"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2010-01-30 14:57:19

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

Zbliża się 2 luty czyli Dzień Życia Konsekrowanego, większość z nas pewnie myśli o takim życiu lub zna osoby, które poświęciły swoje życie Panu, a więc na pewno taki dzień jest dla nas ważny, może nawet szczególny.
Jak przeżywacie taki dzień, co o nim myślicie?
Dla mnie jest to czas, kiedy szczególnie pamiętam o naszych siostrach, braciach, koleżankach,które niedawno zaczęły życie zakonne...Zdaję sobie sprawę czym tak na prawdę jest takie życie...,tak jak Pan Jezus został ofiarowany w świątyni, tak osoby konsekrowane oddały swoje życie na służbę Bogu.Szczególnie tego dnia pamiętam o zakonach klauzurowych, które są przecież w sercu Kościoła- wspomagają jego wędrówkę i stanowią ognisko modlitwy, dążą do wzoru Chrystusa modlącego się na górze.
Myślę,że taki dzień jest potrzebny, ponieważ oni też potrzebują naszej modlitwy,a także by ludzie docenili i zrozumieli sens życia zakonnego.


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#2 2010-01-30 15:49:05

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

Właśnie miałam utworzyć taki temat,dzięki Kasiu.
Mam propozycję by napisac też za co chcę podziękować osobom konsekrowanym(jak ktoś chce to może wymienić konkretną osobę z imienia) i
co nam dają spotkania z tymi osobami.

W tym pięknym dniu Kochani Konsekrowani życzę by kazdy dzień był Waszym Tak dla Jezusa,ufajcie Mu i bądźcie Jego świadkami tu na ziemi.
Dziękuję Wam za Waszą odwagę pójścia za Jezusem,za Waszą bezgraniczną miłość i otwarte serce.
Spotkania z Wami tu na forum,czy w życiu prywatnym są dla mnie bardzo budujące i motywują mnie do tego by zawsze kroczyć drogą Pana.
Będę sie modlić o nowe powołania.
Parę słów do moje Siostry-Martucha kocham Cie mój Ty Boży Szaleńcu i dziękuję,że miałaś odwagę...


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#3 2010-01-30 15:51:21

boza_tancerka

Gość

Re: Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

w tym roku będę już u sióstr w tym dniu, bo jadę do nich na jakiś czas, a wcześniej w zgromadzeniu jeździłyśmy do Katedry i tam był organizowany cały dzień skupienia dla osó konsekrowanych, wspólna jutrznia, konferencja, poczęstunek a potem msza w Katedrze, było bardzo miłó, można było poznać siostry z innych zgromadzeń. Po powrocie były różne miłe rzeczy już w domu zakonnym.

 

#4 2010-01-30 21:10:27

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

Marzenak napisał:

Mam propozycję by napisac też za co chcę podziękować osobom konsekrowanym(jak ktoś chce to może wymienić konkretną osobę z imienia) i
co nam dają spotkania z tymi osobami.

Dobra propozycja , a więc chciałam podziękować pewnej s.Klarysce od WA za pomysł z rekolekcjami i za to,że Pan Bóg przez nią działa, oraz ss.Albertynkom za miłe słowa...,za przykład porządnych Sióstr.
Od osób konsekrowanych staram się uczyć wierności Jezusowi- do końca.


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#5 2010-01-30 22:05:00

 Me@

"Podróż na wschód..."

Zarejestrowany: 2009-08-28
Posty: 143
Punktów :   

Re: Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

Z tego co wiem, to jest to Polska tradycja świętowania Dnia Życia Konsekrowanego. No i tam jeszcze paru krajów, ale na pewno nie jest to światowy dzień
Co do tego dnia. Ja za pewne znów stracę połowę środków uzbrojenia telefonu by poskładać życzenia. I pójdę z moją siostrą na kawę, bo tylko raz do roku mam okazję się z nią napić więc, korzystam


" Postaw , Panie, straż przy moich ustach
I wartę przy bramie warg moich.
Nie skłaniaj mego serca do złego słowa "

Offline

 

#6 2010-02-02 17:04:25

Rita

Gość

Re: Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

Osobom konsekrowanym zawdzięczam naprawdę dużo- szczególnie kochanym Siostrom, bez których z pewnością nie byłabym tym, kim jestem... I czy w ogóle byłabym... Nie wiem, jak by sie to wszystko potoczyło, gdyby nie one, kiedyś nawet próbowałam sobie wyobrazić życie bez nich i widzę, że byłoby bardzo ciężko.
Staram się każdego dnia dziękować Bogu, że są na świecie osoby, które gotowe są wypłynąć na głębię i oddać całe swoje życie Bogu, bez jakiegokolwiek ,,ale", za to, że stawia je na mojej drodze.

Korzystając z okazji chciałabym też podziękować wszystkim Siostrom, które piszą na forum za to, że dzielą się swoją wiarą i powołaniem z tymi, którzy wciąż szukają swojego miejsca w świecie. Niech Pan Bóg wynagrodzi Wasze starania i trud

 

#7 2011-02-01 22:06:44

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

Już jutro ten dzień, pamiętajmy w modlitwie o osobach konsekrowanych, szczególnie z zakonów klauzurowych


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#8 2011-02-01 22:27:45

dzidziuś

Gość

Re: Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

Ja również chciałabym podziękować wszystkim osobom konsekrowanym. Pokazują mi jak można oddać się całkowicie Jezusowi i żyć pełnią życia. Wiem, że każdy z nas może zrobić to samo. Dziękuję wszystkim siostrom, które mogłam poznać- osobiście, wirtualnie (szczególnie z Furty ). Szczególnie moim najbliższym i mojej koleżance, która jest teraz szczęśliwą nowicjuszką. Ogarniam też modlitwą zakony klauzurowe, choć nie znam żadnego zgromadzenia osobiście.
"Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało"- wspomnijmy w intencji nowych powołań.

