"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#81 2010-11-25 20:27:59

 Boża owieczka

Florystka

Zarejestrowany: 2010-07-12
Posty: 390
Punktów :   

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

bł.Laura Vicuna-pierwsza błogosławiona jaką poznałam,dostałam komiks o niej na 7czy 8 urodziny.To ona nauczyła mnie ofiarowywać Bogu każdą chwilę.

św.o.Pio-najpierw,gdy byłam dzieckiem przychodził pocieszać mnie w snach,potem dowiedziałam się kim jest brodaty,uśmiechnięty mnich ze snu.Gdy pewnego razu mojej babci wypadł obrazek z jego wizerunkiem,babcia wyjaśniła kto to,a ja zgłupiałam,naprawdę.

bł.Pier Giorgio Frassati-bo taki zwyczajny,chłopak.

bł.Karolina Kózka-najbliższa mi pod względem duchowym,wiele mi pomogła,moja "sąsiadka",a poza tym moja koleżanka ze szkolnej ławki była spokrewniona z jej rodziną:)

Offline

 

#82 2010-12-07 12:15:51

 Siasia

Kochająca Pana ♥

Zarejestrowany: 2010-05-18
Posty: 340
Punktów :   

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

Strasznie lubię św. Ojca Pio... a ostatnio zachwyciłam się św. s. Faustyną - niesamowita babka, czytam sobie właśnie jej dzienniczek i jestem pod naprawdę wielkim wrażeniem !


Kochaj i rób, co chcesz

św. Augustyn

Offline

 

#83 2010-12-11 22:15:20

Rita

Gość

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

Ostatnio ważnym świętym stał się dla mnie Augustyn... W jego biografii widzę dużo siebie... Poza tym zainteresowały mnie jego poglądy filozoficzne, kiedy w koncu cały stres kolokwiowo-sesyjny minie to chyba zainteresuja mnie jeszcze bardziej.

 

#84 2010-12-12 12:51:54

Ameria

Gość

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

Moją "najukochańszą" błogosławioną jest bl. Chiara Luce Badano. Niesamowita dziewczyna ^^

 

#85 2010-12-12 16:11:15

dzidziuś

Gość

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

ja jeszcze lubię św. Zygmunta Gorazdowskiego

 

#86 2010-12-12 17:49:52

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

tak. Chiara Luce jest niezwykła...najlepsze jest to że nigdy o niej nie słyszałam aż do września gdy opowiadała mi o niej jedna siostra i od tego czasu Chiara mnie prześladuje słyszę o niej niej niemal codziennie na KAżdym kroku


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#87 2010-12-12 20:19:50

 Siasia

Kochająca Pana ♥

Zarejestrowany: 2010-05-18
Posty: 340
Punktów :   

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

A tak skoro jesteśmy już przy tym temacie... Ostatnio poszukuję pewnej błogosławionej/ świętej... Odznaczała się ona niezwykłą miłością nad Matki Bożej i wstąpiła do Karmelu, a na pytanie, dlaczego wstępuję do zakonu odpowiedziała "dlatego, że Jezus ma dobry gust". Jak ktoś czytał książkę "zaryzykować życie" to powinien mniej więcej kojarzyć, o kogo chodzi


Kochaj i rób, co chcesz

św. Augustyn

Offline

 

#88 2010-12-12 23:39:18

Estera

Gość

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

Ostatnio bardzo zainteresowała mnie - po prostu przewspaniała - postać kobiety, która niestety nie została jeszcze wyniesiona do chwały ołtarzy. Mówię tu o Marcie Robin.
Ona jest dla mnie niemal niepojęta. Jak można dobrowolnie przyjąć na siebie taki ogrom cierpienia?
Marta ofiarowała Bogu swoje życie - chorobę jako wynagrodzenie za grzeszników i przez ponad 50 lat nie mogła nic jeść [z wyjątkiem komunikantów] ani pić [ale pragnienie odczuwała]. Była sparaliżowana i przez ten cały czas leżała tylko w jednej pozycji - prosto z lekko ugiętymi nogami w kolanach, jakakolwiek próba przekręcenia jej na bok zadawała jej uciążliwy ból. Nie władała rękoma, pozwoliła Panu odebrać sobie nawet wzrok [by ocalił Francję w czasie II wojny światowej]. Najmniejsze natężenie światła sprawiało jej fizyczny ból, więc pokój w  którym przebywała był stale zaciemniony. Jakby tego jeszcze było mało, Marta w ogóle nie spała. Musiała też znosić fizyczne ataki szatana, który po prostu miotał nią jak martwym przedmiotem, czasem nawet w obecności innych osób.
Jedyną zdrową częścią jej ciała był bardzo sprawny i przytomny mózg.
Mimo ogromu cierpienia zapamiętana została jako osoba pogodna i życzliwa.

 

#89 2011-01-11 20:37:27

 Ania

...

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 283
Punktów :   

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

Marta Robin <3
Bardzo wszystkim polecam książkę 'Nieruchoma Podróż'. Warto przeczytać, zwłaszcza w ciężkich chwilach.... <3

Poza tym oczywiście św. Franciszek, św. Faustyna, św. Sancja i wielu, wielu innych


"Wierzyć - to znaczy nawet się nie pytać,
jak długo jeszcze mamy iść po ciemku."

ks. Jan Twardowski

Offline

 

#90 2011-02-11 15:18:44

 Siasia

Kochająca Pana ♥

Zarejestrowany: 2010-05-18
Posty: 340
Punktów :   

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

Ostatnio moją ukochaną błogosławioną stała się Laura Vicuna... A to wszystko za sprawą komiksu o jej życiu, który wręczyła mi przyjaciółka   Po jego przeczytaniu i głębszych przemyśleniach dotyczących Laury  i jej drogi do Pana, stwierdziłam, że jej też nie było łatwo... Stała mi się również bardzo bliska, bo przechodziła w życiu przez to samo, co ja... Myślę, że gdyby żyła, to zrozumiałaby mnie...


