"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2011-07-25 17:59:06

zagubiona

Gość

NIEZAPOMNIANE CHWILE W WASZYM ZYCIU ...

nie wiem czy taki watek juz istnieje ale ma do was pytanko jakie macie niezapomniane chwile w swoim zyciu
ja mam wiele ale chcialabym uslyszec cos d was na co najbardzie zwracacie uwage i co zapamietujecie

 

#2 2011-07-25 20:12:04

szukajaca Boga

Gość

Re: NIEZAPOMNIANE CHWILE W WASZYM ZYCIU ...

w temacie forum... - niezapomniane chwile w jednym klasztorze; słowa po spowiedzi 'Bóg, Ojciec miłosierdzia, który pojednał świat ze Sobą przez śmierć i zmartwychwstanie Swojego Syna i zesłał Ducha Świętego na odpuszczenie grzechów, niech ci udzieli przebaczenia i pokoju przez posługę Kościoła i ja odpuszczam tobie grzechy w imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego'
w temacie bardziej świeckim - ostatnio zaliczony licencjat (chwila i sposób w jaki sie o tym dowiedziałam)

Ostatnio edytowany przez szukajaca Boga (2011-07-25 20:13:04)

 

#3 2011-07-30 22:29:45

 Boża owieczka

Florystka

Zarejestrowany: 2010-07-12
Posty: 390
Punktów :   

Re: NIEZAPOMNIANE CHWILE W WASZYM ZYCIU ...

Hm,niezapomniane chwile,czyli te dobre...
Nie potrafię sobie nic przypomnieć,a te które pamiętam,chcę zapomnieć.

Offline

 

#4 2011-07-31 19:13:15

szukajaca Boga

Gość

Re: NIEZAPOMNIANE CHWILE W WASZYM ZYCIU ...

Ojej owieczko Na pewno sobie przypomnisz... A jak nawet nie to na pewno nadejdą!

 

#5 2011-07-31 20:00:23

 Boża owieczka

Florystka

Zarejestrowany: 2010-07-12
Posty: 390
Punktów :   

Re: NIEZAPOMNIANE CHWILE W WASZYM ZYCIU ...

Masz rację,po prostu gdy ma się permanentnego doła to wszystko co dobre gdzieś ucieka.Pomyślę,powspominam i może się pochwalę rezultatami
To chyba ode mnie zależy,czy będę miała w życiu niezapomniane chwile,prawda?
A chcę mieć ich jeszcze wiele...

Offline

 

#6 2013-04-13 21:36:02

Rita

Gość

Re: NIEZAPOMNIANE CHWILE W WASZYM ZYCIU ...

Ostatnio mnie wzięło na wspomnienia, hehe...
Niezapomniane chwile... Na pewno czas pewnych rekolekcji, na których wiele spraw stało się jasne...
Wakacje- większość czasu spędzam w dość monotonny sposób, ale pewne kawałki tego czasu zdarza mi się spędzać w pięknych miejscach, z wspaniałymi ludźmi.
Pewne warsztaty, na których odnalazłam spory, zagubiony kawałek siebie...
Zwyczajne-niezwyczajne spotkania i rozmowy...
W sumie to jest tego sporo, właściwie chciałabym, żeby każda chwila była niezapomniana- nawet te momenty, w których nie było fajnie, było mi ciężko i trudno, bo każda chwila pomaga mi lepiej poznać siebie, czegoś się dowiedzieć o sobie i nauczyć czegoś nowego.

 

#7 2013-04-14 10:15:42

karmolcia

Gość

Re: NIEZAPOMNIANE CHWILE W WASZYM ZYCIU ...

wczorajszy wieczór...
dwunasty i czternasty dzień rekolekcji w lipcu...
modlitwa o uzdrowienie w moje imieniny...

i mogłabym tak wiele godzin wymieniać...

 

#8 2013-04-14 10:16:02

 Ela G.

