"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2010-01-11 20:54:27

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Jak uszczęśliwić dzieci ? ;)

Witajcie
Postanowiłam utworzyć taki wątek gdyż mam scholę dzieciaczków, oprawiamy każdą mszę niedzielną.
Dziewczynki  wkładają dużo serca w to co robią jestem wdzięczna Bogu za każdą z dziewczynek.
Dlatego chciałabym im jakoś podziękować za to, że śpiewają w scholi tylko nie wiem jak?
Myślałam nad tym, żeby zabrać je gdzieś na wycieczkę (jednodbniową;) i chciałabym żeby ten wyjazd był dla nich radością, a jednocześnie, żeby spędzić ten dzień, że tak powiem 'po Bożemu'. choć jeszcze najważniejsze jest to czy rodzice się na takie coś zgodzą. Więc może zorganizować coś na miejscu.?
tylko nie wiem co to by mogło być.
Może Wy możecie mi jakoś pomóc? Liczę, że nie zostane z tym sama
Pozdrawiam i czekam na wszelkie pomysły


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#2 2010-01-11 21:15:37

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Jak uszczęśliwić dzieci ? ;)

Ja bym zrobiła im taki dzień skupienia w formie zabawy z Panem Bogiem.
Podzieliłabym ich na kilka grupek by mogły coś zrobić dla Boga.Jedna z grup tworzy wierszyk,druga jakąś krotka piosenkę,może wywiad o Bogu,Matce Bożej.Można tez wymyśleć taniec uwielbienia.Dzieciaki mają wiele pomysłów,za każdy można nagrodzić jakimś małym własnoręcznie zrobionym prezencikiem.


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#3 2010-01-11 21:17:10

Szukająca

Gość

Re: Jak uszczęśliwić dzieci ? ;)

Myślę, że słodkości i zabawa uszczęśliwią dzieciaki . Może je nauczyć też piosenek z pokazywaniem. Pośpiewają i trochę się rozruszają .

 

#4 2010-01-11 21:22:09

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Jak uszczęśliwić dzieci ? ;)

Marzenko świetny pomysł, myślę, że by im się spodobało.
Szukająca- one już wszystkie jakie ja znam piosenki z pokazywaniem już umieją- po próbach zawsze śpiewamy i pokazujemy

Tylko też żeby każda była zadowolona bo dziewczyny są w różnym wieku najmłodsza idzie w tym roku do komunii, 4-6 podstawówka i 1 gim.


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#5 2010-01-12 04:59:28

Szukająca

Gość

Re: Jak uszczęśliwić dzieci ? ;)

1gimnasjalistce ciężko dogodzić . Może wyjazd na lodowisko albo do kina?

 

#6 2010-01-12 06:56:35

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Jak uszczęśliwić dzieci ? ;)

właśnie wiem o tym
na lodowisko czy do kina to one ze szkoły mogą pojechać, a może rzeczywiście zrobić coś na miejscu żeby spędzić ten czas z Bogiem, a jednocześnie bawiąc się. ?


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#7 2010-01-12 12:42:42

Rita

Gość

Re: Jak uszczęśliwić dzieci ? ;)

A może jakieś ognisko? Albo korzystając z uroków zimy kulig?
Można też zorganizować jakieś spotkanie "na luzie" z ciastem i herbatką- na pewno rodzice z chęcia pomogą
Kino i lodowisko to też dobry pomysł

 

#8 2010-01-13 07:18:10

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Jak uszczęśliwić dzieci ? ;)

Wpadł mi jeszcze jeden pomysł: w karnawale można dziewczynom zrobić zabawę w stylu bal narodów.
Nie wiem Służebnico ile masz dziewczyn,ale pewnie da się podzielić na grupy,każda z grup wybiera sobie państwo np.Włochy i wtedy mogą przebrać się za mieszkańców starożytnego Rzymu,wybrać sobie świętego,który jest patronem danego kraju i przedstawić o nim scenkę,oraz przygotować danie jesli chodzi o Italię no to wiadomo jakiś makaron lub pizza.Myślę,że rodzice chętnie pomogą,a dzieczyny będą szcześliwe,że mogą się bawić a jednoczesnie czegoś się nauczyć.
Reasumując jest coś dla ciała i ducha


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#9 2010-01-13 10:51:59

Szukająca

Gość

Re: Jak uszczęśliwić dzieci ? ;)

Marzenak fajne i można do tego dołożyć taniec narodowy (tak to się mówi?) danego kraju.

