"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#21 2009-07-03 22:38:32

Szukająca

Gość

Re: muzyka "inna"

Nazaret napisał:

Ja bardzo lubię Rubika (możecie się śmiać..)

Rubik ma na prawdę parę ciekawych kawałków, które też mi wpadły w ucho, jednak nie słucham go 'nałogowo' .

 

#22 2009-12-22 21:43:22

Rita

Gość

Re: muzyka "inna"

To ja dorzucę jeszcze Dom o Zielonych Progach, Annę Jantar i KSU

 

#23 2009-12-22 21:52:51

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: muzyka "inna"

"Daj mi chwilę"
"z ciszą pośród czterech ścian"


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#24 2009-12-23 14:12:45

 Veronika

Opiekun medyczny

5321338
Skąd: Poznań.
Zarejestrowany: 2009-06-09
Posty: 317
Punktów :   
WWW

Re: muzyka "inna"

Moje gusta muzyczne rozpoczynają się od pop-rocka przez reggae,poezję śpiewaną,gotyk.
A ulubieni wykonawcy to na pierwszym miejscu Stare Dobre Małżeństwo <33, Czesław Niemen,Edyta Bartosiewicz,Hey,T.love-uwielbiam wokal Muńka! ,Shaki'n Dudi,TSA,Dżem,Grzegorz Turnau,Maanam,Renata Przemyk,Strachy na Lachy,Closterkeller, Moonlight.
Jak widać sama polska muzyka


Twoje słowo, uczy mnie,
Twoje słowo, chroni mnie.

Offline

 

#25 2009-12-23 15:01:58

 Me@

"Podróż na wschód..."

Zarejestrowany: 2009-08-28
Posty: 143
Punktów :   

Re: muzyka "inna"

A ja ....

Jestem anarchistą, nosze glany, czerwone sznurówki. Należę do Anarchorześcijanizmu.
( nie mam irokeza )
Ale to nie przeszkadza, mi by pojechać na Lednicę znać słowa pieśni śpiewanych na niej.
Może i nie jestem typowym anarchistą, ale mamy XXI w. kiedy to jakoś przestało świetliście funkcjonować. Ale często w domu, nie leci mi tylko punk, czy metal ale piosenki religijne.
A szczególnie Rosyjski Chór ss. Boromeuszek z Syberii
Może dlatego ze założyciel Anarchorześcijanizu był Rosjaninem ?


" Postaw , Panie, straż przy moich ustach
I wartę przy bramie warg moich.
Nie skłaniaj mego serca do złego słowa "

Offline

 

#26 2010-08-01 12:03:31

Rita

Gość

Re: muzyka "inna"

tak, trzeba być otwartym na różne gatunki muzyki
A na mojej playliście ostatnio często gości Disturbed, IRA, Lacuna Coil, Kobranocka, Edyta Geppert, Kasia Kowalska, Róże Europy, Tower, Porozumienie

 

#27 2010-10-20 19:16:48

dzidziuś

Gość

Re: muzyka "inna"

Nirvana, Dżem, Happysad, Strachy na Lachy itp.


mmm.. glany , również noszę ale to takie małe odejście od tematu ;p

Ostatnio edytowany przez dzidziuś (2010-10-20 19:19:17)

 

#28 2010-12-14 16:26:19

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: muzyka "inna"

To i ja dodam coś od siebie

Ogółem to słucham wszystkiego, co wpadnie mi w ucho, ale najczęściej jest to coś w rodzaju rocka Na moim komputrze oprócz piosenek religijnych gości też muzyka takich wykonawcó jak: Tokio Hotel (the best of the bests <333), Three Days Greace, Dream Theater, Linkin Park, SOAD, Papa Roach, Star Guard Muffin, Normalsi, Coma, Evanescence, Jeden Osiem L, Dżem itd. Część tego, co podałam to pojedyncze utwory, ale są


