"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2009-02-15 18:24:10

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Sprawozdania z rekolekcji .... :)

Postanowiłam założyć nowy wątek- sprawozdania z rekolekcji Dzielmy się tu naszymi stanami duszy po przebytych rekolekcjach i dniach skupienia Mam cicha nadzieję,że będzie tu bardzo dużo postów:)

Z góry Bóg zapłać!

 

#2 2009-02-15 18:49:46

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Sprawozdania z rekolekcji .... :)

myślę że temat bardzo przydatny, szczegolnie w naszym gronie powinien mieć duży odzew za tydzień sama na pewno coś tu zapiszę, jak sama wrócę z DOMU


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#3 2009-02-15 18:53:53

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Sprawozdania z rekolekcji .... :)

Też tak sądzę...ja też za tydzień i jeden dzień napiszę Na pewno napiszę

 

#4 2009-02-23 16:18:35

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Sprawozdania z rekolekcji .... :)

To teraz moja kolej...ale jestem praktycznie na świeżo po.... rekolekcje dużo mi dały... tylko tak szybko zleciały.... niestety Aż płakać się chce... Dużo mi te rekolekcje dały chociaż były takie trochę dziwne... cieszę się, bo spotkałam się z Nim i z moją Siostrzyczką i innymi dziewuszkami i siostrzyczkami:) Coraz bardziej upewniam się,że to to!!!

Wiecie co...dziś poszłam do szkoły i głowa normalnie mi od tych wrzasków pękała.... tak bardzo potrzebuję ciszy, bo organizm tak trochę się przestawił.....

A i z Justysią poznałyśmy super siostrzyczkę- furtiankę(ta siostra to debeściara Dużo w mej duszy się wydarzyło.....

Tylko jednego żałuję ,że znów nie zdążyłam pogadać z s.Sarą...a tak mi zależało na tym i było mi potrzebne....

 

#5 2009-02-24 10:27:17

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Sprawozdania z rekolekcji .... :)

ja tym razem akurat nie byłam na jako takich rekolekcjach, tylko na warsztatach muzycznych, ale w miejscu na którym byłam już wiele razy na różnych rekolekcjach, z którego mam wiele wspomnień itp. jednym słowem dla mnie najwspanialsze miejce na ziemii ale ten wyjazd był inny od wszelkich poprzednich... zawsze wracałam z mnóstwem rzeczy nieuporządkowanych, zawsze bardzo wiele tam się działo, przewracało to moje życie do góry nogami w związku z czym przed każdym kolejnym wyjazdem odczuwałam lęk przed tym co może się stać (choć zawsze było tocoś czego najmniej się spodziewałam). tym razem natomiast ten wyjazd był taki zwykły. tzn. może nie do końca zwykły ale na pewno zwyczjany. ale ta cała prostota była w nim najpiękniejsza. ogólnie plan dnia wyglądał mniej więcej tak: próba w głosach, próba wspólna, próba w głosach, próba wspólna, obiad,próba w głosach, próba wspólna, próba w głosach, próba wspólna, kolacja, próba w głosach, próba wspólna, próba w głosach, próba wspólna :Pjednym słowem jak zaczęliśmy w sobotę śpiewać o 7.30 to skończyliśmy op 23.00 ale te pieśni były naprawdę cudowne. śpiewaliśmy na 4 głosy pieśni które skomponowali ludzie którzy też te warsztaty prowadzili (jeden facet grał w zespole Deus Meus, drugi prowadzi znany chór voce angeli, ułożył np. hymn śpiewany podczas pielgrzymki Benedykta XVI do Polski "Nie lękajcie się ja jestem z wami..."). chociaż i tak co było do przewidzenia najcenniejsze dla mnie były chwile z siostrami... i te ich dwuznaczmne docinki na temat mojego powołania szkoda tylko że tak szybko się skończyło...


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#6 2009-02-24 22:52:04

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Sprawozdania z rekolekcji .... :)

No właśnie...to wszystko tak szybko się kończy...ja chcę wrócić

 

#7 2009-02-28 10:37:40

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Sprawozdania z rekolekcji .... :)

No tak...ale nie jestem sama w tym,że chcę tam wrócić Co nie?????

 

#8 2009-02-28 12:08:24

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Sprawozdania z rekolekcji .... :)

No a jak

 

#9 2009-02-28 12:30:33

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Sprawozdania z rekolekcji .... :)

Ale to sodkie czekanie...już niedługo matura...suuuper A potem ....

