"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2012-02-02 17:12:49

emer

Gość

zakony i siostry

Nie wiem, czy ten wątek będzie miał rację bytu, ale cóż. Poszukuję kilku sióstr zakonnych - mam ich imię, nazwisko, parafię z której pochodzą i tyle. Chciałbym ustalić, w jakim są zgromadzeniu. Czy może mi ktoś w tym pomóc? Z góry dziękuję

 

#2 2012-02-02 17:23:09

 Wirydiana

- moderator

7551960
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 321
Punktów :   

Re: zakony i siostry

podaj ich dane to spróbujemy, może akurat ktoś z nas je zna, lub poszukamy na internecie...

Offline

 

#3 2012-02-02 17:24:04

 Boża owieczka

Florystka

Zarejestrowany: 2010-07-12
Posty: 390
Punktów :   

Re: zakony i siostry

Ja widzę jedyną możliwość.
Popytać w parafii danej siostry.

Offline

 

#4 2012-02-02 17:26:03

emer

Gość

Re: zakony i siostry

Boża owieczka napisał:

Ja widzę jedyną możliwość.
Popytać w parafii danej siostry.

Gdyby to było takie proste, to nie rejestrowałbym się tutaj

 

#5 2012-02-02 17:33:01

 Ela G.

żona i matka 3 córek

11442361
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-12-26
Posty: 188
Punktów :   
WWW

Re: zakony i siostry

a do czego Ci to wogole potrzebne ze boisz sie popytac proboszcza/ow?


Tak więc trwają wiara, nadzieja i miłość - te trzy: z nich zaś największa jest MIŁOŚĆ !!!

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/

Offline

 

#6 2012-02-02 17:35:28

emer

Gość

Re: zakony i siostry

Ela G. napisał:

a do czego Ci to wogole potrzebne ze boisz sie popytac proboszcza/ow?

Nie boję się. Chcę ustalić zgromadzenia tych sióstr. nic więcej

A może wyszedł już spis sióstr obiecywany przez ISKK?

 

#7 2012-02-02 17:45:04

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: zakony i siostry

To podaj parafię i miejscowość. To się ustali jakie Zgromadzenie jest przy jakiej parafii.


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#8 2012-02-02 17:48:46

emer

Gość

Re: zakony i siostry

sanderka1000 napisał:

To podaj parafię i miejscowość. To się ustali jakie Zgromadzenie jest przy jakiej parafii.

Nie rozumiemy się. To, jakie zgromadzenia są w parafiach - wiem. Z danej parafii pochodzi siostra "x" i nie wiem, w jakim jest zgromadzeniu i to chcę ustalić

 

#9 2012-02-02 18:41:56

Weronika

Gość

Re: zakony i siostry

Cóż możesz jechać do danej parafii zapytać się ludzi czy,gdzie dana siostra wstąpiła.W małych społecznościach na pewno to się sprawdzi

 

#10 2012-02-02 19:41:22

 Boża owieczka

Florystka

Zarejestrowany: 2010-07-12
Posty: 390
Punktów :   

Re: zakony i siostry

No przecierz pisałam,że to najlepszy i najprostszy sposób

Offline

 

#11 2012-02-02 19:43:29

emer

Gość

Re: zakony i siostry

To może inaczej: czy już został wydany ten spis sióstr obiecywany przez ISKK przed 3 laty?

 

#12 2012-02-02 20:46:52

Weronika

Gość

Re: zakony i siostry

Przepraszam Boża owieczko,nie zauważyłam
Słuchaj emer,nie wiem czy coś takiego zostało wydane i myślę,że większość osób też tego nie wie.Wykaż się inicjatywą,masz internet sprawdź,zapytaj kogoś kompetentnego,napisz jakiegoś maila.Masz tyle możliwości.Dla chcącego nic trudnego

 

#13 2012-02-02 20:50:01

 Boża owieczka

Florystka

Zarejestrowany: 2010-07-12
Posty: 390
Punktów :   

Re: zakony i siostry

Ja kiedyś szukałam tak dawnego znajomego,wiedziałam tylko,że wstąpił do zakonu i tyle.Zapytałam proboszcza w jego rodzinnej parafii i się dowiedziałam.

Offline

 

#14 2012-02-02 20:50:28

emer

Gość

Re: zakony i siostry

Weronika napisał:

Przepraszam Boża owieczko,nie zauważyłam
Słuchaj emer,nie wiem czy coś takiego zostało wydane i myślę,że większość osób też tego nie wie.Wykaż się inicjatywą,masz internet sprawdź,zapytaj kogoś kompetentnego,napisz jakiegoś maila.Masz tyle możliwości.Dla chcącego nic trudnego

A skąd wiesz, że się nie wykazałem/nie wykazuję? Od rana dostaję masę maili - myślałem, że tutaj dowiem się czegoś - dlatego napisałem.

 

#15 2012-02-02 22:13:32

szukajaca Boga

Gość

Re: zakony i siostry

Hej a czy to jest całkiem zgodne z prawem takie publiczne podawanie danych na forum i jeszcze odpowiedzi gdzie dana osoba jest?

 

#16 2012-02-03 08:39:42

emer

Gość

Re: zakony i siostry

No i się zaczęło A po co, a na co, a kto z kim i dlaczego.

Skoro np w internecie są podawane siostry przy parafii lub w szkole, to widocznie można podawać. Nie chciałem dat urodzeń, numerów kont bankowych, numerów telefonów, pinów, regonów, nipów - tylko chciałem wiedzieć, w jakim są zgromadzeniu. Dziękuję z odpowiedzi (w sumie takie same) - temat uważam za zamknięty.

 

#17 2012-02-03 09:28:03

Rita

Gość

Re: zakony i siostry

Myślę, że publiczne wypisywanie imion i nazwisk na forum nie jest dobrym pomysłem i tak jak szukająca Boga, nie wydaje mi się zgodne z prawem. Zresztą, ja sama nie chciałabym, żeby ktoś na ogólnodostępnym forum upubliczniał moje dane, choćby tak podstawowe jak imię i nazwisko.

Podawanie imion i nazwisk przy stronach zakonów, parafii czy miejsca pracy- tu sprawa wygląd trochę inaczej, bo są to strony oficjalne i takie dane często są potrzebne nawet w celach kontaktowych. Jeśli kogoś interesuje miejsce pobytu czy zgromadzenie, do którego należy dana siostra, należy poszukać takich informacji w parafiach.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
naszepowolanie.pun.pl