"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2011-12-15 13:28:33

*nadia*

Gość

Prawdziwa Miłość może odmienić nasze zycie...

Chciała  bym podzielić się z wami pewnym wydarzeniem, w którym miałam możliwość uczestniczyć.
  Od poniedziałku w naszej parafii mają miejsce rekolekcje parafialne. W związku z tym nauczyciele zwalniaja uczniów z ostatnich lekcji i razem z nimi udają się do kościoła. Dla większośc uczniów kojarzą sie one głównie z brakiem zajęć. Ostatniego dnia przypadło mi pójść, w charakterze opiekuna, na owe rekolekcje z najgorszą klasą w szkole. Młodzież w tej klasie jest naprawdę bardzo trudna. Wiele osób pochodzi z rodzin patologicznych,a papierosy czy alkochol jest co dla niektórych na porządku dziennym. Z jakimś takim brakiem entuzjazmu, wynikającym z teo co już widziałam pierwszego dnia ( spoglądanie na zegarek, ciągłe rozmowy podczas mszy, smiechy itp.) poszłam z nimi do kościoła. Ale wiecie co,tym razem było zupełnie inaczej. Tego dnia rekolekcje prowadził zaproszony kapłan, który na co dzień pracuje z młodzieżą. Potrafił on dotrzeć do owych "niesfornych" gimnazjalisów. Po raz pierwszy widziałam cień zainteresowania na ich twarzy, a na co niektórych nawet nieśmiały usmiech. Sama homilia naprawdę bardzo mnie mnie poruszyła. Dotyczyła ona bowiem w głównej mierze Prawdziwej Miłości, która może odmienić życie każdego człowieka,Młości, która dokonuje rzeczy niezwykłych, a także miłości do samego siebie i radość życia. Na koniec kazania kapłan rozdał wszystkim uczniom tekst Modlitwy o radość Tomasza Morusa:
   
“Panie, daj mi dobre trawienie
I oczywiście, coś do trawienia.
Daj zdrowie memu ciału
I dobry humor żeby je utrzymać.
Daj mi zdrową duszę, Panie,
Abym miał zawsze przed oczyma to, co dobre i czyste
I żebym się nie oburzał w obliczu grzechu,
Ale żebym umiał mu zaradzić.
Daj mi duszę, która nie zna nudy
Pomruków, westchnień ni lamentów.
I nie pozwól, bym traktował zbyt poważnie
Tę rzecz w środku, która nazywa się "ja ".
Daj mi, Panie, poczucie humoru.
Spraw, abym umiał śmiać się z dowcipu
Abym umiał wynieść z życia nieco radości
I abym mógł ją dzielić z innymi”.

Po mszy była godzinna adoracja i czas na przygotowanie się do spowiedzi świętej. Tutaj, że tak powiem rola nauczycieli się już kończyła, uczniowie po mszy mogli pójść do domu ponieważ  spowiedź była już poza godzinami lekcyjnymi. Ale ku mojemu pozytywnemu zdziwieniu wszysy z owej klasy zostali. Wiele osób zdecydowało się na skorzystanie z sakramentu pojednania. Z wielkim wzruszeniem obserwowałam ich zachowanie i wyrazy twarzy, które nagle były rozpromienione i szczęśliwe. Następnego dnia podczas zajęć nie powiem że byli idaelni itp. ale w ich zachowaniu czuło sie pewne zmiany. Pewien "Kowalski", który już od początku września ma ze mną na pieńku, poraz pierwszy od początku roku nie przeszkadzał w prowadzeniu zajęć, a nawet zdarzyło  mu się upomnieć kolegę i poprosić żeby wreszcie był cicho, bo to co robimy może nawet być ciekawe Bardzo się wzruszyłam, musiałam nieźle kombinować żeby tego po sobie nie okazać.
Jezu, Ty wiesz najlepiej jak poruszyć te nawet najbardziej zatwardziałe serca!!!

Ostatnio edytowany przez *nadia* (2011-12-15 13:32:49)

 

#2 2011-12-15 15:45:08

Weronika

Gość

Re: Prawdziwa Miłość może odmienić nasze zycie...

Jejku,jakie pięknie świadectwo...
Wzruszyłam się
Bardzo nie lubię,kiedy ktoś taką młodzież traktuje z góry poniża.Ja wiem,że w niech jest ukryte piękno i tylko Miłość może je wydobyć.
Dzięki Ci Jezu

 

#3 2011-12-15 17:15:51

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Prawdziwa Miłość może odmienić nasze zycie...

