"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2012-02-08 11:20:36

 margaretkaindyjska

Mala Owieczka

4431538
Skąd: Hyderabad, Indie
Zarejestrowany: 2012-02-08
Posty: 24
Punktów :   
WWW

Powitanie :-)

Pokoj i Dobro,


Kochane Siostry, Kochani Bracia,

Ciesze sie, ze moge dolaczyc do Waszej rodziny.
Pisze z bardzo daleka (Indie) gdzie pracuje i studiuje w katolickiej szkole (college) dla dziewczat.
Obecnie, staram sie rozpoznac powolanie. Czuje, ze Pan wzywa mnie do siebie nawet dal mi w cudowny sposob znak, ktore zgromadzenie powinnam wybrac :-)

Niech Bog Wam blogoslawi kochana Rodzinko a sw. Michal Archaniol Strzeze, od zlych duchow i pokus tego swiata.

Amen

Pozdrawiam

M.


Jestem tylko mala owieczka Wielkiego Pasterza

Offline

 

#2 2012-02-08 14:16:49

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Powitanie :-)

Jak dobrze,że jesteś.To miłe,że traktujesz nas jak rodzinkę.Możesz coś więcej napisać o Indiach...?
Niech Pan obdarza Cię pokojem i radością.


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#3 2012-02-08 15:16:55

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Powitanie :-)

Witamy Cię w naszej wspólnocie


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#4 2012-02-08 16:52:01

 Wirydiana

- moderator

7551960
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 321
Punktów :   

Re: Powitanie :-)

Witaj serdecznie, pewnie jesteś bardzo interesującą osobą Napisz coś więcej o sobie...i czuj się jak u siebie na naszym forum

Offline

 

#5 2012-02-08 19:30:04

Boża wariatka

Gość

Re: Powitanie :-)

Bardzo cieszę się,że tu napisałaś. A jakie to Zgromadzenie jeśli wolno wiedzieć?
Pozdrawiam Cię z modlitwą!

 

#6 2012-02-09 12:37:22

 margaretkaindyjska

Mala Owieczka

4431538
Skąd: Hyderabad, Indie
Zarejestrowany: 2012-02-08
Posty: 24
Punktów :   
WWW

Re: Powitanie :-)

Dziekuje za cieple przywitanie kochana rodzinko, jest mi bardzo milo. A teraz odpowiem na kazde z pytan w kolejnosci:

Marzenak napisał:

Możesz coś więcej napisać o Indiach...?

Moja droga Siostrzyczko :-) Indie to ogromny kraj, pelen tradycji i kontrastow.  Mieszkam w Hyderabad, ktory w wiekszosci jest islamski. Mamy tutaj tez duzo kosciolow chrzescijanskich, ale bardzo malo jest katolickich :-(
Zycie w Hyderabadzie jak i chyba w calych Indiach jest powolne, tutaj nikt sie nie spieszy. Ludzie zawsze sie spozniaja i kazda wazna inaugarcja rozpoczyna sie z godzinnym opoznieniem Jest tutaj rowniez duzo biednych duszyczek, ktore mieszkaja w specjalnie wytyczonych regionach przez miejscowy rzad-zazwyczaj poza miastem sa dla nich budowane slumsy. Tutaj, niektorzy traktuja zebranie jako zawod,  wiec czasami jest to irytujace poniewaz ciezko stwierdzic komu dac jalomuzne. Moje serce jednak bardzo placze gdy widzi tyle ludzi bez nog czy rak zebrajacych chociaz o przyslowiowy "grosik". Podziwiam Matke Terese, teraz potrafie zrozumiec z jaka miloscia i wyzwaniem opiekowala sie naszymi indyjskimi Bracmi i Siostrami.  Najbardziej lubie okres Bozego Narodzenia, ktore jest bardzo uroczyscie obchodzone zarowno przez hindusow jak i chrzescijan. Moze potem bede w stanie zamiescic jakies zdjecia :-) Tutaj kobiety zakladaja szal na glowe i zostawiaja obuwie na zewnatrz podczas kazdej wizyty w kosciele-zaluje, ze takich tradycji nie ma w Polsce. Na zakonczenie dodam, ze jedzenie jest bardzo pikatne ale przepyszne!

