"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2009-08-11 20:54:38

Rita

Gość

Sny

W Piśmie Świętym w wielu miejscach możemy znaleźć przypadki, kiedy Bóg mówił do człowieka w czasie snu. A jak według Was jest dzisiaj? Czy w taki sposób Bóg może przemówić do człowieka?
A moze to tylko nasza podświadomość podsuwa nam obrazy które są odpowiedzią na dręczące nas problemy?
Albo to tylko zabobon na którym kasę robią wróżki i wydawcy senników?

Jakie jest Wasze zdanie?
Może ktos zechce podzielić sie swoim zdaniem na ten temat? (sama również postaram sie coś napisać )

Pozdrawiam

 

#2 2009-08-11 22:10:10

Tereska

Matka Generalna

4150737
Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 913
Punktów :   

Re: Sny

No to ogolnie to wydaje mi się że sny nie mają żadnego znaczenia poprostu sie śni sie to co jest w podświadomości choć pewno mogą być przypadki tak jak w Biblii że Bóg przez sen chce coś nam ukazac, powiedzieć ale raczej byłabym sceptyczna do takiego zagłębiania się w kazdy sen i szukania w sennikach znaczenia kazdego jego szczegółu bo to pachnie właśnie tymi wrózkami itp...ale niewiem


"Nie ma nas, jestem ja i nabita lufka.
I spust daj do głowy albo daj spust emocjom
w sumie obydwie opcje mnie wykończą.
Jestem sama i starczy bo tylko bóg wie że sama w sobie przeprowadzam największe kłótnie.
Dla ciebie okej, ale nie jestem kimś kogo widzisz.
Na twarzy zero zmartwień, w środku kawał zimnej bryły."

Offline

 

#3 2009-08-12 12:49:46

szukajaca Boga

Gość

Re: Sny

"Sen mara- Bóg wiara"
Tak uważam

 

#4 2009-08-12 20:41:19

poprostu_człowiek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-23
Posty: 439
Punktów :   

Re: Sny

Ale są tzw. sny prorocze, uwierzcie mi. Są ludzie którzy mają takowe sny, mnie też kilka razy się coś śniło, a potem wydarzyło się w życiu realnym..


"Uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju"
                          Św. Franciszek z Asyżu

Offline

 

#5 2009-08-12 22:35:07

Rita

Gość

Re: Sny

poprostu_człowiek- moja siostra dosć często miewa takie sny.

Kiedys miałam  bardzo ciekawy sen którego się trochę przestraszyłam ale mimo wszystko jest śmieszny i akcją przypomina brazylijską telenowelę . Śniło mi się, że wychodziłam za mąż pod przymusem rodziców, chodziło o jakieś połączenie majątków. Byłam z tego powodu wściekła (i ten chłopak zresztą też nie był zachwycony) i tuż przed ślubem zajrzałam do kościoła- była pora wieczorna, paliły się swiatła ale świątynia była pusta. Zajrzałam do zakrystii i zobaczyłam znajomą siostrę która powiedziała: ,,Wiesz co, ale ty teraz głupotę robisz..." Ja na to: ,,Tak siostro, wiem o tym..." i zerknęłam przez zakrystię na kościół. Przed ołtarzem stał mój "narzeczony"- a najgorsze było to ze patrzyłam na niego i nie widziałam jego twarzy
Obudziłam się zalana potem i zdenerwowana, ale na szczęście to był tylko sen choć napędził mi wtedy niezłego strach

Dość rzadko zapamiętuję to co mi się śni ale raczej nie biorę tego na serio (tak jak ten mój sen o zamążpójściu - traktuję go z dużym przymrużeniem oka ). Podświadomość pracuje i podsuwa nam pewne obrazy. I generalnie zgadzam sie z przysłowiem przytoczonym przez Szukającą Boga- choć jak wiadomo od każdej reguły są wyjątki

 

#6 2009-08-13 10:40:49

boza_tancerka

Gość

Re: Sny

Rito ja miałam identyczny sen z Twoim tylko zdążyłam uciec przed narzeczonym i wylądowałam w jakimś kościele a dalszą część zostawię już dla siebie.

 

#7 2009-08-15 19:05:02

Rita

Gość

Re: Sny

Znalazłam ciekawy przykład na to, jak Bóg czasem działa poprzez sny- jest to fragment książki o nazaretankach-męczenniczkach z Nowogródka opisujący historię jej powołania:

Być może powiewające na wietrze wyprane i suszące się welony przywiodły Siostrze Kanucie na myśl ów sen sprzed wielu lat, który zmienił jej życie, Była wtedy bardzo młoda, szykowała się do ślubu, kiedy we śnie usłyszała głos: <<Nie wychodź za mąż za Stanisława. Twój Oblubieniec  czeka na ciebie w Grodnie i ofiaruje ci czerwoną sukienkę>>. Nic z tego nie rozumiała. Nigdy nie była w Grodnie, nie wiedziała, gdzie ono leży, prawdę powiedziawszy nie znała w ogóle takiej nazwy. Spowiednik uspokajał ją, radził, by starała się o tym zapomnieć. Ale sen sie powtórzył. Polecenie brzmiało bardzo wyraźnie:  << Twój Oblubieniec  czeka na ciebie w Grodnie i ofiaruje ci czerwoną sukienkę>>. Nie mogła przestać o tym myśleć. Spowiednik poradził: << Pojedź, dziecko, do Częstochowy, do Matki Bożej. Ona poradzi najlepiej.>>. Pojechała. Klęczała w kaplicy Cudownego Obrazu, modliła się, prosiła: << Matko Boża, Najlepsza Matko, poradź, wyjaśnij, co mam robić, nic z tego nie rozumiem>>. Obok klęczały dwie młoda zakonnice. Przyjrzała się im. Kiedy wstał, wstała także. Wyszła za nimi. Zatrzymała je. Powiedziała cicho i nieśmiało: << Chciałabym też chodzić w takim habicie>>. Powiedziały, że są nazaretankami i że jeśli naprawdę myśli o tym zgromadzeniu, to jego nowicjat jest w Grodnie.
Oblubieniec czekał na nią w Grodnie. Ale co z tą czerwoną sukienką? Dostała przecież czarną.
Czasem siostry żartowały z niej: << I gdzie ta Siostry czerwona sukienka>>?