 

#9 2011-02-02 07:10:05

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

Ja tez pamietam o Was w modlitwie.
Dziekuje Wam za to,ze jestescie i za to,ze moge sie od Was uczyc wytrwalosci w kroczeniu droga Pana


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#10 2011-02-02 07:38:03

Emilia

Gość

Re: Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

Niedawno prosiłam Księdza Katechetę, żeby zrobił lekcję na temat powołań (mam problem z rówieśnikami) i postanowił, że zrobi tą lekcję dzisiaj - w światowy dzień życia konsekrowanego.
Także dzisiaj bardzo Bogu dziękuję za tę łaskę.

W ogóle zapomniałam, że dzisiaj jest święo Matki Bożej Gromnicznej, no i jak zwykle poszłam na Mszę św. o 7:30, wchodzę do kościoła, a tam pełno ludzi i dopiero modlitwa powszechna, a zaraz wychodzą zbierać kolektę, patrzęw ogłoszenia a tam:
"Msze św. w środę: 7, 9, 10, 17 i 18:00.
No także pięknie, bo przegapiłam Mszę św.
Mam nadzieję, że uda mi się pójśćna 18:00.
Tak ważny dzień, a akurat w niedzielę jak były czytane ogłoszenia to z Parafialnym Zespołem Caritas wyszliśmy po puszki, bo zbieraliśmy pieniąde na chorych z parafii... Także pięknie.

 

#11 2011-02-02 20:35:05

Rita

Gość

Re: Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

Niestety nie mogłam uczestniczyć dziś we mszy świętej (dopadło mnie paskudne choróbsko), jednak łączyłam się i pamiętałam w modlitwie o konsekrowanych osobach, a zwłaszcza o tych, którzy posługują z dala od ojczyzny, w krajach misyjnych.

 

#12 2011-02-03 19:55:56

 Boża owieczka

Florystka

Zarejestrowany: 2010-07-12
Posty: 390
Punktów :   

Re: Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

W mojej głowie pojawiały się ostatnio takie myśli,że to co czuję to nie jest powołanie tylko takie moje widzimisię.A dlaczego piszę o tym tutaj?Bo właśnie Pan posłużył się wczorajszym świętem,aby udowodnić mi,że się bardzo myliłam.Nie będę opisywać jak to zrobił,bo dokładnie sama nie wiem.Obudziłam się nie wierząc w powołanie,a wydarzenia dnia bardzo drobne,jak krople wody,skruszyły mnie i przepłakałam pół nocy,bo dotarło do mnie Jego wołanie.
Dzień Życia Konsekrowanego zawsze był mi bliski,wiele zawdzięczam siostrom i kapłanom,których spotkałam w życiu,pomagali mi w trudnych chwilach i nadal pomagają,bez nich nie poradziłabym sobie i za to jestem im wdzięczna i zawsze będę o nich pamiętać.

Offline

 

#13 2013-02-02 15:15:07

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

Wszystkim osobom konsekrowanym z naszego forum, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej
Niech Was Pan błogosławi i niech Was strzeże!


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#14 2013-02-02 16:06:06

 Wirydiana

- moderator

7551960
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 321
Punktów :   

Re: Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

Dołączam się do życzeń. Byłam dziś rano na Mszy św. i komunię ofiarowałam właśnie za wszystkie siostry zakonne bliskie memu sercu.

Offline

 

#15 2014-02-01 20:22:55

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

Kochani, jak wiemy 2 lutego Kościół Katolicki dziękować będzie za wszystkie powołania do wyłącznej służby Bogu.
Otoczmy modlitwą zakony, szczególnie klauzurowe, kontemplacyjne, które są w sercu Kościoła, które modlą się za nas w dzień i w nocy.
Klasztory życia kontemplacyjnego są oazami, w których człowiek, pielgrzym na ziemi, może lepiej zaczerpnąć ze źródeł Ducha i ugasić pragnienie podczas drogi”. Benedykt XVI
Coraz więcej świeckich puka do furt klauzurowych klasztorów w poszukiwaniu ciszy, sensu, Boga.
Siostry, żyjąc we wspólnocie kontemplacyjnej- mimo odosobnienia i ścisłej klauzury- jeszcze bardziej i z całkowitą miłością oddają się na własność służbie Bogu, ludziom i całemu Kościołowi.
Wesprzyjmy nasze Siostry szczególnie tego dnia, swoją modlitwą i ofiarami .

A wszystkim osobom konsekrowanym z "Furty" wielu łask Bożych, opieki Matki Bozej. Niech Boża radość wypełnia Wasze serca, by już samo spotkanie człowieka z Wami było świadectwem, odbiciem Jezusa- Miłości i ukazaniem prawdziwego szczęścia. Niech Was Pan błogosławi i niech Was strzeże!


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ホテル バルバドス HĂ´tels Padrón Brise de Mer Innkvartering Polańczyk