 

#10 2009-03-10 10:24:26

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Sprawozdania z rekolekcji .... :)

ja w ten weekend byłam może nie na rekolekcjach ale to tez się zalicza do tego tematu... byłam na Inspektorialnej Radzie Młodych... choc. w sumie ciężko to tak nazwać bo nic żeśmy nie "radzili", tylko organizowaliś,my praktycznie od zera wakacyjne rekolekcje... co było najciekawszym doświadczeniem to fakt że w tym samym czasie, w tym samym miejscu był zjazd wszystkich ss. przełożonych ze wszytskich domów salezjanek z inspektorii wrocławskiej (czyli ponad połowy polski)... było wpsaniale, strasznie mi się podobało... szkoda tylko że ja się namęczyłam żeby nasza s.przełożona wyraziła zgodę żebym tam pojechała (bo mogą tylko max. 2 osoby z miatsa w którym są salezjanki pojechać), potem tam się napracowałam żeby to wszytko zorganizować a potem wróciłam do lubina i wszyscy mają do mnie pretensje (siostry, księża)  że tam pojechałam, że oni o tym nie wiedzieli itp. i wszystko jest teraz skierowane przeciwko mnie... zresztą jak zwykle... co bym nie zrobiła i tak zawsze jkest źle i wszyscy mają do mnie pretensje mimo że poświęcam swój czas  żeby organizować coś czym oni powinni się zająć a im się nie chce, oni nawet tego zaakceptować nie chcąc nie mówiąc o aprobacie... to jest straszne...


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#11 2009-03-10 11:27:28

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Sprawozdania z rekolekcji .... :)

Ja byłam już kilka razy na rekolekcjach,ale opiszę te,które były dla mnie najpiękniejsze,choć przed samym wyjazdem małam obawy i powiedziałam,że jadę tam tylko raz i koniec .

Chciałam się podzielić świadectwem z rekolekcji spędzonych w lipcu 2007r. w Pniewach u ss.Klarysek od Wieczystej Adoracji.
Dlugo szukałam rekolekcji w internecie (w pobliżu Gorzowa) i ciągle rzucała mi się w oczy prezentacja ss.Klarysek,ale wiedziałam,że tam nie pojadę,bo nigdy nie bylam w Pniewach i nie wiedziałam jak tam dojechać.
Potrzebowałam rekolekcji i prosiłam Pana,aby wskazał mi te,na których chciałby abym była.I znów mój wzrok zatrzymał się na tej prezentacji więc napisałam do Siostry,która zaraz odpisała skąd dojechać.Okazało się,że musiałabym jechać z Gorzowa autobusem do Pniew (czyli na te rekolekcje miałam najbliżej ) .
W dniu wyjazdu miałam wątpliwości czy ja dobrze robię,przecież to zakon klauzurowy...
Przyjechałam do Pniew dużo wcześniej(bo tak miałam autobus) i pomyślałam,że najpierw się rozejrzę a później poszukam tej ulicy.I tak idąc zauwarzyłam Kościól,akurat pani myła podłogę więc nie wchodziłam i poszłam dalej,przeszłam przez ulicę, skręciłam w 1 uliczkę i z daleka zauważyłam Kościół z symbolem Ducha św. no i trafiłam pod zakon,zauwazyłam 1 Siostrę i uciekłam,bo do rekolekcji było jeszcze dużo czasu,ale najważniejsze,że już wiedziałam gdzie to jest .
Poszłam dalej pozwiedzać miasto,byłam na rynku i znów wyszłam pod zakon-tylko z drugiej strony ale też nie weszłam.
Dopiero 2 godz.przed rozpoczęciem rekolekcji otworzyłam furtkę i weszłam-do 3 razy sztuka .
Okazało się,że już 3 dziewczyny były u Sióstr-gdybym wiedziała...
  Przed wejściem miałam obawy,ale gdy weszłam wszystko nagle zniknęło.
Wiedziałam,że jeśli Pan mnie tu przyprowadził to muszę Mu zaufać.I właśnie te rekolekcje były najpiękniejszymi rekolekcjami w moim życiu.
Cudowne były chwile spędzone z Siostrami,Ojcem prowadzącym rek.i koleżankami,a najwspanialsza była Eucharystia i możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu,wpatrywanie się w ukrytą Miłość .Na tych rekolekcjach poczułam taki głęboki pokój w sercu,że mimo zmęczenia nie chciało się w nocy spać .Nigdy nie zapomnę tych wspaniałych chwil,tego widoku z naszego pokoju w internacie na zakon. Jednego dnia mocno padało,a chciałyśmy z koleżanką wyjść do Kościoła,patrzymy przez okno,a deszcz przestał padać  - to były piękne chwile.
Te rekolekcje pogłębiły moją wiarę i nauczyły ufności. Jeśli Pan będzie na 1wszym miejscu w życiu,to wszystko się jakś ułoży,trzeba tylko zaufać i dać się prowadzić.Przed wyjazdem miałam wątpliwości i gdybym wtedy nie zaufała Panu i nie pojechała-to nie doświadczyłabym tego,czym Bóg chciał mnie obdarzyć na tych rekolekcjach.W 2008r. też tam byłam i wiem,że chce tam wracać .
                            UFAJMY PANU!!! On zawsze przy nas jest