Kochaj i rób, co chcesz

św. Augustyn

Offline

 

#91 2011-07-03 22:27:22

zagubiona

Gość

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

bł.Aniela Salawa
bł.Karolina Kózkówna
bł.Brat Albert Chmielowski
Maksymiian Maria Kolbe
Sioatra Faustyna Kowalska
Gemma Galgani
Kinga ze Starego Sącz
Jadwiga
Jan Paweł II
Jerzy Popiełuszko
i wiele innych ale ci sa najwazniejsi

 

#92 2011-07-07 03:09:53

smutny

Gość

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

hej

ja właściwie szukam mojego świętego, nie jestem zbyt wierzący albo i nawet nie wierzący i pewnie temu smutny, ale lubię czytać - ostatnimi czasy - o cudach i świętych, jakiś czas temu zainteresowała mnie postać św. Tereski, czasem ją wzywam, choć niestety nie jestem wytrwały w modlitwach, zacząłem wczoraj nowennę do św. Józefa, nie wiem dlaczego to takie trudne, nie jest łatwo się modlić, ale od czegoś trzeba zacząć

 

#93 2011-11-16 16:00:16

rumianek86

Gość

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

hej Smutny ja też nie umiem się modlić, we wszystkim czego się podejmuję brakuje mi wytrwałości:[

 

#94 2012-03-02 18:17:13

Boża wariatka

Gość

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

Moja ulubiona to św.Tereska od Dzieciątka,św.Franciszek z Asyżu i oczywiście sł.boży o.Ignacy Posadzy

 

#95 2012-03-08 23:41:07

pea

Gość

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

Boża wariatka napisał:

oczywiście sł.boży o.Ignacy Posadzy

A czemu "oczywiście"?

 

#96 2012-03-10 21:36:25

natka955

Gość

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

św. Faustyna , św.Franciszek z Asyżu i św.Tereska od Dzieciątka Jezus :-)

 

#97 2012-05-26 20:59:47

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

Bł. Kamila Baptysta Verano, dziewica i zakonnica
Bł. ks. Jerzy Popiełuszko
św. Marta
św. Kamila z Tuluzy
św. Katarzyna ze Sieny
św. Faustyna Kowalska

Ostatnio edytowany przez kamcia (2012-05-26 21:00:33)


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#98 2012-05-27 12:01:08

Rita

Gość

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

Ostatnio bardzo bliskim mi świętym stał się Michał Archanioł- często wspomagam się wezwaniem do niego, szczególnie w trudnych momentach- w końcu to wielki orędownik w sprawie wszelkiego rodzaju zła.

 

#99 2012-07-20 15:23:04

 Honorat

"Solus cum Deo solo"

8551550
Skąd: Duchowa Stolica Polski
Zarejestrowany: 2012-07-19
Posty: 1588
Punktów :   
WWW

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

bł. Honorat Koźmiński ( http://honoratki.pl/index.php?option=co … &Itemid=73 )

Sł. Boża Aniela Róża Godecka - moja "niebiańska" przyjaciółka, matka ludzi pracy. Razem z ojcem Honoratem założyła Zgromadzenie Małych Sióstr Niepokalanego Serca Maryi (Honoratki). Wiele mi pomogła i pomaga. Czekam na  beatyfikację Matki Róży. Jeżeli ktoś by chciał się pomodlić o  beatyfikacje Anielki i poprosić o jakąś łaskę to poniżej jest modlitwa:
Ojcze Niebieski, dziękuję Ci, że w osobie Sługi Bożej Anieli Róży Godeckiej dałeś nam gorliwą apostołkę wśród ludzi pracy i uczyniłeś ją matką rodziny zakonnej, która w szczególny sposób czci Niepokalane Serce Maryi. Racz wynieść ją do chwały ołtarzy, a mnie przez jej wstawiennictwo udziel łaski..., o którą cię proszę z poddaniem się świętej woli Twojej. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

A dokładniejszy życiorys na stronie Sióstr Honoratek: http://honoratki.pl/index.php?option=co … &Itemid=70
I jeszcze kilka zdjęć z życia Anielki:

http://www.salusinfirmorum.waw.pl/salus/images/stories/anielka11.gifhttp://www.salusinfirmorum.waw.pl/salus/images/stories/anielka3.gifhttp://www.salusinfirmorum.waw.pl/salus/images/stories/anielka5.gif

bł. Jan Paweł II
św. o.Pio
bł. Adam Bargielski
Sł.B. Hilaria Emilia Główczyńska ( http://honoratki.pl/index.php?option=co … &Itemid=71 )


A w ostatnim czasie zainteresowałem się też postacią bl. Anieli Salawy.

Ostatnio edytowany przez Honorat (2012-07-20 15:28:28)


"Jeden jest tylko niezmienny przyjaciel -Bóg" (Aniela R. Godecka)

"Moim powołaniem jest MIŁOŚĆ" (św. Terenia)

http://honoratki.nazwa.pl/pl/images/foto/godecka.jpg

Offline

 

#100 2012-07-31 21:50:25

 Ania

...

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 283
Punktów :   

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

Sługa Boży Franciszek Blachnicki


"Wierzyć - to znaczy nawet się nie pytać,
jak długo jeszcze mamy iść po ciemku."

ks. Jan Twardowski

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
HornĂ­ BeneĹĄov nĂĄdrĹže na vodu przegrywanie kaset vhs warszawa Hoteller Slovakia