych: męża o imieniu Ashiq i pięciorga dzieci.

Oto pełny tekst listu:

"Mój ukochany Ashiq, moje ukochane dzieci, nawet w chwili, gdy wróciłam do celi z informacją, że mam umrzeć, wszystkie moje myśli zwróciły się do Ciebie, mój ukochany Ashiq i do Was, moje ukochane dzieci. Nic nie boli mnie bardziej niż pozostawienie Was samych w całkowitej rozpaczy.
Imran, mój najstarszy, 18-letni synu, mam nadzieję, że znajdziesz dobrą żonę, która uczynisz tak szczęśliwą, jak szczęśliwą uczynił mnie twój ojciec.
Nasima, moja pierworodna, 22-letnia córko, masz już męża, którego rodzina tak mocno Cię przygarnęła. Daj swemu ojcu małe wnuczęta, które wychowasz w miłości chrześcijańskiej tak, jak my wychowaliśmy Ciebie.
Moja słodka Isha, masz 15 lat i wciąż jesteś małym rozbójnikiem. Twój ojciec i ja zawsze uważaliśmy Cię za dar od Boga. Jesteś taka dobra i wielkoduszna... Nie staraj się zrozumieć, dlaczego Twojej matki nie ma już przy Tobie, bo wciąż jesteś w moim sercu. Masz tam maleńkie miejsce zarezerwowane tylko dla Ciebie...
Sidra, masz tylko 13 lat, ale wiem, że gdy byłam w więzieniu, zajęłaś się domem i opiekowałaś się starszą siostrą Ishą, która potrzebuje tak wiele wsparcia. Tak mi przykro, że sprawiłam, iż musiałaś dorosnąć, podczas gdy powinnaś jeszcze bawić się swoimi lalkami.
Mój mały Isham, masz zaledwie 9 lat i stracisz matkę. Mój Boże, jakie życie może być niesprawiedliwe! Ale ponieważ nadal będziesz chodzić do szkoły, będziesz dobrze przygotowany do obrony przed ludzką niesprawiedliwością.
Moje dzieci, nie traćcie odwagi czy wiary w Jezusa Chrystusa. Lepsze dni rozpromienią się nad Wami, gdy ja będę w ramionach Pana. Będę się Wami nadal opiekować. Ale proszę Waszą piątkę: bądźcie ostrożni, proszę: nie róbcie niczego, co mogłoby obrazić muzułmanów lub prawa tego kraju.
Moje córki, mam nadzieję, że uda Wam się znaleźć takich mężów, jak Wasz ojciec.
Ashiq, pokochałam Cię od pierwszego wejrzenia, a 22 lat, które spędziliśmy razem, są tego dowodem. Nigdy nie przestałam dziękować niebu za to, że Cię znalazłam, za małżeństwo, które było oparte na miłości, a nie zaaranżowane, tak jak to zwykle bywa w naszym regionie. Nasze osobowości były świetnie dopasowane... Oszczercy zagrodzili nam drogę. Zostajesz sam z owocami naszej miłości: strzeż męstwa i dumy w naszej rodzinie.
Moje dzieci ... Największym pragnieniem Waszego ojca i mnie było, abyśmy byli szczęśliwi i czynili Was szczęśliwymi, choć życie na co dzień nie jest łatwe. Jesteśmy chrześcijanami i ubogimi, ale nasza rodzina jest światłem. Chciałabym patrzeć, jak rośniecie, wychowywać Was na uczciwych ludzi... I takimi właśnie będziecie! ... Wciąż nie wiem, kiedy mnie powieszą, ale pozostańcie w pokoju, moi kochani; pójdę z podniesioną głową, bez lęku, bo będzie ze mną nasz Pan i Dziewica Maryja, którzy wezmą mnie w Swoje ramiona.
Mój dobry mężu, wychowuj nasze dzieci tak, jak chciałabym to robić wraz z Tobą. Ashiq, moje ukochane dzieci, opuszczę Was na zawsze, ale będę Was kochać przez całą wieczność.
Mama"

http://ekumenizm.wiara.pl/doc/1091568.A ... li-smierci

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ホテル バルバドス worldhotels-in.com