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#29 2011-02-01 22:37:24

dzidziuś

Gość

Re: muzyka "inna"

tak mnie coś ostatnio zaintrygowało.. widzę, że niektórzy słuchają Nirvany, ja również bardzo lubię ich muzykę, ale słyszałam, że oni śpiewali przeciwko Bogu... nigdzie nie znalazłam potwierdzenia tej informacji, ani w tekstach niektórych też nie znalazłam takiego czegoś. słyszałam to po prostu od pewnej osoby i zastanawiam się czy chrześcijanie powinni słuchać takich zespołów? lubię sobie bardzo posłuchać, ale słuchając angielskich piosenek to nawet się nie wie dobrze czasami o czym ona jest jeśli nie tutaj to pytanie to przepraszam

 

#30 2011-11-12 21:06:41

Rita

Gość

Re: muzyka "inna"

Dzidziusiu odnośnie Twojego pytania- wiesz, ja myślę, że jak człowiek chce to do wszystkiego może się doczepić Ja tez słuchałam Nirvany (na razie zaprzestałam, ale nie ze względów religijnych) i jakoś potrafiłam znaleźć też jakieś pozytywne przesłanie z tej muzyki. Ale zastrzegam- to tylko moje zdanie

Do polecenia mam trochę dobrej polskiej muzyki- brzmi to bardzo niebezpiecznie w dzisiejszych czasach, gdzie trudno znaleźć dobrą muzykę Ale Krystyna Janda, Kasia Groniec, Edyta Geppert, Alicja Majewska, Mirosław Czyżykiewicz to nasze często niedoceniane perły... A szkoda...

O Kasi Groniec piszę nieprzypadkowo- w najbliższym tygodniu wychodzi jej nowa płyta, dzisiaj słyszałam jedną z piosenek z nowego albumu i jestem ciekawa reszty

 

#31 2011-11-16 11:42:49

A-psik

Gość

Re: muzyka "inna"

dzidziuś napisał:

tak mnie coś ostatnio zaintrygowało.. widzę, że niektórzy słuchają Nirvany, ja również bardzo lubię ich muzykę, ale słyszałam, że oni śpiewali przeciwko Bogu... nigdzie nie znalazłam potwierdzenia tej informacji, ani w tekstach niektórych też nie znalazłam takiego czegoś. słyszałam to po prostu od pewnej osoby i zastanawiam się czy chrześcijanie powinni słuchać takich zespołów?

Znam dominikanina, który lubi "ciężkie brzmienia" (odwiecznie uznawane za szatańskie nuty)...ludzie to już mają jakąś potrzebę wyszukiwania co raz to nowych zagrożeń płynących z różnych środków przekazów, choć nie tylko. Ostatnio słyszałam coś o kremach nad którymi przed użyciem trzeba "wykonać" egzorcyzmy (i to nie jest żart).

 

#32 2011-11-16 12:38:57

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: muzyka "inna"

Myślę, że jednym z lepszych przykładów obalenia stereotypów na temat muzyki jest twórczość Briana 'Heada' Welcha, połączonego niegdyś z Kornem. Gość jest genialny, ciężkie brzmienia wykonuje znakomicie, a przy tym opowiada o Bogu. Sam jego solowy album nosi nazwę "Save Me from Myself", czyli "Zbaw mnie ode mnie samego", a kawałki zawarte na nim są wprost genialne - zarówno brzmieniowo jak i "tekstowo". Jeżeli ktoś nie zapozna się z tekstem to stwierdzi, że to jakiś kolejny satanista tworzący tę swoją metalową muzę. A tu zonk, bo to nie żaden satanista, a chrześcijanin dziękujący Bogu. Zachęcam też z zapoznaniem się ze świadectwem Heada. Można znaleźć na YouTube.


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#33 2011-11-16 22:06:14

 Boża owieczka

Florystka

Zarejestrowany: 2010-07-12
Posty: 390
Punktów :   

Re: muzyka "inna"

Bardzo rzadko słucham muzyki,prawie wcale,ale uwielbiam Andreę Bocellego,Hevię i Piosenki stylizowane na chorały gregoriańskie ERY.A poza tym j-pop,bo jest taki ..."inny".