żona i matka 3 córek

11442361
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-12-26
Posty: 188
Punktów :   
WWW

Re: NIEZAPOMNIANE CHWILE W WASZYM ZYCIU ...

a czemu nie te chwile w codzienności te zwyczajne w których spotykamy Boga? On jest wszędzie i zawsze. nie trzeba do tego niczego specjalnego mieć czy robić On po prostu jest i działa.

od siebie napiszę tyle że gdy bywa że mam dołek On zawsze kogoś podsunie kto poprawi mi humor. a reszta jest na blogu


Tak więc trwają wiara, nadzieja i miłość - te trzy: z nich zaś największa jest MIŁOŚĆ !!!

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/

Offline

 

#9 2013-04-14 11:34:00

 weraikon

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-08-17
Posty: 1227
Punktów :   

Re: NIEZAPOMNIANE CHWILE W WASZYM ZYCIU ...

Ela G. napisał:

od siebie napiszę tyle że gdy bywa że mam dołek On zawsze kogoś podsunie kto poprawi mi humor. a reszta jest na blogu

właśnie tak....


„Dałem ci poznać całą twą nędzę, abyś cała oparła się na Mnie… Ile Mi zaufasz, tyle ci pomogę”.

Offline

 

#10 2013-04-14 11:36:47

 Honorat

"Solus cum Deo solo"

8551550
Skąd: Duchowa Stolica Polski
Zarejestrowany: 2012-07-19
Posty: 1588
Punktów :   
WWW

Re: NIEZAPOMNIANE CHWILE W WASZYM ZYCIU ...

I Komunia Święta i każda Komunia, kiedy Pan Jezus przychodzi do mojego serca i jest ze mną, aż do skończenia świata !!!!!!


"Jeden jest tylko niezmienny przyjaciel -Bóg" (Aniela R. Godecka)

"Moim powołaniem jest MIŁOŚĆ" (św. Terenia)

http://honoratki.nazwa.pl/pl/images/foto/godecka.jpg

Offline

 

#11 2013-04-14 18:51:37

 Honorat

"Solus cum Deo solo"

8551550
Skąd: Duchowa Stolica Polski
Zarejestrowany: 2012-07-19
Posty: 1588
Punktów :   
WWW

Re: NIEZAPOMNIANE CHWILE W WASZYM ZYCIU ...

i jeszcze jedna chwila, a raczej czas, który pozostanie na zawsze w moim sercu, to doświadczenie Boga na rekolekcjach u OO. Paulinów


"Jeden jest tylko niezmienny przyjaciel -Bóg" (Aniela R. Godecka)

"Moim powołaniem jest MIŁOŚĆ" (św. Terenia)

http://honoratki.nazwa.pl/pl/images/foto/godecka.jpg

Offline

 

#12 2013-04-14 22:27:27

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: NIEZAPOMNIANE CHWILE W WASZYM ZYCIU ...

niezapomniane chwile...
chciałabym by niezapomniane były te radosne, które od razu, na pierwszy rzut oka są piękne, sprawiają, że mam ochotę krzyczeć głośno "Alleluja!"...
takich chwil jest baaaaardzo dużo, Chrystus nie szczędzi swoich łask...
ale tak naprawdę najbardziej niezapomniane są te bolesne, kiedy wydawało mi się, że tracę wszystko, że tracę kawałek siebie...
moment, gdy dawno temu moi rodzice dowiedzieli się o moich planach zakonnych i zabronili mi chodzić do Kościoła...
chwila, gdy moja babcia i dziadek dowiedzieli się, że idę do Zgromadzenia i przestali się do mnie oddzywać...
dzień, gdy usłyszałam, że nie mogę być dłużej w Zgromadzeniu ze względu na problemy zdrowotne...
spotkanie z s.Inspektorką, która powiedziała, że wbrew wcześniejszym planom, nie mogę wrócić do Zgromadzenia w tym roku, ale dopiero po studiach...
to wszystko były chwile, które dosłownie wyrywały mi serce... i pewnie dlatego, te rany, które po nich pozostały sprawiają, że są "niezapomniane"...
ale pewnie też dlatego, że te trudne chwile, kiedy świat walił mi się na głowę, były najpiękniejszymi chwilami mojego życia... bo wtedy najbardziej doświadczałam Bożej łaski, bo wtedy byłam z Nim najbardziej zjednoczona, bo one przyniosły najwięcej owoców w moim życiu, bo one mnie ukształtowały i sprawiły, że jestem taka, jaka jestem... i pewnie będzie taka jeszcze niejedna sytuacja, którą w pierwszym odruchu najchętniej wyrzuciłabym z pamięci... ale na szczęście nie da się ich zapomnieć... i kiedy patrzę na nie z perspektywy czasu, z jeszcze większą mocą niż w przypadku tych wszystkich radosnych wspomnień mam ochotę śpiewać "Magnificat"...


