"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2008-09-21 18:11:17

Caritas

Gość

Ulubione modlitwy

Zachęcam do dzielenia się

 

#2 2008-09-21 18:35:16

Śliwka

Gość

Re: Ulubione modlitwy

bardzo lubię za zarówno brewiarz jak i ostatnio różaniec. do tej ostatniej modlitwy muszę się przekonywać ale bardzo chcę się jej nauczyć... wierzę, że rzeczywiście może ona być źródłem wielu łask...
Bardzo lubię także modlitwę śpiewem...

 

#3 2008-09-21 18:43:47

Caritas

Gość

Re: Ulubione modlitwy

z brewiarzem to jest tak, przynajmniej w moim życiu, że na co dzień, jak jestem sama to brakuje mi siły motywacji, ale jak pojadę do sióstr, to we wspólnocie, ze śpiewem, to jest właśnie to co czuję...

 

#4 2008-09-21 19:16:18

Śliwka

Gość

Re: Ulubione modlitwy

Dla mnie cudowną motywacją jest to, że wiem, że jednoczę się z całą wspólnota Kościoła...chociaż także mam takie "kryzysy" i jakoś wtedy czasem porzucam ta formę modlitwy, ale sądzę, że to może dobrze bo staram się podążać, za tym czym w danym momencie żyję i jakoś zawsze znajduje to odzwierciedlenie w mojej modlitwie... więc jest czas kiedy potrafię spędzić milcząc godzinę na adoracji, a jest też czas kiedy bliższy staje mi się np. brewiarz , innym znów razem sięgnę po jakąś litanie, bo na danym etapie życia ona na przykład najpełniej będzie realizowała to co ma dla mnie w modlitwie znaczenie...
Pewien znajomy ksiądz powiedział mi kiedyś, że z modlitwą to jest tak " albo jest, albo jej nie ma" i już... i to jest jedyny wyznacznik tego czy modlitwa jest dobra... dobra modlitwa to ta, która po prostu jest, a zła to ta której nie ma... i ja się pod tym podpisuję i dlatego staram się nie przywiązywać szczególnie do żadnej formy modlitewnej... kieruję się w tym moja intuicją, moimi pragnieniami, uczuciami... itp...

 

#5 2008-09-21 19:31:49

Rita

Gość

Re: Ulubione modlitwy

Ja jestem szczęśliwą posiadaczką brewiarza od niedawna i muszę przyznać że to piękna forma modlitwy. Co prawda muszę z przykrością stwierdzić że nie zawsze udaje mi modlić brewiarzem regularnie.
W ogóle to najpierw był ogromny entuzjazm, potem kupiłam, przekartkowałam i... zwątpiłam, bo stwierdziłam że w życiu się w tym nie połapię, tu święto, tam uroczystość, raz tu, raz tam, po prostu stres był niezły Ale powoli, powoli połapałam się ,,o co w tym chodzi" choć jeszcze czasami gubię się i ,,biegam" po brewiarzu
Caritas- brewiarz śpiewany jest rzeczywiście piękną rzeczą, cudownie to brzmi, ale nawet i bez we wspólnocie to niezwykłe doświadczenie i przynajmniej jak się gubię w stronach to zawsze ktoś pomoże

 

#6 2008-09-22 08:17:40

Tereska

Matka Generalna

4150737
Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 913
Punktów :   

Re: Ulubione modlitwy

U mnie z brewiarzem to jest różnie raz odmowie np. tylko jutrznie a raz tylko kompletę na przykład. A jeśli chodzi o inne modlitwy to bardzo lubię te w których mogę rozważać Mękę Pańską np. koronkę to Najświętszych  Ran Pana Jezusa albo koronka na uczczenie torturowania Pana Jezusa w Ciemnicy. No i jak mam więcej czasu to uwielbiam kontemplować i rozważać różne zdarzenia z Pisma Św. ...


"Nie ma nas, jestem ja i nabita lufka.
I spust daj do głowy albo daj spust emocjom
w sumie obydwie opcje mnie wykończą.
Jestem sama i starczy bo tylko bóg wie że sama w sobie przeprowadzam największe kłótnie.
Dla ciebie okej, ale nie jestem kimś kogo widzisz.
Na twarzy zero zmartwień, w środku kawał zimnej bryły."

