"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2009-01-11 21:33:30

renia.goralska

Gość

Czym dla was jest Modlitwa

Modlitwa jest rozmową z Bogiem, osobistą więzią nawiązywaną z Kochającym nas Ojcem.
Jest rozmową miłości przyjaciół, powierzeniem się całego opiece Bożej Opatrzności.
Modlitwa może być błagalna, dziękczynna, modlitwą w strapieniu, jednak zawsze jest modlitwą uwielbienia Boga za wspaniałe Jego dary.
Wspaniała jest modlitwa kontemplacyjna, niemniej jednak modlitwa słowna może pomóc nam wyrazić nasze czasem bardzo pogmatwane wnętrze.
I jak mawiał o. Franciszek Jordan "Modlitwa jest największą siłą świata"...

Zachęcam do podzielenia się czym dla was jest Modlitwa



MODLITWA TO:

M-to mówić o tym co mnie boli...
O-to odmieniać swoje życie poprzez Bożą obecność w Nim...
D-to dziękować bo mam za co...
L-to liczyć na Jego Miłosierdzie...
I-to inaczej spoglądać na świat...
T-to tęsknić za Niebem...
W-to wierzyć to znaczy chodzić po wodzie...
A-to akceptować samego siebie,takim jakim jestem...

 

#2 2009-01-11 21:54:38

Nomines

Gość

Re: Czym dla was jest Modlitwa

Czym jest modlitwa?
Dla mnie to coś więcej niż tylko rozmowa z Bogiem. To jest to co robie, czym oddycham, co spożywam, to sprawia, że na człowieka patrze z całkiem strony. To wpływa na każdy mój ruch, gest, uśmiech, to całe moje życie, ona mnie kształtuje.
"Jezus podczas modlitwy milczy,ale za to działa" B XVI

 

#3 2009-01-12 11:52:35

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Czym dla was jest Modlitwa

"Modlitwa jest mostem,który łączy człowieka z Bogiem"- tak mówiła św. Urszula Ledóchowska. Ja  się jak najbardziej pod tym podpisuję!
Dla mnie modlitwa jest pewnego rodzaju respiratorem,który podtrzymuje funkcje życiowe mojej duszy... Dzięki niej mogę wniknąć w tajniki swojej duszy do której ma dostęp tylko On i ja... dlatego gdy mnie ktoś prosi o modlitwę radość zalewa mi serce bo mam wówczas kolejną sposobność do pobycia z Nim sam na sam w mojej "celi serca" Modlitwa.... mogłabym mówić i mówić....

 

#4 2009-01-12 14:51:45

Pan moim światłem

Gość

Re: Czym dla was jest Modlitwa

Modlitwa jest dla mnie rozmową z Ojcem...
Z Ojcem  który mnie kocha i ciągle jest blisko mnie.
W modlitwie pragnę dziękować, wielbić i chwalić Boga, za każdy dzień,  za każdą minutę mojego życia.

 

#5 2009-01-12 17:06:28

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Czym dla was jest Modlitwa

Modlitwa jest rozmową z moim Panem.Modlitwa  przybliża mnie do Niego mogę czuć  Jego obecność. Modlitwa pozwala mi pogłabić moją więź z Panem, wsłuchiwać się w Jego słowa.


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#6 2009-01-12 21:18:54

Caritas

Gość

Re: Czym dla was jest Modlitwa

spodobało mi się takie zdanie: "Dobra modlitwa, to ta, która jest"...

Czym jest dla mnie modlitwa? Tym, czym żyję, co wypełnia każdą chwilę... Jest tęsknym wzdychaniem do Ukochanego, każdym oddechem, myślą, poruszeniem... Jest wielkim darem, "łaską darmo daną", czymś co muszę wykorzystać, rozwijać... Modlitwa jest mi potrzebna, jest jak powietrze, którym oddycham....


Ale poetycko...

 

#7 2009-01-13 15:32:45

Rita

Gość

Re: Czym dla was jest Modlitwa

Rzeczywiście poetycko (czyli pięknie )
Na ostatnich rekolekcjach właśnie ten temat rozważał ksiądz prowadzący je i doszłam do wniosku, że modlitwa może być naprawdę wszystkim- zwykłym westchnieniem ,,Dziękuję Ci Panie", uśmiechem, podaniem ręki, pomocą innym, pracą, którą wykonujemy nie tylko z obowiązku, ale również z miłości.