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#13 2013-04-15 00:21:19

 weraikon

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-08-17
Posty: 1227
Punktów :   

Re: NIEZAPOMNIANE CHWILE W WASZYM ZYCIU ...

kiedy przez modlitwę Pan objawiał mi swoje plany co do mojego powołania.


„Dałem ci poznać całą twą nędzę, abyś cała oparła się na Mnie… Ile Mi zaufasz, tyle ci pomogę”.

Offline

 

#14 2013-04-15 09:38:50

 Veronika

Opiekun medyczny

5321338
Skąd: Poznań.
Zarejestrowany: 2009-06-09
Posty: 317
Punktów :   
WWW

Re: NIEZAPOMNIANE CHWILE W WASZYM ZYCIU ...

Najpiękniejsze chwile.. Ta kiedy zdałam maturę,egzamin jeden,drugi, dzień, kiedy dostałam pracę, kiedy pierwszy raz doszłam ! na Jasną Górę w PPP, kiedy pojechałam pierwszy raz do Taize.. A z innych tych mniej "radosnych" kiedy widzę,że jestem nieakceptowana z powodu moich przekonań, moich wypowiedzianych słów. Wtedy Pan Bóg jest najbliżej i daje siłę..


Twoje słowo, uczy mnie,
Twoje słowo, chroni mnie.

Offline

 

#15 2013-04-15 21:21:51

 Boża owieczka

Florystka

Zarejestrowany: 2010-07-12
Posty: 390
Punktów :   

Re: NIEZAPOMNIANE CHWILE W WASZYM ZYCIU ...

Niezapomniana chwila kiedy w szkole założyłam się z nauczycielem wuefu.
Byłam jedyna w szkole,która potrafiła stojąc na prostych nogach położyć płasko dłonie na podłodze i oprzeć czoło na kolanach,a do tego po chwili zrobić szpagat.
Nauczyciel nie wierzył,że dam radę,bo pulchniutka byłam.Przegrał zakład.

Offline

 

#16 2013-09-12 22:53:44

 GP

CSsR

Skąd: Stróżna/Tuchów
Zarejestrowany: 2013-05-31
Posty: 181
Punktów :   
WWW

Re: NIEZAPOMNIANE CHWILE W WASZYM ZYCIU ...