Offline

 

#7 2008-10-12 21:10:24

Rita

Gość

Re: Ulubione modlitwy

dość często odmawiam koronkę do Bożego Miłosierdzia, często zwracam się też do Boga za wstawiennictwem bł. Sancji (szczególnie jeśli chodzi o naukę ) oraz św. Rity (patronki od spraw beznadziejnych oraz mojej patronki z bierzmowania   )

 

#8 2008-10-13 10:41:30

boza_tancerka

Gość

Re: Ulubione modlitwy

Brewiarz to jedna z moich ulubionych form modlitwy, a także rozmyślanie oraz Koronka do Dzieciątka Jezus.

 

#9 2008-10-14 14:32:15

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Ulubione modlitwy

ja bardzo lubię odmawiać brewiarz (również dlatego że zawsze towarzyszą temu miłe wspomnienia)... własnego brewiarza dorobiłam się ponad pół roku po tym jak pierwszy raz zetknęłam się z modlitwą liturgii godzin i świadomość że będę mogła tak modlić się codziennie była dla mnie powodem do wielkiego szczęścia... dzisiaj siła woli trochę osłabła, ale jutrznię i nieszpory odmawiam codziennie... oprócz tego bardzo lubię rozważać Pismo Święte. I jest jeszcze jedna modlitwa, którą siostry salezjanki odmawiają codziennie w intencji kapituły generalnej, ale tak sama w sobie nie ma z tym nic wspólnego.... Bardzo ją lubię... Jak tylko ją usłyszałam, od razu poprosiłam siostrę by zapisała mi jej słowa, bo wprost się w niej zakochałam... potem okazało się że napisał ją Benedykt XVI. To jej słowa: Święta Maryjo, Matko Boża, Ty wydałaś na świat prawdziwe światło, Jezusa, Twojego Syna, Bożego Syna. Na wezwanie Boga oddałaś się cała i tak stałaś się źródłem dobroci, które z niego wytryska. Pokaż nam Jezusa, prowadź nas ku Niemu, naucz nas jak Go rozpoznawać i kochać, abyśmy my również mogli stać się zdolni do prawdziwej miłości i być źródłami wody żywej w spragnionym świecie. Amen


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#10 2008-10-14 22:58:14

Caritas

Gość

Re: Ulubione modlitwy

Moje Siostry też mają taką śliczną modlitwę do Najświętszej Rodziny, z której znam na pamięć tylko ostatnią część, chociaż śmiesznie wychodzi jak któraś siostra da mi tekst przed oczy na modlitwach i mówię z nimi takie zwroty jak "pomóż nam żyć naszą zakonną konsekracją" albo "życie naszej wspólnoty zakonnej"
A oto ta ostatnia część:
Najświętsza Rodzino, błogosław i strzeż wszystkie rodziny świata, zachowaj je złączone nierozerwalnym węzłem miłości, wierne otrzymanym łaskom i obowiązkom swego powołania. Spraw, aby żyły według prawa i przykazań Bożych, by ich życie było odbiciem Twego życia na ziemi i pozwoliło im kiedyś cieszyć się Twoim szczęściem w niebie. Amen.

 

#11 2008-10-15 18:07:06

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Ulubione modlitwy

u salezjanek też jest jedna taka modlitwa na rozpoczęcie dnia z zawierzeniem Maryi Wspomożycielce Wiernych i też często dochodzi do takich sytuacji często że siostry dają mi pod nos książeczkę z tekstem i czytam że proszę o pomoc w wypełnianiu ślubów, żeby duch księdza Bosco był obecny w codziennym wypełnianiu powołania złożonego w naszej profesji w posłudze pośród młodych wtedy zawsze mi się wydaje że wszystkie siostry się na mnie patrzą


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#12 2008-10-15 18:57:24

boza_tancerka

Gość

Re: Ulubione modlitwy

ja w sytuacjach gdy są słowa w modlitwach Sióstr by wypełniać śluby zakonne czy coś związane z profesją to po prostu to przemilczam, bo bez sensu jest mówić coś co mnie nie dotyczy nawet jeśli jeszcze nie tak dawno w pełni mówiłam te słowa.