Ja to czytałam to od razu skojarzyło mi się z ostatnią katechezą rekolekcji internetowych (mocnesłowo.pl), że Bóg to może zadziałać nawet przez zwykłego żółtego kanarka z bajki na chusteczce Polecam konferencje to zrozumiecie o co mi chodzi


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#4 2011-12-15 20:41:54

lenka16

Gość

Re: Prawdziwa Miłość może odmienić nasze zycie...

Jezus tak wspaniale potrafi zadziałać
Dziękuję za świadectwo.

 

#5 2011-12-16 10:31:49

A-psik

Gość

Re: Prawdziwa Miłość może odmienić nasze zycie...

Twoje świadectwo pokazuje, że młodzież nie jest taka straszna jak w mediach się ją odmalowuje, a brak nam do nich właściwego podejścia. Cieszy to, że są kapłani potrafiący wydobyć to dobro tkwiące w tych po których byśmy się tego nie spodziewali Oby zasiane ziarno wzrastało i nie obumarło. Dzięki za świadectwo

 

#6 2011-12-16 10:45:41

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Prawdziwa Miłość może odmienić nasze zycie...

Dzięki za piękne świadectwo Sanderka, jak mogę znaleźć te konferencje?


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#7 2011-12-16 16:16:51

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Prawdziwa Miłość może odmienić nasze zycie...

Kasia: http://www.youtube.com/watch?v=Avkdr2F5Eg0 od 3:55 Ale oczywiście polecam całość!


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#8 2011-12-16 17:30:18

pea

Gość

Re: Prawdziwa Miłość może odmienić nasze zycie...

Posłuchałam, kanarek wymiata

 

#9 2011-12-16 18:10:14

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Prawdziwa Miłość może odmienić nasze zycie...

Zachęcam to wysłuchania reszty i może podzielenia się pewnymi przemyśleniami w tym: http://naszepowolanie.pun.pl/viewtopic.php?id=438 temacie


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#10 2011-12-17 11:42:00

dzidziuś

Gość

Re: Prawdziwa Miłość może odmienić nasze zycie...

Jezus jest wspaniały, czyż nie? Potrafi wejść w każde serce, w każde...

A co do młodzieży. Choć sama się do niej zaliczam, to wstyd mi czasami w Kościele za rówieśników. Byłam w tygodniu na Mszy i była to Msza dla dzieci i młodzieży. Było ich tam kilku, bo wiecie- PODPIS do bierzmowania potrzebny. To jak oni się zachowywali to przechodziło ludzkie pojęcie... Byłam zszokowana, a z drugiej strony zasmucona ich zachowaniem...

 

#11 2011-12-17 17:39:58

*nadia*

Gość

Re: Prawdziwa Miłość może odmienić nasze zycie...

dzidziuś napisał:

A co do młodzieży.... to wstyd mi czasami w Kościele za rówieśników... To jak oni się zachowywali to przechodziło ludzkie pojęcie... Byłam zszokowana, a z drugiej strony zasmucona ich zachowaniem...

To prawda, że teraz młodzież jest naprawdę bardzo trudna, ale ta sytuacja nauczyła mnie jednego, że bardzo często nauczyciele uogólniaja i nie dają szans tym uczniom, którzy sprawiającym większe proble wychowawcze. Patrzą tylko przez pryzmat tego "złego zachowania" zamiast spróbować dotrzeć do źródła problemów. A przecież w takich najbardziej" niesfornych "uczniach ukryte są często prawdziwie i dobre uczucia oraz wielki potencjał.
To wydarzenie dało mi bardzo dużo do myślenia, ale przede wszystkim otworzyło oczy także na moje, czasami nieobiektywne podejście co do niektórych uczniów.
Chwała Panu, za to wszystko co uczynił!!!

Ps. Sanderko a rekolekcje internetowe naprawdę bardzo ciekawe.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

 

#12 2012-12-18 00:03:52

Dziecko Boże

Gość

Re: Prawdziwa Miłość może odmienić nasze zycie...

Dzięki za Świadectwo:*
Powiem tak: każdy taki niesforny Dzieciak chce na siebie zwrócić uwagę,by Ktoś odnalazł w Nim dobro i piękno,a przede wszystkim okazał trochę zainteresowania....
Chcą czuć się potrzebni...
Pięknie,że w Kościele poczuli,że Ktoś się nimi interesuje. Ktoś przez duże K

 

#13 2013-02-04 00:49:21

 promemoria

Boża Wariatka;)

Zarejestrowany: 2013-01-13
Posty: 21
Punktów :   

Re: Prawdziwa Miłość może odmienić nasze zycie...

Super;)!! takie przemiany są najlepsze, kurcze! A ta modlitwa jest po prostu świetna! Megapozytywna;)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Żnin Szamba betonowe Pełczyce https://www.worldhotels-in.com Alojamento Santa Teresa Gallura HĂŠbergement Matlock