_______
Maria Starzyńska, Jedenaście klęczników

 

#8 2009-08-16 07:39:22

Szukająca

Gość

Re: Sny

Do snów trzeba mieć dystans i nie można wg. nich żyć. Kiedyś, jak były problemy w rodzinie-alkohol, to jak mojej Mamie się przyśniła Jej zmarła Siostra, to zawsze w tym dniu były awantury... Moja Mama już tym tak żyła, że zawsze, jak rano wstawała, to mówiła (puki byli trzeźwi), żeby dzisiaj nie pili, ale i tak w tym dniu lał się alkohol i były awantury. Ale to może dlatego, że moja Mama od rana zaczynała gadać o alkoholu, a każdy alkoholik, jak usłyszy słowo piwo, to od razu wszystko zrobi, żeby je dostać... Chociaż ja się nie znam .

 

#9 2011-12-19 18:09:39

A-psik

Gość

Re: Sny

Dziś miałam piękny sen...udałam się w podróż i dotarłam do zielonej doliny w której dostrzegłam piękny biały kościółek. Postanowiłam do niego wstąpić, a po drodze dołączyły do mnie inne osoby. Aby dojść do owego budynku należało przejść przez drewniany mostek i w trakcie jego przekraczania dostrzegliśmy olbrzymi posąg anioła. Jako, że z zamiłowania jestem fotografem postanowiłam pstryknąć mu kilka fotek. W chwili, gdy oparłam się o barierkę ona zachybotała i spadła...a posąg podryfował ku brzegowi. Kiedy wstałam z ziemi zauważyłam, że posąg anioła wspina się po skarpie. Oddaliliśmy się czym prędzej od tego miejsca i schroniliśmy w kościółku, który zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz budził mój podziw. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy był obrus z napisem "Jerusalem". Nie zdążyliśmy dokładnie rozejrzeć po jego wnętrzu, gdy spostrzegliśmy zbliżający się do nas ogień. Kiedy uciekaliśmy zauważyłam, że Anioł z kimś walczy za pomocą ognia, ale nie dostrzegłam z kim. I kiedy tak biegliśmy nadleciał i porwał mnie ku górze. Nie bałam się go...wtuliłam się w niego i pozwoliłam się unosić. Towarzyszył mi spokój i poczucie bezpieczeństwa. Wylądowaliśmy przed furtą, kiedy stara zakonnica, która ją otwarła zobaczyła mojego towarzysz bez słowa wciągnęła mnie do środka. Aż nie chciało mi się z tego snu budzić Niech mi się dzisiaj też przyśni mój Anioł

 

#10 2012-01-03 22:40:35

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Sny

poprostu_człowiek napisał:

Ale są tzw. sny prorocze, uwierzcie mi. Są ludzie którzy mają takowe sny, mnie też kilka razy się coś śniło, a potem wydarzyło się w życiu realnym..

Tak, to prawda, są sny prorocze. Byłam u sióstr na rekolekcjach, kiedy w moich okolicach była szkoła charyzmatów, nie mogłam być w 2 miejscach na raz więc nie byłam, ale koleżanki były. Tam mówiono także o takich snach, przez które Pan Bóg mówi do człowieka. Miałam takie sny po rekolekcjach charyzmatycznych, po moim nawróceniu, ale o tym napiszę jak będzie więcej czasu


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#11 2012-01-31 21:41:05

wojtula

Gość

Re: Sny

Witam!

Zachęcam do przeczytania Katechety 10/2008  - tam jest dział Kłopotliwe pytania i tam pojawia się pytanie czy mozna wierzyć w sny?

cyt: Odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest jednoznaczna. Zależy ona od tego, jaka intencja towarzyszy pytającemu oraz co rozumie się pod sformułowaniem „wierzyć w sny”. Jeżeli ktoś szuka w snach konkretnej instrukcji działania lub podpowiedzi, jaką decyzję podjąć, na pewno takowych nie znajdzie.

 

#12 2013-10-05 15:05:04

intheworld

Gość

Re: Sny

Na I piatek bylam w kosciele lecz nie u spowiedzi poniewaz bylam w Srode. I od srody do piatku mialam tylko 3 grzechy wiec przepraszalam Pana Boga za nie. I na modlitwie wiernych przeszlo mnie takie dziwne uczucie.I poszlam do komuni. Przeprasza rowniez Boga na modlitwie rozancowej i wieczornej. I w nocy snilo mi sie jakas ewakulacja i serial i cos przerwalo ten sen i w snie ujrzalam hostie w kosciele z ktorej wychodzily 3 promienie jeden czerwony na gore a dwa biale nadół. Co to oznacza? pomozciee

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://wymarzonezdjecia.pl/przegrywanie-minidv-pr https://wymarzonezdjecia.pl/przegrywanie-minidv-pr hubba.pl fale radiowe urządzenie