"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2013-01-02 11:16:16

 s. Monika Boryca

Córka Najświętszych Serc

Zarejestrowany: 2013-01-02
Posty: 10
Punktów :   

Dni Skupienia dla dziewcząt

Zapraszamy serdecznie na dni skupienia do Sióstr Nauczycielek od św. Doroty-Córek Najświętszych Serc:

"Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła"

Gdzie?      ul. św. Stanisława 4  (dom sióstr, wejście od  strony  parkingu)
Kiedy?     11-14 stycznia 2013 roku , rozpoczęcie o godz.  18.00; zakończenie o godz. 13.00.
Koszt:     Ofiara dobrowolna


W celach organizacyjnych prosimy zgłaszać się do dnia 7 stycznia 2013 roku włącznie
(tel. 62-7576613 lub mailowo kalisz_siostry_doroty@wp.pl)


W programie, między innymi:
* „Wiara w możliwe niemożliwe” – konferencja zaproszonego Gościa
* Msza św. i możliwość spowiedzi                                         
*film i forum filmowe
*„stop-klatka”, czyli rozmowa z Chrystusem
* Magnificat
*rozmowa przy herbacie
… i niespodzianka

Offline

 

#2 2013-01-02 15:52:35

terestynkaa

Gość

Re: Dni Skupienia dla dziewcząt

Siostro, a w jakiej to miejscowości ?

 

#3 2013-01-02 16:56:47

Rita

Gość

Re: Dni Skupienia dla dziewcząt

Terestynkaa- chyba chodzi o Kalisz

A czy Siostry organizują jakieś rekolekcje w Lublinie?

 

#4 2013-01-02 19:50:18

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Dni Skupienia dla dziewcząt

chyba Kalisz ponieważ mail sióstr to: kalisz_siostry_doroty@wp.pl


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#5 2013-01-02 20:34:57

 s. Monika Boryca

Córka Najświętszych Serc

Zarejestrowany: 2013-01-02
Posty: 10
Punktów :   

Re: Dni Skupienia dla dziewcząt

+ Przepraszam...za "zamieszanie". Tak, oczywiście chodzi o Kalisz:) Niech żyje domyślność!!!
Jeśli chodzi o dni skupienia w Lublinie. To w najbliższym czasie zapraszam na spotkanie (1 wieczór): oglądamy film pt. "Cudowne ręce", a po filmie "słów kilka" w odniesieniu do Roku Wiary. Zaczynamy Mszą św. w parafii św. Michała Archanioła w Lublinie (ul. Fabryczna 19), a po Mszy spotkanie u Sióstr. Wszystko to 11 stycznia (w piątek).
Następne spotkanie: 18 stycznia, to Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Planujemy rekolekcje (11-15 luty), najprawdopodobniej w Sokółce (parafia św. Antoniego), tam, gdzie był cud eucharystyczny. Ale koszt jest spory: ok. 300 zł. Nie wiem czy znajdą się chętni:)
ZAPRASZAM DO LUBLINA:))))

Offline

 

#6 2013-01-02 21:39:58

szukajaca Boga

Gość

Re: Dni Skupienia dla dziewcząt

s. Monika Boryca napisał:

Planujemy rekolekcje (11-15 luty), najprawdopodobniej w Sokółce (parafia św. Antoniego), tam, gdzie był cud eucharystyczny.

To już można tamto wydarzenie nazywać cudem? Czy nie czekamy jeszcze na oficjalne potwierdzenie Kościoła?

 

#7 2013-01-03 09:39:24

 s. Monika Boryca

Córka Najświętszych Serc

Zarejestrowany: 2013-01-02
Posty: 10
Punktów :   

Re: Dni Skupienia dla dziewcząt

Droga Szukająco, Kandydatko do nieba!
Słuszna uwaga:)
Nie jestem teologiem, więc nie uważam się za osobę kompetentną do "wygłaszania stanowisk"...ale chyba nie o to chodzi...
Ufam Kościołowi. Jeśli miała miejsce uroczysta Msza św. (02.10.2011), na zakończenie której została ukazana Cząstka Ciała Pańskiego (uroczystościom przewodniczył ks. Arcybiskup Edwrd Ozorowski), to dla mnie jest to "zgoda ze strony Kościoła". Nie wiem czy istnieje oficjalny akt, i szczerze mówiąc, to nawet go nie szukam (może Ty to uczynisz). Ja go nie potrzebuję. Kościół w sprawie Sokółki był bardzo, ale to bardzo (podkreślam to słowo) ostrożny. Zadał sobie kilka pytań, zbadał...i uwierzył, a dziś dzieli się tym darem z takimi ludźmi jak ja.

Oczywiście mogę się mylić. Chętnie posłucham tego, co Ty wiesz:) Po prostu: dzielę się nieśmiało wiarą. Ktoś mógłby powiedzieć "Siostro-fides et ratio", Tak: przeczytałam dostępne wyniki badań patomorfologicznych i moje "ratio" zostało przekonane:) Nie jest dla mnie ważne jakich słów używa nauka, czy mówi o cudzie czy o wydarzeniu (to tylko potwierdza ostrożność Kościoła). Ten cud dzieje się podczas każdej Eucharystii!
Pozdrawiam serdecznie i modlitewnie.

Offline

 

#8 2013-01-04 12:31:01

 s.Ancilla

Mała Siostra Niepokalanego Serca Maryi

Zarejestrowany: 2012-01-07
Posty: 39
Punktów :   
WWW

Re: Dni Skupienia dla dziewcząt

Przecież cud w Sokółce został już potwierdzony przez Kościół jako prawdziwy Jednak nie jest to dogmat wiary, więc nie jest do zbawienia konieczny, kto nie chce Jednak Kościół, tak jak napisała s. Monika dzieli się swoimi skarbami, dla tych, którzy chcą

Ostatnio edytowany przez s.Ancilla (2013-01-04 12:31:40)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Białobrzegi zbiornik betonowy https://aptekapapaya.pl/ przegrywanie kaset vhs warszawa wola druk ulotek lubuskie grzejniki kanałowe verano