Wirydiana napisał:

Napisz coś więcej o sobie

Siostrzyczko =, szczerze mowiac to nigdy nie bylam w tym dobra, ale sprobuje-dla Ciebie :-)
Wiec jak juz zapewne wiesz jestem kobieta. Studiuje w St. Francis College for Women. Ta szkola to spelnienie moich marzen. Od dziecka marzylam, zeby uczyc sie w szkole katolickiej dla dziewczat. Z tego co wiem w Polsce takie szkoly nie istnieja (jesli sie myle to prosze mnie poprawic), mowie tutaj oczywiscie o uczelniach wyzszych.  Poza nauka, staram sie poglebic swoja wiare. Moje obowiazkowe modlitwy codzienne to 1. Koronka do Milosierdzia Bozego, 2. Rozaniec, 3. 15 Modlitw sw. Brygidy zwane rowniez Tajemnica Szczescia. Jesli chodzi o moje hobby to uwielbiam plywac, zwiedzac tutejsze forty i tropic tygrysy-chyba w dziecinstwie ogladalam za duzo "Kubusia Puchatka" Lubie takze pomagac innym, ale ciezko robic to tutaj samodzielnie. Jestem raczej zwyczajna i skromna osoba, czasami zbytnio zamknieta w sobie. Pragne zmienic swiat na lepsze, ale panoszace sie zlo odbiera mi sily, dlatego tez wiem ze modlitwa jest najlepsza bronia przeciwko niesprawiedliwosci tego swiata. Dodam jeszcze, ze lubie spiewac na chwale Pana-swego czasu chodzilam do Czestochowy z diecezja koszalinsko-kolobrzeska i nalog pozostal do dzis Kocham swojego Aniola Stroza i zawsze zapraszam go do wspolnego spiewu czy tez modlitwy. To by bylo na tyle Przy okazji pozdrawiam Waszych Aniolow Strozy.

Boża wariatka napisał:

A jakie to Zgromadzenie jeśli wolno wiedzieć?

Pozdrawiam Ciebie Siostrzyczko
Jest to Zgromadzenie Urszulanek Szarych.
Kiedys bylam aspirantka u Elzbietanek i po maturze chcialam dolaczyc do tej rodziny, niestety nie mialam wsparcia ze strony najblizszych totez dlatego wyjechalam, aby sie usamodzielnic. Wierze i ufam ze to wszystko jest Bozym Planem, bo jesli Bog zamyka jedne drzwi to otwiera drugie i prowadzi nas za raczke jak male dzieci :-)
Chce byc posluszna calym sercem woli Bozej, choc w glebi duszy chcialabym wstapic do Karmelu, aby tam pograzyc sie w wiecznej modlitwie za swiat. Ale moje slowa i pragnienia sa nicoscia wobec woli naszego Wielkiego Pasterza.


Bog z Wami Rodzinko

Pozdrawiam

M.

P.S. Ortografia to moj slaby punkt wiec z calego serca przepraszam za ewentualne bledy.


Jestem tylko mala owieczka Wielkiego Pasterza

Offline

 

#7 2012-02-09 13:44:25

 Ela G.

żona i matka 3 córek

11442361
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-12-26
Posty: 188
Punktów :   
WWW

Re: Powitanie :-)

tez bym tak chciala :-(


Tak więc trwają wiara, nadzieja i miłość - te trzy: z nich zaś największa jest MIŁOŚĆ !!!

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/

Offline

 

#8 2012-02-09 16:19:04

 Wirydiana

- moderator

7551960
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 321
Punktów :   

Re: Powitanie :-)

Potwierdzam moje wcześniejsze przypuszczenie, że na pewno jesteś ciekawą osóbką Witaj!