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#12 2009-03-10 19:08:46

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Sprawozdania z rekolekcji .... :)

Oj wiem gdzie są Pniewy..przez cztery lata co roku jeździłam na Forum Młodych do sióstr Urszulanek SJK- tam siostry maja dom macierzysty.. a gdzie są te siostrzyczki u których ty byłś też się raczej orientuję..koło takiego parku

 

#13 2009-03-11 09:41:06

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Sprawozdania z rekolekcji .... :)

Tak,koło parku,dokładnie koło internatu ,a jeszcze dokładniej- na Kapłańskiej 3 . Latem będą rekolekcje,a może wpadniesz? . A u ss.Urszulanek też byłam,ale tylko na chwilkę,po rekolekcjach u ss.Klarysek poszłyśmy z koleżanką właśnie tam .


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#14 2009-03-11 09:57:38

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Sprawozdania z rekolekcji .... :)

Oj to wiem gdzie... w kościółku byłam tam raptem chwilkę...
Wiesz co do lata i wakacji... to musiałam już zrezygnować z rekolekcji z ss.Urszulankami w górach, bo mam dużo planów, które są dla mnie istotniejsze w tej chwili, bo może od nich zależeć dalsze życie A mianowicie wybieram się na "przyjdź i zobacz" do moich Siostrzyczek I rekolekcje z nimi w Świnicach...
No ale zależy jaki termin jest tych rekolek u twoich siostrzyczek ..jak będzie mi odpowiadał to czemu nie

 

#15 2009-03-11 10:19:18

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Sprawozdania z rekolekcji .... :)

A no tak,jeśli myślisz o tym zakonie,to pewnie,że to ważniejsze ,a co do terminu rekolekcji u ss.Klarysek to jeszcze nie wiadomo,Siostra,która je organizuje także studiuje...,ale jak będę wiedziała to dam Ci znać .


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#16 2009-03-11 14:01:11

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Sprawozdania z rekolekcji .... :)

No też tak myślę..są rzeczy ważne ale i ważniejsze..i dla mnie teraz to jest istotne("przyjdź i zobacz")...  ale o rekolekcjach możesz mi da~ć zna~ć..może termin mi podpasuje

 

#17 2009-03-12 09:40:05

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Sprawozdania z rekolekcji .... :)

Wiesz,ja też wybieram się na "przyjdź i zobacz" i to już w poniedziałek,bo niedługo wyjeżdżam za granicę i chcę jeszcze przed wyjazdem przyjrzeć się bliżej takiemu życiu .


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#18 2009-03-12 14:29:24

Łucja

Gość

Re: Sprawozdania z rekolekcji .... :)

oo, to owocnego przeżycia tego czasu życzę, Kasiu

 

#19 2009-03-12 14:55:42

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Sprawozdania z rekolekcji .... :)

O ja cię.. do Siostr MB Miłosierdzia?????? Ale masz fajnie..ja czekam do lipca

 

#20 2009-03-12 21:36:43

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Sprawozdania z rekolekcji .... :)

Nie ,do ss.Klarysek od WA . A Ty do ss.MB Miłosierdzia? A myślałam,że do ss.Urszulanek .


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wypożyczalnia przyczep lublin ekogroszek śląsk motorek policyjny dla dzieci baseny plastikowe dla dzieci