"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2012-06-16 12:57:07

Weronika

Gość

Bursa :)

Hej dziewczyny i chłopaki

Mam do Was pytanie, czy podczas studiów mieszkaliście w bursie prowadzonej przez siostry zakonne?
Jakie są Wasze wrażenia? Polecacie?
Ja od października mam zamiar rozpocząć studia i jeśli nie wyjdzie mi wynajęcie mieszkania wspólnie z koleżankami, to zamierzam zamieszkać właśnie w bursie.

A może któraś z Was mieszkała w Warszawie? bo właśnie do tego miasta się wybieram Może macie jakieś miejsce godne polecenia? Osobiście chciałabym znaleźć takie miejsce gdzie będę miała własny klucz i w efekcie luźniejsze godziny powrotu ;] ale nie jest to konieczne

Pozdrawiam!

 

#2 2012-06-17 17:21:43

poprostu_człowiek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-23
Posty: 439
Punktów :   

Re: Bursa :)

Koleżanka mieszka w bursie u Szarytek na grochowskiej. Na warunki socjalne nie narzeka. Ma internet w pokoju co przy jej kierunku jest bardzo ważne..


"Uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju"
                          Św. Franciszek z Asyżu

Offline

 

#3 2012-06-17 22:24:36

Rita

Gość

Re: Bursa :)

Ja nie mieszkałam, ale koleżanki mieszkały/mieszkają

Z tymi bursami to różnie jest. W niektórych są pokoje 1-os, w innych- kilkuosobowe. W niektórych możesz wracać o której chcesz, a w innych drzwi zamykane są o 22 i pozostaje wycieraczka a czasem jest tak, że jak ktoś chce wrócić później, to musi sobie znaleźć jakąś dobrą duszę w bursie, która otworzy jej drzwi, żeby nie budzić całego domu dzwonkiem.
Warunki lokalowe tez są naprawdę różne. To trzeba po prostu zobaczyć, jak wygląda sytuacja.
W jednej ze znanych mi burs (nie w Wa-wie, ale studenckie miasto) dziewczyny mają wieczorem coś w stylu spotkania modlitewnego, czytają Pismo Święte, czy coś takiego, na czym to dokładnie polega to nie wiem, ale jest zaangażowanie w życie wspólnotowe.

Ale...
Znany jest mi pewien przykład dziewczyny, która mieszkała w bursie, w której atmosfera była bardzo ,,rodzinna"- wspólnota, jakieś wspólne zabawy, imprezy (w granicach rozsądku ) itp. O ile to jest bardzo miłe i sympatyczne, to po pewnym czasie nie było tygodnia bez jakiejś uroczystości w bursie- od imienin sióstr i dziewczyn, przez wizytę biskupa, po imprezy okolicznościowe typu ostatki. I W pewnym momencie tylko to stało się najważniejsze, a studia zeszły na dalszy plan... Także wszystko ma swoje dobre i złe strony.

Najlepiej, gdybyś zaczęła się orientować mniej więcej gdzie jakie bursy są i jak wyglądają ceny, teraz zaczyna się gorący okres mieszkaniowy i z moich obserwacji wynika, że miejsca w bursach dość szybko są zaklepywane.

Kiedyś myślałam o mieszkaniu w bursie, ale teraz widzę, że w moim przypadku nie zdałoby to egzaminu, za bardzo łażę własnymi ścieżkami, muszę mieć swoje 4 ściany i klucz

 

#4 2012-06-24 22:18:44

Weronika

Gość

Re: Bursa :)

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Myślę, że już znalazłam swoje miejsce:
http://www.akademiksc.pl/

są jeszcze wolne miejsca i teraz tylko muszę umówić się na rozmowę z siostrą
Jeszcze raz wielkie dzięki!

 

#5 2012-06-28 11:52:34

Judyta

Gość

Re: Bursa :)

A czy wie ktoś może o jakichś możliwościach zamieszkania u sióstr gdzieś na Pomorzu, w okolicach Trójmiasta tak na rok akademicki?

 

#6 2012-06-29 20:48:58

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: Bursa :)

Bursa dla dziewcząt (służebniczki wielkopolskie)

ul. Dickmana 13
81-109 Gdynia

To znalzłam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.ehotelsreviews.com 4 bedroom villa aline