Offline

 

#9 2012-02-09 19:21:17

Boża wariatka

Gość

Re: Powitanie :-)

Tak jest Wirydiano!  Mam nadzieję,że kiedyś wstąpisz jeśli Bóg tego chce. Będę się modlić.
Pozdrawiam!
Twoja siostrzyczka Boża wariatka

 

#10 2012-02-09 19:31:59

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Powitanie :-)

Jedno jest pewne, gdziekolwiek pójdziesz, cokolwiek zrobisz- Bóg będzie z Tobą Dzięki za to,co napisałaś Pamiętaj,że to, co czujesz w głębi duszy (jak napisałaś) jest bardzo ważne.Pan Bóg pragnie Twego szczęścia i będzie mówił w sercu, w ciszy i przez różne sytuacje życiowe.Życzę Ci wytrwałości i łaski byś wsłuchała się w Pana i wybrała odpowiednią drogę, właściwie odczytując swoje powołanie Dobrze,że jesteś


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#11 2012-02-09 22:12:38

 weraikon

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-08-17
Posty: 1227
Punktów :   

Re: Powitanie :-)

Witaj wśród nas. Cieszę się, że życie układa się tak pięknie. tak jak moje przedmówczynie jest mi bardzo miło, że nazwałaś nas Rodzinką. Indie to piękny kraj, moje marzenie by tam być. Życzę byś trafiła tam gdzie przyniesiesz najpiękniejszy owoc.
witaj wśród nas.


„Dałem ci poznać całą twą nędzę, abyś cała oparła się na Mnie… Ile Mi zaufasz, tyle ci pomogę”.

Offline

 

#12 2012-02-10 07:19:50

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Powitanie :-)

Margaretko Siostrzyczko dzięki za odpowiedz.
Niech Dobry Bóg obdarza Cię wszelkimi łaskami.
Urszulanki:)piękny wybór


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#13 2012-02-10 20:50:34

dzidziuś

Gość

Re: Powitanie :-)

Witam Cię!

 

#14 2012-02-11 18:33:23

Rita

Gość

Re: Powitanie :-)

Witam cieplutko

 

#15 2012-02-13 15:08:28

Boża wariatka

Gość

Re: Powitanie :-)

Kochana Margaretko!
Podziwiam Cię bardzo,że masz pragnienie wstąpienia do Karmelu! Bardzo podziwiam te młode dziewczyny,które wstępują do Sióstr Klauzurowych i przestrzegają tak bardzo przecież surowych reguł. Mam nadzieję,że rozpoznasz Bożą drogę w swoim życiu i pozwolisz by działa się Jego,a nie Twoja wola. Ja już rozpoznałam choć mam tylko(aż?)14 lat.
Pozdrawiam!

 

#16 2012-02-13 15:13:33

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Powitanie :-)

czy urszulanki szare to zgromadzenie klauzurowe?


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#17 2012-02-13 15:43:24

Boża wariatka

Gość

Re: Powitanie :-)

No oczywiście,że nie! Ja mówię o Karmelu i innych klauzurowych.

 

#18 2012-02-13 20:31:41

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Powitanie :-)

Witaj! Miłego użytkowania!


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#19 2012-02-19 12:48:07

A-psik

Gość

Re: Powitanie :-)

Witaj

 

#20 2012-02-19 18:00:06

Promyczek dla Nieba

Użytkownik

402525
Zarejestrowany: 2011-08-05
Posty: 79
Punktów :   

Re: Powitanie :-)

Witaj! Znam dość dobrze SS Urszulanki SJK, bo pracują u mnie w parafii, jeździłam z nimi na rekolekcje i na Forum Młodych do Pniew.  Myślę,że jeśli Bóg Cię tam postawi to będziesz tam szczęśliwa


Miłość mi wszystko wyjaśniła.....

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://http://paintball-topolinek.com.pl Majoitus Asnières-sur-Seine