"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2013-11-10 20:23:38

 Siasia

Kochająca Pana ♥

Zarejestrowany: 2010-05-18
Posty: 340
Punktów :   

Nowenna Pompejska

http://pompejanska.rosemaria.pl/jak-odm … mpejanska/

Słyszeliście o tym ? Czy ktoś z Was odmawiał, bądź jest w trakcie odmawiania ?


Kochaj i rób, co chcesz

św. Augustyn

Offline

 

#2 2013-11-10 21:57:56

 Beatrice

Użytkownik

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 75
Punktów :   

Re: Nowenna Pompejska

Tak, ja słyszałam i odmawiałam. Po jednej turze całej nowenny zrobiłam przerwę. Muszę przyznać, że ciężko było, bo codziennie trzy części.. Więc jak jeździłam autobusami to odmawiałam, albo jak szłam spać. Dzieliłam go zawsze na trzy części, nigdy nie brałam  całego na raz. Wytrwałam w sumie tylko dlatego, że postanowiłam wziąć modlitwę za osobę, której na oczy nie widziałam. To dało wytrwanie.

Offline

 

#3 2013-11-11 12:45:27

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Nowenna Pompejska

Ja odmawiałam na początku tego roku, pamiętam, że kończyłam w lutym na skupieniu "Barki" i także dzieliłam na 3 części. Wierzę, że wiele można wyprosić poprzez taką wytrwałą modlitwę różańcową.

Tutaj kilka pytań i odpowiedzi związanych z nowenną:
http://pompejanska.rosemaria.pl/najczes … ompejansk/

Jak Matka Boża dała światu nowennę pompejańską?
http://pompejanska.rosemaria.pl/2011/06 … mpejanska/


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#4 2013-11-11 14:46:49

 Siasia

Kochająca Pana ♥

Zarejestrowany: 2010-05-18
Posty: 340
Punktów :   

Re: Nowenna Pompejska

A ja się tak zastanawiam... Nowennę zaczęłam odmawiać tydzień temu, ale źle zrozumiałam jedną kwestię i pomyliłam się, ale to nie zmienia faktu, że ten dzień Nowenny jest ważny , prawda?


Kochaj i rób, co chcesz

św. Augustyn

Offline

 

#5 2013-11-13 12:42:07

 Beatrice

Użytkownik

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 75
Punktów :   

Re: Nowenna Pompejska

Myślę, że jeśli wynikało to ze złego zrozumienia a nie  własnej woli to powinien być ważny

Offline

 

#6 2014-01-10 12:27:19

śnieżynka

Gość

Re: Nowenna Pompejska

Nie wiem nawet na czym to polega mimo ,że o niej słyszałam i czytałam nawet raz ale wydała się bardzo trudna .

 

#7 2014-01-10 13:16:52

 Siasia

Kochająca Pana ♥

Zarejestrowany: 2010-05-18
Posty: 340
Punktów :   

Re: Nowenna Pompejska

Kochana Śnieżynko, do odmawiania nie jest trudna - przez 54 dni odmawiasz 3 części (jak chcesz to 4) Różańca wraz z modlitwami dodatkowymi (modlitwa błagalna i dziękczynna) a po nich dodajesz 3x Królowo Różańca świętego, módl się za nami.  Tutaj możesz znaleźć więcej informacji 1 stycznia skończyłam ją odmawiać i powiem tak : jest trudno, naprawdę, Szatan kusi, pojawi się zmęczenie, zniechęcenie, wątpliwości, ale myślę, że warto spróbować... Teraz czekam na wysłuchanie tej prośby... choć nie powiem - niecierpliwię się tak troszkę


Kochaj i rób, co chcesz

św. Augustyn

Offline

 

#8 2014-01-10 17:52:12

 kamisia

Użytkownik

Skąd: Kościerzyna
Zarejestrowany: 2013-07-24
Posty: 84
Punktów :   

Re: Nowenna Pompejska

Piękna, prosta i "skuteczna" modlitwa. Skuteczna głównie dlatego że modliłam się za kogoś a odmieniła mnie. Pytanie co z tą tymi osobami narazie dobrze.


Pełnić wolę Pana!

Offline

 

#9 2014-01-12 21:04:29

 Boża owieczka

Florystka

Zarejestrowany: 2010-07-12
Posty: 390
Punktów :   

Re: Nowenna Pompejska

Ja jestem prawie w połowie nowenny,miałam tyle pomysłów o co prosić dla siebie,z w końcu modlę się za tatę,taki lek na mój egoizm.A żeby było ciekawiej nie tykałam różańca od śmierci mamy czyli od prawie 6 lat,lekko mówiąc nie darzyłam tej modlitwy sympatią heh,co się stało,ze się podjęłam nowenny?
Pewna osoba,którą poznałam na innym forum mająca jeszcze większe problemy z wiarą się tego podjęła więc ja zrobiłam to żeby ją wesprzeć.Ciekawe komu bardziej pomoze

Offline

 

#10 2014-01-14 14:53:28

śnieżynka

Gość

Re: Nowenna Pompejska

A jak się ją odmawia? pomóżcie mi .

 

#11 2014-01-14 16:52:07

 Siasia

Kochająca Pana ♥

Zarejestrowany: 2010-05-18
Posty: 340
Punktów :   

Re: Nowenna Pompejska


Kochaj i rób, co chcesz

św. Augustyn

Offline

 

#12 2014-02-03 22:01:40

 Boża owieczka

Florystka

Zarejestrowany: 2010-07-12
Posty: 390
Punktów :   

Re: Nowenna Pompejska

Wiecie co? Odmawiam tę nowennę i widzę jak Zły się wścieka,od kiedy wzięłam różaniec do ręki ciągle ktoś mnie obraża,wyzywa od najgorszych,próbuje pobić...za nic.
A do tego mój tata ma problemy ze zdrowiem,a własnie w intencji jego zdrowia się modlę.
Teraz przekonałam się na własnej skórze,że Szatan nienawidzi modlitwy różańcowej.

Offline

 

#13 2014-02-05 15:44:37

kamień

Gość

Re: Nowenna Pompejska

Owieczka wiem o czym mówisz. Dostąpiłam niesamowitej łaski i 2 razy odmawiałam nowennę. Było bardzo ciężko ale z Bożą pomocą i Anioła Stróża się udało. Jedyne co mogę to podziękować Maryi, że wysłuchała i wstawiła się u Swojego Syna. Życzę wytrwałości

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Rassom Hostel Overnatning Tyskland HÊbergement Suède