Hmmm... W moim życiu niezapomnianych chwil jest dużo, ale postaram się krótko opisać kilka.
Na pewno do takich należą imprezy, na których się świetnie bawiłem, m. in. wesele kuzynki w góralskim stylu, studniówka i zabawa do białego rana, prymicje brata, a poza tym dzień mojej pierwszej komunii świętej, bierzmowania (działy się wtedy niezwykłe rzeczy); i oczywiście dzień, kiedy odkryłem powołanie ; oraz zdawanie matury - nigdy nie zapomnę tej radości, kiedy się dowiadywałem o kolejnych wynikach.
Najbardziej  szczęśliwy w życiu czułem się chyba po rekolekcjach, na których poprosiłem o przyjęcie do redemptorystów.
Oprócz radosnych niezapomnianych chwil zdarzały się oczywiście też smutne, m. in. śmierć dziadka, śmierć babci, a tydzień później wujka taty oraz śmierć jego cioci (choć to dla mnie dalecy krewni to jednak bliscy; ciężko było się przyzwyczaić, że już nie żyją). Poza tym wiele chwil, o których nie chcę pisać, najchętniej bym je zapomniał...
Ale najbardziej godny uwagi i opisania jest chyba nasz wyjazd na Lednicę w 2011r.
Mknęliśmy autostradą, miejsce docelowe już się zbliżało. W pewnym momencie pękła opona... Na szczęście z tyłu, a tam są po dwie. W autokarze trochę śmierdziało, ale trzeba było wytrzymać. W ten sposób, w prawie żółwim tempie, musieliśmy przemierzyć ostatni odcinek trasy. Mija nas 1 autokar, drugi, trzeci, piąty... Już zaczęliśmy godzić się z myślą, że na Lednicy będziemy mieć miejsce gdzieś z tyłu (a ksiądz obiecał nam, że dostaniemy się jak najbliżej bramy). Jednak udało się i nasza grupa ulokowała się z samego przodu (następnego roku też, byliśmy nawet bliżej ). To był jeden z najlepszych wyjazdów w moim życiu, którego na pewno nikt z uczestników nie zapomni.
Takie chwile są dla mnie niezapomniane, każde z różnych powodów: były pełne emocji, zostawiły jakiś ślad w moim życiu, ubogaciły mnie, poznałem różnych ludzi, nabrałem nowych doświadczeń, zasmakowałem życia... Jest ich dużo więcej, ale nie chciałem się za bardzo rozpisywać (choć i tak dużo napisałem ); tu zawarłem najważniejsze.


Nie bój się, wypłyń na głębię - jest przy tobie Chrystus!

"Odwagi! Bóg pokieruje wszystkim!" (św. Klemens M. Hofbauer)

OTO JESTEM, POŚLIJ MNIE!

Offline

 

#17 2013-09-13 20:48:31

 Boża owieczka

Florystka

Zarejestrowany: 2010-07-12
Posty: 390
Punktów :   

Re: NIEZAPOMNIANE CHWILE W WASZYM ZYCIU ...

Nie zapomnę nigdy pierwszych rekolekcji,a właściwie samego powitania w progach domu sióstr.
Jak tyle nieznajomych ludzi zaczęło mnie obejmować to chciałam złapać plecak i wiać póki jeszcze autobus powrotny można było złapać.
To był dla mnie szok ogromny,bo nigdy wcześniej nikt mnie nie obejmował,a ja mam awersję do dotykania.

Offline

 

#18 2013-09-14 12:47:44

 Beatrice

Użytkownik

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 75
Punktów :   

Re: NIEZAPOMNIANE CHWILE W WASZYM ZYCIU ...

Było wiele takich chwil, zarówno tych złych jak i dobrych. Ale najbardziej utkwiło mi w pamięci, jak ktoś powiedział mi takie zdanie: Bóg Cię kocha Niby takie zwyczajne, ale napełnia pokojem

Offline

 

#19 2013-09-16 20:45:29

 Honorat

"Solus cum Deo solo"

8551550
Skąd: Duchowa Stolica Polski
Zarejestrowany: 2012-07-19
Posty: 1588
Punktów :   
WWW

Re: NIEZAPOMNIANE CHWILE W WASZYM ZYCIU ...

Niezapomniana chwila - myślę, że to ta dzisiejsza - Przyjęcie Szkaplerza Karmelitańskiego i w włączenie w Zakon Najświętszej Mari Panny z Góry Karmel ....


"Jeden jest tylko niezmienny przyjaciel -Bóg" (Aniela R. Godecka)

"Moim powołaniem jest MIŁOŚĆ" (św. Terenia)

http://honoratki.nazwa.pl/pl/images/foto/godecka.jpg

Offline

 

#20 2013-09-16 23:07:32

 Hebronka

Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?

Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 321

Re: NIEZAPOMNIANE CHWILE W WASZYM ZYCIU ...

beatyfikacja JPII
zdobycie Kościelca
wyniki matur
wyniki egzaminów gimnazjalnych
gdy mama powiedziała mi pewną rzecz

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels North Macedonia HĂ´tels Padrón Inspire Adventures Home https://www.worldhotels-in.com/