 

#13 2008-10-15 19:12:04

Caritas

Gość

Re: Ulubione modlitwy

ja w tych momentach przyciszam głos ;P
spodobała mi się też modlitwa do św. Michała Archanioła, odmawiana codziennie rano przez Siostry:
Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nasza obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, Szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

 

#14 2008-10-15 20:49:46

Jezusowa duszyczka

Gość

Re: Ulubione modlitwy

ja uwielbiam Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Brewiarz- o tak
i jeszcze jest taka modlitwa s. Faustyny: "Dopomóż mi Panie...." Dz. 163

 

#15 2008-10-16 20:45:29

Caritas

Gość

Re: Ulubione modlitwy

jeśli chodzi o brewiarz to uwielbiam go, ale koniecznie we wspólnocie, choć taki indywidualny też ma swój urok... u mnie w szkole teraz mamy mieć w pierwsze czwartki miesiąca Mszę Św. połączoną z Jutrznią ciekawie to wygląda... Może w listopadzie wezmą mój ukochany recytatyw, bo ostatnio teksty były zwyczajnie mówione...

teraz rzucił mi się w oczy obrazek z modlitwą św. Franciszka z Asyżu:
Najwyższy, chwalebny Boże, rozjaśnij ciemności mego serca i daj mi, Panie, prawdziwą wiarę, niezachwianą nadzieję i doskonałą miłość, zrozumienie i poznanie, abym wypełniam Twoje święte i prawdziwe posłannictwo. Amen."

 

#16 2009-03-25 12:24:46

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Ulubione modlitwy

Ja też polubiłam modlitwę z brewiarza.Codziennie odmawiam modlitwę św.Franciszka,którą wyżej podała Caritas. Jestem z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy więc lubię nowennę do MBNP ,litanię do św.Klary,Koronkę do MB,Koronke do Aniołów Stróżów ,różaniec itd.a najbardziej lubię modlitwę w ciszy przed Panem- adorację Najświętszego Sakramentu


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#17 2009-06-25 21:16:18

Rita

Gość

Re: Ulubione modlitwy

Modlitwa do bł. s.Sancji:

Boże, Mądrości Przedwieczna,
pomnij na żywą wiarę Służebnicy Twojej,
Błogosławionej Sancji,
tak spragnionej wiedzy i wrażliwej na piękno,
a zarazem rozumiejącej, że być dobrym,
to więcej niż wiele umieć,
spraw proszę Cię,
niech studia moje wzbogacają mój umysł
i uszlachetniają moje serce,
by coraz żarliwiej poznawało Twoją Prawdę.
Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Błogosławiona Siostro Sancjo
módl się za nami


(modlitwa szczególnie warta polecenia osobom uczącym się i studiującym )

 

#18 2009-06-26 07:36:31

szukajaca Boga

Gość

Re: Ulubione modlitwy

A ja lubię ta:
Chwała i dziękczynienie bądź w każdym momencie Jezusowi w Najświętszym Boskim Sakramencie
Ile minut w godzinie a godzin w wieczności tylekroć bądź pochwalon Jezu nam miłościw!

Serce Jezusa proszę najgoręcej spraw, niech Cie kocham coraz więcej

I modlitwy do Maryi (dużo ich) i za duszki w czyśćcu cierpiące

 

#19 2009-06-26 11:34:42

 Veronika

Opiekun medyczny

5321338
Skąd: Poznań.
Zarejestrowany: 2009-06-09
Posty: 317
Punktów :   
WWW

Re: Ulubione modlitwy

Ja od prawie roku modle się brewiarzem (od kiedy dostałam go na prezent 18-tkowy :)). Nie zawsze mi wychodzi modlitwa w całości z niego-w czasie roku szkolnego często się zdarza też mi właśnie,że nie zdąże odmówić jutrzni,a nieszpory same...I taką fajną formą modlitwy jest dla mnie czytanie samych psalmów. :) Psalm 103,121,54,122125,127,42,27,137-moje ulubione :)


Twoje słowo, uczy mnie,
Twoje słowo, chroni mnie.

Offline

 

#20 2009-08-26 14:22:41

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Ulubione modlitwy

Litania do św.Klary:-)


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels Saint Kitts and Nevis