 

#8 2009-01-13 16:48:54

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Czym dla was jest Modlitwa

Nasze życie jest Modlitwą:)


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#9 2009-01-13 17:07:39

Tereska

Matka Generalna

4150737
Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 913
Punktów :   

Re: Czym dla was jest Modlitwa

Hmm modlitwa pojecie bardzo szerokie choc i zarazem proste bo poprostu rozmowa z Bogiem.
Modlitwa napelnia i ozywia nas. Pozwala dostrzec  nadprzyrodzonosc zycia i wielka godnosc.
Laczy nas w przyjazni z Bogiem, pozwala spojrzez nieco obiektywniej na niektore sprawy.
Modlitwa wycisza uspokaja daje nam czastke czegosc wyzszego, rozwija nas duchowo
MOdlitwa daje nam dobre slowo w chwilach smutku, ociera lzy , odpowiada na nasz usmiech, raduje sie z nami, pociesza nas dodaje odwagi
Uczy odpowiedzialnosci, pracowitosci, pokory, wytrwalosci, posluszenstwa i szacunku.
Modlitwa czyli nieraz ostatnia deska ratunku w klopotach z modlitwa wszystko staje sie mozliwe.
Modlitwa sklada sie z Slow  a jak wiadomo to Slowo stalo sie Cialem..

NO i to tyle..juz nie nie rozpisuje..


"Nie ma nas, jestem ja i nabita lufka.
I spust daj do głowy albo daj spust emocjom
w sumie obydwie opcje mnie wykończą.
Jestem sama i starczy bo tylko bóg wie że sama w sobie przeprowadzam największe kłótnie.
Dla ciebie okej, ale nie jestem kimś kogo widzisz.
Na twarzy zero zmartwień, w środku kawał zimnej bryły."

Offline

 

#10 2009-02-10 21:07:45

słoneczko jezusa

Gość

Re: Czym dla was jest Modlitwa

modlitwa jest dla mnie spotkaniem i rozmową z Bogiem.

 

#11 2009-02-10 21:11:26

Szukająca

Gość

Re: Czym dla was jest Modlitwa

Dla mnie również modlitwa jest rozmową z Bogiem.

 

#12 2009-02-10 22:33:59

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Czym dla was jest Modlitwa

Modlitwa jest wodą dla człowieka pragnącego


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#13 2009-02-10 22:37:15

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Czym dla was jest Modlitwa

Pięknie!!!!!

 

#14 2009-02-10 22:40:11

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Czym dla was jest Modlitwa

<wstydniś>

Bo tak na prawde to my potrzebujemy modlitwy, to my chcemy czuć tą bliskość Pana


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#15 2009-02-11 18:57:00

Rita

Gość

Re: Czym dla was jest Modlitwa

Przypomniało mi się jeszcze takie zdanie, które usłyszałam kiedyś- Bogu nie jest potrzebna nasza modlitwa, On jest pełen chwały i bez naszych westchnień. Modlitwa jest potrzebna ludziom- jest to swoista rozmowa z Bogiem, konsultacja naszych planów z planem Najwyższego i w końcu- odważne spojrzenie na siebie w prawdzie, baz upiększaczy i ozdób

 

#16 2009-02-11 19:16:46

Johnny99

Gość

Re: Czym dla was jest Modlitwa

Myślę trochę inaczej - Bóg " jako taki " jest doskonały, i niczego nie potrzebuje. A jednak Bóg, w swej Miłości, zdecydował, że stworzy niedoskonałych nas, i również nam udzieli Swojej nieskończonej Chwały. Skoro więc Bóg aż " tak umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał ", to myślę, że nie może mu być obojętne, czy się do Niego modlimy

 

#17 2009-02-12 13:22:58

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Czym dla was jest Modlitwa

przypomniała mi się taka ładna piosenka chyba Marcin Styczeń to śpiewał - tytuł: "Modlitwa"


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#18 2009-02-14 20:47:49

Caritas

Gość

Re: Czym dla was jest Modlitwa

"Modlę się, Boże, do Ciebie, bo modlę, o nic nie proszę, chęci mam szczere, bo gdybym o coś Ciebie poprosił, to byłby interes..."
o to Ci chodzi??

 

#19 2009-02-15 18:46:47

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Czym dla was jest Modlitwa

tak caritas


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#20 2009-02-15 20:14:06

szukajaca Boga

Gość

Re: Czym dla was jest Modlitwa

Modlitwa jest moim "kołem ratunkowym"

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
leotti.pl tozi.pl Zbiornik retencyjny Pińczów Poniżej more