Offline

 

#34 2011-11-16 23:07:00

dzidziuś

Gość

Re: muzyka "inna"

dzięki za wyjaśnienie

 

#35 2012-01-12 19:05:10

szukajaca Boga

Gość

Re: muzyka "inna"

Piotr napisał:

Nie cierpię hip hopu i rapu bo to niewolnicze piosenki nawołujące do buntu i niszczenia ładu - wulgaryzujące i obrażające innych (w Polsce szczególnie nawołujące do nienawiści i pogardy policji, do pijaństwa i wielu innych złych rzeczy okraszonych wulgarnym językiem i ubrany w te głupkowate, szczeniackie dresy).

Nie generalizuj Piotrze

 

#36 2012-01-12 19:57:31

Weronika

Gość

Re: muzyka "inna"

 

#37 2012-01-12 20:34:06

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: muzyka "inna"

EKS, FPS, Elohim to genialne zespoły. Grammatik też ma piosenki odnośnie Boga ("Rozmowa" np.) i wcale nie są pełne nienawiści. Żeby coś oceniać trzeba to najpierw poznać dobrze.


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#38 2012-01-12 22:43:22

Weronika

Gość

Re: muzyka "inna"

Piotrze,rozumiem,że to co Cię spotkało wpłynęło na niechęć jaka się w Tobie zrodziła.To zrozumiałe.
Ale swoimi wypowiedziami obrażasz inne osoby,które słuchają tej muzyki,a ja żadnej agresji z ich strony nie dostrzegam,znam kilka taki osób
Więc proszę,nie generalizuj.
Nikt Cię tutaj nie ocenia,nie lubisz tej muzyki-ok Twoja sprawa,masz do tego prawo.My tylko starałyśmy się pokazać Ci,że HH to nie samo zło.Od tego jest forum,żeby prowadzić dyskusje.Nie udało nam się-spoko,takie jest Twoje prawo,każdy ma swoje gusta.
Piszesz,że brzydzisz się tą muzyką,agresją z niej wypływającą,a ja taką agresję wyczuwam w Twoich wypowiedziach,mam nadzieję,że to błędne odczucie.
Nie ważne jakiej kto słucha muzyki-my jako chrześcijanie powinniśmy podchodzi do każdego z MIŁOŚCIĄ.
I nie oceniajmy po pozorach,po tym jakiej kto muzyki słucha.
Pax;]

 

#39 2012-01-12 22:49:50

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: muzyka "inna"

Skąd wiesz, że nie poznałam tego z innej strony? Sama nie przepadam za tym gatunkiem, bo gdy widzę tych 'dresików', których nie stać na słuchawki i muszą puszczać swoją ulubioną muzykę z głośników telefonu to mam ochotę podejść i powiedzieć, żeby wyłączył to coś, bo aż uszy więdną. Ale to, że większość tych utworów przesiąknięta jest agresją itp. nie oznacza, że trzeba zaraz skreślać wszystko. I już bez przesady, że z tego kawałka nie da się nic usłyszeć. Da. Wystarczy chcieć, przesłuchać raz czy drugi i się przekonać.

Rock, metal itp. też wywołuje agresje. Ta muzyka sama w sobie jest agresywna i często "nakręca" jeszcze bardziej. Ale jest wiele zespołów, które tworzą naprawdę niesamowite teksty i muzykę, a nie jakiś ryk i bulgot do mikrofonu.


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#40 2012-01-13 10:53:35

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: muzyka "inna"

Ludzie, bez przesady... Może trochę więcej dystansu do siebie i swoich wypowiedzi?

Nie zawsze trzeba dosłownie "wyzwać", żeby kogoś obrazić. Poza tym: nikt tu nikogo do niczego nie zmusza. A chęć pokazania, że coś może być dobre pomimo krążących stereotypów nie jest wymuszaniem. Chciałyśmy po prostu pokazać, że HH nie musi być zły, ale skoro nie chcesz tego zaakceptować to ok - Twój wybór. Ale wtedy nie mów, że HH to tylko agresja, przekleństwa i bezsensowny bełkot, skoro miałeś okazję zobaczyć, że ta muzyka też może nieść przesłanie, ewangelizować i chwalić Pana. Przy okazji nieść ze sobą jakieś konkretne wartości.


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
naszepowolanie.pun.pl