 

#10 2010-01-13 12:26:28

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Jak uszczęśliwić dzieci ? ;)

pewnie cokolwiek co wiąże się z danym krajem


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#11 2010-01-15 15:11:53

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Jak uszczęśliwić dzieci ? ;)

Dziękuję Wam, za tyle ciekawych pomysłów na pewno je wykorzystam


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#12 2010-01-16 17:44:58

Rita

Gość

Re: Jak uszczęśliwić dzieci ? ;)

Hm... A tak jeszcze przyszło mi do głowy, że można zorganizować film o jakimś świętym i wspólnie go obejrzeć- można wcześniej pokrótce przedstawić postać, może jakieś anegdotki o świętym itp.
Potem można zrobić jakieś małe konkursy, np. przygotować pytania odnośnie poznanej postaci (tylko jakieś łatwe ), można narysować świętego, napisać o nim krótki wierszyk, modlitwę do niego. Mogą być jakieś drobne nagrody (np. obrazki z wizerunkiem świętego/świętej), a w międzyczasie jakieś ciacho i herbatka

 

#13 2010-01-21 22:14:49

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Jak uszczęśliwić dzieci ? ;)

tyle tu Waszych pomysłow, a ja nawet nie mam kiedy coś takiego  zorganizować, ostatnio zaniedbuje moje dzieci i forum ale mam nadzieję, że niedługo to się zmieni

Dziękuję Wam za pomysły na pewno wykorzystam część

Pozdrawiam w Panu Jezusie!
i proszę westchnijcie tam za mną przed Panem

z góry dziękuję i odwzajemniam to!



"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#14 2010-02-05 14:06:31

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Jak uszczęśliwić dzieci ? ;)

Kochani jutro robie dziewczynkom taki dzień wspólnej zabawy.
Będzie zabawa w tzw. słoiczek w nim będą zawarte różne pytania zadania i będzie grała muzyka i słoiczek będzie się podawać jask muzyka przestanie grać to osoba która ma słoiczek losuje w nim zawarte pytanie.
podział na grupy i każda z grup będzie musiała narysować św Cecylię jak sobie ją wyobrażają (dla wyjąsnienia św. Cecylia jest patronką śpiewu) później przedstawienie rysunków następny podział i wymyślanie modlitwy jaką będziemy odmawiać przed śpiewem w ndz. zabawa włóczką żeby powstała między nami więź czyli osoba która trzyma włóczkę trzyma jej koniec i podaje drugiej osobie włóczkę zadając jakieś pytanie i tak powstanie sieć śpiewanie piosenek z pokazywaniem, później przykleimy sobie kartki na plecach i wzajem,nie będziemy sobie pisać za co sobie dziękujemy i później wspólnie je odczytamy zrobię również balony i w każdym balonie będzie zawarta myśl świętego/świętej i napis na balonie: Jesteś ukochanym Dzieckiem Bożym. będą też różne słodycze
a na koniec chcę podziękować dziewczynkom za śpiew i każda dostanie obrazek, zakładkę  i list od Pana Jezusa
co Wy o tym myślicie?


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#15 2010-02-05 14:43:22

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Jak uszczęśliwić dzieci ? ;)

Cudownie to wymyśliłaś,musiałaś mieć kogoś do pomocy z Nieba.
Dziewczynki będą napewno zachwycone,
czy będą się też przebierać wszak to karnawał?
Napisz później jak się udało,jakie były reakcje Dzieciątek Bożych?
Pamiętam  za wszystkie Twoje Cecylki w modlitwie i za Ciebie też.


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#16 2010-02-05 14:58:45

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Jak uszczęśliwić dzieci ? ;)

Dziewczynki bardzo się ucieszyły jak im zapropobnowałam takie spotkanie i zaangażowały się każda ma przynieść słodycze  i pomysły na zabawy też mają
Raczej przepierania nie będzie bo to wszystko będzie działo się w kaplicy bo nie mamy miejsca gdzie możemy się spotkać, a tak spędzimy czas przy Jego Sercu na wspólnej modlitwie i zabawie:)
Oczywiście napiszę jutro jak się udało spotkanie

Dziękuję Wam z całego serca za pomoc!


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#17 2010-02-07 18:29:05

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Jak uszczęśliwić dzieci ? ;)

Spotkanko udało się
Dziewczynki przyniosły tyle słodyczy i wymyśliły tyle fajnych zabaw byłam pozytywnie zaskoczona
i chcą więcej takich spotkań cieszę się, że mogłam spędzić trochę czasu z nimi byłam bardzo szczęśliwa gdy widziałam jak wspólnie bawią się i angażują
Niech Pan będzie uwielbiony!


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#18 2010-02-07 21:06:31

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Jak uszczęśliwić dzieci ? ;)

Bogu niech będą dzięki.
A swoją drogą czyż nie jest cudowne gdy możemy kogoś uszczęśliwić?
Oleńko moja jestem pewna,że Twoje Cecylki nie zapomną Ci tego co dla Nich robisz,że uczysz ich jak cudownie jest śpiewem się modlić


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#19 2010-02-08 17:43:24

Rita

Gość

Re: Jak uszczęśliwić dzieci ? ;)

To wspaniale, że spotkanie się udało
Czasem tak niewiele potrzeba, aby sprawić najmłodszym radość

 

#20 2010-02-08 20:25:09

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Jak uszczęśliwić dzieci ? ;)

Dziękuję Marzenko za te słowa powiedzmy, że to co robię można nazwać 'śpiewem'
Dziewczynki chcą teraz częściej takie spotkania może uda mi się częsciej takie organizować.

Otaczam Was modlitwą i dziękuję


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa https://www.hotels-world.pl https://www.ehotelsreviews.com/